Kako promijeniti splash i pozadinu u Ubuntu 10.04

poruka: 4
|
čitano: 5.420
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Kako promijeniti splash i pozadinu u Ubuntu 10.04

Ako želite promijeniti splash u ubutnu 10.04 bez da instalirate plymouth teme evo jednostavnog načina kako to učiniti:

 

idite u /lib/plymouth/themes/ubuntu-logo

 

Vidjet ćete razne slike, koje možete zamijeniti, promijeniti po volji. Vrlo jednostavno kako rekoh.

 

Kako promijeniti boju pozadine kod splasha i login-a

 

Napravite istu stvar /lib/plymouth/themes/ubuntu-logo

 

Otvorite file zvan ubuntu-logo.script ( sudo gedit /lib/plymouth/themes/ubuntu-logo/ubuntu-logo.script)

 

nađite ove linije:

 

#-----------------------------------------------------------------------------
# Previous background colour
# #300a24 - 0.19, 0.04, 0.14
# New background colour
# #2c001e - 0.16, 0.00, 0.12
#
Window.SetBackgroundTopColor (0.00, 0.00, 0.00);     # Nice colour on top of the screen fading to
Window.SetBackgroundBottomColor (0.00, 0.00, 0.00);  # an equally nice colour on the bottom

 

Promijenite vrijednosti u zagradama prema želji (kod mene su nule jer sam stavio crnu pozadinu). Jedino pripazite jer to rgb notacija, tako da napišete u istoj.

 

 

To je to.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2010 17:11 (Buffer Overflow).
Moj PC  
2 0 hvala 3
14 godina
protjeran
offline
Kako promijeniti splash i pozadinu u Ubuntu 10.04

p.s. Naravno uvijek postoji i mogućnost pisanja vlastite plymouth theme. Ako netko ima vremena i volje, neka proba. Smijeh

 

p.s.s. Ovo nije kopirano sa neke stranice, jer sve su nudile glupu metodu preko appereance settings-a, tako da sam morao pogledati sam kako to napraviti. Kao što vidite nije rocket science.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako promijeniti splash i pozadinu u Ubuntu 10

Bravo

Imao sam namjeru mjenjati taj splash screen, jer nakon 9.10 i jednostavnog loga, ovaj ljubicasti kada sam ga  prvi put vidio bio kacot u oko. No s obzirom da se Lucid stvarno brzo dize i da splash traje niti 4-5 sekundi odustao sam.

 

 

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
14 godina
protjeran
offline
RE: Kako promijeniti splash i pozadinu u Ubuntu 10
syncmaster245b kaže...

Bravo

Imao sam namjeru mjenjati taj splash screen, jer nakon 9.10 i jednostavnog loga, ovaj ljubicasti kada sam ga  prvi put vidio bio kacot u oko. No s obzirom da se Lucid stvarno brzo dize i da splash traje niti 4-5 sekundi odustao sam.

 

 

Sad se možeš igrati kako želiš s logom. Osmijeh

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice