Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.957
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sta je HDR i sto donosi naspram SDRa. 

https://www.rtings.com/tv/learn/hdr-vs-sdr

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Opet nebitno, kao kresanje detalja u igricama, a bitna je igrivost. Moj TV ima sve moguće mane prikaza pa sam oduševljen slikom, pogotovo kad znam koliko sam ga platio, neprocjenljivo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ajmo ljudi brzinski... najbolje televzije za 4500 kn...samo saljite linkove...treba mi za gledat sport, da ima smart tv...da mogu netflix youtube i te stvari...a za velicinu televizije stavrno ne znam...da je vece to bolje

abadabadu
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 65UM7050  4100 nema BT

LG 65UM7100  4200 ima BT

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gil kaže...

Opet nebitno, kao kresanje detalja u igricama, a bitna je igrivost. Moj TV ima sve moguće mane prikaza pa sam oduševljen slikom, pogotovo kad znam koliko sam ga platio, neprocjenljivo.

I to je skroz ok, ali to su tvoje  prefrencije a ne globalno stanje tv trzista.

Nekome je dovoljan low end model sa svim manama a nekome nije.

Ne voze svi Daciu zar ne iako je valjda pa najeftinija i ima sve svoje mane.

 

Ali vratimo se u stvarnost i pustimo se ovakvih "rasprava". 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
abadabadu kaže...

Ajmo ljudi brzinski... najbolje televzije za 4500 kn...samo saljite linkove...treba mi za gledat sport, da ima smart tv...da mogu netflix youtube i te stvari...a za velicinu televizije stavrno ne znam...da je vece to bolje

Mozda ti ovaj odgovara.

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue55ru8002-uhd.html

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
gil kaže...

Opet nebitno, kao kresanje detalja u igricama, a bitna je igrivost. Moj TV ima sve moguće mane prikaza pa sam oduševljen slikom, pogotovo kad znam koliko sam ga platio, neprocjenljivo.

I to je skroz ok, ali to su tvoje  prefrencije a ne globalno stanje tv trzista.

Nekome je dovoljan low end model sa svim manama a nekome nije.

Ne voze svi Daciu zar ne iako je valjda pa najeftinija i ima sve svoje mane.

 

Ali vratimo se u stvarnost i pustimo se ovakvih "rasprava". 

 Prvo pitanje je do koliko novaca, a onda može krenuti rasprava. Ovako bi i tata sine.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
abadabadu kaže...

Ajmo ljudi brzinski... najbolje televzije za 4500 kn...samo saljite linkove...treba mi za gledat sport, da ima smart tv...da mogu netflix youtube i te stvari...a za velicinu televizije stavrno ne znam...da je vece to bolje

 i da je izmedu 120 cm i 130cm...jer bih uzea takve velicine tv

abadabadu
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gil kaže...
MEGATAMA kaže...
gil kaže...

Opet nebitno, kao kresanje detalja u igricama, a bitna je igrivost. Moj TV ima sve moguće mane prikaza pa sam oduševljen slikom, pogotovo kad znam koliko sam ga platio, neprocjenljivo.

I to je skroz ok, ali to su tvoje  prefrencije a ne globalno stanje tv trzista.

Nekome je dovoljan low end model sa svim manama a nekome nije.

Ne voze svi Daciu zar ne iako je valjda pa najeftinija i ima sve svoje mane.

 

Ali vratimo se u stvarnost i pustimo se ovakvih "rasprava". 

 Prvo pitanje je do koliko novaca, a onda može krenuti rasprava. Ovako bi i tata sine.

Imas televizore od 150eu do 500 tisuca eura, tu ti lezi odgovor.

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
gil kaže...
MEGATAMA kaže...
gil kaže...

Opet nebitno, kao kresanje detalja u igricama, a bitna je igrivost. Moj TV ima sve moguće mane prikaza pa sam oduševljen slikom, pogotovo kad znam koliko sam ga platio, neprocjenljivo.

I to je skroz ok, ali to su tvoje  prefrencije a ne globalno stanje tv trzista.

Nekome je dovoljan low end model sa svim manama a nekome nije.

Ne voze svi Daciu zar ne iako je valjda pa najeftinija i ima sve svoje mane.

 

Ali vratimo se u stvarnost i pustimo se ovakvih "rasprava". 

 Prvo pitanje je do koliko novaca, a onda može krenuti rasprava. Ovako bi i tata sine.

Imas televizore od 150eu do 500 tisuca eura, tu ti lezi odgovor.

 

 Nisi shvatio. Prvo se odredi gornja granica cijene i onda se u tom cijenovnom rangu vode rasprave. Naravno da bi i ja volio imati sve najskuplje i najbolje ali.....  Isto tako tko kaže da veličina nije bitna taj laže

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gil kaže...
MEGATAMA kaže...
gil kaže...
MEGATAMA kaže...
gil kaže...

Opet nebitno, kao kresanje detalja u igricama, a bitna je igrivost. Moj TV ima sve moguće mane prikaza pa sam oduševljen slikom, pogotovo kad znam koliko sam ga platio, neprocjenljivo.

I to je skroz ok, ali to su tvoje  prefrencije a ne globalno stanje tv trzista.

Nekome je dovoljan low end model sa svim manama a nekome nije.

Ne voze svi Daciu zar ne iako je valjda pa najeftinija i ima sve svoje mane.

 

Ali vratimo se u stvarnost i pustimo se ovakvih "rasprava". 

 Prvo pitanje je do koliko novaca, a onda može krenuti rasprava. Ovako bi i tata sine.

Imas televizore od 150eu do 500 tisuca eura, tu ti lezi odgovor.

 

 Nisi shvatio. Prvo se odredi gornja granica cijene i onda se u tom cijenovnom rangu vode rasprave. Naravno da bi i ja volio imati sve najskuplje i najbolje ali.....  Isto tako tko kaže da veličina nije bitna taj laže

Najskuplje i najbolje a i najvece je Samsung micro led od 500 tisuca eura 😁

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam jel ti pašu dimenzije 60"

LG 60UM7100   4000 kn  5g jamstva elipso

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jeremija73 kaže...
Odlično, dobro za znati
a kako imam 5 zvučnika onda mi ovaj problem sa 7.1 zvukom i nije problem
TNX

 Nema veze koliko ti imaš zvučnika.. nego koji je zvuk u filmu.. ako ti skines film sa HD MA 7.1 losseless tad kad uključiš passtrought u KODIJU na receiver ide taj zvuk...sa HD MA 5.1 nema problema...

A uvijek možeš koristiti i optički izlaz na telki i ako imas ulaz na AVRu.. tako ja koristim.. ako slucajno zapne... 

Najbolje je od prve.. što manje klikova da radi..

 

Ovaj je nekoliko klikova više na daljincu od telke po meniju.... 

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. Planiram si uzeti neki oko 50'' velik 4K budget tv, za nekih 2500 kn. Mislio sam uzeti Samsung ili LG jer koliko sam shvatio njihovi jeftiniji modeli su i dalje bolji od nekih drugih marki, ali otvoren sam i za ostalo. Uglavnom, nisam zahtjevan korisnik, tražim što je neki best buy za te pare. Ako netko ima iskustva s drugim markama neka slobodno posta, gledao sam nešto u rangu ova dva dolje...

I što kažete na kombinaciju tv + neki Android box?

 

LG

Samsung

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

molio bih preporuku za kupnju TVa jer sam u ovome polju zbilja osnovni poznavatelj.

 

Dakle, specifikacije:

 

- max 55" (a i za to ću morati šarafati po policama u zidu no neka, dijagonala je dobra s obzirom na udaljenost od točke gledanja)

- smart TV

- 4K

- LCD ili LED mi nije neki faktor

- budžet do 5.000 kn.

 

Sancta Domenica trenutno ima dodatni popust za PBZ Visa karticu pa me podsjetilo, moglo bi se uhvatit nešto bolje za koju kunu manje.

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Prijatelj kupuje tv za vikendicu pa bih molio znalce preporuku tv-a do 2k kuna. Okvirna veličina je oko 30''.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Mackey kaže...

Prijatelj kupuje tv za vikendicu pa bih molio znalce preporuku tv-a do 2k kuna. Okvirna veličina je oko 30''.

 

 

 Ak je za viksu.. onda https://pevex.hr/tv-led-vox-32dsa314h-hd-ready-dvb-t2-s2-326659.html

Ili ekvivalenti vivax... Jer ako misli potrositi 2000 onda nek uzme barem 40"...

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2020 6:17 (Zver).
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima...

 

U fazi sam trazenja novog TV-a i nakon vise dana googlanja, foruma i review-a i dalje nisam siguran sto bih uzeo.

Ukratko,  trazim TV velicine 65-75 incha (udaljenost od sofe do TV-a je cca. 3.5 metra). TV bi se koristio za gledanje normalnih SD/HD kanala putem IPTV, filmova, serija i nesto Youtube-a.

Pozeljno je da TV ima sto bolji wide viewing angle.

Gaming mi nije bitan.

 

Budzet za kupnju je do 1300 Eur. 

Vise nisam u Hr tako dolje navedene cijene mozda izgledaju paprene, ali na zalost nemam druge opcije.

 

Molio bih cijenjena misljenja za sljedece modele:

65 inch:
SAMSUNG UE65RU8002 UXXH - 993 Eur

SAMSUNG UE65TU8502 UXXH - 1080 Eur

SAMSUNG QE 65 Q60 TAUXXH - 1302 Eur

 

75 inch:
SAMSUNG UE75RU7172 UXXH - 1136 Eur
SAMSUNG UE75TU7172 UXX - 1286 Eur
LG 75UM7600 PLB - 1302 Eur

 

Inace sam uvijek gledao samo Samsunge, ali mi ovaj LG isto izgleda zanimljivo (Magic remote itd).

 

Hvala svima..

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jsick kaže...

Pozdrav svima...

 

U fazi sam trazenja novog TV-a i nakon vise dana googlanja, foruma i review-a i dalje nisam siguran sto bih uzeo.

Ukratko,  trazim TV velicine 65-75 incha (udaljenost od sofe do TV-a je cca. 3.5 metra). TV bi se koristio za gledanje normalnih SD/HD kanala putem IPTV, filmova, serija i nesto Youtube-a.

Pozeljno je da TV ima sto bolji wide viewing angle.

Gaming mi nije bitan.

 

Budzet za kupnju je do 1300 Eur. 

Vise nisam u Hr tako dolje navedene cijene mozda izgledaju paprene, ali na zalost nemam druge opcije.

 

Molio bih cijenjena misljenja za sljedece modele:

65 inch:
SAMSUNG UE65RU8002 UXXH - 993 Eur

SAMSUNG UE65TU8502 UXXH - 1080 Eur

SAMSUNG QE 65 Q60 TAUXXH - 1302 Eur

 

75 inch:
SAMSUNG UE75RU7172 UXXH - 1136 Eur
SAMSUNG UE75TU7172 UXX - 1286 Eur
LG 75UM7600 PLB - 1302 Eur

 

Inace sam uvijek gledao samo Samsunge, ali mi ovaj LG isto izgleda zanimljivo (Magic remote itd).

 

Hvala svima..

 

 

 

VA paneli ti imaju uski kut gledanja na Samsung modelima koje si naveo, LG u globalu koristi IPS panele koji nude siri kut gledanja ali ne mogu prikazat crnu boju nego sivu....black bars itd.

Trebas gledat VA panel sa wide tehnologijom ali ti su skuplji. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

 VA paneli ti imaju uski kut gledanja na Samsung modelima koje si naveo, LG u globalu koristi IPS panele koji nude siri kut gledanja ali ne mogu prikazat crnu boju nego sivu....black bars itd.

 Nije točno da IPS prikazuju "sivu"... ili samo sivu.

Na otvorenim prostorima u filmovima, u osvjetljenim tv emisijama, sportu, uglavnom dobro osvjetljenim prostorima pokazuju dobru crnu, dočim u tamnijem okolišu, mračnim scenama dolazi do izražaja lošiji kontrast pa panel ne može prikazati dobru crnu pa bi mogli reći da vuče na blijedo crnu..

Ta "siva" je nekompletan izraz...

 

Inače baš "crnu" prikazuje jedino OLED, čak ni VA paneli ne prikazuju točnu crnu, bude i tu blijede crne, sve ovisi o omjerima kontrasta pojedinoga panela.

 

Imam IPS Lg iz 2018 i Va LG iz 2019 pa vjerojatno pišem točno a i dobro vidim.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
MEGATAMA kaže...

 VA paneli ti imaju uski kut gledanja na Samsung modelima koje si naveo, LG u globalu koristi IPS panele koji nude siri kut gledanja ali ne mogu prikazat crnu boju nego sivu....black bars itd.

 Nije točno da IPS prikazuju "sivu"... ili samo sivu.

Na otvorenim prostorima u filmovima, u osvjetljenim tv emisijama, sportu, uglavnom dobro osvjetljenim prostorima pokazuju dobru crnu, dočim u tamnijem okolišu, mračnim scenama dolazi do izražaja lošiji kontrast pa panel ne može prikazati dobru crnu pa bi mogli reći da vuče na blijedo crnu..

Ta "siva" je nekompletan izraz...

 

Inače baš "crnu" prikazuje jedino OLED, čak ni VA paneli ne prikazuju točnu crnu, bude i tu blijede crne, sve ovisi o omjerima kontrasta pojedinoga panela.

 

Imam IPS Lg iz 2018 i Va LG iz 2019 pa vjerojatno pišem točno a i dobro vidim.... 

Pogresno, apsolutno svaki TV test IPS panela govori istu pricu....ne moze prikazat crnu boju nego tek sivu.

Imao sam Sony seriju 8 i to je bas siva a nikako crna u black bars.

Velik broj VA panela ti moze prikazat pravu crnu boju pogotovo fald modeli sa vecim brojem zona koji mogu ukljucit i iskljucit zone....crna.

Imam plazmu, imao sam IPS, imao sam OLEDe, imam VA fald pa govorim iz prve ruke. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
abadabadu kaže...

Ajmo ljudi brzinski... najbolje televzije za 4500 kn...samo saljite linkove...treba mi za gledat sport, da ima smart tv...da mogu netflix youtube i te stvari...a za velicinu televizije stavrno ne znam...da je vece to bolje

 dodaš još milju kuna (kao što smo svi kada smo krenuli s početnim budžetom) i kupiš odlični 70 inčni LG

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-70um7450pla-televizijski-prijemnik?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ja sam prije dvije godine toliko platio 49 inch LG

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2020 10:21 (Anđeo bez falinge).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Najnoviji LG top model sa IPS panelom,uniformiranost crne je nesto bolja nego na ostalim IPS modelima. 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/nano90

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Opet ja, hvala na prijašnjim preporukama ali srećom da nisam ništa kupio, skoro sam se zeznuo sa TVom. Kompletno sam zaboravio da bi mi novi TV trebao surađivati sa PS5 tako da...

 

Tražim i dalje nešto 4k, do 108cm (veći ne stane) ali mora imati bar 1 HDMI 2.1 priključak i da ima HDR. Ostalo - 3 ili više HDMI priključaka (običnih), Android ili neki drugi "normalan" smart koji neće prestati raditi za 2 godine ili još bolje da uopće nema nikakve smart funkcionalnosti jer ionako sve vrtim preko Kodija. Idealno bi bilo da je 4K@120 ali mislim da ih u toj dijagonali nema. Cijena? Do 4k kuna. Prednost imaju fizičke trgovine gdje ga mogu pogledati prije kupovine ali može i webshop ako je sigurno dobra slika.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nuclear_Phoenix kaže...

Opet ja, hvala na prijašnjim preporukama ali srećom da nisam ništa kupio, skoro sam se zeznuo sa TVom. Kompletno sam zaboravio da bi mi novi TV trebao surađivati sa PS5 tako da...

 

Tražim i dalje nešto 4k, do 108cm (veći ne stane) ali mora imati bar 1 HDMI 2.1 priključak i da ima HDR. Ostalo - 3 ili više HDMI priključaka (običnih), Android ili neki drugi "normalan" smart koji neće prestati raditi za 2 godine ili još bolje da uopće nema nikakve smart funkcionalnosti jer ionako sve vrtim preko Kodija. Idealno bi bilo da je 4K@120 ali mislim da ih u toj dijagonali nema. Cijena? Do 4k kuna. Prednost imaju fizičke trgovine gdje ga mogu pogledati prije kupovine ali može i webshop ako je sigurno dobra slika.

Ne postoji tv koji ti trazis. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jules W. kaže...

Pozdrav svima,

 

molio bih preporuku za kupnju TVa jer sam u ovome polju zbilja osnovni poznavatelj.

 

Dakle, specifikacije:

 

- max 55" (a i za to ću morati šarafati po policama u zidu no neka, dijagonala je dobra s obzirom na udaljenost od točke gledanja)

- smart TV

- 4K

- LCD ili LED mi nije neki faktor

- budžet do 5.000 kn.

 

Sancta Domenica trenutno ima dodatni popust za PBZ Visa karticu pa me podsjetilo, moglo bi se uhvatit nešto bolje za koju kunu manje.

 

Hvala!

 

Nastavno na ovo odozgo, na temelju hodanja po trgovinama a i preporuke na PM zasad sam se najviše zagledao u:

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xg8096-4k.html

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/qled-tv-samsung-qe55q60ta-2020-uhd.html

 

Za Samsunga sam pročitao ne pretjerano dobar review na Techradaru ili tak nešto slično.

 

I pitanje dodatno - što se Philipsa tiče, rijetko kad nailazim na preporuke njih ali su sveprisutni u trgovinama i imaju catchy gimmicks u smislu dizajna. Nisu dobri ili što?

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Pogresno, apsolutno svaki TV test IPS panela govori istu pricu....ne moze prikazat crnu boju nego tek sivu.

Imao sam Sony seriju 8 i to je bas siva a nikako crna u black bars.

Velik broj VA panela ti moze prikazat pravu crnu boju pogotovo fald modeli sa vecim brojem zona koji mogu ukljucit i iskljucit zone....crna.

Imam plazmu, imao sam IPS, imao sam OLEDe, imam VA fald pa govorim iz prve ruke. 

Pricaj mi malo o pixel response-u vecine VA panela u mracnim scenama...

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Ne postoji tv koji ti trazis. 

Koji faktor ograničava? Cijena, dimenzije? "Hard" ograničenja su dijagonala, HDMI 2.1 i HDR. Ostalo mogu pregrmiti ili riješiti nekako drugačije. Cijena će ili pasti ili ću odraditi par fuševa više :)

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne postoji tv koji ti trazis. (by MAGATAMA)

 

.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2020 10:54 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odgovorima...

 

Ovaj LG 75" je definitivno IPS (mislim da su samo neke manje dimenzije ovog modela imaju VA).

Znaci, ako sam voljan "prozvakati" problematicnu crnu - ovaj LG bi bio najbolja opcija za ono sto trazim?

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice