Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

poruka: 391
|
čitano: 152.864
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

To mozes rješiti na sljedeći nacin...

 

Odeš u Postavke uređaja >> Dodatno >> USB pomoćni programi... Kad dodes do toga imat ces izbor [Spojite memoriju s računalom]

Nakon što stisneš to izbacit če ti se obavjest da spojiš USB kabel [Prethodno ti USB kabal mora biti iskopčan iz uređaja]

Zatim ukopčaš USB kabal u uređaj i otvorit če ti se novi prozor i imat češ ponuđeno [Spojite memoriju s računalom]

 

Nakon toga bi uređaj trebao biti povezan sa računalom i instalirani driveri na računalu

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance Jelly Bean Tutorial

imam problem nakon sto sam uradio sve po uputam.mobitel vise nemoze da se upali sta da radim.hvala unaprijed

 

stefan brtan
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

nakon flasanja 4.1.2. nemogu upalit vise mobitel sta da radim

 

stefan brtan
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

U kojem je stanju bila baterija?

 

Probajte izvaditi bateriju i sacekajte 20sec i vratite i probajte upaliti,

 

Ili je bat prazna pa treba na punjac spojiti i nadopuniti,

ako je , nakon nekog vremena punjenja probat opet uci sa tipkama u download

mod i ponoviti proces prema tutorialu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

Sve to stoji, no on ga još uvijek ne prepoznaje u Kies-u...

Prepoznaje ga samo "storage device"

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

baterija je bila na 80 posto.molim pomozite ako neko zna.hvala

stefan brtan
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

moj skajp je

stefan brtan
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 8:11 (leob74).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

mserfezi pot

stefan brtan
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 8:12 (leob74).
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

Ja samo mogu reći da sam stavio Jelly Bean na mobitel i nisam zadovoljan jer se mobitel zna zablokirati. Imam osječaj kao da je uređaj preslab da vrti Jelly Bean.

Zato sam se vratio na na 2.3.6 GB.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean
sikizg kaže...

Ja samo mogu reći da sam stavio Jelly Bean na mobitel i nisam zadovoljan jer se mobitel zna zablokirati. Imam osječaj kao da je uređaj preslab da vrti Jelly Bean.

Zato sam se vratio na na 2.3.6 GB.

 

Kod mene isto tako. Čini mi se nekako spor i zna zablokirati, pa ga moram ugasiti da mogu upravljati njime. Kao da mu je procesor ili ram slab za JB. Instalirao sam 21.1.2013 odmah najnoviji firmware 4.1.2 XXLPZ po uputa i u postavkama/sigurnosno kopiranje i poništavanje/vraćanje tvorničkih postavki resetirao na tvorničke postavke. Sve proteklo uredu. Ali sad primjećujem ove probleme. Također strahovito sporo otvara imenik pogotovo kad ga otvaram iz poruka. Kako riješiti ovaj problem? Jel trebam na nekakav drugi način vratiti tvorničke postvake? Ima li još netko ovakve probleme?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean
Zocker kaže...
sikizg kaže...

Ja samo mogu reći da sam stavio Jelly Bean na mobitel i nisam zadovoljan jer se mobitel zna zablokirati. Imam osječaj kao da je uređaj preslab da vrti Jelly Bean.

Zato sam se vratio na na 2.3.6 GB.

 

Kod mene isto tako. Čini mi se nekako spor i zna zablokirati, pa ga moram ugasiti da mogu upravljati njime. Kao da mu je procesor ili ram slab za JB. Instalirao sam 21.1.2013 odmah najnoviji firmware 4.1.2 XXLPZ po uputa i u postavkama/sigurnosno kopiranje i poništavanje/vraćanje tvorničkih postavki resetirao na tvorničke postavke. Sve proteklo uredu. Ali sad primjećujem ove probleme. Također strahovito sporo otvara imenik pogotovo kad ga otvaram iz poruka. Kako riješiti ovaj problem? Jel trebam na nekakav drugi način vratiti tvorničke postvake? Ima li još netko ovakve probleme?

Također sam imao ovaj problem... Posebice pri otvaranju nekih videa ( filmovi itd. ) iz memorije uređaja, pri gledanju Youtuba, Pri radu na pregledniku ( Internet ), korištenju kamere i sve sto ima veze sa GPU... 

Slucajno sam cakcao po mobitelu i ukljucio sam nesta u postavkama nakon cega vise nemam problema ni s jednim od ovoga sto sam naveosve mi savršeno radi, a takoder mi mobitel dosada jos ni jednom nije zablokirao...

 

Možete i vi pokušati isto što i ja, a princip je sljedeći:

 

- Postavke >> Opcije razvoja ( To treba staviti na zeleno tj. ukljuciti ) >> POKAŽI AKTUALIZACIJE GPU (Flash pregledi u prozorima kad se crta GPU - om)

 

- Kao sto kazem nisam siguran sta bi to tocno bio problem, ali evo meni nakon ovoga savrseno radi. Takoder da napomenem poslje toga sam ponovo pokrenuo mobitel tj iskljucio i ukljucio... i moji su problemi nestali

 

- Sto se tice otvaranja imenika u porukama, citao sam da moze biti problem i u SIM kartici, ako je starija kartica i ost, kazu da su one sporije i da uređaju treba više vremena da bi ocitao kontakte

ja osobno imam novu mini SIM karticu i meni to radi sasvim u redu... isto kao i na 2.3.6 gingerbreadu

Prikaz Prikaz
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2013 11:55 (matooo15).
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

@ Matooo15

 

Hvala na odgovoru. Napravio sam tako kako si napisao no ne primjećujem da se nešto ubrzalo. Što se tiće brzine ulaska u imenik mislim da to nebi trebalo imati veze sa SIM karticom, jer mi brojevi nisu na SIM kartici nego u memoriji mobitela. Jednostavno mi se čini da presporo pristupa memoriji mobitela. Jel ima još netko kakav prijedlog?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

Neznam da li se sa tom opcijom nešto dobiva. U svakom slučaju trebaš testirati uređaj par dana pa ako se ne blokira javi pa ću ga vratiti na JB.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

također imam problem s mrežom nakon flashanja na 4.1.2 XPZ. ali za razliku od vas, meni factory reset nije pomogao ništa {#} i plus, sad mi ga neće čak ni vratit na Gingerbread, probao sam 2 različite verzije Gingerbreada skinut i kad flasham s Odinom "zaglavi" mi se na onome "Samsung Galaxy S Advance" i dalje ne ide, a ne mogu ni ući u Recovery mod.

 

što mi je ovo trebalo {#}

 

sad imam pitanje: ako flasham taj Gingerbread koji ne radi nazad na mob, i odem u T-centar (mob je pod garancijom) i pravim se lud, samo kažem da je odjednom tak poludio i neće se upalit, hoće mi priznat garanciju? koliko sam ja skužio, ako flasham službeni Samsungov ROM na mobitel binary counter se ne povećava jel tak? nadam se da sam bio dovoljno jasan.

 

EDIT: uspio sam vratit na GB

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2013 12:14 (gunnner4).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

Zanima me kada ce doci sluzbeni update za uređaj koji ce se moci sluzbeno preuzeti preko aktualizacije softvera?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

Ace 2, S Advance i još dosta uređaja treba dobiti update u prvom kvartalu 2013. ali Samsung malo odugovlači. Ovo je ruska verzija što znači da bi i kod nas trebalo skoro. Meni će biti mučenje s Aceom 2 jer BiH operateri još kasnije izdaju svoje nadogradnje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

Ova ruska verzija stvarno ima puno bugova. Mobitel sporo radi, ima dosta lag-ova i osjetljivost ekrana je nikakava. Ponekad moram neku ikonu 2-3 puta stisnuti da ju prihvati. Stvarno živcira takav rad. Često se i zamrzne ako su 2-3 aplikacije upaljene što u normali nebi trebalo predstavljati problem. Sad žalim što sam žurio sa nabacivanjem JB-a na ovaj mobitel. Nadam se da će hrvatska službena verzija brzo doći i da neće biti ovih bugova.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance Jelly Bean Tutorial

ja neznam to raditi ne zelim si pokvariti mobitel pa ako bi netko mogao javiti ako bi on to napravio za mene? :)

antonm
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

Idu u: Podesavanja>Opcije razvojnog tima>Crtez. Iskljuci sledece 3 postavke: Skala animacije prozora, Skala animacije prelaska, Skala trajanja animacije. Realno se nista ne gubi, a dobija se ogromno ubrzanje.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance Jelly Bean Tutorial

Hvala mserfezi! Izuzetno! Ovo je prvi put da se bavim ovkvim stvarima, ali uz tvoju pomoc sve je islo jako lako i bas onako kako si objasnio. Veliki pozdrav!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean
dr_zaklan kaže...

Idu u: Podesavanja>Opcije razvojnog tima>Crtez. Iskljuci sledece 3 postavke: Skala animacije prozora, Skala animacije prelaska, Skala trajanja animacije. Realno se nista ne gubi, a dobija se ogromno ubrzanje.

 

Ovo je upalilo kod mene. Hvala na savjetu. Neke stvari su se ubrzale kao pisanje poruka i prelazak iz aplikacije u aplikaciju. Nije još sve savršeno, ali je bolje nego prije. Jedino se kod mene te postavke ne zovu baš tako pa ću napisati za one koje se slabije snalaze. Dakle otići na postavke/opcije razvoja (iste uključiti)/crtež i onda isključiti brzina animacije prozora, brzina prijelazne animacije i ljestvica trajanja animatora. Kad se to iskljući mobitel bude nešto brži i nema onih lagginga kao da se vidi duh zatvorene aplikacije. Ljudi samo nastavite sa savjetima za poboljšanje JB na Advanceu. {#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

Mislim da od toga nema neke koristi nego se samo iskluce vizuelni efekti ,a sve ostalo ostaje isto cak neke aplikacije i ometa tako da od toga nista :(.

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

Postoji li mogućnost za rootanje, nakon što je flashan preko odina i nakon što je skinut firmware s kiesa? Mislim da bi puno brže radio kad bi počistio 10ak sistemskih aplikacija od kojih nema nikakve koristi!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

Postoji evo link za root procedura je jednostavna ubaci root na sd karticu pokreni teleon u recovery modu izaberi da dizes instalaciju sa external storage to je to http://d-h.st/ook

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

Izasao novi update :)

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean
boos kaže...

Izasao novi update :)

Putem Kiesa ili?... i dali ima ikakvih pomaka u odnosu na prijasnji tj. Dali jos zatrzava, blokira itd

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

Putem kies-a , pa ima poboljsanja u brzini, nesteka kod videa i neta mada fali jos nekih popravki recimo alarma ,a ima i novina dobija se i apllikacija za kupovinu filmova i elektronski knjiga.Sve u svemu dosta bolje nego ranije sto je bilo.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean
boos kaže...

Izasao novi update :)

Koja verzija? Jesi novi update radio na onu prvu verziju ruskog JB?

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2013 21:32 (Zocker).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean
Zocker kaže...
boos kaže...

Izasao novi update :)

Koja verzija? Jesi novi update preko kiesa stavio?

Putem kiesa ide kako je boos i napisao... Ja sam spojio uredaj sa kiesom i ponudio mi je nadogradnju, međutim nisam je jos napravio, namjeravam poslje ... radi se o I9070XXLQ4... bar sam tako procitao na stranim forumima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2013 0:10 (matooo15).
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S Advance 4.1.2 Jelly Bean

Jeste na onu rusku verziju ali meni je ovo do sada 2 update posto sam jedan vec uradio odma poslije nadogradnje na JB mada je ona nesto krace trajala.A radi se o verziji upravo spomenutoj I9070XXLQ4.

 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice