Nadogradnja RAM memorije izdvojena tema

poruka: 1.533
|
čitano: 472.626
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
18 mjeseci
Re: Nadogradnja RAM memorije
manubis kaže...

Koja je stvarna uočljiva razlika u svakodnevnom radu s kompom ako se ugradi memorija od 2x8gb i ako se ugradi memorija 4x8gb istog proizvođača i modela i da li uopće ima razloga stavljati 4 keksa za 32gb memorije u odnosu na dva keksa s 16 gb memorije istog modela memorije? Komp između ostalog služi za multimediju, Adobe premiere.... ne igram se. Da li se isplati i naravno, dati duplo više love za ramove?

Meni Adobe Premiere zna zgutat i do 17 gb rama, i sa 32 gb rama zna komp malo zaštucat dok se renda video, tipa alt tabanje, windows/internet preglednika itd. A ram i nije danas nešto preskup, ja sam uzeo za 800 kn 32 gb rama, 4x8 3200 mhz cl 16. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 22:03 (OnTime).
3 godine
Nadogradnja RAM memorije

Pa to me baš zanima jel se vidi velika razlika između rada na kompu npr. istih rendera videa (npr. veličine snimljenog videa 10 - 20 gb) s 2x8gb ramovima i s 4x8gb rama. Da nije to razlika samo nekih 10-15% u korist veće memorije. Onda je pitanje isplativosti kupnje dvostrukog para memorije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Re: Nadogradnja RAM memorije
manubis kaže...

Koja je stvarna uočljiva razlika u svakodnevnom radu s kompom ako se ugradi memorija od 2x8gb i ako se ugradi memorija 4x8gb istog proizvođača i modela i da li uopće ima razloga stavljati 4 keksa za 32gb memorije u odnosu na dva keksa s 16 gb memorije istog modela memorije? Komp između ostalog služi za multimediju, Adobe premiere.... ne igram se. Da li se isplati i naravno, dati duplo više love za ramove?

Ja bi osobno radije uzeo 4x32 nego 2x16

Prije sam čitao o tome, al za gaming, i razlike su doslovno bile oko 1 fps u igrama.. :/

Za poslovne aplikacije nisam gledao, al teško da je nekakva veća razlika.

Evo, pronašao sam neke linkove, pa ako imaš volje čitati usporedbe:

https://history-computer.com/quad-vs-dual-channel-ram/

https://techguided.com/single-channel-vs-dual-channel-vs-quad-channel/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice