Nadogradnja RAM memorije izdvojena tema

poruka: 1.576
|
čitano: 607.770
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Igrec kaže...

Ma nemam vise u planu nista mjenjat na pcu. A maticna mi dopusta samo 2400 pa zato. A i nisam vise na pcu ko nekad, koristim ga za faks i za sony vegas

 Ma uzmi svejedno one gore sto sam ti rekao, iako su limitirani opet su jeftiniji (ne kostaju nit 500kn a 2x8 kit). 

6 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

da tak malo dodu hahahah, a nista onda je odluka pala

Mozak.nema.nista.s.tim
15 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
hahhaajaads kaže...
Igrec kaže...

Ma nemam vise u planu nista mjenjat na pcu. A maticna mi dopusta samo 2400 pa zato. A i nisam vise na pcu ko nekad, koristim ga za faks i za sony vegas

 Ma uzmi svejedno one gore sto sam ti rekao, iako su limitirani opet su jeftiniji (ne kostaju nit 500kn a 2x8 kit). 

 -nove cijene su 50%.. isto/brže, jer novo je novo ili nisu samo mhz nego i cas pa novo ima prednost dok se u cjenicima često nađe sve pa i staro, dok poneki naivni kupac pomisli da je skuplje=bolje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Aaa jel mi se isplati uzet hyper x od 16gb 2400 pa da ju uparim s hyper x 8gb 2133?

Mozak.nema.nista.s.tim
13 godina
online
Nadogradnja RAM memorije
ihush kaže...
dok poneki naivni kupac pomisli da je skuplje=bolje..

Naručeno je. 

Igrec kaže...

Aaa jel mi se isplati uzet hyper x od 16gb 2400 pa da ju uparim s hyper x 8gb 2133?

Zašto ne ako postoji potreba za više memorije, mana je što će brzina memorije biti ona brzina koju ima sporiji modul, 2133 MHz.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.12.2019 11:03 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Jo, razmatram o prepolovljavanju količine memorije, i kupovinu brže.

Trenutno je u kompu 4x16 GB Kingston HyperX Fury

Što biste preporučili da je dovoljno isplativo?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 23:05 (sudy_freak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav, koju ram memoriju mi je najbolje uzeti za laptop budzetnu da je dobra a da nije puno para 2x8 gb?

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Za gaming
4 godine
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Za gaming

11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Luka5408 kaže...

Pozdrav, koju ram memoriju mi je najbolje uzeti za laptop budzetnu da je dobra a da nije puno para 2x8 gb?

 koji laptop uopce, koji ddr3 ili ddr4, daj malo vise specke o lapu..sta sad imas u njemu od rama..

4 godine
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

acer e5 575g 5743, trenutno je 6gb ddr4 

 

intel core i5 6200u

geforce gtx 950m

12 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Dual core sa hyper threadingom i 950m ddr3 ? Zaboravi nemoj lupat novce u to prodaj i kupuj laptop sa minimalno grx 1060.Ram ti nece pomoc puno oko gaminga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Nadogradnja RAM memorije

Da li je neko probao ove unbranded hladnjake za RAM sa ebay-ja? Ovakvo nešto:

https://www.ebay.com/itm/Memory-RAM-Cooler-Cooling-Vest-Fin-Heat-Sink-For-PC-DDR3-R6T5-Game-DDR2-DDR-I2L6/123946181881

 

Radim budget build Ryzen 2600+B450 Tomahawk MAX, a imam 2x8GB Value RAM od Kingstona sa G4560 kojeg sam planirao OC-ati koliko ide, pa sam planirao ovako nešto dijelom zbog izgleda (value ram nema hladnjake, samo goli pcb) dijelom zbog možebitnog dobitka u OC-u (ma bitno mi je samo da ne odmaže, ne mora pomoći).

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Nadogradnja RAM memorije
DrNasty kaže...

Nisam probao, ali i to je komad željeza i mora pomoći kod temp. i svakako kod izgleda, ali pitanje je koliko je OC moguć kod value RAMa.

ps. možda bi dodatno pomoglo stavljanje termal pada između svakoga memorijskog čipa i hladnjaka.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
moderator
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Valentin17 kaže...

Nisam probao, ali i to je komad željeza i mora pomoći kod temp. i svakako kod izgleda, ali pitanje je koliko je OC moguć kod value RAMa.

ps. možda bi dodatno pomoglo stavljanje termal pada između svakoga memorijskog čipa i hladnjaka.

Dođu termalne trake uz hladnjak.

RAM za sada drži 2933 MHz na CL17@1.3 V i svim ostalim latencijama na tvorničkim postavkama za 2400 MHz.

Budem odvrtio par sati memtesta pa ako bude stabilno probaću utegnuti latencije na CL16 ili CL15. Planiram do 1.35 V jer ne želim skidati sticker garancije sa čipova ali imam 120mm vent iznad slotova.

Stickovi nisu isti, jedan je iz 2017. a drugi star ni 2 mjeseca :)

13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

pozdrav svima..

 

imam laptop  acer aspire E5 771G .. sa 4gb rama.. dodal bi još bar 8gb pločicu..

koji ram je kompaktibilan? preporuka gdje naručiti..

 

hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Nadogradnja RAM memorije

planiram si uzeti ovaj ram

https://www.amazon.de/dp/B07WD5VKVL/ref=twister_B0843GCQ59?_encoding=UTF8&psc=1

 

moj trenutni bi prebacio u pc2

 

pitanje. jel smeta sto je 3200?

 

s obzirom da je ista cijena kao i 2400.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Mislim da ne moze ram iz pc1 u pc2 jer pc2 podrzava samo ddr3 ram.Najbolje je kupovat po QVL listi , vrlo vjv. ce radit taj sa amazona u pc1 kada ugradis ali nisam siguran koju brzinu maticna podrzava.

Uostalom neces dobit neko veliko poboljsanje performansi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 17:50 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Nadogradnja RAM memorije

sorry zaboravio sam napomenuti da u pc2 ide jedna druga maticna zajedno s g4560 + ovih 2x4 gb ddr4 sta imam trenutno u pc1

 

zato i uzimam jos rama. jer kad prebacim ove u pc2 necu imati nista za pc1 :D

 

a maticna podrzava 2400.

 

ali cijena 2400 je ista ili cak nesto sitno visa od 3200... a ovo mi je barem futur proof neko vrijeme ako se odlucim na nesto novije.

15 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav! Frend ima trenutne rame Corsair Vengeance DDR3 1600 Mhz 2x4GB koji rade na 9-9-9-24 @ 1.5V

 

Nije nasao identicne rabljene, sve po njusci prodano i nasao je Kingston HyperX Beast 2x4GB 1600 Mhz koji su CL9 odnosno 9-9-9 ali na 1.65V.

  

Ima netko ideju kako najbolje da se to iskombinira? Maticna je Z77 Extreme 4

 

Ispalo da su Kingston rami zapravo 2400 Mhz na CL11 i 1.65V. Nisu radili kad sam ubacio, nego sa jedan po jedan keks namjestavao postavke i stavljao kao default. Na kraju sve to skupa radi ok sad na 1600 MHz i 9-9-9-24 na 1.5V.

 

Trenutno vrtim memtest86, pa me zanima jel ima netko jos neku ideju sto da odvrtim? Mislio sam Prime95 par sati i nesto gaminga koje je RAM heavy.

 

Mozda stavim na sporije tipa 11-11-11-30 na 1.5V (lagani undervolt za Kingston ali sporiji timinzi za Corsair) ako to ne bude sljakalo, ali zanima me isto jel underclock problem...znam da nije idealno ali za nikakve pare veliki boost u kolicini rama..

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2020 20:26 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav

 

Imam HP Pavilion Gaming Laptop 17-cd0012nm laptop i dodao bi još jedan keks.

Original je Samsung DDR4 SODIMM 8 GB 2666 Mbps Voltage 1.2

Koji mi preporučujete za nabavit ??

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 16:57 (Grancigula).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Grancigula kaže...

Pozdrav

 

Imam HP Pavilion Gaming Laptop 17-cd0012nm laptop i dodao bi još jedan keks.

Original je Samsung DDR4 SODIMM 8 GB 2666 Mbps Voltage 1.2

Koji mi preporučujete za nabavit ??

 

 

 Koja je bolja??

 

kingston-8-gb-ddr4-2666mhz-

crucial-8-gb-sodimm-ddr4-2666-mhz

kingston-8-gb-2666mhz-ddr4-nonecc

12 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Crucial

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav!

 

Da li da uzmem ovu memoriju? Zanima me da li odgovara trenutnoj koju imam (vidi sliku u prilogu), te da li je to dobar deal?

13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozz. Trenutno imam Kingston HyperX Fury 8GB 2133Mhz CL14 memoriju koje nažalost više nema nigdje za uzeti.

Zanima me može li ova raditi skupa s njom? 

 

Tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Naravno jedino će raditi obe na 2133Mhz -CL14

13 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

To znam, latencije neće biti problem?

13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav, evo pišem upravo sa sekinog laptopa i skužio sam da je jako spor (4GB rama, jadni intelov procesor nije ni i3) pa bih nadogradio tih 4GB rama s još 4 da bude koliko-toliko funkcionalan.

 

Provjerio sam u CPU-z, imam 2 slota, od kojih je jedan zauzet i u njemu se nalazi ovo, može preporuka za nadogradnju memorije? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Imam malo stariji laptop (dell inspiron 5558) u kojem je 4gb RAM-a: SK hynix hmt451s6bfr8a-pb n0 aa i htio bi nadograditi na 8gb.
https://www.skhynix.com/products.view.do?vseq=963&cseq=75

 

Jel mogu samo još dodati 4gb bilo kojeg proizvođača (naravno da bude DDR3L 1600 MHz, btw na što još paziti? ), tipa ovaj: https://www.links.hr/hr/memorija-so-dimm-pc-12800-4-gb-kingston-kvr16ls11-4-ddr3l-1600mhz-1000001960


Pošto se radi o starom laptopu htio bih ušparati pa zato gledam da prođem jeftinije s 1x4gb nego da uzimam 2x4..


Slika RAM-a iz laptopa:

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Avensac kaže...

Imam malo stariji laptop (dell inspiron 5558) u kojem je 4gb RAM-a: SK hynix hmt451s6bfr8a-pb n0 aa i htio bi nadograditi na 8gb.
https://www.skhynix.com/products.view.do?vseq=963&cseq=75

Jel mogu samo još dodati 4gb bilo kojeg proizvođača (naravno da bude DDR3L 1600 MHz, btw na što još paziti? ), tipa ovaj: https://www.links.hr/hr/memorija-so-dimm-pc-12800-4-gb-kingston-kvr16ls11-4-ddr3l-1600mhz-1000001960

Pošto se radi o starom laptopu htio bih ušparati pa zato gledam da prođem jeftinije s 1x4gb nego da uzimam 2x4..

Slika RAM-a iz laptopa:

 Ne preporuča se.

Ali u 99% slučajeva radi :)

 

Ja tri put to napravio i uvijek je radilo.

 

Ne želiš s oglasnika? Tamo valjda ima i po 50kn!

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 0:56 (CyberDemonVZ).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice