H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

poruka: 166
|
čitano: 79.039
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

Evo kako mi je moja dugogodisnji partner crko (x8) nakom miljon romova i modifikacija odlucio kupit mob.

dugo sam trazio po oglasima mobitel koji ce me zadovoljit i sve je bilo skupo cak i polovno.

i slucajno dok sam kupovo multimetar zapeo za oko ovaj mob za 700kn u pevecu.

 

a sad ajmo malo o mobu:

znaci po netu necete nac nista ali baš ništa za taj mob ali ja malo kopkam po njemu pa eto infoa:

cpu: arm v7 dual na 1.3ghz

gpu mali 400

ram 256mb

512mb rom

2mpx kamera sa bljeskalicom

wlan i gps blutooth

android gore je 4.2.2nemate root za mob itd iako mozete preko adb sredit ove dane kad uhvatim vremena napisem kako i šta
sta se tice fluidnosti mob je dosta brz i radi super. po benchmarku mrvicu zaostaje za galaxy s2 po performansama. ali ljudi to je mob za 700kn

U kutiji dobijete dvije baterije i gumenu zastitnu maskicu cak.
ako ko ima jos neka saznanja o ovom mobu nek slobodno piše

Moj PC  
0 1 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

Registrirao sam se samo da ti pomognem.

 

Konzum ( Super ) od sutra ga ima u ponudi za 599 kn, možeš na 6 rata uzeti. Tako da ti uštedim 100 kn. Pusti Pevec.

 

Edit. Sad tek kontam da si kupio mob već...

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2013 12:00 (ronferka).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

hahahha jbg da sam znao ali nema veze evo mobitel je rootan

hardwere je mt6572

da ne pisem puno oko roota evo linka

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f781/new-mt6572-root-tool-1708260/

 

mob vec ima svoj recovery i jos ima neki safe mod nesto neznam jer kad udem u to drugo prilikom paljenja sve je na ching ching jeziku....

kako je rootan sad ce bit malo jos modifikacija da vidimo sta se moze izbost sve.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

Dali je taj mob koji je u konzumu isti ovome http://www.hangar18.hr/hr/proizvodi/20069/3869 ? 
i dali ima 3G? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2013 18:39 (Danilo33321333).
14 godina
neaktivan
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

da to je taj isti iz konzuma i iz peveca.

da ima 3g na kutiji ti pise od moba i kad skines poklopac od baterije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

e super jer narucio sam preko konzuma veceras stize pa sta mu bog da :D

14 godina
neaktivan
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

ako ne patis za kamerom mob ce ti bit jako dobar ima dosta dobar izlaz za zvuk. gps radi kako treba velik ekran dosta. bljeskalica koja uvijek dobro dode. samo obavezno rootaj to su ti dva klika sa onog gore linka.

i kad rootas roknes si firewall i ip tables. te super su da blokas si appove da ti nejdu na net osim ako nemas free net pa te boli briga :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

Postoji recenzija mobitela na andoridhrvatska 

 

Naveli su da kamera i zaslon nisu baš nešto, no opet, za cijenu od 600kn (konzum) su dosta dobri...

 

Izgledom me previše podsjeća na htc 8x recimo ova kutija u kojoj dolazi 

 

no, realno, za neko dijete kao prvi smartfon je  super

 

Ali, pored svega, kopam po netu specifikacije i nikako mi ne ide u glavu stavljanje 2jezgrenog 1.3GHz proca sa 256MB RAMa na android 4.2, ali, baš nikako, pa bi me stvarno zanimalo, da li to čudo zaista radi glatko?

~23 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2013 16:00 (kakapo).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

Pozdrav ,evo da vam pomognem malo oko dojmova...:)

Kupila sam H18 Fresh dual SIM i za sada vrijedi te novce koje sam dala za njega (700 kn,City zapad u Zagrebu ima "otok "ducan Hangar 18,).

Netko tko nema neke bijesne prohtijeve sto se tice mobitela bit ce zadovoljan.Za sada radi besprijekorno,bez ikakvih štekanja i dosta je brz sto se tice surfanja :)))

Kamera je malo slabija,pa su fotke malo losije...ali sve ostalo je ok.. 

Ako dođe do nekih promjena u" ponasanju" mobitela napisem...  ......

p.s. nedavno sam koristila Samsung galaxy s duos gt7562 i slican je njemu,ali ipak  slabiji ......ali za tu lovu vrijedi {#}

http://androidhrvatska.com/2013/11/12/recenzija-h18-be-smart-fresh/

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2013 11:42 (mala iz zanzibara).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

kupio H18, radi tocno sat i 45 minuta.

 

iskreno receno, s obzirom da prelazim sa Samsunga S5320 na H18 dojmovi su da je mobitel odlican.

 

najvise mi se svidja brzina, nadam se da ce tako ostati, fluidne su sve operacije, nema zastajkivanja softvera. sto se klikne, to i odradi.

 

iznenadile su me 2 baterije, svidja mi se sto je USB kabl od glave punjaca do mobitela (kao na iPhoneU ili HTCu), slusalice su nekakva plastika ali cu ih zamjeniti posto je 3.5 utor..

 

odlican zvucnik! 

 

tko ga kupi u Konzumu ima rok od 7 dana za probu uz full refund.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

Ja sam svoj kupila u City one zapad (imaju sada pult i u cityju istok)....također u slucaju necega mozes ga u roku 8 dana vratiti kod njih na prodajno mjesto .
Ako kasije dođe do kvara isto ga odneses na njihovo prodajno mjesto i oni salju na servis ,tako da kupac nemora hodati okolo :)...jer je servis ja mislm u Koprivnici.

Garancija je 1 godinu.Utor za punjac je na glavi moba ...:)

Dobijes odmah i prozirnu maskicu ,tako da to nemoras kupovat  (misim da pasu i od  HTC windows jer je izgledom slican)

Mogu rec da su jako usluzni ,sve ti objasne + ako je potrebno ukucaju ti odmah postavke za internet i isprobaju kako radi (ili dobijes papir za svaku mrezu sta ukucat :)))

Slusalice mozes bilo koje koristiti...prihvaca sve ,ja sam si ostavila od Samsunga .

 

Posto ja ocito malo manje Googlam i pricam , a vise sms-am ...meni dost dugo baterija prezivi(ali isto sam ju prvo u par navrata praznila do kraja i punila ,jer je upocetku  bila gotova za par sati) 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2013 10:55 (mala iz zanzibara).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2013 11:30 (kivic15).
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

a onda sam mogao dodati i ovo uzeti

 

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-TS7-Glacier-4-7inch-HD-Screen-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-1G-4G-12-6MP-Camera-Android-4-2-OS-3G-GPS-Silver-317666.html

 

poanta je da je dobaljiv odmah, servis u hr, garancija, npr ja nemam karticu za placanje online, nije mi se dalo patit i cekat itd.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

trebam pomoc.

 

ne radi mi podatkovni promet - nece na internet.

 

kako i gdje da namjestim? u wireless i networks nemam nigdje za upisati podatke, nudi mi samo sadasnje postavke.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

Napisi koja si mreza ?probat cu ti pomoc gdje i sta moras napisat

10 godina
neaktivan
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

Postavke za internet

 

Postavke--ispod Potrošnje podataka stisnuti Više--nakon toga stisnut Mobilne mreže --Naziv pristupne točkem--kliknut na gumb za ocije ---Novi APN i tamo upisujes postavke

Ako nekome pomaže

 

VipMe -

Naziv profila :VIP WAP

Početna stranica:http://wap.vip.hr

APN:gprs0.vipnet.hr

Proxy:212.91.99.91

Port:8080

 

Za VIP pretplatnike-

 

Naziv profila :VIP WAP

Početna stranica:http://wap.vip.hr

APN:data.vip.hr

Proxy:212.91.99.91

Port:8080

 

Tomato postavke:

APN:tomato

Početna stranica:http://m.tomato.com.hr

proxy:212.91.99.95

port:8080

 

T-Mobile i bonbon -

naziv profila:TM Hr Internet

APN:web.htgprs

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2013 10:30 (mala iz zanzibara).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

tele2 je mreza, nasao sam, internet radi, jos samo mms.

 

u wireless & networks, pod more, pa pod mobile networks, access point names.

 

sad jedino ne znam da li ce mms raditi, da li sam ga dobro upisao.

 

postavke za tele2 su ovdje:


http://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/privatni-korisnici-bonovi/tehnicka-podrska/ccs106/?typid=1

 

 

i broj od hangar18 servisa u koprivnici je: 048 / 222 930.

 

na njihovim stranicama nije naveden broj pa ga evo tu buhahaa

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

ajmo ovako. kako jos punim mob svim i svacim i kopam po recovery.

sta se tice dual baterije to je super stvar i meni izdrzi baterija cijeli dan. s tim da vozimo u autu mob je konstantno na netu i vrti youtube.

sta se tice igra vrti bez beda igre bez ikakvog stekanja.

ako hocete rootat mobitel gore vam je link i predlazem da to ucinite.

neki dan isprobao i dual sim mogucnost iako smo bili svi pijani :( i jako ljepo radi ne pomuti sve brojeve itd. samo me zezo net na dual simu ali to jer je tele 2. druga kartica bila.

neko je pito zasto dualac na 256mb rama. pa ni meni nije bilo jasno ali vrti bez beda i fluidan je opcenito. tako da mislim da mu ne smeta to.

cekam neke dane da me opere volja pa cu neki custom rom probat nac iako sta da pucam custom romove gore kad mob ima zadnji andorid.

još nisam probo clockat proc jer nemam vremena se zezat ali napisem dojmove kad napravim.

 

Za sad i dalje stojim iza tog da je mob super za cijenu. vrti sve bez beda navigaciju itd brzo gps spajanje. jedino kamera minus ali ne patim za tim :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

mene zeza i gps spajanje. nece mi locirati poziciju.

 

instalirao sam ingress i pokusavam je igrati ali satelit me ne pronalazi. takodjer ne radi ni google local. ostalo jos nisam probao.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja
peacock kaže...

mene zeza i gps spajanje. nece mi locirati poziciju.

 

instalirao sam ingress i pokusavam je igrati ali satelit me ne pronalazi. takodjer ne radi ni google local. ostalo jos nisam probao.

 

 

cudno meni sljaka sve

14 godina
neaktivan
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

st ase tice gps znaci sam ko sam prvi put mu treba 100 godina da ti se spoji.

skines s marketa neki gps tool bilo koji i imas AGPS il tako nes i to skines mislim onda on preko neta mu da lokaciju i satelite da ne trazi ko budala 100 godina nakon toga ce ti radit bez frke

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

..helllpppp,gdje  rucno ukucavam postavke za MMS?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja
mala iz zanzibara kaže...

..helllpppp,gdje  rucno ukucavam postavke za MMS?

postavke: više , mobilne mreže, apn-ovi onda dole klik i stavis novi apn

10 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

pokusavam ,ali mi nejde....nece i nece ...

Ocito sam nesto fulala...:))

10 godina
neaktivan
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

trebam pomoć oko ovog google play-a, upišem lozinku i ime,ali me ne pronalazi,a i ne mogu naci mobitel na onom popisu . tnxić :D

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

Upises svoj postojeci mail ili nesto drugo?...ja sam upisala mail kojim se koristim i nije bilo nikakvog problema...google play odmah prosljako

10 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

a pokušala sam par puta i piše mi da aplikacije trenutno nije moguca,tak nest. a probat cu opet

hvala (Y)

14 godina
neaktivan
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

napravi reset uredaja

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

Bok ljudi evo vec par dana gledam ode sto kazete o mobitelu. pa evo i moja prica.

Prosli petak caca uzea ovaj mob onako za mladeg brata 600 kn. super sve ja ga malo pogleda ram mu je mal al nea veze. 1.3 GHz itd itd itd Mobitel je stv super igrice ne stekaju samo me zivcira ona facebook aplikacija s marketa koja mi trosi 50 mb rama. pa sam instaliro messager i dolphin browser. ugl isti dan tj taj petak kazen ja tati da bi i ja mobitel. mater ga isto malo pogledala i da bi ona. 3 zadnja mobitela smo kupili u konzuma sasvim super. Iste su boje jedini problem ali svako zna razlikovat svoj mob hahaha. Uglavnom jel mi samo more neko pojasnit jeli moguce rootati ovaj mob i sto dobijem s rootanje. hvala unaprid drustvo :D 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: H18 Be Smart Fresh 3G dojmovi i misljenja

Na ovom forumu korisnik Lacko je objavio link za rootanje,nadam se da si to vidjela ....pa probaj kao sto je on rekao

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice