Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.387.717
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Tako je, prvo se minja kuciste pa se prica kako grafa radi u novom okruzju s pravim airflowom.

 

Ako covik zna, nek zamini pastu na grafi, nekad tvornicka nije dobro uvatila i onda sve 5. ;)

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Na CESu predstavljena mesh verzija BQ PB 500:

Ima filter iza mesha koji je od tog filtera malo odvojen. Mesh nije velik kao kod Phanteksa radi RGB trake koja je funkcionalno dobro postavljena po sredini (ventovi iz sredine vuku najmanje zraka), ali estetski nece odgovarat svakome.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 1:03 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Na CESu predstavljena mesh verzija BQ PB 500:

Ima filter iza mesha koji je od tog filtera malo odvojen. Mesh nije velik kao kod Phanteksa radi RGB trake koja je funkcionalno dobro postavljena po sredini (ventovi iz sredine vuku najmanje zraka), ali estetski nece odgovarat svakome.

Jao seljačkog li RGB-a na prednjoj strani...Meni se sviđa, van ove crvene bedastoće koja pada, makar se može isključiti. Bolje da su neki drugi detalj stavili na tom mjestu. 

10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

RGB je malo kopija Lian Li Lancool One, ali sta je tu je. Ni meni se estetski ne dopada.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Evo vidite cak je i be quiet skuzio da je mesh way to go, a ne hotboxevi.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Jakovp kaže...
Evo vidite cak je i be quiet skuzio da je mesh way to go

Ovisi o potrebi, npr. za neki uredski PC rođeno baš onako zatvoreno.

Meni se baš sviđaju ta kućišta za neko računalo koje se koristi u uredu, imaš računalo za koje niti ne znaš da imaš.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Jakovp kaže...
Evo vidite cak je i be quiet skuzio da je mesh way to go, a ne hotboxevi.

Vrata su zakon, po potrebi imas naibolje iz oba svijeta...

10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Hotbox je samo, ako imas hot komponente ili lose postavljene postavke.. Sta bi onda bio NZXT H500/H510? Ljudi stavljaju sve i svasta u ta kucista pa nisu hotbox..

 

Po meni je obicni BQ PB 500 i dalje best buy, a kome trebaju bolje temp lako odigne taj gornji pokrov. Kome treba bolje usisavanje zraka sprijeda stavi 2x Arctic P14 (2x40=80kn), a iza stock Pure Wings i to je to.. Sto se mesha tice Phanteks P400A je vjerojatno najbolji buy oko 650kn.

 

Vrata su zakon da, ali za relativno male pare ima ih samo MS Black Widow koji cak i s otvorenim vratima nema najbolji airflow (predebela plastika na filteru). Zato su tu polovni Fractali.. Eto jedan prodaje Define XL za 150kn, iako treba malo rada da ponovno zasja.

12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Kakva su vam iskustva sa nzxt-om, uzeo sam nedavno h500 i nekako sam se razočarao, počevši od debljine linova pa do navoja i šarafa ( da ne spominjem gumene dijelove oko izlaza za kablove), prije sam koristio fractal arc midi i iskreno mi se čini puno bolje pogotovo navoji

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Jakovp kaže...
Evo vidite cak je i be quiet skuzio da je mesh way to go, a ne hotboxevi.

 nit je to 'way to go', jer nisu sa svim modelima prešli na mesh - već je to tek dodatni izbor, nit su sva kućišta bez mesha hotboxevi

meni osobno, iako imam mesh kućište, je draža verzija sa zatvorenom prednjom stranom ili s vratima

 

hlađenje stavljaš direktno na komponente gdje je i najučinkovitije - dakle veliki hladnjak na proc, skuplja grafa s dobrim hladnjakom i tako ne ovisiš o propuhu koji redovito donosi i buku

 

daleko se manje čuju ventovi na grafi i na procesoru nego oni koji su direktno iza mesha - meni grafa može i do 1.500 rpm i da ostane relativno nečujna, dok čak i ventovi klase silent wings 3 (kakve imam na kućištu) već preko 1000 rpm postaju čujni ako su direktno iza mesha

 

doduše, to što kažem vrijedi za komponente koje nisu dovedene do maksimuma bilo ocanjem, bilo golemim tdpom radi natjecanja proizvođača čija je kita veća, za entuzijaste koji kupuju takve komponente ionako ne vrijede nikakva normalna pravila

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 13:11 (picajzla0707).
14 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir kućišta

Ajmo ovako, za komponente s niskim TDP-om ovakve rasprave nemaju smisla, nadam se da je to svima jasno, ali dokazano je da su tiša kućišta koja su prozračna i daju komponentama priliku da dišu i da rade hladnije i na manje okretaja nego onda koja su izolirana pa ko fol prekrivaju nepotrebno visoku buku.

 

H500 i H510 ima bolji airflow od bilo kojeg be quiet, tako da nije hotbox (nije ni najprozračnije, ali koliko toliko prolazno). Što se tiče kavliatete, nZXT kućišta imaju dobru konstrukciju (limovi 0.8 i inžinjering), ali da, istina je da zejbu s navojima, prejako ih stežu u tvornici i neki se provrte. Ali za cijenu je cijeli paket jako dobar, elegantan izgled, prolazni airflow i ok kvaliteta i konstrukcija.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 1 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Checola kaže...

Kakva su vam iskustva sa nzxt-om, uzeo sam nedavno h500 i nekako sam se razočarao, počevši od debljine linova pa do navoja i šarafa ( da ne spominjem gumene dijelove oko izlaza za kablove), prije sam koristio fractal arc midi i iskreno mi se čini puno bolje pogotovo navoji

 Ja imam spomenuti BeQuet Pure Base 500 sa 2x Pure Wings 2 i 1x Silent Wings 2. Frend ima NZXT 500 sa 2 stock coolera. Kompovi su nam praktički isti (Ryzen 3600, Tomahawk Max, samo SSDovi) samo ja imam Vegu 56 a on RX580. Moje računalo je dosta tiše u radu, on je čak uzeo iste ventove kao ja i opet nije dobio puno na tišini, razlika je osjetna čak i pri malim opterećenjima. Ja to pripisujem činjenici da moje BQ Pure Base 500 nema prozirnu bočnu stranicu već klasičnu s izolatorom buke, njegovo je prozirno od kaljenog stakla.

BQ Pure Base mi osobno ima bolji cable management i tiše je, H500 je puno ljepše i robusnije i čini mi se da je rađeno od kvalitetnijih materijala. Buka mu je ogroman problem kao i očajan kavez za HDDove koji prenosi sve vibracije, frend ga je izbacio 2 dan korištenja i koristi samo SSDove.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Gdje je to dokazano i s kojim komponentama, jer po mojem iskustvu su uvijek za buku bolja tiša kućišta i to ne samo s niskim tdpom. Osim ako se nejde u krajnost pa se uzima u obzir baš neko smeće od silent kućišta i grafe s failom od hlađenja koje i na otvorenom benču idu preko 2000-2500 rpm.
Kod mene gtx 1070, koja nije baš niskog tdp-a, radi pod opterećenjem na 1200-1300 rpm i to po ljetu, dok ventovi od kućišta (dva naprijed, jedan odozada) kroz prilično restriktivni spužva filter rade na 800-900 rpm max. Imam lufta još barem 10 stupnjeva da išta postane mrvu čujnije, a prvo bi se čuli ventovi na kućištu jer su direktno iza mesha i meni na 30cm od glave. Ne treba ti oluja od propuha ako si dobro birao komponente.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...
Gdje je to dokazano i s kojim komponentama, jer po mojem iskustvu su uvijek za buku bolja tiša kućišta i to ne samo s niskim tdpom. Osim ako se nejde u krajnost pa se uzima u obzir baš neko smeće od silent kućišta i grafe s failom od hlađenja koje i na otvorenom benču idu preko 2000-2500 rpm.
Kod mene gtx 1070, koja nije baš niskog tdp-a, radi pod opterećenjem na 1200-1300 rpm i to po ljetu, dok ventovi od kućišta (dva naprijed, jedan odozada) kroz prilično restriktivni spužva filter rade na 800-900 rpm max. Imam lufta još barem 10 stupnjeva da išta postane mrvu čujnije, a prvo bi se čuli ventovi na kućištu jer su direktno iza mesha i meni na 30cm od glave. Ne treba ti oluja od propuha ako si dobro birao komponente.

 

Je, ali nije ni dobro imati totalno zatvoreno kućište koje ne diše.

 

Evo ovdje je dokazano:

 

 

I to baš sa be quietom.

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
VladimirLem kaže...
Checola kaže...

Kakva su vam iskustva sa nzxt-om, uzeo sam nedavno h500 i nekako sam se razočarao, počevši od debljine linova pa do navoja i šarafa ( da ne spominjem gumene dijelove oko izlaza za kablove), prije sam koristio fractal arc midi i iskreno mi se čini puno bolje pogotovo navoji

 Ja imam spomenuti BeQuet Pure Base 500 sa 2x Pure Wings 2 i 1x Silent Wings 2. Frend ima NZXT 500 sa 2 stock coolera. Kompovi su nam praktički isti (Ryzen 3600, Tomahawk Max, samo SSDovi) samo ja imam Vegu 56 a on RX580. Moje računalo je dosta tiše u radu, on je čak uzeo iste ventove kao ja i opet nije dobio puno na tišini, razlika je osjetna čak i pri malim opterećenjima. Ja to pripisujem činjenici da moje BQ Pure Base 500 nema prozirnu bočnu stranicu već klasičnu s izolatorom buke, njegovo je prozirno od kaljenog stakla.

BQ Pure Base mi osobno ima bolji cable management i tiše je, H500 je puno ljepše i robusnije i čini mi se da je rađeno od kvalitetnijih materijala. Buka mu je ogroman problem kao i očajan kavez za HDDove koji prenosi sve vibracije, frend ga je izbacio 2 dan korištenja i koristi samo SSDove.

 

Sve 5 ali nezahvalno je uspoređivati dva različita setupa, gpu može biti ogromna razlika (rx580 su u prosjeku modeli sa lošijim hladnjakom) i krivulje ventilatora. H500 radi ok sa dva venta u ispuhu (stock) ali se ipak poboljša situacija sa jednim ili dva naprijed.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Da se nadovezem, BQ PB 500 bolje dise od PB 601, da netko tko cita nebi mislio da je to same shit. Otvori s prednje strane su veci i nema plasticni filter ispred ventova, nego filter sa strane, nesto cemu se priklonio i Fractal izmedju ostalih. Takodjer gornji pokrov je vrlo maknuti za razliku od puno kucista i samog PB 601..

 

VladimirLem

NZXT ima nekakav SGCC celik, ali stranice nisu tak debele, iako je zgodno što i sprijeda ima taj celik, dok hrpa drugih kucista sprijeda ima plastiku obicno nalik brusenom alu. Mozda ti se radi toga cini da je kvalitetnije radjen, ali PB 500 ima istu kilazu kao H500 (7kg), iako je mrvu vece. Ono gdje nisu slicni su stock ventovi pa ne cudi da je Njuskalo puno tih NZXTovih AER ventova. Btw. ispuni mojPC u profilu hehe :) Koji model Vege imas, a koji model RX 580 ima frend?

4 godine
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

VladimirLem

NZXT ima nekakav SGCC celik, ali stranice nisu tak debele, iako je zgodno što i sprijeda ima taj celik, dok hrpa drugih kucista sprijeda ima plastiku obicno nalik brusenom alu. Mozda ti se radi toga cini da je kvalitetnije radjen, ali PB 500 ima istu kilazu kao H500 (7kg), iako je mrvu vece. Ono gdje nisu slicni su stock ventovi pa ne cudi da je Njuskalo puno tih NZXTovih AER ventova. Btw. ispuni mojPC u profilu hehe :) Koji model Vege imas, a koji model RX 580 ima frend?

 Evo, ionako si mi ti preporučio pola komponenti  PS frend ima XFX AMD Radeon RX 580 GTS XXX Edition. Mislim da je to dost dobra verzija. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 20:34 (VladimirLem).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Jakovp kaže...

Evo ovdje je dokazano...

 nemoj se ljutit, ali to veze nema s onim o čemu sam pričao i o čemu smo govorili - pa oni su grafu fiksirali na 55% u tom testu i mjerili termalni potencijal kućišta s istovremenim prajmom i furmarkom, dok se buka uglavnom odnosi na buku ventilatora na kućištu

 

već samo rekao da ne govorim o ekstremnim situacijama, čak i u zaključku tog teksta (za video ja stvarno nemam vremena) to i sami kažu u dvije poante;

 

We’ve demonstrated our hypothesis as accurate for this specific scenario, but there are a lot of things to keep in mind. First of all, silent cases still play an important role in the case market. Not everyone wants to tune fans, so that’s a major bonus, and they also may deal better with dust in many instances. Silent-focused cases can also eliminate certain types of annoying noises, something we didn’t test here

 

As for the rest, it’s clear from our testing that the right mesh case can be optimized to equivalent noise levels (“volume”) as at least some quiet cases, but with superior thermal performance and airflow. We prefer this approach for high-end enthusiast builds

 

dakle da prevedem - testiranje je pokazalo da s dobro odabranim (ovo right se treba tako prevesti) mesh kućištem se mogu postići razine buke barem nekih silent kućišta, sa superiornim perfomansama i propuhom - dakle ne, nije dokazano ništa osim da možda poneko (dakle birano) mesh kućište može biti jednako tiho kao poneko (dakle lošije) silent kućište (doduše uz bolje perfomanse)

međutim, meni ne treba superiorni propuh, dovoljan je i onaj prosječni - jer mi je hlađenje komponenti ionako riješeno na njima samima, tamo gdje imam ohoho lufta za pojačat rpm i buku ventova jer se ti ventovi ionako slabije čuju od ventova koji su odmah iza mesha

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2020 12:47 (picajzla0707).
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ljudi trebam savjet...Trazim neko kuciste sa odlicnim airflowom i cable menagmentom al da stane u rupu u stolu dimenzzija 230mm sirinax460mm visina..

Za sada sam nasao samo Fractal Design Focus G kuciste..  https://www.instar-informatika.hr/kuciste-fractal-focus-g-mystic-red-crveno-bez-napajanja/frac-focus-g-red-w/product/

E da imam i DVD pa mi bitno da ima i utor za nj.. 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Molim preporuku kućišta za novu konfu.

Treba mi kućište koje podržava 280mm

radijator za vodeno hlađenje aerocool

L240F.

Također mi treba i prozirna bočna strana,

radi "držanja" na oku pumpe od vodenog

hlađenja na procesoru.

RGB mi nije važan.

 

Full tower ili midi tower je svejedno.

Ploča je ATX formata, preferiram

da je napajanje u dnu kućišta.

Budžet do 800,00 kuna nije fiksno.

 

Nešto sam gledao po forumu,

nabavi.net i slično, ali što više gledam

manje znam. Stoga molim voljne

forumaše da pomognu.

Thanks!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Nzxt h510
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

absolon Be Quiet Pure Base 500 ili Phanteks P400A ili Fractal Meshify/Define C, svi imaju bolji airflow od NZXT H510.

 

Video za BQ PB 500, temperature su na 13:45:

5 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Imate li preporuku za neko kućište (mini tower) do 300 kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Ako hoces super airflow po meni se isplati protegnut na 360kn za: https://www.mall.hr/kucista-za-racunalo/silverstone-kuciste-ps15-matx-kaljeno-staklo

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
MasterYX kaže...

Imate li preporuku za neko kućište (mini tower) do 300 kn?

 

Mini Tower za mATX ili ATX ploce?

 

Za FullATX mi se Sharkoon TG4 cini kao super izbor, dolazi sa 4 ventilatora tako da zraka nece faliti, plus izgleda super.

https://www.nabava.net/kucista/sharkoon-tg4-kuciste-cijena-midi-bez-napajanja-atx-89990311

https://geizhals.at/sharkoon-tg4-blue-a1932874.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

 

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Znaci p400a novi je bolji od starog..mozda cak i njega uzmem..razmisljam vec 6 mjeseci o p600 ali ovo 400a je jeftinije 500 kn

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav svima,

 

Trebao bi preporuku mATX kucista da u njega stane noctua NH D14.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Lian Li Lancool II

This PC case restored my faith in cheap PC cases

 

 

Ovog nema kod nas, ili...?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
CyberDemonVZ kaže...

Lian Li Lancool II

This PC case restored my faith in cheap PC cases

 

 

Ovog nema kod nas, ili...?

 Kod nas nema ničega, pretužno.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice