Android aplikacije, igre i problemi izdvojena tema

poruka: 3.262
|
čitano: 1.197.056
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Sredio sam prije pol sata time što sam opet instalirao 2.2 ROM, koji ti ROM imaš? Sad sam ga stavio na 672 Mhz i ok je za sad {#}

Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Ma ja sam na starom Galaxo 1.6.3.4.
To si stavio onaj ROM stoje bio link neki dan?
Kako radi, sve OK? Poboljsanja? Moze mali review, please.

THX

 

EDIT: mozes usput (ako ti se da) stavit kako si to napravio (postupak ili link) {#}

Muškarci od svojeg donjeg rublja i od žena žele isto: malo podrške i malo slobode ;-)
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.2.2011 18:53 (djigibao).
15 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Par korisnih stvarčica koje imam trenutno na Desireu:

 

- 3G Watchdog

- ASTRO (obavezno imati, system explorer)

- Advanced Task Killer

- Battery Indicator Pro

- Floating Image

- GeoQuiz

- MortPlayer

- PS3 Trophies Pro (pokušao sam naći službenu Sonyjevu aplikaciju, ali bez uspjeha)

- TeslaLED

- Gameboid (i RomGripper ili Rom Buddy obavezno)

- FolderOrganizer

- Launcher Pro Plus

- Aldiko Book Reader (alternativa: Laputa)

- Beautiful Widgets(slični onima za HTC+download dodatnih Home Screen Weather widgeta 4x2 veličine, tona skinova)

i na kraju Zedge (credit ide Rikeru, hvala njemu još jednom)

 

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Ti si kriva zbog mog piva, nemoj srećo, nemoj danas...
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

E tek sam sad došao na komp, sry.. 

 

Znači prvo ću napisat neki tutorial kako sam to napravio..

 

1. korak - Skini najnoviji Recovery (ja sam koristio 6.5.1), poveži komp s mobom USB-om, nakon što mounaš extractaj 'RECTOOLS.tar.gz' na Internal SD. 

2. korak - Skini GAOSP 2 Beta 3 i kopiraj na Internal SD. Nakon toga skini gapps.gaosp-light-10312010-signed.zip te kopiraj na Internal SD.

3. korak - Upali mob u Recovery modu (Volume down + Call button + Power button drži oko 3-4 sec) i odaberi 'Nandroid...' pa 'Backup' (na 'Slot 1') da napraviš backup ako nešto krene po zlu. Zatim odi na 'Wipe data/Factory reset'.

4. korak - Poslije toga stisni na 'Apply any zip from sd' i nađi GAOSP 2 Beta 3.

5. korak - Nakon što se instalira ROM stisni na 'Fix package permissions', zatim na 'Apply any zip from sd' i nađi 'gapps-gaosp-light..' i instaliraj.

6. korak - Stisni opet 'Nandroid...' i napravi backup na 'Slot 2'.

7. korak   (tema) - Da bi stavio neku drugu temu skineš je s neta (DaColors i Black Animated Sense sam ja koristio), staviš na Internal SD, pokreneš Recovery, stisneš 'Apply any zip from sd', nađeš temu, nakon instalacije odeš na 'Fix package permissions i to je to)

 

Rebootaj i uživaj u 2.2 ROM-u {#}

 

Ako ti slučajno zašteka nakon instaliranja teme (meni se jednom dogodilo), odeš u Recovery > Nandroid > Restore > Slot 2 i imaš 2.2 kao poslije 4.-tog koraka. 

E da, i zapamti da radiš na vlastitu odgovornost {#}

 

BTW, nakon instalacije preporučujem ti da skineš neki program za OC te clockaš proc na nekih 650-720 Mhz kao što sad imaš, jer se osjeti razlika dosta..

 

Zasad ne mogu napisat neki review, al' ću napisat sutra kad se malo slegnu dojmovi, kad ga zatrpam programima itd {#} I preporučujem ti da ga još ne instaliraš dok ga malo sutra ne testiram hehe jer ga nisam danas baš puno čačkao {#}

 

 

Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 22:57 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

@fico

THX man

 

Necu jos nista čačkat jer sam na putu ovaj tjedan (a i nije mi priša), samo ti istestiraj i slobodno napisi dojmove i ostalo (valjda ima još ljudi osim nas dvoje koji imaju samsung i7500).

 

{#}

Muškarci od svojeg donjeg rublja i od žena žele isto: malo podrške i malo slobode ;-)
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

jeli netko probao super dynamite fishing? igra je odlična samo kada izađem iz igre i onda ponovno uđem, moram krenuti sve ispočetka. postoji li način da se igra save-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
djigibao kaže...

samo ti istestiraj i slobodno napisi dojmove i ostalo (valjda ima još ljudi osim nas dvoje koji imaju samsung i7500).

 

{#}

 OK, mislim da ih ima još, vidio sam ih po raznim temama.. 

 

Još nisam 100% siguran, sad sam shvatio da se može napravit dualboot u Recoveryiju (u Nandroidu) i da mogu imat i Galaxo i GAOSP al' to ću još vidjet {#}

 

Evo za sve koji se premišljaju hoće li se prebacit na 2.2 ROM (Froyo), neki review iako nisam baš puno proveo vremena s novim ROM-om al eto..

 

Najveće promjene (iako nisu baš neke) je da sad imamo:

 

  • neke nove ikonice ofc {#}
  • malo izmijenjeni user interface
  • Gmaps Navigation - Maloprije sam upalio program i mislim da nema 3D, nego samo 2D, nisam testirao puno, al detaljna je jer su mape iz Gmaps
  • Sound Record
  • glasovne naredbe
  • Reboot - kad držiš Power button sad imaš opciju Reboot i unutar toga reboot (obični) i reboot u recoveryju.
  • File Manager - nije loš, imaš opcije Move, Rename i Delete
  • 10-ak programa za koje mi se ne da gledat za šta služe poput Terminal, DSPManager, Custom Locale, Dev tools..
  • Pored patterna sad imamo PIN ili password za unlock ekrana
  • Torch - LED svjetiljka (fala Bogu)
  • Ikone - odsad imamo rename i mijenjanje slike na ikoni
  • CyanogenMod settings i ADWLauncher - programi za mijenjanje tema, UI-a, ikona, boje status bara itd..
  • Bluetooth - radiiii (skini si Bluetooth File Manager)
  • nema više automatskog gašenja Wi-Fi-ja ako malo duže vremena ne koristiš internet (po mom super)
  • Camera zoom
  • nova i ljepša galerija slika
  • ima još nekih sitnih promjena..

 

Minusi:

 

  • ne znam je li do mog moba il nešto drugo, ali nakon što sam opet instalirao ROM više ne mogu instalirat teme koje prebacim s kompa, pa preko Recoveryija, ali imam teme na Marketu za ADWLauncher
  • Ako misliš ostavit defaultni clock (528 Mhz) preporučujem da ne instaliraš 2.2 ROM jer uspori mob za nekih 15%, nakon što instaliraš ROM skini Temp+CPU V2 i CPUBoostLite za clockanje proca), ja sam stavio na 720 Mhz i stabilno je, nijednom mi se nije rebootao
  • Probao sam instalirat igru Pocket Legends (3D MMO) koji je samo za 2.1 pa nadalje ROM-ove, ali ne radi

 

Uz sve ovo, preporučujem da skinete program 'LauncherPro' s Marketa te stisnete Home button, UI je fluidniji i bolji :))

 

Mrzim rasizam i crnce!
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.2.2011 20:10 (Fićo_CoD 5).
13 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Moja malenkost ima HTC DHD i 2 povelika problema;

1 kada pišem SMS poruke, osjetim vibrirajući kontakt, a to mene smeta, kako ugasiti? Ovakvo sam pitanje postavio na HTC Desire HD forumu i odgovor koji sam jedini dobio me nije zadovoljio. Zašto, zato jer kada odem u Postavke i SMS-a ne pronalazim ništa čime bih isključio vibru, tko zna pomozite!

2 ako netko zna, zašto kada isključim, ne u sleep mod, mob (HTC DHD), alarm mi ujutro ne radi, WHY? Ako netko ima ključ za ovo neka bude dobar pa ga proslijedi.

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

To je Desire H, ne? Koji ROM imaš?

Mrzim rasizam i crnce!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

 

@Fićo

THX again, ako mozes bacit jos par screenshots-a to bi bilo {#}

 

@Lučko

Kad ugasis mob alarm se ne pali na Androidu (tako je kod mene bar {#})

Muškarci od svojeg donjeg rublja i od žena žele isto: malo podrške i malo slobode ;-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Ako je tvoja poruka Fićo_CoD %, za mene, u igri je HTC Desire HD, a ROM je 2.2.1. Inače, na mobu imam hrvatski meni pa nisam siguran da sam dobro odgovorio što se tiče ROM-a. 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Djigibao, a u čemu je problem? Vrlo vjerojatno software, ali zašto to nije već odavno riješeno, jer stvarno iritira do boli!

Kako riješiti stvar?

ATJ Lučko
15 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Sad će slike {#}

 

ATJLučko, koliko sam shvatio tebi vibrira mob kad stisneš neko slovo, odi na Settings > Language & keyboard > Android keyboard > Vibrate on keypress i isključi.

 

EDIT: Evo ako netko slučajno zna gdje mogu skinut ovaj sat, bio bih zahvalan, e da, skinuo sam LauncherPro i u meniju mu nema ikone, ne znam gdje ga pokrenuti?

Mrzim rasizam i crnce!
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.2.2011 19:23 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Android aplikacije, igre i problemi
ATJLučko kaže...

Moja malenkost ima HTC DHD i 2 povelika problema;

1 kada pišem SMS poruke, osjetim vibrirajući kontakt, a to mene smeta, kako ugasiti? Ovakvo sam pitanje postavio na HTC Desire HD forumu i odgovor koji sam jedini dobio me nije zadovoljio. Zašto, zato jer kada odem u Postavke i SMS-a ne pronalazim ništa čime bih isključio vibru, tko zna pomozite!

2 ako netko zna, zašto kada isključim, ne u sleep mod, mob (HTC DHD), alarm mi ujutro ne radi, WHY? Ako netko ima ključ za ovo neka bude dobar pa ga proslijedi.

Vibraciju vjerovatno možeš isključit u postavkama same tipkovnice, a alarm jednostavno ne svira kad je mob ugašen. Ali ne vidim razlog zašto ga uopće moraš gasit po noći.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Launcheri se pokrecu kad stisnete Home tipku. Ako ne ide, onda skinite s marketa neki home switcher, launcher switcher ili vec kako se zove onaj program...
Twitter: @bmarasovic ||| Ne postoji najbolji mobitel. Postoje samo mobiteli koji vam se sviđaju više ili manje... :)
15 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Evo nekoliko slikica, uslikao sam programom ShootMe ako nekog zanima, al nisam mogao uslikat kameru i galeriju (zaboravio sam reći da se i galerija slika promjenila), jbt ne želi mi prebacit ostale slike pa ću stavit samo ove sry..

 

@Šef, stisnuo sam home button i launcherpro, ali mi se samo promjenio dock bar i ništa više, gdje su dodatne opcije?

 

EDIT: Našao {#}

 

 

Home screen, default tema, default ikone Home screen, default tema, default ikone
Drugi wallpaper Drugi wallpaper
Crni stock status bar sa power controlom unutar njega Crni stock status bar sa power controlom unutar njega
Mrzim rasizam i crnce!
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.2.2011 20:11 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Jel tko od vas (besplatno) dekodirao Samsung Galaxy i7500?

 

PS: Nosio sam ga na servis al kažu da se ne može dekodirat zbog novog ROM-a

Mrzim rasizam i crnce! /// ANDROID FTW!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2011 17:07 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Fićo_CoD 5 kaže...

Jel tko od vas (besplatno) dekodirao Samsung Galaxy i7500?

 

PS: Nosio sam ga na servis al kažu da se ne može dekodirat zbog novog ROM-a

Pa vrati stari ROM...

Twitter: @bmarasovic ||| Ne postoji najbolji mobitel. Postoje samo mobiteli koji vam se sviđaju više ili manje... :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Šef kaže...

Pa vrati stari ROM...

 Ah to ću napravit ako ne bude nikakvog drugog rješenja..

Mrzim rasizam i crnce! /// ANDROID FTW!!!
15 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Ako dekodiram mob i instaliram novi ROM, da li ću ga opet morat dekodirati?

Mrzim rasizam i crnce! /// ANDROID FTW!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Mislim da ne.
Twitter: @bmarasovic ||| Ne postoji najbolji mobitel. Postoje samo mobiteli koji vam se sviđaju više ili manje... :)
15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Šef kaže...
Mislim da ne.

ne, barem je tako sa gt540

da Bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
mind_challenge kaže...
Šef kaže...
Mislim da ne.

ne, barem je tako sa gt540

EDIT: Pogrešno razumio, sry {#}

Mrzim rasizam i crnce! /// ANDROID FTW!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2011 23:11 (Fićo_CoD 5).
15 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

fićo kako sad mob radi sa ovim novim rom-om? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

S time da sam clockao s 528 Mhz na 720, vrlo dobro, i instalirao sam LauncherPro pa je malo fluidniji :) ti imaš isto i7500 ili? Imaš par postova iznad mali review i tutorijal.. {#}

Mrzim rasizam i crnce! /// ANDROID FTW!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 22:41 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Fićo_CoD 5 kaže...

S time da sam clockao s 528 Mhz na 720, vrlo dobro, i instalirao sam LauncherPro pa je malo fluidniji :) ti imaš isto i7500 ili? Imaš par postova iznad mali review i tutorijal.. {#}

Da vidio sam tvoj review i prema njemu ću i promjenit rom... ne izgleda prekomplicirano :D da, isto imam I7500 i ovaj njegov stock rom 1.5 je koma, osim kaj je prespor, baterija drži 1 dan, a uopce ga ne diram skoro... nist hvala na review-u, javim tu kako je proslo

15 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Blade18 kaže...
Da vidio sam tvoj review i prema njemu ću i promjenit rom... ne izgleda prekomplicirano :D da, isto imam I7500 i ovaj njegov stock rom 1.5 je koma, osim kaj je prespor, baterija drži 1 dan, a uopce ga ne diram skoro... nist hvala na review-u, javim tu kako je proslo

 Nisam siguran, al mislim da je baterija isto traje, još kad OC-aš malo brže se istroši, nego napravi prvo Nandroid (backup) kao što piše u tutorijalu, nakon toga će ti bit 'sejvani' programi i sve ostalo, ali ne i ROM, znači ako nešto za*ebeš, vratiš stari ROM i restoreaš pod 'Nandroid - Restore', nadam se da si skužio o čemu pričam. Nakon što instaliraš 2.2 ROM (prije instaliranja teme) predlažem ti da napraviš Nandroid backup od Slot 2, da ti i to bude 'sejvano', ma skužit ćeš već, ako zapne samo pitaj {#}

Mrzim rasizam i crnce! /// ANDROID FTW!!!
15 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Ei Fićo, ne mogu ući u recovery mode, znas mozda di je problem? Ugl. pojavi mi se neki trokutic s uskličnikom i pored njega mobitel i dalje od toga nejde..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Na Milestoneu ja to rijesim sa volume up + camera button, neznam kako je kod vas
http://www.vcbux.com/?r=n3n00
15 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

E sry što se nisam prije javio, nisam vidio, jel možeš uslikat ili snimit da vidim kako to izgleda? Do sad mi se to nije pojavljivalo..

Mrzim rasizam i crnce! /// ANDROID FTW!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice