Nadogradnja RAM memorije izdvojena tema

poruka: 1.398
|
čitano: 302.481
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
Nadogradnja RAM memorije

Koju memoriju uzet?

Gskil 2400 8GB XMP ili Crucial 2400 8 GB. Da li je bolje birat prema SPD ili uzet u obzir XMP? Skill je na 2133 SPD a Crucial 2400.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav, treba mi objašnjenje

U laptopu (Lenovo G50-30) trenutno mi je 2 GB RAM, ovih specifikacija - 2GB PC3-10600 DDR3L SDRAM 1333 MHz

Obzirom da sada želim kupiti 4 GB, da li taj novi slot mora imati baš identične specifikacije (10600 i da je 1333 MHZ) ili to nije toliko striktno? Na što obratiti pažnju?

Taj novi slot ide umjesto starog (samo je jedan na matičnoj ploči)

npr. jedna mi prodavnica nudi Kingston SOD DDR3 4GB 1600MHz PC3L-12800,Low voltage 1.35V CL11 204-Pin SODIMM za 30 €

da li ovaj odgovara?

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 15:13 (kemal_r).

0 0 hvala 0
9 godina
Re: Nadogradnja RAM memorije
kemal_r kaže...

Odgovara, memorija je DDR3 i SODIMM, znači ide u laptop.

Jedino što se bude promjenilo je da neće raditi na 1600 MHz, već na 1333 MHz, brzini na kojoj radi sporija memorija, to ne smeta ničemu.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
2 godine

mora biti isključivo ddr3l ,ne pali sa ddr3 klasičnim ramom mora bit low pc3l samo takav ram uzmi i taj laptop ima samo 1 ram slot koliko ja znam

15 mjeseci
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav, može li netko pomoći s nadogradnjom RAM-a? Trenutno u laptopu (Acer Aspire 5 A517-51-38NC) imam ugrađeno 4GB memorije i htio bih dodati još 4GB pošto je još jedan slot slobodan, samo ne znam treba li kupovati jednaku memoriju kao ova što je već ugrađena, ili može biti bilo koja s jednakom brzinom (MHz), ili pak mogu i s različitim brzinama? Hvala unaprijed.

0 0 hvala 0
9 godina

Najbolje skinut Aida64 pa provjerit cija je memorija unutra.Taj laptop podrzava " so dimm " ddr 4 memoriju , vjerovatno je unutra 2133mhz , brzina nije toliko bitna no ako imas 2400mhz onda trazi i drugu od 2400mhz po mogucnosti istog proizvodaca , zato kazem skinut aida 64 ili otvorit laptop i procitat na ram plocici od koga je npr; Kingston,SK Hynix,Samsung,Crucial...

15 mjeseci

Evo provjerio sam; Hynix, 2133 MHz. Hoće li biti kakvih problema ako uzmem od nekog drugog proizvođača RAM a da ima jednaku brzinu (2133 MHz)?

6 godina

Ako je isti ram stick, iste brzine... generalno nece bit problema. No ne drži me za rijec jer ne mora uvijek biti stabilno, iako sam ja imao razne kombinacije i razlicitih brzina kroz godine (brzi se spusti na razinu sporijeg)

Battlelog: D3lBoy-00
9 godina
Nadogradnja RAM memorije

Crucial ti je inace najoptimalniji izbor.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 mjeseci
Nadogradnja RAM memorije

U redu, hvala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 12:09 (Wizzard).

0 0 hvala 0
5 godina
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav svima,

Imam Legion Y520-15IKBN, link od specifikacija je: https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y520-15IKBN-80WK0042GE.260314.0.html

Nigdje nisam našao do koliko max idu RAMI i da li se isplati nadograditi recimo na 16 ili na 32(ako ide). Laptop trenutno radi super, AutoCad, Revit rade super samo ako mogu i naravno ako ima smisla dao bih mu neke nadogradnje da udahne malo svježeg zraka. :D

Hvala na savjetima :) 

0 0 hvala 0
8 godina
Ante73 kaže...

Pozdrav svima,

Imam Legion Y520-15IKBN, link od specifikacija je: https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y520-15IKBN-80WK0042GE.260314.0.html

Nigdje nisam našao do koliko max idu RAMI i da li se isplati nadograditi recimo na 16 ili na 32(ako ide). Laptop trenutno radi super, AutoCad, Revit rade super samo ako mogu i naravno ako ima smisla dao bih mu neke nadogradnje da udahne malo svježeg zraka. :D

Kao prvo, meni je netko jednom rekao da nije za vjerovati specifikacijama proizvođača. I imao sam prilike testirati. Za moj Dell piše da podržava 12GB memorije. Kupio sam standardnih 16 i pogodi što? Sasvim uredno radi. Pregledao po netu, drugima također :)

A drugo, ovisi kako softver koristi memoriju. Najbolje bi bilo pronaći kakav test na YouTube. Recimo AutoCAD 8 vs 16 vs 32 gb.

Ili tak nešto. I odmah odlučiš koliko uzeti.

P.S. pretpostavljam da ti laptop ima SSD. Ako slučajno nema, to prvo nadogradiš.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina

Ide 2 x 16gb provjereno. Preporuka za Crucial 16gb module na 2400mhz

Looser ID: ID10T
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 14:21 (KrpaZG).
8 godina
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav svima,

trebao bi savjet oko kupnje DDR4 RAM-a za igranje.

Htio bi da rade u dual channelu,pa me zanima da li su dvije pločice od ovog modela dobre:

https://www.links.hr/hr/memorija-pc-25600-8-gb-kingston-hx432c16fb3-8-hyperx-fury-black-ddr4-3200mhz-051200402

Ako ne,da li bi mi preporučili nešto drugo u Linksu u tom cijenovnom rangu?

Također me zanima da li bi trebao uzeti 4x4 ili 2x8 i da li će isti modeli raditi u Dual channelu ako ih kupim zasebno?

Zanima me da li je po vašem mišljenju 3200mhz dovoljno dobro za igranje?

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2020 16:29 (Jurassic Park).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
KrpaZG kaže...

Ide 2 x 16gb provjereno. Preporuka za Crucial 16gb module na 2400mhz

Super, hvala :) 

5 godina
CyberDemonVZ kaže...
Ante73 kaže...

Pozdrav svima,

Kao prvo, meni je netko jednom rekao da nije za vjerovati specifikacijama proizvođača. I imao sam prilike testirati. Za moj Dell piše da podržava 12GB memorije. Kupio sam standardnih 16 i pogodi što? Sasvim uredno radi. Pregledao po netu, drugima također :)

A drugo, ovisi kako softver koristi memoriju. Najbolje bi bilo pronaći kakav test na YouTube. Recimo AutoCAD 8 vs 16 vs 32 gb.

Ili tak nešto. I odmah odlučiš koliko uzeti.

P.S. pretpostavljam da ti laptop ima SSD. Ako slučajno nema, to prvo nadogradiš.

Aha, pa vjerojatno se oni ograde na "sigurno". Imam SSD tako da to nije problem samo Rami iako i sad radi solidno :) Hvala na savjetu 👌

6 godina
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav

Imam HP Pavilion Gaming Laptop 17-cd0012nm laptop i dodao bi još jedan keks.

Original je Samsung DDR4 SODIMM 8 GB 2666 Mbps Voltage 1.2

Koji mi preporučujete za nabavit ili da uzmem nova 2 ista ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
Grancigula kaže...

Pozdrav

Imam HP Pavilion Gaming Laptop 17-cd0012nm laptop i dodao bi još jedan keks.

Original je Samsung DDR4 SODIMM 8 GB 2666 Mbps Voltage 1.2

Koji mi preporučujete za nabavit ili da uzmem nova 2 ista ??

Šta mi preporučujete za dodat na postoječe ili uzest 2 ista ??

kingmax

kingston

crucial

Ili nešto sa ove liste

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice