Nadogradnja RAM memorije izdvojena tema

poruka: 1.456
|
čitano: 333.757
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav, ako moze mala pomoc, da li su ova 2 RAM-a kompatibilna?

Na prvoj slici je ram koji je u laptopu a drugi bi si uzeo. Malo me zbunjuje kod samsung sto pise 1,35V / 1,5V. Neznam jel on onda radi na obje voltaze?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 11:04 (B-52).

0 0 hvala 0
12 godina
Re: Nadogradnja RAM memorije

-klasična trgovačka idiotarija (zbrka).. ddr3-normalan ram radi na 1,5v, soddim za lap uvijek na nižem (-10%) = kao L (low).. tj normalan laptop ram radi na 1,35v dok proizvođač može garantirati-reklamno kao OC potencijal + ne koristi se samo u laptopima (htpc-miniitx i sl.) + još ako je sve definirano u jdecu chipa (clockovi-casovi-naponi..). Igonoraš, tj radi, tj to je smisao kompatibilnosti.

DDR3L je dimm za desktop koji radi na -10% nižem naponu, jednako kao sodimm za laptop na kojem se to ne označuje dodatno, tj tad bi mogli zaključiti da radi na 1,2v (kao ddr4..)..

+ ali :) .. naravno, to ovisi o biosu, koji mora prepoznati-podržati ram (kao i sve ostalo što ubodeš..) tj dovoljno da imaš stariji bios i da neki modul ne radi i možda tek nakon updatea, dok inače laptop-bios ima vrlo malo opcija (uspoređujući s desktop-računalom) a pošto je starije računalo može biti svašta + ovisi kad je posljednje ažuriranje biosa.

-važnije, kao pravilo, je gustoća rama (broj chipova na modulu, koji se organiziraju u banke-adrese-kapacitet, npr 256mbita .. i osam komada daje 256MB (vs Mb).. pošto ram može biti single/double sided, rankovi-R oznaka i podrška biosa (navodi se za desktope, ne za laptope..) broj chipova s vremenom padne, tj pojavi se novi-veći-gusći chip i tad ih je manje potrebno za isti kapacitet (ili su dvostruko većeg..). O time ovisi kako će adresirati dostupnu memoriju pa se može desiti da koristi npr 50% itd ili da ne radi.. tj možda nakon novijeg biosa ako update to dodaje. Kako god, bios mora podržavati ram da bi radio čak i kad je 'sve ok'.. a to je soft-update i ovisi o proizvođačevoj dobroj volji (jer je jamstvo-obveza ugl prošla).. na ćoravo, za to je sigurniji stariji ram, tj usporediš s postojećim chipove-gustoću + max mogući kapacitet i ako je modul kapaciteta do npr 2x4gb za 8max tad će raditi, dok u pravilu jedan komad 8gb ne mora-može ili prepozna samo dio.. pa tad radi npr 2-4 gb modul ali ne isti-serija od 8gb..

-po slikama.. u laptopu već imaš ram veće gustoće (manje chipova) pa pošto taj radi, radit će i samsung s 8 chipova.. (vjerojatno, da je obrnuto, tad bi ovisilo o updateu biosa..) :))

ps .. vidi oznaku na samsung modulu.. 2Rx8 to je broj chipova-gustoća dok na samoj naljepnici nema 'gluparija' s naponom koji ne normalan za sodimm ddr3..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 21:39 (ihush).
6 godina
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav , trebao bih upgradeat ram s 4gb na 8gb i ssd na laptopu  , laptop je dell inspirion 15 3000 . 

Trenutni ram je 4GB  DDR4-2401(1400mhz) sx Hynix DRAM frequency 1063.6 MHZ , Unicore frequency 2293 .3 MHZ ; FSB:Dram 1:16 ; CL:15.0 ; tRCD 15 , tRP 15 , tRAS 35 , tRFC 374, CR 1T.

Laptop ima dva ram slota .

Hard disk je trenutno 2.5" SATA , htio bi ssd od 500GB , hvala unaprijed .

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Nadogradnja RAM memorije

Koje rame da piknem trenutno su cors pro rgb 3200 2x8 i fake cors kit za izgled..e sad par pitanja? Uzet isti ram koji imam 3200cl16 jos 2x8 gb..ili prodat ove pa uzet 4x8 white dominatore na 3200 ili gskill trident z na 4000 b die..ili na 3600bdie...neznam.koliko imam koristi od 3600 ili 4000..znam ziher da bdie bi.bez problema radio s xmp..za razliku od ne bdie na 3200...savjet? Hvala

Mb 550 aorus master i 5600x..i jel sad normalno rade sva 4 slota rama..znam da je ryzen imao nekih problema prije

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 19:00 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Nemoj nista prodavat uzmi iste.

8 godina
Nadogradnja RAM memorije

Jel ce radit sva 4 stika normalno? Znam da je bilo nekih problema..Eh da nemrem nac bijele vise koje imam u adm..samo crni...nece mi xmp radit..rusi se komp..ima negdje kakav tutorijal za stelat rucno ds barem rade na minimalno 2933? Sad su na 2133...ak nebum uzimao nove rame koji bi me dosli 2000-2400..uzeo bih onda iste za750-800 i mozda bijeli cors aio...jedino me prpa koje su mogucnosti da procuri vodeno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
18 mjeseci
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav, htio bi nadograditi ram u laptopu sa istim ramom kakav je unutra(da bude 8+8gb). Jedan slot je slobodan.
Evo screenshoot cpu-z , pa ako možete preporučiti nešto što bi bilo najkompatibilnije.

0 0 hvala 0
9 godina
apowe kaže...

Pozdrav, htio bi nadograditi ram u laptopu sa istim ramom kakav je unutra(da bude 8+8gb). Jedan slot je slobodan.
Evo screenshoot cpu-z , pa ako možete preporučiti nešto što bi bilo najkompatibilnije.

Pod SPD imaš točan model memorije, pa probaj prema njemu pretražiti Nabavu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
Nadogradnja RAM memorije

Nasao sam u linksu rame od gskilla na akciji po bdie finderu oba kita su samsung bdie!? 

https://www.links.hr/hr/memorija-pc-25600-16-gb-g-skill-trident-z-neo-f4-3200c14d-16gtzn-ddr4-3200mhz-kit-2x8gb-051200410

https://www.links.hr/hr/memorija-pc-25600-16-gb-g-skill-trident-z-rgb-f4-3200c14d-16gtzr-ddr4-3200mhz-kit-2x8gb-051200434

E sad koje da uzmem i koja im je visina..koliko sam skuzio oba su 44mm manji nego moji vengance od 51 mm,za ovaj neo sam vidjeo da su kao mozda i 41mm..ak bum uzimao noctu da mi stanu ispod..vengance je previsok..jesu bolji stari trident z ili ovi novi neo..cijena je ista

Moj PC  
0 0 hvala 0
18 mjeseci
CyberDemonVZ kaže...
apowe kaže...

CyberDemonVZ Šta bi ti preporučio?
Bune me te frekvencije sad recimo ovaj u jedoj trgovini piše ovako - Kingston DDR4 2666MHz, 8GB , piše radni takt 2666MHz , ako je to max bandwidth parfametar, onda je moj ram 1066, dali bi npr. radila ta dva zajendo ? I koliko je bitan CL parametar, i njega daju u dučanima

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 17:27 (apowe).
10 godina

Idealno je stavit dva identicna keksa , istog proizvodaca.Mozes uzet i taj spustit ce ti takt sa 2666 na 2133mhz i dignut latenciju na 17.

9 godina
apowe kaže...
CyberDemonVZ kaže...
apowe kaže...

CyberDemonVZ Šta bi ti preporučio?
Bune me te frekvencije sad recimo ovaj u jedoj trgovini piše ovako - Kingston DDR4 2666MHz, 8GB , piše radni takt 2666MHz , ako je to max bandwidth parfametar, onda je moj ram 1066, dali bi npr. radila ta dva zajendo ? I koliko je bitan CL parametar, i njega daju u dučanima

Napisao kolega. Najbolje isto. Ako nema, onda najsličniji.

Naruči preko neta, pa možeš vratiti ako ne radi.

5 godina

TTenutno imam 16 GB ram-a, to su 2 sticka po 8gb ddr4 2400 mhz. no za star citizen je 16 giga malo. jel ok da kombiniram još 1 modul od 16 GB sa sadašnjim jednim od 8GB? da je isto 2400 mhz? ili imate bolji savjet? hvala

Matična je asrock ab350m sa samo 2 memory utora.

Memorija je neka adata, gledao sam u Vacoom i imaju Kingston 16 GB ddr4 2666mhz. Kaže mi lik tamo da su to slične memorije i da ne bi smjelo biti problema ako je 1 stick od 8 a drugi 16 giga no da će brzina naravno biti 2400. Cijena je nekih 700 kuna pa sam naručio taj stick, u ponedjeljak bi trebao doći. A idući mjesec onda uzmem još 1 takav od 16 i miran sam. Malo mi je puno oba ovaj mjesec hehe

9 godina
Skullscar1989 kaže...

TTenutno imam 16 GB ram-a, to su 2 sticka po 8gb ddr4 2400 mhz. no za star citizen je 16 giga malo. jel ok da kombiniram još 1 modul od 16 GB sa sadašnjim jednim od 8GB? da je isto 2400 mhz? ili imate bolji savjet? hvala

Matična je asrock ab350m sa samo 2 memory utora.

Memorija je neka adata, gledao sam u Vacoom i imaju Kingston 16 GB ddr4 2666mhz. Kaže mi lik tamo da su to slične memorije i da ne bi smjelo biti problema ako je 1 stick od 8 a drugi 16 giga no da će brzina naravno biti 2400. Cijena je nekih 700 kuna pa sam naručio taj stick, u ponedjeljak bi trebao doći. A idući mjesec onda uzmem još 1 takav od 16 i miran sam. Malo mi je puno oba ovaj mjesec hehe

Nikad nisam gledao ili čitao o kombinaciji 8GB + 16GB, ali imam nekakav feeling da to nije baš najbolje rješenje

Radije prodaj, pa uzmi 16+16.

5 godina

sad ću probati sa 16+8 pa ako bude problema uzmem još dodatnih 16. do sada nisam imao nikakvih problema sa 16 jer nijedna igra nije trebala toliko. imao sam 8 i escape from tarkov je imao random trzanja i fps dropove. kupio sam ssd i loading time se smanjio za 2 minute. nakon toga još 8 giga rama, loading time se smanjio za još 2 pune minute pa mi je sad većina mapa na minutu i pol-2 max da krenem igrati. tarkov bi krenuo ok ali kako sam igrao, tako se ram potrošnja povećavala dok nisam dosegao cca 7 giga potrošnje. i krenuli problemi, stutter i fps drop. igri treba 12-13 giga da radi sve ok. sad mi je problem sa star citizen. kad počnem igrati na cca 10 giga je potrošnja. i već nakon par minuta dođe do 13, 14 te 15. počne sve trzati, fps ode u bananu i tako se ne može igrati. 24 bi trebalo biti sasvim dosta ali ako mi sistem bude nestabilan onda ću 2x 16 i to je to. kažem, malo mi je puno dati soma i pol kuna sada inače bih odmah uzeo 32. no ako bude i ovako ok, ostajem na 24

5 godina

upravo sam shvatio da imam 8 gb od adate a drugi stick je 8 od kingston. izvadio sam adatu i ubacio još 16 od kingstone. sve radi za sada haha

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice