Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.094.895
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Staroj crkao tv.  Ima li sto u rangu 2000 2500 kn da valja?  Ja sam gledao ali ne kuzin se bas... 

Jeli ovo ok

Hisense H43B7500

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 11:20 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koga zanima Hissense U7QF

Za HDR Sony serije 9 je daleko bolji izbor.

 

https://www.avforums.com/reviews/hisense-u7-4k-lcd-led-tv-review.17094

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
David87 kaže...

Da li je ovo OK TV za ovu lovu (dobiveno/uloženo)? TCL 65DP660

Sviđa mi se što ima Android, a može se updejtat na 8.0 verziju.

Televizori nize klase sa starijim verzijama Androida su realno uzas,OS je spor u startu a sto ga vise koristite jos se uspori i cesto rusi.

Kome treba takvo tv iskustvo?.... 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
love2ml86 kaže...
andrtejkr kaže...
red_bull kaže...

Molim preporuku FALD najjeftinijeg tva da nešto vrijedi.. 55 ili 65 incha..Hvala!

 Hisense 55u7qf za 3900kn. Jeftinijeg neces naci. Sony xf9005 je vrlo vjerojatno bolji tv, a da li je 50% bolji koliko vise kosta, u to ne ulazim.

Izabrao si najjeftiniji FALD. Ovaj koji sam ja je pouzdano među najboljim modelima za cijenu koju sada košta. 5900 kn.. 

Sony u odnosu na Hisense ima veću svjetlinu, širi raspon boja, bolji kontrast, bolju pokretnu sliku, širi kut gledanja. Bolji je u principu svemu što je bitno za kvalitetu slike.

Ionako su svi ti FALD-ovi sa 50-100 zona vise gimmick nego nesto korisno, ja bi drzao iskljuceno jer vise smeta nego koristi.... To sta ti je onda izracunati kontrast jako dobar mozes okacit macku o rep kad stalno vidis kako se backlight mijenja + bloom...

Izuzetno pogresno. 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zna ko di nabaviti kvazi ambilight kit kod nas
Fala
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jeremija73 kaže...
zanima me, kad gledaš neki film na kodi-u na TV, a ima višekanalni zvuk, dali 5.1 ili koji drugi nevažno, prepoznaje li AVR taj zvuk i dali ga reproducira ?
Imam stariji Sony Tv, nije android, +android box i Coreelec na njemu +AVR i to funkcionira odlično

 

Da. Receiver uredno prima zvuk i ispisuje na displayu koja je vrsta zvuka, isto kao i netflix aplikacija. Problem dolazi tek sa HD-MA 7.1 losseless.. arc port je fizicki prespor pa krcka ili nestane... Zvuka. To ce biti tek rijeseno sa eArcom. Na novijem modelima...

Govorimo o kodiju... Na ostalim playerima ide samo sve ko tv audio stereo..

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
David87 kaže...

Da li je ovo OK TV za ovu lovu (dobiveno/uloženo)? TCL 65DP660

Sviđa mi se što ima Android, a može se updejtat na 8.0 verziju.

Televizori nize klase sa starijim verzijama Androida su realno uzas,OS je spor u startu a sto ga vise koristite jos se uspori i cesto rusi.

Kome treba takvo tv iskustvo?.... 

 Što se tiče aplikacija koristio bih dvije, IPTV TiviMate ili stbEMU i Smart Youtube, ove ostale ako bi se dale bi izbrisao da ne koči sustav zabezveze.

Mada koristim VU+ Zero 4K tak da bi ovo bila samo rezerva.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 14:29 (David87).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Odlično, dobro za znati
a kako imam 5 zvučnika onda mi ovaj problem sa 7.1 zvukom i nije problem
TNX
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

trebao bih prijedlog oko kupnje tv-a..mora biti 82cm dijagonala..neki best buy (lg,samsung,sony) za oko 1500-2000 kn..zahvaljujem

 

dvoumim se između ova dva

 

LED TV LG 32LM6300PLA

 

LED TV SAMSUNG 32N5372

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 21:26 (Modern).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Našao sam odličan model televizora SONY za odlčnu cijenu ALI je izložbeni primjerak. Što mislite o tome? Ima tko kakvih iskustava? Ja sam se totalno zapalio! :) I moram reagirati brzo!

Model je SONY KD65XF8577SAEP

 

 

1 KUPITI
6 NE KUPITI
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 22:36 (Azmo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Azmo kaže...

Našao sam odličan model televizora SONY za odlčnu cijenu ALI je izložbeni primjerak. Što mislite o tome? Ima tko kakvih iskustava? Ja sam se totalno zapalio! :) I moram reagirati brzo!

Model je SONY KD65XF8577SAEP

 

 

Pa koja je cijena.....kako da ti dam savjet ako ne znam to, te takodjer koliko je dugo radio kao izlozbeni primjerak? 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Azmo kaže...

Našao sam odličan model televizora SONY za odlčnu cijenu ALI je izložbeni primjerak. Što mislite o tome? Ima tko kakvih iskustava? Ja sam se totalno zapalio! :) I moram reagirati brzo!

Model je SONY KD65XF8577SAEP

 

 

Pa koja je cijena.....kako da ti dam savjet ako ne znam to, te takodjer koliko je dugo radio kao izlozbeni primjerak? 

 Cijena je 5500 kn. Koliko stoji vani ne znam. Istina to je bitno. Ali mi svejedno možeš reći koliko vremena je maksimum prije nego što ga otpišem. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Azmo kaže...
MEGATAMA kaže...
Azmo kaže...

Našao sam odličan model televizora SONY za odlčnu cijenu ALI je izložbeni primjerak. Što mislite o tome? Ima tko kakvih iskustava? Ja sam se totalno zapalio! :) I moram reagirati brzo!

Model je SONY KD65XF8577SAEP

 

 

Pa koja je cijena.....kako da ti dam savjet ako ne znam to, te takodjer koliko je dugo radio kao izlozbeni primjerak? 

 Cijena je 5500 kn. Koliko stoji vani ne znam. Istina to je bitno. Ali mi svejedno možeš reći koliko vremena je maksimum prije nego što ga otpišem. 

Ne kupuj. 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Novi Panasonic model ima skoro pa isti stalak kao moja 15 godina stara Panasonic Viera plazma 😁😁😁😁

Inace za ekipu koja iskljucivo gleda filmove ovo je dobar izbor. 

 

https://www.avforums.com/reviews/panasonic-hz1500-4k-oled-tv-review.17726

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može onda preporuka 65 TV oko 6500 kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Azmo kaže...

Može onda preporuka 65 TV oko 6500 kn?

Ovo ali je 55inch,ako zelis uistinu dobar tv nemoj ic ispod ovog modela.

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xf9005-4k.html

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

65'' ne mogu dobit dobro u tom cijenovnom rangu?

 

Kak stoje uopće s kvalitetom?

 

SONY vs SAMSUNG vs LG vs PHILLIPS vs HISENSE?

 

Sorry na pitanjima al ne kužim se u telke niti sam ikad kupovao smart TV do sad. A ima ih more. U ELIPSU su mi preporučivali HISENSE i SONY

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Azmo kaže...

65'' ne mogu dobit dobro u tom cijenovnom rangu?

 

Kak stoje uopće s kvalitetom?

 

SONY vs SAMSUNG vs LG vs PHILLIPS vs HISENSE?

 

Sorry na pitanjima al ne kužim se u telke niti sam ikad kupovao smart TV do sad. A ima ih more. U ELIPSU su mi preporučivali HISENSE i SONY

Sony je softverski malo banana,imao sam problema sa njihovim xd80 i sad imam njihov ht zf9 soundbar i ponekad se bas zblesira.

LG je na glasu da se telke(lcd modeli) dosta trgaju,imam Samsungov Q90R i za sad sve super...za sad.

 

Kao sto sam vec napisao nemoj ic ispod tog Sonya ili recimo Samsung q80r ako ih jos ima i ako nisu skupi.... 

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Azmo kaže...

65'' ne mogu dobit dobro u tom cijenovnom rangu?

 

Kak stoje uopće s kvalitetom?

 

SONY vs SAMSUNG vs LG vs PHILLIPS vs HISENSE?

 

Sorry na pitanjima al ne kužim se u telke niti sam ikad kupovao smart TV do sad. A ima ih more. U ELIPSU su mi preporučivali HISENSE i SONY

 Također gledam koji 65" da kupim, međutim trenutno se za tih 5500, 6000kn ne može naći ništa što odskače kvalitetom od ovih 65" za 4500, 5000kn.

Moj plan je sačekati 10 ili 11mj (black friday i gluposti) i vidjeti hoće li se dati naći Sony XF9005 ili Samsung Q70R za oko 6000kn, ako ne onda će najverovatnije biti Samsung RU8002 koji bi tad trebao biti i ispod 5000 :)

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trle96 kaže...
Azmo kaže...

65'' ne mogu dobit dobro u tom cijenovnom rangu?

 

Kak stoje uopće s kvalitetom?

 

SONY vs SAMSUNG vs LG vs PHILLIPS vs HISENSE?

 

Sorry na pitanjima al ne kužim se u telke niti sam ikad kupovao smart TV do sad. A ima ih more. U ELIPSU su mi preporučivali HISENSE i SONY

 Također gledam koji 65" da kupim, međutim trenutno se za tih 5500, 6000kn ne može naći ništa što odskače kvalitetom od ovih 65" za 4500, 5000kn.

Moj plan je sačekati 10 ili 11mj (black friday i gluposti) i vidjeti hoće li se dati naći Sony XF9005 ili Samsung Q70R za oko 6000kn, ako ne onda će najverovatnije biti Samsung RU8002 koji bi tad trebao biti i ispod 5000 :)

 Ukoliko ces jos malo cekati, ostati ces i bez onoga sto se od tih modela i sad nudi. To su modeli iz 2019 i pomalo ih vise nema na lagerima.

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony je iz 2018. g i još uvijek ga ima tako da bit će i ovih haha 

btw. jel davorin56 = garfield? Upravo mi je u porukama predložio Philips 58PUS8545 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trle96 kaže...
Azmo kaže...

65'' ne mogu dobit dobro u tom cijenovnom rangu?

 

Kak stoje uopće s kvalitetom?

 

SONY vs SAMSUNG vs LG vs PHILLIPS vs HISENSE?

 

Sorry na pitanjima al ne kužim se u telke niti sam ikad kupovao smart TV do sad. A ima ih more. U ELIPSU su mi preporučivali HISENSE i SONY

 Također gledam koji 65" da kupim, međutim trenutno se za tih 5500, 6000kn ne može naći ništa što odskače kvalitetom od ovih 65" za 4500, 5000kn.

Moj plan je sačekati 10 ili 11mj (black friday i gluposti) i vidjeti hoće li se dati naći Sony XF9005 ili Samsung Q70R za oko 6000kn, ako ne onda će najverovatnije biti Samsung RU8002 koji bi tad trebao biti i ispod 5000 :)

 Isti plan i kod mene, samo ću ja gledati 75"

Al se bojim da ako se već sad teže pronađu da ih neće biti za B.F.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma ja mislim da će biti, ipak smo mi siromašna zemlja i ne kupuju se toliko najnoviji modeli ko npr u Njemačkoj, a i nije to tako daleko to je još samo 2,3mj!
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako mozete ikako ulovit povoljno Q80R ili Q85R ili ovaj koji ja imam Q90R moj je savjet da ne cekate. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trle96 kaže...
Ma ja mislim da će biti, ipak smo mi siromašna zemlja i ne kupuju se toliko najnoviji modeli ko npr u Njemačkoj, a i nije to tako daleko to je još samo 2,3mj!

 

Ma da se tih starijih naći i u DE, nije to samo kod nas tako...

 

Plan za nabavku TV-a nam je isti.

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Ako mozete ikako ulovit povoljno Q80R ili Q85R ili ovaj koji ja imam Q90R moj je savjet da ne cekate. 

 Za hrvatske pojmove nijedan od tih nije povoljan  ako pričamo o 65" veličini jel..

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Osobno imam Samsung 65" serije RU8002 i prezadovoljan sam, osobno smatram da Samsungove serije Q80R ili Q85R, a pogotovo Q90R su precjenjene pogotovo 65" dijagonala i na dalje, možeš za njihovu cijenu kupiti polovni auto. Ne kažem da navedeni modeli nisu bolji od RU8002, ali za prosječnog korisnika (a to je većina - budimo realni) to je nebitno i preskupo.

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...

Osobno imam Samsung 65" serije RU8002 i prezadovoljan sam, osobno smatram da Samsungove serije Q80R ili Q85R, a pogotovo Q90R su precjenjene pogotovo 65" dijagonala i na dalje, možeš za njihovu cijenu kupiti polovni auto. Ne kažem da navedeni modeli nisu bolji od RU8002, ali za prosječnog korisnika (a to je većina - budimo realni) to je nebitno i preskupo.

Sve ovisi sto zelis od TVa, ako zelis HDR gaming, filmove itd onda je ovakva razlika. 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Osobno imam Samsung 65" serije RU8002 i prezadovoljan sam, osobno smatram da Samsungove serije Q80R ili Q85R, a pogotovo Q90R su precjenjene pogotovo 65" dijagonala i na dalje, možeš za njihovu cijenu kupiti polovni auto. Ne kažem da navedeni modeli nisu bolji od RU8002, ali za prosječnog korisnika (a to je većina - budimo realni) to je nebitno i preskupo.

Sve ovisi sto zelis od TVa, ako zelis HDR gaming, filmove itd onda je ovakva razlika. 

Meni osobno se HDR ne sviđa, tako da sam sa svojim TV-om zadovoljan, znam da ovi jače klase mogu prikazivati full HDR, ali je cjena TV van pameti. Sorry, znam da nekome nije problem dati 2.000€ pa na više za TV, ali je velikoj većini to van normalne kupovne moći  i neće uopće razmišljati o takvim TV uređajima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2020 10:53 (MasterOfDisaster).
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ta svjetlina je glupost na kvadrat, moj koji ima 360 niti ne možeš gledati pa sam smanjio na 80%.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice