Android aplikacije, igre i problemi izdvojena tema

poruka: 3.262
|
čitano: 1.193.569
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
RuskeGTT kaže...
RuskeGTT kaže...

imam A72 sa android 12 i htio bi iskljuciti prekidanje reproduciranja muzike kad mi dode notifikacija (sms, viber, messenger, mail...) dakle da uz zvuk notifikacije sama muzika nastavlja u istoj jacini kao i prije...

jednom sam bio nasao i na A51 podesio tako, sad nemogu nac nista u vezi toga, a ne bi htio neku 3rd party app, nego ako se da nesto u permissionima podesit (ne sjecam se dal sam tamo isao, al ugl u opcijama mobitela)

 ima li tko kakav savjet?

 Probaj sa rocket playerom, mislim da je taj koristio frend bas zbog toga sto ne utisa muziku kad dode obavijest 

7 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
sage kaže...
@midzan, jesam to odavno već napravio, al ne pomaže. Dns66 se i dalje gasi sam od sebe nakon nekog vremena. Mislim da je android 10 miui12 na tom xiaomi-u poco m3. Jel ima neka besplatna druga app za blokiranje reklama koja blokira reklame, a da se ne gasi sama od sebe.
Znači u app info sam ugasio restrikcije vezane za bateriju, a isto tako sam zaključao app u recent apps, da uvijek bude i tamo. Ne znam jel ima još šta za napraviti.

 https://blokada.org/

Kad uključiš, bude ti stalno ikonica aplikacije u status baru, i onda ju sistem ne može ugasit.

Premda se ponekad (jako rijetko) dogodi da app radi a ne blokira reklame, onda ga ugasiš pa upališ (već dugo mi se nije dogodilio, očito su sredili u updateu).

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
domac5 kaže...
RuskeGTT kaže...
RuskeGTT kaže...

imam A72 sa android 12 i htio bi iskljuciti prekidanje reproduciranja muzike kad mi dode notifikacija (sms, viber, messenger, mail...) dakle da uz zvuk notifikacije sama muzika nastavlja u istoj jacini kao i prije...

jednom sam bio nasao i na A51 podesio tako, sad nemogu nac nista u vezi toga, a ne bi htio neku 3rd party app, nego ako se da nesto u permissionima podesit (ne sjecam se dal sam tamo isao, al ugl u opcijama mobitela)

 ima li tko kakav savjet?

 Probaj sa rocket playerom, mislim da je taj koristio frend bas zbog toga sto ne utisa muziku kad dode obavijest 

 koristim di.fm aplikaciju za radio, ne koristim mp3 na mobu

13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
fer-de-lance kaže...
sage kaže...
@midzan, jesam to odavno već napravio, al ne pomaže. Dns66 se i dalje gasi sam od sebe nakon nekog vremena. Mislim da je android 10 miui12 na tom xiaomi-u poco m3. Jel ima neka besplatna druga app za blokiranje reklama koja blokira reklame, a da se ne gasi sama od sebe.
Znači u app info sam ugasio restrikcije vezane za bateriju, a isto tako sam zaključao app u recent apps, da uvijek bude i tamo. Ne znam jel ima još šta za napraviti.

 https://blokada.org/

Kad uključiš, bude ti stalno ikonica aplikacije u status baru, i onda ju sistem ne može ugasit.

Premda se ponekad (jako rijetko) dogodi da app radi a ne blokira reklame, onda ga ugasiš pa upališ (već dugo mi se nije dogodilio, očito su sredili u updateu).

 

 Ja koristim ad guard vpn, radi dobro i nisam primjetio da cucla bateriju.. Kaj je po tebi bolje, blokada ili ad guard? 

15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Nemam pojma, dns66 je ok, blokada isto, samo blokada nekad previše toga blokira, pa ne možeš otvoriti ponekad neku web stranicu, al ok je, AdGuard nisam koristio puno, samo vpn od aguarda.
Probat ću sa blokadom, pa ću vidit jel ona radi ok.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
7 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
domac5 kaže...

 Ja koristim ad guard vpn, radi dobro i nisam primjetio da cucla bateriju.. Kaj je po tebi bolje, blokada ili ad guard? 

Iskreno, ne znam.

Nisam skužio nikakvu razliku, i adguard mi je bio super, a i blokada je.

Cuclanje baterije nisam primjetio (skoro pa zanemarivo, odbosno treba baš napraviti isti use case pa usporediti, ali ništa ozbiljno).

Prednost blokade je kaj je besplatna i open source, i to je to.

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Trebam nekakvu light aplikaciju za navigaciju, moj android radio jedva otvara g maps, ima kaj takvo? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Probaj OsmAnd ili bilo kaj bazirano na open street map.

Gmaps su totalni užas, zakolju hardware, i Here we go isto, zadnjih par godina užas.

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
domac5 kaže...

Trebam nekakvu light aplikaciju za navigaciju, moj android radio jedva otvara g maps, ima kaj takvo? 

 Probaj Waze, ja nisam imao zamjereke na isto. 

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
thekeyofdestiny13 kaže...
domac5 kaže...

Trebam nekakvu light aplikaciju za navigaciju, moj android radio jedva otvara g maps, ima kaj takvo? 

 Probaj Waze, ja nisam imao zamjereke na isto. 

 To vec jesam, isto ga tesko otvara

10 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
domac5 kaže...

Trebam nekakvu light aplikaciju za navigaciju, moj android radio jedva otvara g maps, ima kaj takvo? 

A google maps go? To je neka lite verzija google mapsa.

 

Ili probaj maps.me kako se ponaša.

 

Još što mi pada napamet da staviš iGO. Bile su prije one Primo starije verzije koje nisu toliko zahtjevne bile za razliku od Nextgen, Luna kao i različiti skinovi. No malo više igre je oko toga za instalaciju, na gpspower forumu možeš pronaći sve što trebaš za iGO.

15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Jel se može se nekom aplikacijom ili kako već na android mobitelu, sakriti da se slike iz jedne mape na internoj memoriji ne prikazuju u galeriji, točnije gallery aplikaciji od samsunga. Znam da ima opcija u gallery app hide or unhide albums, ali u toj jednoj mapi/folderu imam više mapa koje sadrže slike, pa bi htio odmah sve te slike sakriti iz te jedne mape na internoj memoriji da se ne prikazuju u galeriji, a ne pojedinačno jednu po jednu, kako nudi ona opcija (hide or unhide albums) u gallery aplikaciji.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2022 19:26 (sage).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
imas nesto sto se zove sigurna mapa..dodaj te slike tamo..i nece ti se vise vidjeti u galeriji...plus moze se zastitit pinom ili otiskom...
15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Samo bi htio da se ne vide u galeriji, zapravo sakriti tu mapu cijelu od gallery app. Ako misliš na secure folder, ne znam, može i to, al možda neka druga opcija. Ne znam tipa šta app nomedia zapravo radi, jel se može s njom hide folder na androidu od gallery aplikacija.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
7 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Taj app nomedia ti napravi file naziva .nomedia, i onda ti aplikacija galerije uopće ne pretražuje taj folder.

Ta mogućnost je još od prvih verzija androida, samo je pitanje jel ta galerija koju koristiš ignorira to i svejedno indeksira.

Uglavnom, otvoriš folder u exploreru i napraviš file naziva .nomedia u tom folderu i vidiš jel onda galerija prikazuje.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2022 9:16 (fer-de-lance).
15 godina
online
Android aplikacije, igre i problemi

+ .. kad smo već kod naziva-skrivanja foldera, bilo koji s početnom točkom je 'skriven', može se napraviti recimo .skriveni .. ili po želji naziv dok o app ovisi što će prikazivati (klasične *nix fore).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Treba mi preporuka za android aplikaciju za snimanje razgovora.
Probao sam Cube ACR prema preporuci al to sranje samo snima moj glas i nema sanse da ga natjeram da snima glas sagovornika. Support nije pomogao. Pa eto ako netko zna ili koristi neku aplikaciju koja provjereno radi neka preporuci.
Telefon je Samsung A8 2018.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
boxer kaže...
Treba mi preporuka za android aplikaciju za snimanje razgovora.
Probao sam Cube ACR prema preporuci al to sranje samo snima moj glas i nema sanse da ga natjeram da snima glas sagovornika. Support nije pomogao. Pa eto ako netko zna ili koristi neku aplikaciju koja provjereno radi neka preporuci.
Telefon je Samsung A8 2018.

 podrška za snimanje s apk.radi još na Androidu 7, 8 ......poslije je zbog EU ragulativa zabranjena...

 

imam drugi telefon LG G5 i s njim obavljam razgovore kad nešto ugovaram, kupujem, naručujem telefonski.

 

kad jave "ovaj razgovor može biti sniman" to isto kažem i ja njihovim operaterima kad se jave pa poslije ne može "nismo tako rekli"...

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
2 godine
offline
Android aplikacije, igre i problemi

nego, imam problem s WOW, Trraffic Puzzle, te ostalim igricama koje više neće po reklame na web da bih dobio bonuse..

čistio sam cashe, svašta radio, ali no... (ne smijem resetirati mob jer onda moram ponovo u banku po njihove apk, token itd...)

xiaomi redmi note 9 pro

 

do prije 2 mjeseca je sve radilo ok...

 

od njihovih support-a nikakve vajde..

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Zaporožac kaže...

nego, imam problem s WOW, Trraffic Puzzle, te ostalim igricama koje više neće po reklame na web da bih dobio bonuse..

čistio sam cashe, svašta radio, ali no... (ne smijem resetirati mob jer onda moram ponovo u banku po njihove apk, token itd...)

xiaomi redmi note 9 pro

 

do prije 2 mjeseca je sve radilo ok...

 

od njihovih support-a nikakve vajde..

 Neće ni meni na samsungu u nekim igricama, te igre sigurno imaju neki zastarjeli kod koji više nije podržan od nečega u android sistemu pa onda zato ni ne radi.
Nekad mi prorade nekad ne

2 godine
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
zviznemte kaže...

 Neće ni meni na samsungu u nekim igricama, te igre sigurno imaju neki zastarjeli kod koji više nije podržan od nečega u android sistemu pa onda zato ni ne radi.
Nekad mi prorade nekad ne

 na poslu na iphone 12 kod kolegice sve te "iste" igrice piče normalno... 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2022 14:46 (Zaporožac).
10 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Imam mobitel realme 8, jedan problem, dakle zaslon je always on, na njemu budu razne obavijesti, većinu sam isključio i sad bude samo sat i baterija, no ostavio sam gmail i whatts up, ali te obavijesti se ne pojavljuju na always on kad dođe poruka? Također obavijest o primljenom mailu mi se ne prikazuje ni u traci obavijesti, doslovno moram ući u mail da provjerim je li došao kakav novi mail? OS je realme UI 3.0.

 

Pa ako ima neki savjet? Inače je mobitel ok. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Ima tko preporuku tipkovnice da je na razini customizacije Hacker's keyboarda, a da nudi layout s hrvatskim znakovima u 4 reda bez long pressa da bi se došlo do njih?

5 row layout izbjegavam je je ipak malo presitno, a kad dignem height opet širina slova ostane ista.

 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
fer-de-lance kaže...

Ima tko preporuku tipkovnice da je na razini customizacije Hacker's keyboarda, a da nudi layout s hrvatskim znakovima u 4 reda bez long pressa da bi se došlo do njih?

5 row layout izbjegavam je je ipak malo presitno, a kad dignem height opet širina slova ostane ista.

 

 Ne bih znao ja koristim Gboard, ali evo malo sam prolistao po netu i kazu drugi koji su koristili Hacker's keyboard da su presli na AnySoftKeyborad, da je jako dobra zamjena.

12 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Postoji li konkretno rjesenje za Xiaomi Weather App Automatic GPS, pokusavao na razne nacine ali bezuspjesno... Samo rucno lokacija hoce... (Poco X3 NFC).

 

 

Edit: Promijenio jezik i proradilo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2022 21:37 (micr0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Pitanje, postoji li aplikacija koja moze zvukove koje slušam titlovat, poput onog što radi Youtube ???

Ako ne poatoji


Ima aplikacija koja se zove " Live Transcribe" koja moze ispisati na ekran tekst kad netko govori. Nije savršeno ali piše.

Toj aplikaciji je ulaz samo "mikrofon" ne poatoji mogučnost u poatavkama da se stavi drugi ulaz, recimo zvukovi iz telefona.

Postoji li mogučnost da neka druga aplikacija moze mjenjat ulaz zvuka za neku aplikaciju kao neki posrednik?


Zanima me to jer slušam neke rijeći na stranom jeziku, nisam siguran kako se piše, pa bi ova aplikacija mogla pomoći da lakše učim i skontam izgovor.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Može samo jedna potvrda, da vidim da nije kod mene nekakva greška u koriacima :D

 

Ako na mobitelu ubacim BILO kakav video manji od 200mb u chat, on će ga prekodirati u njemu pogodan video, koji će primatelju odmah biti gledljiv u samom Viberu.

Ako istu stvar napravim na računalu, video se neće poslati kao "Viber video", nego kao datoteka, ta će je primatelj morati otvoriti na uređaju i gledati s nekom aplikacijom za gledanje videa.

 

Točno?

 

Malo mi je čudno da su u mobilnu aplikaciju ugradili mogućnost enkodiranja, a iste nema na računalima.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Pozdrav. Jel može neka preporuka dobre RTS igre za Android? Nesto u stilu LOTR?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Trebam preporuku za neku dobru aplikaciju za screen mirror mobitela na tv.
Mobitel je android samsung, a tv android 9, Philips. Radio je ok donedavno smart view na samsungu s tim tv-om. Sad više ne. Onda onaj google home, pa dok nađeš chrome cast treba vremena i vremena, jednostavno mi je bezveze, ne sviđa mi se.
Jel ima nešto univerzalno da pouzdano dobro radi to. Nekad hoću pokazati nekom sliku sa mobitela uvećano na tv-u, a ne ide.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2022 19:43 (sage).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instantbits.cast.webvideo

 

Ova aplikacija mi je do sada uvijek radila pouzdano. Jedino moraš postaviti izuzetak od optimizacije baterije da ti ne ugasi aplikaciju kada je ekran ugašen. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice