Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

poruka: 176
|
čitano: 49.869
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
Komunist Izet kaže...

jel može na forum?

može , imaš negdje ranije u ovoj temi upute u koracima kako se pristupa forumu , te odabiru teme, odgovara se na njih itd..

Mobix Development - razvoj mobilnih aplikacija, http://tiny.cc/qvejf
12 godina
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
Hellmaker kaže...
Komunist Izet kaže...

jel može na forum?

može , imaš negdje ranije u ovoj temi upute u koracima kako se pristupa forumu , te odabiru teme, odgovara se na njih itd..

OK...samo pitam jer mi još nije doša tablet

Volim puno trollat...kadkad malo spammat...živin sretno i na ulici u kartonskij kutiji od mojeg raćunala...
15 godina
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Kad će nova verzija? Jako često widget kaže da internet ili stranice m.bug.hr nisu dostupne.

Takst se nekad ne vidi pročitati do kraja Takst se nekad ne vidi pročitati do kraja
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
dejo6 kaže...

Kad će nova verzija? Jako često widget kaže da internet ili stranice m.bug.hr nisu dostupne.

evo poceli smo raditi na upgradeima, nadam se da cemo uskoro zavrsiti. Tu cu vas obavijestiti cim sredimo nesto novo ;)

 

Sto se tice nedostupnih stranica , ukoliko imas posljednju verziju to se obicno desava dok stavis novi widget na ekran i da ga aktiviras moras kliknuti na postavke (bubu) i uci u postavke te izaci nakon toga bi moralo sve biti ok. Opisi okolnosti u kojima ti se to javlja te naravno dok se javi provjeri da li si connectan na internet(wifi ili 3g) i da li su stranice m.bug.hr dostupne. Ja koristim svakodnevno i ne javlja mi se uopce.

 

Ukoliko vas vise ima taj problem javite nam da vidimo da li zaista ima neki bug koji se sakrio negdje :)

 

EDIT: ovaj bug sa tekstom sto ode ispod buttona ce takodjer biti ispravljen, hvala na feedbacku .

Mobix Development - razvoj mobilnih aplikacija, http://tiny.cc/qvejf
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2011 16:32 (Hellmaker).
14 godina
neaktivan
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

stize novi update, u testiranju trenutno :)

 

Mobix Development - razvoj mobilnih aplikacija, http://tiny.cc/qvejf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Izašao je novi update 2.1

 

promjene :

 

Aplikacija:
- dodana podkategorija u "Games Master" pod nazivom "Video"
- dodana podkategorija u "Bol Plus" pod nazivom "Bug video"
- dodana podkategorija u "Bol Plus" pod nazivom "Bug TV"
- dodan link na komentare na forumu prilikom ispod svake vijesti
- izmjena ikone
- ispravljena greška u prikazu vijesti gdje je tekst ponekad sakriven ispod buttona "Otvori slike"

Widget:
- ispravak kod prikaza poruke "Internet ili stranice m.bug.hr nedostupne"

 

-----

 

Vezano uz video:

u "Pomoć" unutar aplikacije je opisano što koristiti, ako ne bi išlo pitajte ovdje pa ćemo probati riješiti. BugDroid koristi eksterne video aplikacije za reprodukciju videa.

 

Napomena:

za svaki slučaj ukoliko netko nije informiran ili je tek počeo koristiti smartphone (znamo da ste svi ovdje IT profesionalci {#} ) video stream troši jako puno internet prometa stoga ako imate limit na količinu prometa kod operatera pripazite da ne bi dobili poveći račun krajem mjeseca. Ovo vrijedi samo ako ste spojeni na operaterovu podatkovnu mrežu (... 3G)

 

Nadamo se da Vam se sviđa update!

 

Komentari , kritike , problemi,  pohvale... fire away

 

Mobix Development - razvoj mobilnih aplikacija, http://tiny.cc/qvejf
Moj PC  
5 0 hvala 8
15 godina
neaktivan
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Installing... :D 

http://vgm.tv/
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Čim sam uočio da ste objavili update, pokrenuo sam isti na marketu, i pogodite što sam uočio bena ja,  {#}, nisam vas ocijenio, mam sam ispravio svoju greščici i dodijelio sam va 5  {#}  {#}  {#}  {#}  {#} - zvijezdica, jer ste to zaslužili, bez razmišljanja i.

 

Ako mi padne što još na pamet, da vas potaknem na još poboljšanje aplikacije, javim se, a do tada {#}!!!!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Evo jedan kasni update {#}

 

Izašla nova verzija 2.2 :

- dodana podkategorija "App dana" u kategoriji "BOL plus" u aplikaciji

 

 

Kad otvorite vijest o nekoj mobilnoj aplikaciji slike će biti unutar teksta dok će button voditi na android market da je odmah možete skinuti ukoliko postoji QR code(Android).

Ako nešto nebi radilo procedura ista ko i do sad pišite , javite ...!

HF & Peace out! {#}

 

Mobix Development - razvoj mobilnih aplikacija, http://tiny.cc/qvejf
Moj PC  
7 0 hvala 4
13 godina
online
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
Hellmaker kaže...

Evo jedan kasni update {#}

 

Izašla nova verzija 2.2 :

- dodana podkategorija "App dana" u kategoriji "BOL plus" u aplikaciji

 

 

Kad otvorite vijest o nekoj mobilnoj aplikaciji slike će biti unutar teksta dok će button voditi na android market da je odmah možete skinuti ukoliko postoji QR code(Android).

Ako nešto nebi radilo procedura ista ko i do sad pišite , javite ...!

HF & Peace out!  {#}

 

  Svaka vam čast dečki na trudu, naravno da sam mam update-ao i pogledam na slikicama uz ono objašnjavanje i vidim "moju " poruku, he he he he he {#}  a baš ste me razveselili, to vam neću pozabiti, hvala i sama dajte {#}  {#}  !!!!

ATJ Lučko
13 godina
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Baš sam htio otvoriti temu, kad ono vidim da je otvorena (logično).

 

Momci, svaka vam čast. Odlično ste napravili, stvarno..


Na sve ste mislili, na cache, na Forum, prozirnost je +1...

Da ne duljim, evo kako to kod mene izgleda. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Moj PC  
0 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
sudy_freak kaže...

Baš sam htio otvoriti temu, kad ono vidim da je otvorena (logično).

 

Momci, svaka vam čast. Odlično ste napravili, stvarno..


Na sve ste mislili, na cache, na Forum, prozirnost je +1...

Da ne duljim, evo kako to kod mene izgleda. 

hvala na feedbacku!

 

p.s. lijepi fontovi :)

Mobix Development - razvoj mobilnih aplikacija, http://tiny.cc/qvejf
13 godina
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli

Nema na čemu...
Samo tako nastavite, kada uhvatim vremena preko vikenda malo više posvetiti se samoj aplikaciji, bit će detaljnije...


Da, da, hvala za fontove {#} 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
14 godina
neaktivan
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Novi update na marketu, v2.21.

 

Ispravljeni manji bugovi.

Mobix Development - razvoj mobilnih aplikacija, http://tiny.cc/qvejf
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Jedno pitanje za autore aplikacije; zašto se aplikacije ne može spremiti na SD karticu {#}?!

 

Obzirom sam natukao toliko toga na memoriju moba, krenuo sam prebacivati stvari na SD memoriju, i uočio da se aplikacija za čitanje BugOnline prebaciti, NE MOŽE {#}  !

 

Dečki, primite se alata u ruke, i molim vas, sredite taj problemčić, nadam se za vas {#}!

ATJ Lučko
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 19:51 (ATJLučko).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
ATJLučko kaže...

Jedno pitanje za autore aplikacije; zašto se aplikacije ne može spremiti na SD karticu {#}?!

 

Obzirom sam natukao toliko toga na memoriju moba, krenuo sam prebacivati stvari na SD memoriju, i uočio da se aplikacija za čitanje BugOnline prebaciti, NE MOŽE {#}  !

 

Dečki, primite se alata u ruke, i molim vas, sredite taj problemčić, nadam se za vas {#}!

Evo samo za tebe (da je bilo tko drugi ne bi tako brzo urgirali {#}), očekuj sutra update {#}.

 

P.S. Dobro da je lagana opcija za dodati. hehehe

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 20:28 (dado2202).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
ATJLučko kaže...

Jedno pitanje za autore aplikacije; zašto se aplikacije ne može spremiti na SD karticu {#}?!

 

Obzirom sam natukao toliko toga na memoriju moba, krenuo sam prebacivati stvari na SD memoriju, i uočio da se aplikacija za čitanje BugOnline prebaciti, NE MOŽE {#}  !

 

Dečki, primite se alata u ruke, i molim vas, sredite taj problemčić, nadam se za vas {#}!

Evo novog updejta na marketu.

 

Sad postoji opcija da se prebaci na SD karticu, ALI ako se prebaci na sd karticu onda vam widget više ne bude radio. Ako ne koristite widget samo naprijed i sve 5, inače ostavite aplikaciju na memoriji telefona.

Google preporuča da aplikacije koje koriste "Service" (kao što i  naš widget) se ne prebacuju na SD karticu.

 

Ako imate pitanja kao i uvijek tu smo.

LP

 

EDIT: aplikacija je veličine oko 1MB i nadamo da ćete je uspijeti negdje ugurati :)  Cache se nalazi na SD kartici.

 

 

Mobix Development - razvoj mobilnih aplikacija, http://tiny.cc/qvejf
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2011 21:43 (Hellmaker).
13 godina
online
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
dado2202 kaže...
ATJLučko kaže...

J

Evo samo za tebe (da je bilo tko drugi ne bi tako brzo urgirali {#}), očekuj sutra update {#}.

 

P.S. Dobro da je lagana opcija za dodati. hehehe

Ako ste mislili se olako izvući, {#}  varate se dečki 200 na sat!

Upravo razmišljam o jednoj novoj ne samo opciji kao takvoj same aplikacije, već i sam izgled kakav bi mogao/trebao biti, a kakva mi je pala na pamet, a čini mi se da bi to moglo biti   jako dobro, i nadam se ne za vas odveć preteško (opet još jedna lagana opcija,he he he he he), nesavladivo za vas i vaš team {#}!! 

ATJ Lučko
15 godina
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
ATJLučko kaže...

Ako ste mislili se olako izvući, {#}  varate se dečki 200 na sat!

Upravo razmišljam o jednoj novoj ne samo opciji kao takvoj same aplikacije, već i sam izgled kakav bi mogao/trebao biti, a kakva mi je pala na pamet, a čini mi se da bi to moglo biti   jako dobro, i nadam se ne za vas odveć preteško (opet još jedna lagana opcija,he he he he he), nesavladivo za vas i vaš team {#}!! 

Samo pucaj. Ako neće biti ništa "ludo", možemo ubaciti {#}.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
15 godina
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Ona ikona bube u gornjem lijevom kutu ničemu ne služi kad se otvori vijest, pa jel bi mogli staviti da vraća na naslovnu stranu i kad je vijest otvorena?

I ako može da se otvara puna verzija foruma, a ne mobilna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
dejo6 kaže...

Ona ikona bube u gornjem lijevom kutu ničemu ne služi kad se otvori vijest, pa jel bi mogli staviti da vraća na naslovnu stranu i kad je vijest otvorena?

I ako može da se otvara puna verzija foruma, a ne mobilna.

Ovo za bubu možemo dodati (jer već i buba kada se ne čita vijest vodi na početnu).

 

A gdje da se otvara puna verzija foruma? Budemo vidjeli što se dade napraviti. Problem sa "full" forumom je wysiwyg editor kojeg je dosta teško interpretirati.

 

Zato pokušavamo sve raditi sa mobilnom verzijom, a budući da radimo na još jednom projektu (uz to da ja imam full posao), malo imamo premalo vremena, a nakon 12-13 sati dnevno gledanja u kod nekad mi se više niti neda.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
15 godina
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli

Mislim da dodate opciju kao što ima za internet stranicu hoće otvarati mobilnu ili punu, tako stavite i za forum kad se klikne link komentari na forumu pa da se u pregledniku otvori puna verzija foruma.

13 godina
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
super app vidio sam kod frenda na mob. steta sta nema za symbian.
Ne mogu se nis sjetit!!!
15 godina
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
dejo6 kaže...

Mislim da dodate opciju kao što ima za internet stranicu hoće otvarati mobilnu ili punu, tako stavite i za forum kad se klikne link komentari na forumu pa da se u pregledniku otvori puna verzija foruma.

Mislim da možemo to dodati bez problema. Mislim da samo čak i namjerno stavljali mobilnu verziju, jer smo odmah od početka imali link na "full" verziju thread-a. Kad dođem s posla budemo to pogledali Hell i ja.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2011 15:38 (dado2202).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
dejo6 kaže...

Mislim da dodate opciju kao što ima za internet stranicu hoće otvarati mobilnu ili punu, tako stavite i za forum kad se klikne link komentari na forumu pa da se u pregledniku otvori puna verzija foruma.

Dodano , izašao novi update 2.23.

 

Detalji update-a:

- klik na ikonu "bube" prilikom čitanja članka zatvara članak te otvara pregled vijesti početnu kategoriju
- dodana opcija "Aplikacija otvara forum" u postavkama, korisnik može odabrati na koji forum će voditi link na komentare(ako postoje) čitanjem članka u aplikaciji (bug ili m.bug)
- kategorizirane opcije u postavkama za lakše snalaženje, nove kategorije: "Opcije aplikacija", "Opcije widget"

 

 

LP!!

 

Mobix Development - razvoj mobilnih aplikacija, http://tiny.cc/qvejf
15 godina
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Dečki imam problem na ICS-u.

Neće refresh-a widget i neče mi prebaciva na teme foruma...

Oće uskoro update za ICS da se to popravi?

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
amater_2 kaže...

Dečki imam problem na ICS-u.

Neće refresh-a widget i neče mi prebaciva na teme foruma...

Oće uskoro update za ICS da se to popravi?

Hey pozdrav,

evo upravo istestirano na 4.0.2 verziji androida u emulatoru i za sad nisam naisao na probleme u radu s widgetom, refresh button radi i navigacija gornja u widgetima radi i na kategorijama te temama foruma(primjer screenshot). Isprobano s opcijom brze navigacije i bez, screenshot u prilogu.

Jedino sto se meni dogadalo je da dugo ucitava kategoriju foruma u widgetu al koristim emulator sto je cesta pojava na njima.

 

Evo par pitanja pa da pokusamo reproducirati tvoj problem:

Koja je to verzija ICS-a tocno?

Da li ti widget uopce ne radi ili djelomicno? (ako uopce ne provjeri da nemas neki program koji gasi ili blokira "servis" od BugDroida, ako djelomicno vidi sljedeca pitanja)

Da li se widget smrzne dok kliknes na nesto i vise ne reagira?

Mozes li tocno napisati korake koje radis da dolazi do greske di kliknes?

 

Nevezano uz tvoj problem, uocio sam na 4.02 da malo fontovi propadaju red nize dok su u dvije linije ako ti djelomicno radi widget jel mozes provjerit kako to izgleda da nije kao na slici, te ako nadjes jos koji problem javi jer nismo imali prilike testirati na stvarnom ICSu (samo emulatori koji su bugoviti).

 

LP!

ICS 4.02 ICS 4.02
Mobix Development - razvoj mobilnih aplikacija, http://tiny.cc/qvejf
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2011 11:48 (Hellmaker).
15 godina
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli
Hellmaker kaže...
amater_2 kaže...

Dečki imam problem na ICS-u.

Neće refresh-a widget i neče mi prebaciva na teme foruma...

Oće uskoro update za ICS da se to popravi?

Hey pozdrav,

evo upravo istestirano na 4.0.2 verziji androida u emulatoru i za sad nisam naisao na probleme u radu s widgetom, refresh button radi i navigacija gornja u widgetima radi i na kategorijama te temama foruma(primjer screenshot). Isprobano s opcijom brze navigacije i bez, screenshot u prilogu.

Jedino sto se meni dogadalo je da dugo ucitava kategoriju foruma u widgetu al koristim emulator sto je cesta pojava na njima.

 

Evo par pitanja pa da pokusamo reproducirati tvoj problem:

Koja je to verzija ICS-a tocno?

Da li ti widget uopce ne radi ili djelomicno? (ako uopce ne provjeri da nemas neki program koji gasi ili blokira "servis" od BugDroida, ako djelomicno vidi sljedeca pitanja)

Da li se widget smrzne dok kliknes na nesto i vise ne reagira?

Mozes li tocno napisati korake koje radis da dolazi do greske di kliknes?

 

Nevezano uz tvoj problem, uocio sam na 4.02 da malo fontovi propadaju red nize dok su u dvije linije ako ti djelomicno radi widget jel mozes provjerit kako to izgleda da nije kao na slici, te ako nadjes jos koji problem javi jer nismo imali prilike testirati na stvarnom ICSu (samo emulatori koji su bugoviti).

 

LP!

Ovako, imam ICS 4.0.3 na SGS-u. Widget uopće ne radi. Stalno stoji na izborniku "vijesti" i ne mogu pribaciti na GM ili bilo koju podizbornik od foruma.

Widget se ne smrzne nego mi dozvoli da kliknem na gornje ili donje streilice i refresh i dozvili mi da otvorim vjesti koje su na njemu pokazane. Isto tako sa primjetio da ne refresha vjesti na widgetu. Kao da kasni dosta za podacima iz same aplikacije.

Dok sama aplikacija radi odlično. Dakle samo Widget nešto šteka. Imao sam instaliran jedan task killer ali sam ga maknuo i opet isto se događa.

Možda je do mog ICS-a jer je još u RC1 fazi.

E da i meni jede ona slova.

Eto nadam se da je bilo od pomoći..

14 godina
neaktivan
offline
Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnline

Sjetio sam se jos jedne mogucnosti. Provjeri da ti program nije instaliran na SD karticu mora biti u memoriji telefona to je od nedavno stavljeno da se instalira kako korisnik ima postavljeno na smartphone-u. Na "manage apps".

Mobix Development - razvoj mobilnih aplikacija, http://tiny.cc/qvejf
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android aplikacija BugDroid za čitanje BugOnli

Instalirana mi je u memoriji telefona...

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2011 13:19 (amater_2).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice