Prijeći na Linux (ne igram se na računalu)?

poruka: 123
|
čitano: 24.191
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Jeli pametno ?

Živciraju me semća čišćenja i tako dalje.Pa da vas pitam.Pošto igram igre samo na ps3 i PC mi sluzi za internet , školu i ako što treba nekome presnimiti da li je pametno preći na linux , s obzirom da cu moci rastereceno surfati jer me nece gnjaviti razna štekanja , spori PC i virusi ? I neka me netko uputi u linux...gdje skinuti , koju verziju , kako snimiti na cd , kako instalirati da ne bude dvojni s windowsom nego samo linux.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeli pametno ?

Pa za počet sa linuxom ti je najbolji ''Ubuntu'' linux, on dolazi sa dosta programa predinstalirano, i najlakši je za početnike..... da bi instalirao linux moraš ga i skinuti. zatim ga snimi sa programom imgBurn, koji je jako jednostavan za korištenje.... e sad da bi instalirao linux i pobrisao windowse možeš iz live cd okružja ubuntua, znači ubaciš snimljeni cd u drive i resartaš komp, u biosu si podesiš da ti se sitstem diže sa cd/dvd drivea (pritisneš del, F2 ili neku drugu tipku, ovisi o matičnoj ploči). i kada ti se podigne u live cd imaš ikonu install, pa ako ti se svidi možeš ga instalirati. tijekom instalacije ti nudi mogućnost da formatiraš disk pa to i učini, samo odaberi disk na kojem su ti windowsi (SPREMI PODATKE KOJI SU TI VAŽNI)..... Kada sve to završi uspješno si uništio windowse i na njihovo mjesto si postavio linux....

Life taker and heart breaker
15 godina
neaktivan
offline
Jeli pametno ?

Ja bih na tvom mjestu instalirao Win7. Kad sam s XP-a presao na Sedmicu iznenadio sam se. XP mi je bio spor dok su se svi programi ucitavali a sedmica je potpuno druga prica! kad ukljucis komp na sedmici mozes ga pocet koristit za svega 20 sec, to je barem moje iskustvo, a dok sam na XP-u bootanje cekao 20 sec, welcome poruka i te spike oko 10 sec i dok se ucita (izbornik start, programi, gta social club...) 20 sec.

Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2010 12:44 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
9 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeli pametno ?

Ja preporučujem rađe linux mint nego ubuntu, ustvari mint ti je jest ubuntu ali pobolšan i sadrzi sve kodeke i javu.

Mint ti se drži izgleda windowsa, jer početnicima je tesko se priviknuti na traku gore i dolje a mint ima sve dolje kao i na windowsima a kasnije naviknes na orginalan gnome. 

Evo linux mint možes skinuti ovdje http://www.linuxmint.com/release.php?id=12 Zajdna verzija je 8 i bazirana je na zajdnem ubuntu 9.10 koji je meni najbolji ubuntu dosada. :) 

 

Ja ti ne preporučujem brisanje windowsa, napravi prije dualbot windows skupa sa linuxom a kasnije kada budes stekao dojam da ti netrebaju windowsi onda ih samo obrises. 

 

 

Ako trebas neke savjete slobodno mi se javi, pomoči ču sto najbolje mogu :) 

 

Ubuntu 9.10 Karmic Koala
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2010 13:45 (linuxuser).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeli pametno ?
Fićo_CoD 5 kaže...

Ja bih na tvom mjestu instalirao Win7. Kad sam s XP-a presao na Sedmicu iznenadio sam se. XP mi je bio spor dok su se svi programi ucitavali a sedmica je potpuno druga prica! kad ukljucis komp na sedmici mozes ga pocet koristit za svega 20 sec, to je barem moje iskustvo, a dok sam na XP-u bootanje cekao 20 sec, welcome poruka i te spike oko 10 sec i dok se ucita (izbornik start, programi, gta social club...) 20 sec.

daj molim te, ne baljezgaj.

i da.. autoru topica... probaj sa ubuntu-om ili mintom (ubuntu based distra) i vidi koliko se snalaziš. za internet i osnovne potrebe će ti služiti i više nego si zamislio ;)

15 godina
protjeran
offline
Jeli pametno ?
znači , kao i prije cu moci gledati filmove s gom-om ili nekom zamjenom za gom ili mozda gom verzija za linux ? da li postoje zamjenski programi koji su mi godili tijekom korištenja windowsa , koje bih koristio u linuxu tipa ; nero , gom , winmap,skidanja lektira s neta , mogucnost worda i tako to...ako se instalira na istu shemu kao i xp nece biti problema , to znam.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeli pametno ?
Za veliku većinu programa sa wimdoza imaš alternative na linuxu, koje su naravno besplatne
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeli pametno ?

I, da, sve programe možeš instalirati iz jednog jedinog mjesta. Bilo igre, bilo najnoviji open office(zamjena za word, excel, powerpoint i sve ostale điđe iz microsoft officea) sve to možeš naći u jednoj listi i instalirati bez beda......

Life taker and heart breaker
16 godina
neaktivan
offline
Prijeći na Linux (ne igram se na računalu)?

Pametno je preć na linux, ali pomalo. Probaj s fedorom (11, a ne 12) ili ubuntuom. Za početak ako još imaš windowse instaliraj virtualbox, pa instaliraj linux u virtualnoj mašini da bi se malo upoznao kako stvari idu, a tek kasnije instaliraj linux na komp kad misliš da si spreman. I naravno, uvijek imaj internet blizu i dostupan jer N stvari može poć po zlu. Koncentriraj se najviše na to hoće li ti raditi mreža (internet) i grafička kartica. Kad središ internet unutar linuxa, onda više neće bit problema, jer GOOGLE sve riješi. E da, odvoji si vremena jer ima dosta razlika, a za ugodan rad bez nervoze treba ih sve pohvatat...

 

Dobrodošao među linuxaše, nadam se da ćeš i ostati!!! Sad je pravi moment za prijelaz na besplatno u doba velike krize, ehehehe :)

Vorsprung durch Technik
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jeli pametno ?
Nemam iskustva s linuxom, ali sad imam instaliranu sedmicu i treba tocno 11 sekundi da se podignu winsi i da mogu poceti rad. Sve mi radi bez problema
14 godina
protjeran
offline
RE: Jeli pametno ?
wrathchild kaže...
Nemam iskustva s linuxom, ali sad imam instaliranu sedmicu i treba tocno 11 sekundi da se podignu winsi i da mogu poceti rad. Sve mi radi bez problema

...tako da je ovaj post apsolutno nepotreban i beskoristan.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijeći na Linux (ne igram se na računalu)?
masterripper kaže...

Pametno je preć na linux, ali pomalo. Probaj s fedorom (11, a ne 12) ili ubuntuom. Za početak ako još imaš windowse instaliraj virtualbox, pa instaliraj linux u virtualnoj mašini da bi se malo upoznao kako stvari idu, a tek kasnije instaliraj linux na komp kad misliš da si spreman. I naravno, uvijek imaj internet blizu i dostupan jer N stvari može poć po zlu. Koncentriraj se najviše na to hoće li ti raditi mreža (internet) i grafička kartica. Kad središ internet unutar linuxa, onda više neće bit problema, jer GOOGLE sve riješi. E da, odvoji si vremena jer ima dosta razlika, a za ugodan rad bez nervoze treba ih sve pohvatat...

 

Dobrodošao među linuxaše, nadam se da ćeš i ostati!!! Sad je pravi moment za prijelaz na besplatno u doba velike krize, ehehehe :)

Ne bi mu baš fedoru savjetoval ak nikad prije na linuxu nije radio. Ubuntu ili Mint, s tim da Mint po mom mišljenju ima prednost s obzirom da autor teme nije nikad linux koristio, a jako je jednostavan, i masa toga od codeca dolazi predinstalirano. Ja sam koristio Mint i stvarno mi se super čini, jedino šta je mene malo zezal za wireless, al se i to da sredit, tak da...Mint

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
14 godina
protjeran
offline
Prijeći na Linux (ne igram se na računalu)?

Slažem se, mint ili ubuntu, pa čak i kubuntu bi predložio.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jeli pametno ?
Buffer Overflow kaže...
wrathchild kaže...
Nemam iskustva s linuxom, ali sad imam instaliranu sedmicu i treba tocno 11 sekundi da se podignu winsi i da mogu poceti rad. Sve mi radi bez problema

...tako da je ovaj post apsolutno nepotreban i beskoristan.

zašto bi bio nepotreban?? kad se spominje linux onda se na prvo mjesto stavlja da je brz i stabilan da se valjda pokriju rupe tj. druge činjenice -da su određene operacije komplicirane i izvode se preko terminala i da ima vrlo malo igrica. Zar misliš da je nemoguće da se winsi bootaju tako brzo?

Moj rođak ima ubuntu 9.10 na kompu i radi vrlo sporo, ali stvarno...čak i windows xp koji je pretrpan programima radi brže.

Stoga moj savjet je da autor ove teme prvo proba win 7(  koji je brži i sigurniji od xp-a) i ubuntu, pa neka onda odluči

Linux sucks!
15 godina
offline
RE: Prijeći na Linux (ne igram se na računalu)?

U slucaju pitanja koji program na Linuxu sluzi za.....

 

 

www.linuxalt.com

14 godina
protjeran
offline
RE: Jeli pametno ?
Dominus Johannes kaže...

zašto bi bio nepotreban?? kad se spominje linux onda se na prvo mjesto stavlja da je brz i stabilan da se valjda pokriju rupe tj. druge činjenice -da su određene operacije komplicirane i izvode se preko terminala i da ima vrlo malo igrica. Zar misliš da je nemoguće da se winsi bootaju tako brzo?

Moj rođak ima ubuntu 9.10 na kompu i radi vrlo sporo, ali stvarno...čak i windows xp koji je pretrpan programima radi brže.

Stoga moj savjet je da autor ove teme prvo proba win 7(  koji je brži i sigurniji od xp-a) i ubuntu, pa neka onda odluči

Koliko sam ja zadnji puta provijerio windows sekcija je malo iznad. Mogao bi i ti provijeriti prije nego dođeš na linux sekciju promovirati windowse.

 

Zašto je nepotreban i beskoristan post? Pa ako nisi dovoljno pametan onda evo: zato jer apsolutno nema veze ni sa temom ni sa uvodnim postom!!!

 

Dakle ponavljam: windows sekcija malo iznad. Pa ako želiš pričati kako su windowsi super i koliko im treba da se boot-aju slobodno otvori temu u podforumu windows.

 

Stoga, autor je pitao za linux (ne windows), pa se lijepo drži teme, a ako ne možeš vidi savjet gore.

 

Gluposti oko koji sustav je bolji ne spadaju tu. Točka i hvala.

 

 

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jeli pametno ?
Buffer Overflow kaže...
Dominus Johannes kaže...

zašto bi bio nepotreban?? kad se spominje linux onda se na prvo mjesto stavlja da je brz i stabilan da se valjda pokriju rupe tj. druge činjenice -da su određene operacije komplicirane i izvode se preko terminala i da ima vrlo malo igrica. Zar misliš da je nemoguće da se winsi bootaju tako brzo?

Moj rođak ima ubuntu 9.10 na kompu i radi vrlo sporo, ali stvarno...čak i windows xp koji je pretrpan programima radi brže.

Stoga moj savjet je da autor ove teme prvo proba win 7(  koji je brži i sigurniji od xp-a) i ubuntu, pa neka onda odluči

Koliko sam ja zadnji puta provijerio windows sekcija je malo iznad. Mogao bi i ti provijeriti prije nego dođeš na linux sekciju promovirati windowse.

 

Zašto je nepotreban i beskoristan post? Pa ako nisi dovoljno pametan onda evo: zato jer apsolutno nema veze ni sa temom ni sa uvodnim postom!!!

 

Dakle ponavljam: windows sekcija malo iznad. Pa ako želiš pričati kako su windowsi super i koliko im treba da se boot-aju slobodno otvori temu u podforumu windows.

 

Stoga, autor je pitao za linux (ne windows), pa se lijepo drži teme, a ako ne možeš vidi savjet gore.

 

Gluposti oko koji sustav je bolji ne spadaju tu. Točka i hvala.

 

 

može se to reći i bez vrijeđanja, jelda? ali vidim da si ti glavni agresivac na forumu...ali hvala bogu, postoji gumb ignoriraj autora, da se ne zamaram svakakvim budalama...pozz

Linux sucks!
14 godina
offline
Prijeći na Linux (ne igram se na računalu)?

Kako je netko već predložio, najbolje dual boot.

Npr. Ubuntu... ima i jednostavno rješenje za instalaciju bez potrebe za formatiranjem i pripremom diska.

 

Malo proučiš, vidiš kako ti se sviđa, a onda odluči želiš li ga ozbiljnije koristiti ili ne.

 

Puno ljudi odustane jer se ne snađu, a neke pak otjeraju problemi sa stvarima koje stalno koriste, a koje ne znaju riješiti (problemi sa pregledom filmova i slično...)

 

Probaš, odlučiš i riješeno.

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijeći na Linux (ne igram se na računalu)?

Može

Vorsprung durch Technik
15 godina
protjeran
offline
Prijeći na Linux (ne igram se na računalu)?
Dobro.Svi ste mi dali doznanja da je linux dobra stvar.I prvo cu krenuti sa dualom, da vidim kako stvari stoje.Pošto se dual instalira na hard disku koji je pohranjen u windowsima , zanjima me dali ce procedura instalacije ukoliko se odlucim na linux ici isto...dakle rušiti windowse , stavljati linux..? I još nešto.Ne zanjima me nikakav windows7 jer je za mene trenutno preskup , a i nevjerujem da bi ga poprilicno slab PC lagano podnosio...Hvala svima
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prijeći na Linux (ne igram se na računalu)?

Moja preporuka ti je da napravis backup fajlova na windowsu i posvetis se linuxu kompletno.

 

2 sedmice na ubuntu, i windowsi ce ti biti stvar proslosti :) 

Danas kada postajem pionir ...
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jeli pametno ?
Dominus Johannes kaže...
Buffer Overflow kaže...
wrathchild kaže...
Nemam iskustva s linuxom, ali sad imam instaliranu sedmicu i treba tocno 11 sekundi da se podignu winsi i da mogu poceti rad. Sve mi radi bez problema

...tako da je ovaj post apsolutno nepotreban i beskoristan.

zašto bi bio nepotreban?? kad se spominje linux onda se na prvo mjesto stavlja da je brz i stabilan da se valjda pokriju rupe tj. druge činjenice -da su određene operacije komplicirane i izvode se preko terminala i da ima vrlo malo igrica. Zar misliš da je nemoguće da se winsi bootaju tako brzo?

Moj rođak ima ubuntu 9.10 na kompu i radi vrlo sporo, ali stvarno...čak i windows xp koji je pretrpan programima radi brže.

Stoga moj savjet je da autor ove teme prvo proba win 7(  koji je brži i sigurniji od xp-a) i ubuntu, pa neka onda odluči

Apsolutno se slažem sa Buffer Overflow-om. Da budem iskren čim sam pročitao uvodnu rečenicu: "zašto bi bio nepotreban??", pomislio sam odgovoriti: "jer si u podforumu Linux", al eto vidio sam da me buffer preduhitrio. Dakle, čovjek niti je pitao za Windowse, niti je temu postao pod podforum Windowsi, a još je i u naslovu teme eksplicitno rekao: "ne igram se na računalu" (ovo se odnosi na podcrtani tekst). Već je valjda milijun puta rečeno, ako se želiš igrati, igraš se na Windowsima, Windowsi su OS za koji su pisane igre, postoji Windows gaming ako nisi čuo, DirectX je Microsoftov API itd, itd., dakle, igranje =Windowsi. Nadalje, autor je eksplicitno rekao: "PC mi služi za internet, školu i ako što treba nekome nasnimiti". Ako su to određene komplicirane operacije, onda ne znam šta uopće koristiš kompjuter kad je to tak komplicirano. Dapače još je jednostavnije nego na Windowsima, ponajprije jer postoji repozitorij u kojem su svi programi na hrpi, samo upišeš burning i izbaciti sve programe namjenjene prženju CDa/DVDa, označiš program i vidi vraga, sam se downloada i sam se instalira. Komplicirano, jel da? *Možda nema kompjuter koji bi sedmicu pokrenul? Recimo, evo ja od tri računala u kući (2 laptopa, 1 desktop) imam samo jedan laptop koji može sedmicu pokrenuti, dok eto Ubuntu Karmic Koala se vrti na Celeronu 1.5 Ghz na disku od 60 gb (laptop je star cca 4 g.) bez ikakvih problema. Najbolje je kad se tak pojavi neko ko počne flejmat i ode tema kvragu, a autor samo za savjet pital (u vezi Linuxa).

 

On topic: Jedino šta je manji problem je to što nema Shockwavea na Linuxu. Pa ako ti je glavna preokupacija Miniclip, neke igre nećeš moći igrati.

 

EDIT: *Eto autor me preduhitrio: "Ne zanjima me nikakav windows7 jer je za mene trenutno preskup , a i nevjerujem da bi ga poprilicno slab PC lagano podnosio"

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2010 15:23 (1domagoj1).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jeli pametno ?
ivan-zd kaže...

Pošto igram igre samo na ps3 i PC mi sluzi za internet , školu i ako što treba nekome presnimiti... <cut>

Dominus Johannes kaže...

zašto bi bio nepotreban?? kad se spominje linux onda se na prvo mjesto stavlja da je brz i stabilan da se valjda pokriju rupe tj. druge činjenice -da su određene operacije komplicirane i izvode se preko terminala i da ima vrlo malo igrica. Zar misliš da je nemoguće da se winsi bootaju tako brzo?

Moj rođak ima ubuntu 9.10 na kompu i radi vrlo sporo, ali stvarno...čak i windows xp koji je pretrpan programima radi brže.

Stoga moj savjet je da autor ove teme prvo proba win 7(  koji je brži i sigurniji od xp-a) i ubuntu, pa neka onda odluči

 

Gle, čovjek je napisao da želi isključivo linux. NE igra se, dakle to nije problem.

A ovo "moj rođak..." je bolje ne komentirati.

Have you come for my forgiveness? There's nothing left to give.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijeći na Linux (ne igram se na računalu)?
ivan-zd kaže...
Dobro.Svi ste mi dali doznanja da je linux dobra stvar.I prvo cu krenuti sa dualom, da vidim kako stvari stoje.Pošto se dual instalira na hard disku koji je pohranjen u windowsima , zanjima me dali ce procedura instalacije ukoliko se odlucim na linux ici isto...dakle rušiti windowse , stavljati linux..? I još nešto.Ne zanjima me nikakav windows7 jer je za mene trenutno preskup , a i nevjerujem da bi ga poprilicno slab PC lagano podnosio...Hvala svima

Najbolje bi ti bilo, tj. moraš imati bar 2 particije: jednu za Windowse, jednu za Linux. Što se tiče particioniranja i filesystema, Tux Slave je napravio odličan sticky

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2010 15:31 (1domagoj1).
14 godina
protjeran
offline
Prijeći na Linux (ne igram se na računalu)?

Ustvari trebaš 3 particije:

 

1 win

 

2 linux (ext3/4)

 

3 swap particiju, pošto je komp stari. Ta particija treba biti minimalno veličine RAM-a.

 

 

Ali u stvari mislim da je poprilično intuitivno instaliranje kad počneš. Installation manager će te lijepo voditi kroz to. Možda je najbolje da kad se odlučiš koju distribuciju ćeš uzeti, da pogledaš neki tutorijal na netu (ili službenim stranicama još bolje) kako instalirati istu (slike su poželjne). I kod toga paziti da napišeš distribuciju i verziju, jer se npr promijenio file system u zadnjih 6 mj. (ext4).

 

Jednom kad instaliraš više nikad nećeš imati problema s tim jer je u biti jednostavno, samo je u početku zbunjujuće jer malo drugačije od win. Ali nije ništa teže, nego dapače.

 

 

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prijeći na Linux (ne igram se na računalu)?

Ako ima malo više rama swap mu nije neophodan, trebat će mu ext4 (najbolje) sistemska particija,

a podatke bi možda najbolje bilo da čuva na NTFS particiji (radi savršeno) za slučaj da ponovo pređe

na Windows. Ista se može i smanjiti ako možda poželi dual boot.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prijeći na Linux (ne igram se na računalu)?

Ako ima malo više rama swap mu nije neophodan, trebat će mu ext4 (najbolje) sistemska particija,

a podatke bi možda najbolje bilo da čuva na NTFS particiji (radi savršeno) za slučaj da ponovo pređe

na Windows. Ista se može i smanjiti ako možda poželi dual boot.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Prijeći na Linux (ne igram se na računalu)?

Moja osobna preporuka ti je za početak pronaći nekakav live CD (ili čak DVD) i, ako imaš mogućnosti, napravi si bootabilni USB stick. Mislim da je nešto o tome pisalo i u BUG-u (zadnjem ili predzadnjem). Na taj ćeš način potpuno bezbolno i bez diranja u sustav koji funkcionira moći isprobati stvar. Pikneš stick, bootaš s njega i voziš po Linuxu (također preporučam Mint). Naravno, ovo funkcionira samo ako ti matična ploča podržava bootanje s USB-a i ako imaš stick dovoljnog kapaciteta...

 

Nakon par takvih izleta vrlo ćeš lako moći odlučiti koliko ti je jednostavno prebaciti se. No, tek nakon potpunog prebacivanja svakodnevnih poslova na neku linux distru ćeš se početi susretati s pravim problemima, koje ćeš u početku možda čak i olako zanemarivati, jer 'trenutno možeš i bez toga'. U tom smislu smatram da ti je najbolje, nakon ovog prvog perioda testiranja, kao što je netko malo gore napisao, potpuno ukloniti Windowse s računala i prisiliti se zaista koristiti linux i zaista naći rješenja za probleme koje te muče. Biti će tu vjerojatno dosta gluposti, tone stvari koja u winsima funkcionira bez da i razmišljaš o njima, ali velika većina njih će imati rješenje. Dok ćeš ih rješavati, polako ćeš učiti kako linux sustav funkcionira i dalja rješenja će ti dolaziti sve lakše i lakše.

 

U svemu tome prihvati da ćeš najviše problema imati sa stvarima koje baš nisu neki mainstream (npr. spajanje nekih modela mobitela, višefunkcijskih pisača ili što ja znam čega sve ne). Sve u svemu, mislim da je to izvedivo, ali moraš znati da to ima svojih dobrih, ali i loših strana i u svakom slučaju ćeš u početku dosta vremena trošiti na elementarne stvari...

 

A ako hoćeš, može to i kraće; odgovor na tvoje pitanje iz naslova je: Da. :)

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijeći na Linux (ne igram se na računalu)?
Buffer Overflow kaže...

Ustvari trebaš 3 particije:

 

1 win

 

2 linux (ext3/4)

 

3 swap particiju, pošto je komp stari. Ta particija treba biti minimalno veličine RAM-a.

 


...

 

Da, trebala bi i swap particija, ja sam nju uračunal pod linux particiju, pa ju nisam posebno ni naveo. Ja konkretno imam 3 particije, swap, home i root, al ja to računam ko jednu, krivo je i nije precizno, al ajd.

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
15 godina
protjeran
offline
Prijeći na Linux (ne igram se na računalu)?

kaj mislite o mandrivi,suse-u i debianu kakvi su vam i koje pakete koriste 

htjel bi nesto novo isprobat a neznam koje

BUCKETHEAD
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice