Kupnja brzog USB stick-a izdvojena tema

poruka: 644
|
čitano: 324.921
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Kompakte dimenzije SANDISK ultra fit nista ne moze nadmasiti ;)

 

13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Torent kaže...

Kompakte dimenzije SANDISK ultra fit nista ne moze nadmasiti ;)

 

 Sličan kontroler imaju fit i flair. Dajem prednost flairu zato jer je te micro stickove muka vadit iz usb utora na kompu. 

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...

Ma dobar je taj stick ali ovaj mi se nekako više sviđa a i cijena je manja uz bolje performanse. Izgubio sam prije koji dan negdje sd extreme 64gb. To je jedan ultra brz stick i tražim zamijenu a teško je pronaći nešto brže od toga a da nije već ssd klasa a cijene su 700kn+. Da li je itko isprobao cors flash voyager gtx da kaže nešto o tom brutalnom sticku?

 

EDIT: Pronašao zamjenu za sd extreme. Lexar-ov P20 thumbdrive 64gb je još brži. Deklarirano je 400R/ 270W MB/s. Samo da nađem gdje da ga naručim. Klik

 imas ga ovdje http://www.mymemory.co.uk/USB-Flash-Drives/Lexar/Lexar-64GB-JumpDrive-P20-USB-3.0-Flash-Drive---400MB_s

 

samo neces bas dosegnuti te deklarirane brzine to ti je valjda jasno

 

kod nas si jos pogledaj savage usb od kingstona i od corsaira gs usb

 

samo sto su 64GB modeli cijenom blizu 300kn sto vec kupis ssd pa napravis vanjski od njega

13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...
dax-lax kaže...

Ma dobar je taj stick ali ovaj mi se nekako više sviđa a i cijena je manja uz bolje performanse. Izgubio sam prije koji dan negdje sd extreme 64gb. To je jedan ultra brz stick i tražim zamijenu a teško je pronaći nešto brže od toga a da nije već ssd klasa a cijene su 700kn+. Da li je itko isprobao cors flash voyager gtx da kaže nešto o tom brutalnom sticku?

 

EDIT: Pronašao zamjenu za sd extreme. Lexar-ov P20 thumbdrive 64gb je još brži. Deklarirano je 400R/ 270W MB/s. Samo da nađem gdje da ga naručim. Klik

 imas ga ovdje http://www.mymemory.co.uk/USB-Flash-Drives/Lexar/Lexar-64GB-JumpDrive-P20-USB-3.0-Flash-Drive---400MB_s

 

samo neces bas dosegnuti te deklarirane brzine to ti je valjda jasno

 

kod nas si jos pogledaj savage usb od kingstona i od corsaira gs usb

 

samo sto su 64GB modeli cijenom blizu 300kn sto vec kupis ssd pa napravis vanjski od njega

 SD extreme 64gb me je bio došao 380kn preko ebaya jer ga nije tada bilo kod nas. Performanse su po specifikacijama bile ako se dobro sjećam 230/190 r/w. uz asusov ub 3.0 boost je na crystal marku bio 270/200. Lexar da je i 20% sporiji od deklariranog, bit će i više nego dobra zamjena. Kupit ću ga pa stavim slike testova kad stigne.

13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a

 Taj stick je jako sitan i teško ga je vadit iz utora ako je, nedaj bože, nešto drugo ukopčanu u utor do njega. Ako imate koji wifi ili bt nano stick pa isprobajte koji su to problemi, a kamo pak ako nekoliko puta dnevno ponavljam istu radnju. Inaće, jako dobar stick je to kao i svi iz ultra i extreme serije

15 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Preporuka dobrog sticka, USB 3.0, 64gb sa abrakadabra.com? Hvala!

Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

htio bih kupiti ovaj usb pa me zanima da li je to sigurno kupiti od tog prodavača?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Uzeo sam prošle godine 64GB Transcend od njega. Sve uredno

14 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Preporuka sticka od min 64GB, što veći to bolji. Mora bit dobavljiv u RH i USB 3.0 cca 750-800 kn.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a

ovaj ili takav ali extreme pro od 128gb ako ga uspiješ pronaći. Lexar ima i bržih stickova ali se ne mogu ti određeni modeli nabaviti kod nas. Sljedeće na što možeš ići je neki prijenosni ssd manjeg kapaciteta. Isto može od sandiska extreme 500 model ali i cijena mu je oko 1000kn za 240gb pa vidi. U mojem tekstu veličam sandisk iz razloga jer ima najbrže stickove koji se mogu kod nas kupit a cijena im je ok. Potraži i nešto od corsaira ako te zanima. Za ostale ne znam. 

 

 

EDIT: mali dodatak o najbržim stickovima

 

EDIT2: nađoh i pro u linksu

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.6.2016 0:08 (dax-lax).
14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...

ovaj ili takav ali extreme pro od 128gb ako ga uspiješ pronaći. Lexar ima i bržih stickova ali se ne mogu ti određeni modeli nabaviti kod nas. Sljedeće na što možeš ići je neki prijenosni ssd manjeg kapaciteta. Isto može od sandiska extreme 500 model ali i cijena mu je oko 1000kn za 240gb pa vidi. U mojem tekstu veličam sandisk iz razloga jer ima najbrže stickove koji se mogu kod nas kupit a cijena im je ok. Potraži i nešto od corsaira ako te zanima. Za ostale ne znam. 

 

 

EDIT: mali dodatak o najbržim stickovima

 

EDIT2: nađoh i pro u linksu

Taj SanDisk  u linksu sam i ja gledao. :) Hvala.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
8 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Preskupo je u linksu, na ebayu je upola cijene.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.6.2016 18:12 (tommy_vercetti).
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
softwaremaniac kaže...
dax-lax kaže...

ovaj ili takav ali extreme pro od 128gb ako ga uspiješ pronaći. Lexar ima i bržih stickova ali se ne mogu ti određeni modeli nabaviti kod nas. Sljedeće na što možeš ići je neki prijenosni ssd manjeg kapaciteta. Isto može od sandiska extreme 500 model ali i cijena mu je oko 1000kn za 240gb pa vidi. U mojem tekstu veličam sandisk iz razloga jer ima najbrže stickove koji se mogu kod nas kupit a cijena im je ok. Potraži i nešto od corsaira ako te zanima. Za ostale ne znam. 

 

 

EDIT: mali dodatak o najbržim stickovima

 

EDIT2: nađoh i pro u linksu

Taj SanDisk  u linksu sam i ja gledao. :) Hvala.

 taj pro u linksu je suludo skup

 

kupi si ssd od 250GB i ovo

13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Aj stavi to u džep. Ponudio sam mu i opciju ssd-a pa neka sam odluči
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Ima corsair gtx usb stick od 128gb od 700 kuna na nabavi, na mobu sam pa nemrem linkat.
no radi se o odlicnom uredjaju sa ssd kontrolerom i mislim da je jedini stick/ssd kojem radi trim funkcija preko usb 3.0
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...
Aj stavi to u džep. Ponudio sam mu i opciju ssd-a pa neka sam odluči

 ide bez beda u dzep

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
picajzla0707 kaže...
Ima corsair gtx usb stick od 128gb od 700 kuna na nabavi, na mobu sam pa nemrem linkat.
no radi se o odlicnom uredjaju sa ssd kontrolerom i mislim da je jedini stick/ssd kojem radi trim funkcija preko usb 3.0

 bacanje para, ssd kontroler u takvom malom kucistu zna trotlati nakon nekog vremena zapisivanja podataka

 

za 100 eura ima externih ssd-a tipa ovo http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=portable+ssd

 

ili kazem kupit ssd i sata usb adapter i vozi, bitno da podrzava UASP

 

 

14 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Imam EVO 250 GB u kompjuteru, ali ja baš želim stick. Eksterni SSD me ne zanima. Preporučili su mi SanDisk, ali sam čitao i da je bilo dosta problema s formatima i da ih nisu mogli koristit kao bootable drive i tomu slično, a uostalom za 730 kn sam našao i Kingston HyperX Savage 256 GB. Moram pitati u Mikronisu je li to dobavljivo, ipak nije to mala razlika u kapacitetu. Ako ne bude dobavljivo, uzet ću neki od 128 GB, jer vidim da ima više opcija u tom rangu i to je to.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

imas ga u futuri

 

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/mediji-za-pohranu-podataka/flash-memorije/0703977/

 

u svakom slucaju super cijena za veliki usb

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2016 1:41 (roby27).
14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

imas ga u futuri

 

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/mediji-za-pohranu-podataka/flash-memorije/0703977/

 

u svakom slucaju super cijena za veliki usb

To je pogreška, vidiš da su ih zamijenili. Ne može 64 GB koštati više od 256 GB ili sam ja lud.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

o cem ti???

14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

o cem ti???

Pogledaj na Futurinom sajtu:

64 GB model košta 837 kn, a 256 GB košta 665. Kako? Nema smisla.

 

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

to je greska u naslovu, oba su 256GB samo drugi dobavljac

14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

to je greska u naslovu, oba su 256GB samo drugi dobavljac

Aha, sad vidim i ja po ID-u. :) To je super cijena.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Da Kingston bas rusi cijene svuda, imaju i ssd jedan od najjeftinijih UV400

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...
picajzla0707 kaže...
Ima corsair gtx usb stick od 128gb od 700 kuna na nabavi, na mobu sam pa nemrem linkat.
no radi se o odlicnom uredjaju sa ssd kontrolerom i mislim da je jedini stick/ssd kojem radi trim funkcija preko usb 3.0

 bacanje para, ssd kontroler u takvom malom kucistu zna trotlati nakon nekog vremena zapisivanja podataka

 

za 100 eura ima externih ssd-a tipa ovo http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=portable+ssd

 

ili kazem kupit ssd i sata usb adapter i vozi, bitno da podrzava UASP 

 hm, to mi je prvi glas, morat ću malo pogledati jer sam ga mislio uzeti

ti eksterni imaju problem što im trim funkcija ne radi preko usb 3.0, koliko je to kritično za ssd/usb stick jer mi je već podosta usb stickova prestalo funkcionirati nakon nekog vremena intenzivnijeg korištenja i ovog sam mislio uzeti da budem duže vrijeme miran

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

ajde kad stignes linkaj o trim problematici....

 

ne kuzim kako su prestali funkcionirat, mislis kao da su se diskonektirali?

 

ja sam citao da je bitno UASP da podrzava...

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

ajde kad stignes linkaj o trim problematici....

 

ne kuzim kako su prestali funkcionirat, mislis kao da su se diskonektirali?

 

ja sam citao da je bitno UASP da podrzava...

iskreno više se ne sjećam, negdje sam čitao kako je najveća zamjerka mobilnim ssd-ovima to što im ne radi trim funkcija preko usb 3.0 priključka i naišao sam u tim tekstovima kao preporuku na taj corsair, koji je ustvari ssd u obliku usb sticka, malen i prenosiv, sa ssd kontrolerom i kao plus - trim funkcijom koja radi i preko usb-a, a koja inače ne radi na drugim mobilnim ssd-ovima

neki kažu da je bitan dobar garbage collectio, drugi pak da ništa ne mijenja trim funkciju i sad se ti misli

 

ovi raniji usb-ovi su jednostavno pocrkali nakon intenzivnijeg korištenja, jbga, prebacivalo se gomile filmova, igrica i koječega na poslu, gdje mi je brzina bila 50/50 i puno lakše za poskidati sve i svašta nego doma gdje sam ranije imao 4/1 brzinu, a pocrkali su u smislu da jednostavno snimljeni fileovi s njih više ne bi bili čitljivi

 

koliko sam ja skužio, usb stickovi zapisuju podatke uvijek na prvi slobodni prostor u memoriji - znači uvijek dere po istim blokovima, dok ovaj sa ssd kontrolerom i trim funkcijom raspoređuje zapise preko cijele memorije ravnomjerno i time povećava njegovu dugotrajnost

 

zato sam ga htio uzeti, da mogu prenositi hrpe podataka, kad zatreba i one masivnije preko 60,70 ili 90gb i opet da mi potraje neko vrijeme, a u isto vrijeme da nemam ciglu u džepu nego privjesak

 

sad si me zamislio, morat ću opet iznova guglati i zajebavati se dumajući što je što i što uzeti 

 

evo ponešto o gc i trim funkciji

http://www.thessdreview.com/daily-news/latest-buzz/garbage-collection-and-trim-in-ssds-explained-an-ssd-primer/

http://arstechnica.com/gadgets/2015/04/ask-ars-my-ssd-does-garbage-collection-so-i-dont-need-trim-right/

 

reca corsaira u kojoj potvrđuju da trim radi i preko usb-a, s tim da je sad u prodaji novija verzija s drukčijim kućištem

http://www.anandtech.com/show/8567/corsair-flash-voyager-gtx-usb-30-256gb-flash-drive-capsule-review

 

evo i rece te novije verzije s alu kućištem

http://www.anandtech.com/show/9573/corsair-flash-voyager-gs-usb-30-512gb-flash-drive-capsule-review

 

evo i dijela o throtlanju, dakle oni kažu da to kod novog gtx-a nije problem

An important point to note here is that each of the first three blue and green areas correspond to 15.6 GB of writes and reads respectively. Throttling, if any, is apparent within the processing of the photos suite itself. The Corsair Voyager GS and the new GTX don't suffer from any such issues.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2016 15:00 (picajzla0707).
14 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Naručio Kingstona.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice