Kupnja brzog USB stick-a izdvojena tema

poruka: 644
|
čitano: 325.195
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
error_666 kaže...

moja preporuka ide za Lexar s75 , na ebay bio 20 dolara 64gb . Drzi zapis  70-75 MB/s sve vrijeme ma koliki fajl bio ( uz instalaciju drivera za chipset idr. sa stranice , sa generickim ima padove )

 20 USD, hmm ne isplati se pored ove ponude bas pretjerano

 

https://www.nabava.net/search.php?q=sandisk+extreme+usb+64gb

12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Koliko ima zapisivanje ovaj tvoj sa linka ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Molim pomoc ako netko zna. Kupio sam stik sd ultra flair 64gb. Kad ga povezem sa mobitelom i idem prebacit film na njega. Prekine se na cca 30%. Na starim stikovima je to uredno radilo.

Edit: sređeno. Kolega sa drugog foruma objasnio. Trebalo formatirat u exfat

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 15:27 (Moby-Split).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Može li netko preporučit kvalitetan i pouzdan USB stick, kapaciteta iznad 100 Gb, i da je najmanje USB 3.0.Cijena nije bitna, treba mi za pohranu neki važni podataka.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
kezol kaže...

Može li netko preporučit kvalitetan i pouzdan USB stick, kapaciteta iznad 100 Gb, i da je najmanje USB 3.0.Cijena nije bitna, treba mi za pohranu neki važni podataka.

 Sandisk extreme pro 128GB.

(Pripazi, postoji i GO verzija, al ako lova nije problem odi na brži PRO)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 13:00 (CyberDemonVZ).
15 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
kezol kaže...

Može li netko preporučit kvalitetan i pouzdan USB stick, kapaciteta iznad 100 Gb, i da je najmanje USB 3.0.Cijena nije bitna, treba mi za pohranu neki važni podataka.

-važni podaci? .. neobični kriteriji :) tj možda ćeš ih pohraniti, možda sahraniti, kad je nešto važno tad imaš backup! Ako nemaš, nije važno...

-stikići nisu adekvatan backup, no ako je nešto kopirano na dva različita mjesta-medija, tad je to možda zadovoljavajuće sigurno.

-sad su već ssd dovoljno jeftini (pa i jeftiniji od flash većeg kapaciteta kao i od hdda manjeg kojih zapravo nema ispod 500gb pa to nije primjetno), dok su hddovi od par TB za storage. + adapter može biti jednako funkcionalno kao flash stikić ali je tad stikić ipak praktičniji za nošenje u džepu, dok ovisno o modelu može biti običan ssd ili m2-nvme.. + može daleko brže od flasha. Ni ssd nije pouzdan storage tj kad se nešto desi tad imaš backup.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Znam da se spominjala dosta cache memorija kao važna karakteristika sticka jer čim se ona napuni brzina pisanja pada... Ali nidgje u specifikacijama stickova ne vidim tu cache memoriju :| Jel to čovjek mora doslovno napamet znat koji modeli su dobri?

 

Trebam neki 32-64gb za kućnu upotrebu. Imamo sad sandisk ultra 32gb, al ako postoji nešto s malo više cache memorije, a da nije preskupo bi rado kupio 1-2 komada za black friday :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Svi ti stickovi i vanjski hard diskovi neće uvijek furati deklariranom brzinom, ovisi o zapetljanosti windowsa, s kojeg foldera kopirate, da ne pričam o veličini i količini fajlova...to je već sto puta rečeno... (ne znam objasniti stručno, no znam iz iz iskustva)

 

zadnji stick koji sam kupio u linksu je onaj San disk 64 GB tzv "ultra", deklarirani zapis je bre mnogo moćan, no nekada je sporiji nekada brži, makar prebacivali samo jedan video file.

 

imam i vanjskih diskova, svi su nabrijani po deklaraciji na na npr 150 a nekada zapisuju 30, 55, 80, tek mi se nekada dogodi 150 mbps

 

to je tako i treba se s tim pomiriti...

 

očekujem SSD vanjski stick pa se možda nešto promijeni... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 11:04 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Anđeo bez falinge kaže...

Svi ti stickovi i vanjski hard diskovi neće uvijek furati deklariranom brzinom, ovisi o zapetljanosti windowsa, s kojeg foldera kopirate, da ne pričam o veličini i količini fajlova...to je već sto puta rečeno... (ne znam objasniti stručno, no znam iz iz iskustva)

 

zadnji stick koji sam kupio u linksu je onaj San disk 64 GB tzv "ultra", deklarirani zapis je bre mnogo moćan, no nekada je sporiji nekada brži, makar prebacivali samo jedan video file.

 

imam i vanjskih diskova, svi su nabrijani po deklaraciji na na npr 150 a nekada zapisuju 30, 55, 80, tek mi se nekada dogodi 150 mbps

 

to je tako i treba se s tim pomiriti...

 

očekujem SSD vanjski stick pa se možda nešto promijeni... 

 Pozdrav , jel ima  ko na temi lexar M45 , zanima me brzina zapisivanja ? Nasao sam podatak da zapisuje 330 MB u 3.1 utoru , a oko  300 NA 3.0 , jel moguce to za tako povoljan stikić?  Bio bi presretan i sa  3x manje iskreno 

 

anđeo sorry , greskom sam te citirao  :=)

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 19:15 (error_666).
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Prema podacima samog lexara m45 ima brzinu čitanja "up to 250", pisanje je niže i ne specificiraju koliko
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
picajzla0707 kaže...
Prema podacima samog lexara m45 ima brzinu čitanja "up to 250", pisanje je niže i ne specificiraju koliko

 Da , ali taj podatak sam pronasao u reviewu na  amazonu od jednog kupca ... eh sad koliko je relevantno ,  pitanje je  ? :)

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Review od kupca vs službeni podaci
Lexar bi se itekako pohvalio takvim brzinama - ja imam lexar p20 i itekako su se hvalili 270/400 brzinama
12 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

problem je sto nema  sluzbenog reviewa ni  podataka  ...  Ma ja cu ga kupit , da bude i 100/200 za te pare dobar .U  svakom slucaju hvala  

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 21:37 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kupnja brzog USB stick-a

SanDisk Extreme Pro 128GB-290 kuna  na Amazon.UK

 

 

 

 

Koristim ga već tri dana i svaki file od malog do velikog game foldera teških 80 giga radi uglavnom na istoj brizni tj. vrti se oko 320-350MB/s

 

USB je Isus i preporučujem ga svakome 

Moj PC  
2 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
karlo125 kaže...

SanDisk Extreme Pro 128GB-290 kuna  na Amazon.UK

 

 

 

 

Koristim ga već tri dana i svaki file od malog do velikog game foldera teških 80 giga radi uglavnom na istoj brizni tj. vrti se oko 320-350MB/s

 

USB je Isus i preporučujem ga svakome 

 Odlična cijena, još bolja prijenosna memorija. S društvom, frendu za rođendan kupili 256gb i taj disk stvarnosve prenosi u fulu. Ne znam koliki cache ima, ali brzina ne pada ni nakon nekoliko giga. Hrane ga afričkom šljivom garant

10 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
karlo125 kaže...

SanDisk Extreme Pro 128GB-290 kuna  na Amazon.UK

 

 

 

 

Koristim ga već tri dana i svaki file od malog do velikog game foldera teških 80 giga radi uglavnom na istoj brizni tj. vrti se oko 320-350MB/s

 

USB je Isus i preporučujem ga svakome 

 može link? tnx

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Ivan35 kaže...
karlo125 kaže...

SanDisk Extreme Pro 128GB-290 kuna  na Amazon.UK

 

 

 

 

Koristim ga već tri dana i svaki file od malog do velikog game foldera teških 80 giga radi uglavnom na istoj brizni tj. vrti se oko 320-350MB/s

 

USB je Isus i preporučujem ga svakome 

 može link? tnx

 Njemacki amazon: link

Britanski: link

 

Trenutno vise nije na akciji, al mozda se opet spusti cijena s vremenom.

Kovačić
4 godine
odjavljen
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Čini se da mi je USB krepao. Na par računala se ne dogodi ništa kada ga ukopčam. Postoji li neki 100% način da verificiram da je mrtav pa da ga napokon mogu šiknuti u smeće

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Ima i samsung par ultra brzih USB-ova evo doticni sam bas narucio upravo pa kad dodje neka me iznenadi-ipak je malo jeftiniji od sandiska

 

https://www.amazon.de/Samsung-Storage-MUF-128DB-EU-Speicherstick/dp/B07FCDTTYP/ref=sr_1_7?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=samsung+usb&qid=1578577193&sr=8-7

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
HCgamingCRO kaže...

Ima i samsung par ultra brzih USB-ova evo doticni sam bas narucio upravo pa kad dodje neka me iznenadi-ipak je malo jeftiniji od sandiska

 

https://www.amazon.de/Samsung-Storage-MUF-128DB-EU-Speicherstick/dp/B07FCDTTYP/ref=sr_1_7?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=samsung+usb&qid=1578577193&sr=8-7

 to je ultra brzi usb isključivo u čitanju, zapis je blago rečeno razočaravajuć 

kad imaš 270 mb/s write i 400 mb/s read kao što ima moj lexar i to bez pada perfomansi nakon desetak giga zapisa, onda je riječ o ultra brzom uređaju

5 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

Ima i samsung par ultra brzih USB-ova evo doticni sam bas narucio upravo pa kad dodje neka me iznenadi-ipak je malo jeftiniji od sandiska

 

https://www.amazon.de/Samsung-Storage-MUF-128DB-EU-Speicherstick/dp/B07FCDTTYP/ref=sr_1_7?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=samsung+usb&qid=1578577193&sr=8-7

 to je ultra brzi usb isključivo u čitanju, zapis je blago rečeno razočaravajuć 

kad imaš 270 mb/s write i 400 mb/s read kao što ima moj lexar i to bez pada perfomansi nakon desetak giga zapisa, onda je riječ o ultra brzom uređaju

 AHA?! moze link?

 

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
HCgamingCRO kaže...
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

Ima i samsung par ultra brzih USB-ova evo doticni sam bas narucio upravo pa kad dodje neka me iznenadi-ipak je malo jeftiniji od sandiska

 

https://www.amazon.de/Samsung-Storage-MUF-128DB-EU-Speicherstick/dp/B07FCDTTYP/ref=sr_1_7?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=samsung+usb&qid=1578577193&sr=8-7

 to je ultra brzi usb isključivo u čitanju, zapis je blago rečeno razočaravajuć 

kad imaš 270 mb/s write i 400 mb/s read kao što ima moj lexar i to bez pada perfomansi nakon desetak giga zapisa, onda je riječ o ultra brzom uređaju

 AHA?! moze link?

 

 https://camerajabber.com/samsung-duo-plus-review/

5 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

ma dobro to, mislio sam link tog tvog usb-a gdje se moze nabaviti, amazon vjerojatno?

13 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Mislim da taj njegov Lexar više nije moguće kupiti. Onaj sandisk je trenutno jedan od najbržih. Sljedeće su m.2 ssd-i u kućištu s usb kontrolerom. Btw, ovaj samsung ima baš dobro osmišljen pretvarač usb-c to usb-a

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Ah, krivo sam skužio. Nažalost, kolega je u pravu. Da ih još proizvode uzeo bi još jednog ovakvog i jednog od 128gb. Mlc memorija i vrhunski kontroler, skoro bez ikakvog zagrijavanja.
5 godina
protjeran
offline
Kupnja brzog USB stick-a

A nista narucio onaj sandisk extreme pro dva komada po 256 GB pa budem vidio kako se nosi sa 4K i hdr filmovima-ali po ovim brzinama sto su forumasi pokazali mora da ubije moj sadasnji seagate expansion prijenosni hdd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Trebao bi stick od 64gb, gdje bi bilo najisplativije uzeti?  Neka srednja klasa. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Do kojeg iznosa?

12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
NoOne1 kaže...

Trebao bi stick od 64gb, gdje bi bilo najisplativije uzeti?  Neka srednja klasa. 

 https://www.nabava.net/search.php?q=sandisk+extreme+go

160kn?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Gdje ti vidis 160kn? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice