Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.095.441
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebao bi kupiti TV FHD od 150cm. Koji se najviše isplati. Ima nešto kvalitetno od 3000 - 5000kn? 

Najbitnija mi je kvaliteta slike.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam pitanjce u vezi Philips i Sony TV-ova s Androidom - jel komplicirano side-loadati aplikacije,

kao sto su igre i slicno - radi klinaca - da se mogu igrati na TV-u sa onim smart daljincem - pa kao da igraju Nintendo Wii i super im je.

 

I usput, nekakav VESA nosac za 50-55", a da se moze TV okrenut da bude okomit za zid, dakle da "ruka" bude fleksibilna i dovoljno dugacka.

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maestro27 kaže...

 

 

 Pa di ti vidiš HEVC h.265 ?

 kod nas se DVB-T2 kodira s HEVC/h265 ili misliš da ne ? 

 

a za čitanje trebam nekada i naočale, možda trebaš i ti... 

 

  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 5:24 (Anđeo bez falinge).
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozzz ekipo......da li mi netko može više reći o ovom tv-u?

čini mi se ok cijena i 55" je. 

Najviše bi služio za youtube i plejku za sada, a kasnije i filmovi.

 

hvala unaprijed

 

https://www.links.hr/hr/led-tv-55-sharp-lc-55ui7552e-smart-tv-4k-uhd-dvb-t2-s2-energetska-klasa-a-soundbar-sharp-ht-sb106-750100506

 

a ovdje sam radio neke usporedbe : 

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/a092bbc75

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 8:27 (shorty35).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shorty35 kaže...

pozzz ekipo......da li mi netko može više reći o ovom tv-u?

čini mi se ok cijena i 55" je. 

Najviše bi služio za youtube i plejku za sada, a kasnije i filmovi.

 

hvala unaprijed

 

https://www.links.hr/hr/led-tv-55-sharp-lc-55ui7552e-smart-tv-4k-uhd-dvb-t2-s2-energetska-klasa-a-soundbar-sharp-ht-sb106-750100506

 

a ovdje sam radio neke usporedbe : 

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/a092bbc75

 Teško reći ovako letimično... ali s obzirom na rang/cijenu na kraju pada koji ti se OS/daljinski više sviđa, možda input lag zbog plejke (LG ima vrlo nizak cca 10ms u game modu)...

 

Evo oba OS-a u radu, za Sharp ne znam, ali na svim LG-ima OS je identičan (ali Magic remote daljinac nije):

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 18:19 (Mad Ant).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je LG OLED55C8PLA isplativ za 10 000 kn ili ga se moze/moglo ubosti negdje na akcijama i za manje? Kupiti sada ili cekati? :) Hvala!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pogledaj cijene u santadomenici. Za vikend otvaraju dućan u CCO East i svi LG televizori su 20% spuštene cijene u odnosu na ove koje sad vidiš (provjerio sam s njihovom korisničkom podrškom - kolega je gore stavio link) ja cu se zaletiti po OLED65"B8 koji ce biti tada 13999kn umjesto trenutnih 17499kn. Pogledaj si cijene za 55", možeš proci povoljnije od 10000kn, koliko je sad...

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 11:21 (Dan1234567890).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

moze preporuka tva do max 3000 kn velicina ekrana bi trebala bit 80 cm jer mi toliki stane u regal.OS nije vazan mozda samo da ima onaj hdr ak je moguce za tu cijenu (za ps4) i normalno dvbt2 tuner.Hvala

Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Imam pitanjce u vezi Philips i Sony TV-ova s Androidom - jel komplicirano side-loadati aplikacije

 Download apk koji trebaš na pc npr., upload na google disk i na tv instalirati es file explorer.

S es file explorerom se prijaviti na isti account(pitat će te) te zatim pronaći file na google disk i zatim download i install.

 

U principu nije komplicirano jednom kad sve posložiš..samo bacaš apk-ove u google disk..

Vjerojatno ima još metoda za instalaciju apk kojih nema u google play-u..

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 0:32 (Crojumper).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shorty35 kaže...

 

 

a ovdje sam radio neke usporedbe : 

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/a092bbc75

 svakako LG 6950 ..bez konkurencije,,, taj Sharp jedino ima 55 inča, ostalo zaboravi...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala na ovome.... vidi se velika razlika......

 

mislim da je lg tu klasa za sebe i iznad sharpa dosta naprijed.....

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

javljam se opet jer se malo promjenila situacija. Ne znam baš puno o TV-ima, pa baš trebam savjet. Naime, zelio bih tv, 165cm 4k, do negdje 7-8 tisuća kuna. Uzimao bih na rate, ovako default upotreba, filmovi, ps4. Bitno mi je da TV ima optički izlaz jer će se spajati na pojačalo. Nije mi bitan brand, samo da OS nije neki usporeni previše jer ću vjerojatno koristiti Netflix app. Moze i na PM sa linkom dućana etc. :)

 

Znači šta bi najbolje po vama mogao dobiti za 8000kn, recimo da plejka nije toliki priotiet koliko filmovi itd. 

 

EDIT: Još info. Soba je većinu dana dosta svjetla, iako se većinom gleda po noći, nije veliki kut gledanja pošto i kauč i garnitura gledaju skoro direktno u tv, najviše me zbog VA ili IPS panela to sada kopka.

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 13:16 (nhooydz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
WiCkED kaže...

Da li je LG OLED55C8PLA isplativ za 10 000 kn ili ga se moze/moglo ubosti negdje na akcijama i za manje? Kupiti sada ili cekati? :) Hvala!

U elipsu ga imaš za nekih 9k kuna a uskoro startaju popusti i u SD pa nema razloga da i tamo ne bude povoljniji od tih 10k kuna.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nhooydz kaže...

Pozdrav,

 

javljam se opet jer se malo promjenila situacija. Ne znam baš puno o TV-ima, pa baš trebam savjet. Naime, zelio bih tv, 165cm 4k, do negdje 7-8 tisuća kuna. Uzimao bih na rate, ovako default upotreba, filmovi, ps4. Bitno mi je da TV ima optički izlaz jer će se spajati na pojačalo. Nije mi bitan brand, samo da OS nije neki usporeni previše jer ću vjerojatno koristiti Netflix app. Moze i na PM sa linkom dućana etc. :)

 

Znači šta bi najbolje po vama mogao dobiti za 8000kn, recimo da plejka nije toliki priotiet koliko filmovi itd. 

 

EDIT: Još info. Soba je većinu dana dosta svjetla, iako se većinom gleda po noći, nije veliki kut gledanja pošto i kauč i garnitura gledaju skoro direktno u tv, najviše me zbog VA ili IPS panela to sada kopka.

Hvala.

 Ja bi vjerojatno uzeo ovaj model: https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H65U8B/

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kdokma kaže...
nhooydz kaže...

Pozdrav,

 

javljam se opet jer se malo promjenila situacija. Ne znam baš puno o TV-ima, pa baš trebam savjet. Naime, zelio bih tv, 165cm 4k, do negdje 7-8 tisuća kuna. Uzimao bih na rate, ovako default upotreba, filmovi, ps4. Bitno mi je da TV ima optički izlaz jer će se spajati na pojačalo. Nije mi bitan brand, samo da OS nije neki usporeni previše jer ću vjerojatno koristiti Netflix app. Moze i na PM sa linkom dućana etc. :)

 

Znači šta bi najbolje po vama mogao dobiti za 8000kn, recimo da plejka nije toliki priotiet koliko filmovi itd. 

 

EDIT: Još info. Soba je većinu dana dosta svjetla, iako se većinom gleda po noći, nije veliki kut gledanja pošto i kauč i garnitura gledaju skoro direktno u tv, najviše me zbog VA ili IPS panela to sada kopka.

Hvala.

 Ja bi vjerojatno uzeo ovaj model: https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H65U8B/

 

Hmm sve se čini super osim tih 60hz, više ni ne znam na šta trebam paziti kada kupujem TV. Jel moguće uopoće vidjeti tih npr 120hz iako je sadrzaj sniman na recimo 30fps-a, ako spojim laptop sa obicnim HDMI kablom (ili ako PS4 spojim obicnim HDMI-em).  Iako se taj HISENSE po reviewovima čini jeben u tom rangu do 8k kn.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nhooydz kaže...

 

Hmm sve se čini super osim tih 60hz, više ni ne znam na šta trebam paziti kada kupujem TV. Jel moguće uopoće vidjeti tih npr 120hz iako je sadrzaj sniman na recimo 30fps-a, ako spojim laptop sa obicnim HDMI kablom (ili ako PS4 spojim obicnim HDMI-em).  Iako se taj HISENSE po reviewovima čini jeben u tom rangu do 8k kn.

 Ali taj U8B je 120Hz...

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Razlike između novih i starih LG OLED-a:

 

LG C9 (2019) vs E8/ C8 (2018) OLED TV Comparison

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2019 16:57 (Mad Ant).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dan1234567890 kaže...

Pogledaj cijene u santadomenici. Za vikend otvaraju dućan u CCO East i svi LG televizori su 20% spuštene cijene u odnosu na ove koje sad vidiš (provjerio sam s njihovom korisničkom podrškom - kolega je gore stavio link) ja cu se zaletiti po OLED65"B8 koji ce biti tada 13999kn umjesto trenutnih 17499kn. Pogledaj si cijene za 55", možeš proci povoljnije od 10000kn, koliko je sad...

 Ja koliko sam shvatio tih 20% popusta se oduzima na regularne crne cijene koje su normalno prethodno napuhane a ne sa crvenim cijenama. Gledam si klimu ali ne bude to bas bilo nesto spektakularno sa popustima. Na Samsung tv samo sa lagera ide popust.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
Dan1234567890 kaže...

Pogledaj cijene u santadomenici. Za vikend otvaraju dućan u CCO East i svi LG televizori su 20% spuštene cijene u odnosu na ove koje sad vidiš (provjerio sam s njihovom korisničkom podrškom - kolega je gore stavio link) ja cu se zaletiti po OLED65"B8 koji ce biti tada 13999kn umjesto trenutnih 17499kn. Pogledaj si cijene za 55", možeš proci povoljnije od 10000kn, koliko je sad...

 Ja koliko sam shvatio tih 20% popusta se oduzima na regularne crne cijene koje su normalno prethodno napuhane a ne sa crvenim cijenama. Gledam si klimu ali ne bude to bas bilo nesto spektakularno sa popustima. Na Samsung tv samo sa lagera ide popust.

 

Popusti se ne zbrajaju kako i kažeš.. a i nema trenutno 5god gare promocije..

 

U mall.hr-u je 8500 kn  vec par mjeseci.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2019 6:16 (Zver).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
Dan1234567890 kaže...

Pogledaj cijene u santadomenici. Za vikend otvaraju dućan u CCO East i svi LG televizori su 20% spuštene cijene u odnosu na ove koje sad vidiš (provjerio sam s njihovom korisničkom podrškom - kolega je gore stavio link) ja cu se zaletiti po OLED65"B8 koji ce biti tada 13999kn umjesto trenutnih 17499kn. Pogledaj si cijene za 55", možeš proci povoljnije od 10000kn, koliko je sad...

 Ja koliko sam shvatio tih 20% popusta se oduzima na regularne crne cijene koje su normalno prethodno napuhane a ne sa crvenim cijenama. Gledam si klimu ali ne bude to bas bilo nesto spektakularno sa popustima. Na Samsung tv samo sa lagera ide popust.

 Popusti prilikom otvaranja vrijede za jednokratna plaćanja, vrijede i na akcijske cijene ali se ne zbrajaju se sa drugim promotivnim popustima. Popusti vrijede za jednokratna plaćanja, osim tamo gdje je navedeno drugačije.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
roby27 kaže...
Dan1234567890 kaže...

Pogledaj cijene u santadomenici. Za vikend otvaraju dućan u CCO East i svi LG televizori su 20% spuštene cijene u odnosu na ove koje sad vidiš (provjerio sam s njihovom korisničkom podrškom - kolega je gore stavio link) ja cu se zaletiti po OLED65"B8 koji ce biti tada 13999kn umjesto trenutnih 17499kn. Pogledaj si cijene za 55", možeš proci povoljnije od 10000kn, koliko je sad...

 Ja koliko sam shvatio tih 20% popusta se oduzima na regularne crne cijene koje su normalno prethodno napuhane a ne sa crvenim cijenama. Gledam si klimu ali ne bude to bas bilo nesto spektakularno sa popustima. Na Samsung tv samo sa lagera ide popust.

 Popusti prilikom otvaranja vrijede za jednokratna plaćanja, vrijede i na akcijske cijene ali se ne zbrajaju se sa drugim promotivnim popustima. Popusti vrijede za jednokratna plaćanja, osim tamo gdje je navedeno drugačije.

Popusti prilikom otvaranja vrijede za jednokratna plaćanja, vrijede i na akcijske cijene ali se ne zbrajaju se sa drugim promotivnim popustima. Popusti vrijede za jednokratna plaćanja, osim tamo gdje je navedeno drugačije.

 

Popravio sam ti gdje treba bit boldano :) Ugl ove cijene koje su inace dostupne uz upisivanje kupona (a to je velika vecina njihovih popusta) se ne gledaju kao baza, vec visa, prenapuhana cijena.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
Dan1234567890 kaže...

Pogledaj cijene u santadomenici. Za vikend otvaraju dućan u CCO East i svi LG televizori su 20% spuštene cijene u odnosu na ove koje sad vidiš (provjerio sam s njihovom korisničkom podrškom - kolega je gore stavio link) ja cu se zaletiti po OLED65"B8 koji ce biti tada 13999kn umjesto trenutnih 17499kn. Pogledaj si cijene za 55", možeš proci povoljnije od 10000kn, koliko je sad...

 Ja koliko sam shvatio tih 20% popusta se oduzima na regularne crne cijene koje su normalno prethodno napuhane a ne sa crvenim cijenama. Gledam si klimu ali ne bude to bas bilo nesto spektakularno sa popustima. Na Samsung tv samo sa lagera ide popust.

ovako; od danas do nedjelje je 20% popusta na redovne cijene u SD u CCO East. To konkretno znači da OLED TV LG OLED55C8 koji je redovno 10999kn je sada 8.799kn. ako je TV već na nekom popustu, popusti se ne zbrajaju kao sto pise u akciji. Kao što sam napisao, to je povoljnije od 10.000kn - nije mi jasno točno na sto si mislio u svom komentaru?

 

što se tiče garancije od 5 godina - raspitao sam se u LG-u i situacija je ovakva: ovo je prvi prut da akcija sa produženom garancijom od 3 godine (na osnovnih 2g) ide samo na UHD LED TV (prije je uvijek bilo svi LG TV-i). OLED će mozda biti na akciji krajem godine (od black friday-a do nove godine), ali sumnjaju jer da im prodaja OLEDa ide dobro i da više je ne trebaju "gurati" sa akcijama. Odluku će donjeti LG mađarska, ali kažu da za razliku od prošlih godina sad sumnjaju da li ce je biti. Na temelju toga sam ja odlučio uzeti sad TV i ne čekati dalje - uzimam 65"B8 kojem je redovna cijena 17.499kn, a od 9h danas u CCO EAST-u 13.999kn - sto je trenutno najniža cijena za taj TV na tržištu.

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Oled tv ce doci na stabilnije cijene, C9 u ima za 1600$ - https://www.ebay.com/p/LG-OLED55C9-55-2160p-4K-UHD-OLED-Smart-TV/11028365992 tako da sve ovisi o oprodaji al bi cijene mogle  brze doci na neku pristupacnu razinu za vecinu u odnosu na prosle godine.

کτγℓع
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što kupiti za cca 5000-6000kn? Ekran 49-50". 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dan1234567890 kaže...

 

. Na temelju toga sam ja odlučio uzeti sad TV i ne čekati dalje - uzimam 65"B8 kojem je redovna cijena 17.499kn, a od 9h danas u CCO EAST-u 13.999kn - sto je trenutno najniža cijena za taj TV na tržištu.

 Ja bih zaobišao B seriju.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dan1234567890 kaže...

ovako; od danas do nedjelje je 20% popusta na redovne cijene u SD u CCO East. To konkretno znači da OLED TV LG OLED55C8 koji je redovno 10999kn je sada 8.799kn. ako je TV već na nekom popustu, popusti se ne zbrajaju kao sto pise u akciji. Kao što sam napisao, to je povoljnije od 10.000kn - nije mi jasno točno na sto si mislio u svom komentaru?

 

što se tiče garancije od 5 godina - raspitao sam se u LG-u i situacija je ovakva: ovo je prvi prut da akcija sa produženom garancijom od 3 godine (na osnovnih 2g) ide samo na UHD LED TV (prije je uvijek bilo svi LG TV-i). OLED će mozda biti na akciji krajem godine (od black friday-a do nove godine), ali sumnjaju jer da im prodaja OLEDa ide dobro i da više je ne trebaju "gurati" sa akcijama. Odluku će donjeti LG mađarska, ali kažu da za razliku od prošlih godina sad sumnjaju da li ce je biti. Na temelju toga sam ja odlučio uzeti sad TV i ne čekati dalje - uzimam 65"B8 kojem je redovna cijena 17.499kn, a od 9h danas u CCO EAST-u 13.999kn - sto je trenutno najniža cijena za taj TV na tržištu.

U ovome trenutku piše da je dostupan na raznim lokacijama ali ne i u CCO East. Da li će isporučit s centralnog skladišta ako danas naručiš i platiš u CCO East ili vrijedi samo ako je fizički dostupan na ovoj lokaciji?

 

Inače dobra cijena je i za novi 55C9, mislim da nigdje nije ispod 14.5-15K sada.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
movie kaže...
Dan1234567890 kaže...

 

. Na temelju toga sam ja odlučio uzeti sad TV i ne čekati dalje - uzimam 65"B8 kojem je redovna cijena 17.499kn, a od 9h danas u CCO EAST-u 13.999kn - sto je trenutno najniža cijena za taj TV na tržištu.

 Ja bih zaobišao B seriju.

 zašto? C865" je skuplji 1200kn...

Flagship kaže...
Dan1234567890 kaže...

ovako; od danas do nedjelje je 20% popusta na redovne cijene u SD u CCO East. To konkretno znači da OLED TV LG OLED55C8 koji je redovno 10999kn je sada 8.799kn. ako je TV već na nekom popustu, popusti se ne zbrajaju kao sto pise u akciji. Kao što sam napisao, to je povoljnije od 10.000kn - nije mi jasno točno na sto si mislio u svom komentaru?

 

što se tiče garancije od 5 godina - raspitao sam se u LG-u i situacija je ovakva: ovo je prvi prut da akcija sa produženom garancijom od 3 godine (na osnovnih 2g) ide samo na UHD LED TV (prije je uvijek bilo svi LG TV-i). OLED će mozda biti na akciji krajem godine (od black friday-a do nove godine), ali sumnjaju jer da im prodaja OLEDa ide dobro i da više je ne trebaju "gurati" sa akcijama. Odluku će donjeti LG mađarska, ali kažu da za razliku od prošlih godina sad sumnjaju da li ce je biti. Na temelju toga sam ja odlučio uzeti sad TV i ne čekati dalje - uzimam 65"B8 kojem je redovna cijena 17.499kn, a od 9h danas u CCO EAST-u 13.999kn - sto je trenutno najniža cijena za taj TV na tržištu.

U ovome trenutku piše da je dostupan na raznim lokacijama ali ne i u CCO East. Da li će isporučit s centralnog skladišta ako danas naručiš i platiš u CCO East ili vrijedi samo ako je fizički dostupan na ovoj lokaciji?

 

Inače dobra cijena je i za novi 55C9, mislim da nigdje nije ispod 14.5-15K sada.

pisao sam korisničkoj podršci i rekli su da ako tamo fizicki nije dostupan, da ga ne mogu uzeti sa sobom, nego mi ga smo mogu oni dostaviti. kako ga sam ne mislim voziti, to mi je svejedno...

edit: upravo kupljeno i nadolatio sam dodatne 3g. garancije za 450kn (ukupno 5g). kako ga ima u splitskoj podruznici, a ja sam u ST, šalju mi dostavu odavde...:)

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2019 14:07 (Dan1234567890).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BlueMax kaže...

Što kupiti za cca 5000-6000kn? Ekran 49-50". 

 koji panel IPs ili VA, što će se najviše gledati, hoćeš li gejmati ??!!

ima tu previše parametara da bi ti netko odokativno preporučio tv.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dan1234567890 kaže...

 zašto? C865" je skuplji 1200kn...

Očito postoji razlog. Recimo B8 korsiti stari procesor alpha 7 dok C8 koristi novi procesor alpha 9. Samim time B8 ima neka procesorska ograničenja u odnosu na brži i moderniji procesor u C8. Ispod haube ima još razlika koje idu u korist C8 televizora.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice