Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.390.038
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Kresaux kaže...
U tom cjenovnom rangu mi se sviđa Lian Li Lancool 2, jedini problem što ga nema kod nas. Ako ti nije problem naručivati izvana ima npr. na Casekingu - izađe 107€ kad se ukuca HR adresa. Možda se da naći i jeftinije.

 Ja sam u DE, nije mi problem. Sad budem pogledao.

 

Edit: Imaju ga, na lageru bude od 3.1.2020. Neki drugi možda?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.12.2019 0:17 (x18x05x).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ima barem 100 kucista u koje stane taj hladnjak da je iz Njemacke i da je do 100 eura. Ako ti nije problem specificirat druge želje kod kucista, inace je jako tesko preporucit bilosta.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Ima barem 100 kucista u koje stane taj hladnjak da je iz Njemacke i da je do 100 eura. Ako ti nije problem specificirat druge želje kod kucista, inace je jako tesko preporucit bilosta.

 Da ima naprijed 2x USB 3.1 ili usb C, bočno staklo, led ventilatore naprijed - jedno od ovih 3x140, 2x140 ili 3x120 i jedan iza za ispuh.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.12.2019 0:35 (x18x05x).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Pogledaj si NZXT H510 pa do 100 eura mozes ubacit koji ventilator, RGB traku ili sta vec.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Pogledaj si NZXT H510 pa do 100 eura mozes ubacit koji ventilator, RGB traku ili sta vec.

 Moćno izgleda, ima ga u Saturn-u. Idem sutra pogledati. Hvala na pomoći.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
7 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav ljudi...trebam neko jednostavno MIDI/ATX kučište bez RGB pizdarija, poželjno da ima window bilo pleks ili staklo, da je moguć neki normalan cabel managment, da ima "pretinac" na dnu za PSU da se ne vidi i da mogu staviti filtere za prašinu gore dolje i sprijeda ako je moguće. I stavil bi u njega ARCTIC Freezer 34 eSports DUO pa da nebi bilo problema sa zatvaranjem stranice. Visina coolera je 157mm ako se ne varam. Ako ima kaj takvog do nekih 350-400kn bilo dost dobro. Hvala!

Kaj veliš? o.O
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Pogledaj si i Phanteks P400A. Ja sam ga uzeo i prezadovoljan sam...samo nisam siguran jel taj tvoj hladnjak stane u njega...to isto provjeri

Bit će!
5 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Misli li se P400A pojavit u Hrvatskoj il šta ? 

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Apocalypso722 kaže...

Misli li se P400A pojavit u Hrvatskoj il šta ? 

Perhaps. Salji mejlove ducanima pa ti mozda jedan naruci. Probaj mozda za pocetak s Uzishopom, oni nabavljaju sve i svakaj sto nije u regularnoj ponudi, onda s ostalim ducanima. Doduse Centro.hr i Mikronis obicno prvi nabavljaju bilosta za Phanteks koliko sam primjetio pa mozes i s njima krenut potragu.

 

GridLocK kaže...

Pozdrav ljudi...trebam neko jednostavno MIDI/ATX kučište bez RGB pizdarija, poželjno da ima window bilo pleks ili staklo, da je moguć neki normalan cabel managment, da ima "pretinac" na dnu za PSU da se ne vidi i da mogu staviti filtere za prašinu gore dolje i sprijeda ako je moguće. I stavil bi u njega ARCTIC Freezer 34 eSports DUO pa da nebi bilo problema sa zatvaranjem stranice. Visina coolera je 157mm ako se ne varam. Ako ima kaj takvog do nekih 350-400kn bilo dost dobro. Hvala!

Pozdrav. Mozda SilentiumPC AR3 TG od 320kn: https://www.nabava.net/search.php?q=silentiumpc+ar3+tg

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.12.2019 12:07 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Apocalypso722 kaže...

Misli li se P400A pojavit u Hrvatskoj il šta ? 

 Ja sam uzeo u ADM-u. P400A za 650 kuna

Bit će!
5 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Oh my gOd. Nezz kako nisam čuo ništa o tome tu na forumu. Taman je baš na maksimumu kolko bi dao za kučište. Iznad toga - NOPE.

 

Hvala PUNO :D 

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Apocalypso722

ADM imaju ni vise ni manje, nego RGB verzije, sto znaci cak 3 stock ventilatora koji izgledaju kvalitetno (Scythe Gentle Typhoon - EK Vardar - Noctua NF-a12x25 dizajn) i sigurno bolji airflow dizajn, nego prijasnji stock ventilatori. Jos pozadi mozes stavit jedan 12cm vent ili prebacit jedan prednji (onaj najnizi, najblize HDD kavezu) pozadi. Ako ces kupovat novi mozda RGB onda preporuka ovak nesto, cak izgledaju slicno ko Phanteksovi: https://www.nabava.net/search.php?q=silentiumpc+rgb+120, a nonRGB Arctic P12 pa biras 3pin ili PWM (4pin) boja po zelji: https://www.nabava.net/search.php?q=arctic+p12

 

unique83

Oj, kakvi su ventovi na P400A, bucni ili ne? Ako da pri kojem rpm postanu glasniji? Osjetis kakav protok zraka, ako si mozda testirao s rukom ispred ventova?

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.12.2019 22:55 (The_Fichek).
8 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Koje je najbolje kuciste do 300kn?
jel ovo Zalman mid tower black, Z1 NEO ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Moja preporuka je SilentiumPC Armis AR3  za 320 kuna mozda jos prodaju model bez bocnog stakla koji je jos jeftiniji.

 

https://www.centro.hr/kuciste-silentiumpc-armis-ar3-tg-crno-bez-napajanja-p-n-spc199.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

vise o kucistu imas ovdje-

 

https://www.silentiumpc.com/en/product/armis-ar3-tg/

8 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ako je moguce preporuka kucista u ovim ducanima: 
Instar Informatika
Links
HGspot

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ja sam ubacio još 3 ventilatora, 2 od 140 gore i jedan 120 na zadnju stranu, neki Fractalovi. Nažalost ne mogu ti komentirati koliko su bučni stock ventilatori jer od starta imam i ove dodatne unutra. Što se tiče protoka, kada stavim ruku na prednji mesh osjeti se kako fino vuče zrak unutra, tako da što se protoka tiče, tu ne moraš brinuti. Mislim i da su review-i isto to pokazali.

Sve u svemu...ista konfa sa ovim kućištem...temperature su manje za nekih 6-7 stupnjeva dok igram.

Bit će!
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav svima, mala pomoć oko kućišta ako može. Imam neko obično kućište sa ventom iza i služilo je dobro do sada za i5 7500 i neku prastaru grafu ali nabavija sam RX580 koja radi kao parna lokomotiva kad je u pogonu. Vrti se na >2500 rpm kad sam u igri, nenormalno me iritira. Igra sam se sa brzinom njenih ventilatora kad je manja temperatura ali kad dođe do 80 ode to u sferu vuvuzela.

E sad, moje kućište ima dosta otvora po sebi pa i to donosi jačem zvuku. Amo reć da bi da do nekih 800kn za novo pa pomozite ako znate kakvo da ima dobru zvučnu izolaciju. RGB rasvjeta, fensi šmensi dizajn i staklo na boku mi nije bitno ni 1% samo da je dobra zvučna izolacija, vlasnici 580-ke će znat o čemu pričam. Nekako mi se najviše sviđa Pure base 500 ali uzeću i K plus kućište ako ima dobru zvučnu izolaciju.

Hvala unaprid.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Vestibul kaže...

Pozdrav svima, mala pomoć oko kućišta ako može. Imam neko obično kućište sa ventom iza i služilo je dobro do sada za i5 7500 i neku prastaru grafu ali nabavija sam RX580 koja radi kao parna lokomotiva kad je u pogonu. Vrti se na >2500 rpm kad sam u igri, nenormalno me iritira. Igra sam se sa brzinom njenih ventilatora kad je manja temperatura ali kad dođe do 80 ode to u sferu vuvuzela.

E sad, moje kućište ima dosta otvora po sebi pa i to donosi jačem zvuku. Amo reć da bi da do nekih 800kn za novo pa pomozite ako znate kakvo da ima dobru zvučnu izolaciju. RGB rasvjeta, fensi šmensi dizajn i staklo na boku mi nije bitno ni 1% samo da je dobra zvučna izolacija, vlasnici 580-ke će znat o čemu pričam. Nekako mi se najviše sviđa Pure base 500 ali uzeću i K plus kućište ako ima dobru zvučnu izolaciju.

Hvala unaprid.

 Razmišljaš u krivom smjeru, izolirana kućišta su vruća, pa ti onda grafička radi glasno i toplo (kao i sada). Ono što ti treba je kućište sa jako dobrom ventilacijom, pa ti grafička neće ni stvarati tu buku. Npr phanteks p400a ili meshify c sa dodatnim ventilatorima.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Upravo to...meni je GTX 1070 u starom kućištu isto bila jako glasna...i kada bi stavio ruku na bočnu stranicu bila je zbilja topla. Prelaskom na novo kućište (P400A) toga više nema...upravo zbog toga što je puno bolji airflow i grafa se ne zagrijava toliko.

Bit će!
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Hvala na odgovorima. Znači po vama Meshify C je najbolji izbor u tom rangu cijene. Koje dodatne ventove da uzmem? Naprid 2 i nazat 1? Meni se svidilo BE QUIET! PURE BASE 500 sa po jednim naprid i nazat 140 mm ventom. Nekako mi se točini dovoljno jakim 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Dobro je, nije najbolje, nema najboljeg. Previse je subjektivno pitanje da bi bilo neko najbolje kuciste. Po meni BQ PB 500 ima skroz oke airflow, svi reviewovi kazu da je oke kuciste osim onog Science Studio lika koji je naprijed okacio NZXT vent krivo instaliran i postavio neke cudne brojke s temperaturama. Ako ti treba bolji protok samo sibnes gore vent i to je to, vrlo lako skidanje pokrova i jedino od svih tih kucista nudi 140mm vent straga kao i zvucnu izolaciju kolko got ona znacila ili ne znacila. Po meni je uz Phanteks P400A super odabir u tom rangu i radi stock ventilatora (Phanteks P400A RGB verzija ima cak 3 stock komada, makar 120mm). Fractal po meni nema dovoljno dobre stock ventove. Za kraj, Phanteks i BQ nude bijelu boju kucista dok Fractal to ne nudi.

8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Da, mislim da cu uzet Be Quiet na kraju pogotovo jer ga ima za 588kn trenutno i to bile boje.

Zahvaljujem svima na odgovoru

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Tko je osjetljiv na buku treba misliti na to kod odabira komponenti, pa izbjegavat vruće i glasne grafe. Jer uvijek je bolje uzet grafu s dobrim hlađenjem nego kasnije to pokušavat nadoknaditi propuhom na kućištu - jer grafa je zatvorena, s ventovima prema dolje i slabije se čuje od ventova na kućištu. Meni ventovi na kućištu ne prelaze 800-900 okretaja, a i to pod intenzivnim i dugim opterećenjem, i ne moraju se brže vrtjet jer grafa ima kvalitetno hlađenje i nit je glasna nit vruća, čak niti usred ljeta i pod težim loadom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

E jebat ga stari moj, kad je rx580 uletila za nikakve pare ko je razmislja o bucnim ventilatorima na njoj. Kuciste mi je ionako staro pa eto i za ubuduce ga sad ocu prominit a bude li isto i na njemu ice grafa u prodaju pa svi zainteresirani neka se jave 

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Vestibul kaže...

Da, mislim da cu uzet Be Quiet na kraju pogotovo jer ga ima za 588kn trenutno i to bile boje.

Zahvaljujem svima na odgovoru

 Ja ne bih, be quiet su dosta zatvorena kućišta. Uzmi nešto sa mrežom naprijed. Ali dobro, budeš vidio i sam :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Vestibul kaže...

Da, mislim da cu uzet Be Quiet na kraju pogotovo jer ga ima za 588kn trenutno i to bile boje.

Zahvaljujem svima na odgovoru

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 20:33 (miki_the_pirat).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Vestibul kaže...

Da, mislim da cu uzet Be Quiet na kraju pogotovo jer ga ima za 588kn trenutno i to bile boje.

Zahvaljujem svima na odgovoru

Pazi samo jer je ta verzija bez stakla, ako te brine. Ako mislis uzet sa staklom u Tia mobiteli ili si ih vec pitao kolka je cijena slobodno podijeli :)

Jakovp kaže...

 Ja ne bih, be quiet su dosta zatvorena kućišta. Uzmi nešto sa mrežom naprijed. Ali dobro, budeš vidio i sam :)

Lako skine gornji pokrov, ako će htjeti smanjiti temp.. P400A super hladi, ali nema filtere za prašinu s prednje strane naspram BQ. Mesh služi kao filter, ali nije to to, iako je super za temp. Na kraju dana zavisi za kaj mu treba komp, ako ima komponente koje trebaju dodatno hlađenje onda P400A, ako kao većina ima solidne komponente sa dovoljno dobrim hlađenjem onda će mu BQ biti gotovo sigurno više nego dobar.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Pa u tome i je stvar, sto nema komponente koje se dobro hlade, zato mu i preporucam mesh kuciste.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Taman kad se covik odluci date mu jos materijala za mislit .

Da, tamo je 588kn i meni staklo ne triba, to ide ispod stola tako da moze bit i rozo i u obliku krnje piramide.

Nisam pametan, to mi je izgledalo da najbolje hladi zbog velikih ventilatora ali ako kazete da nije to to onda ipak mozda taj Phanteks Eclipse P400A TG ili Meshify C. Phanteks je vise od 100kn jeftiniji od Fractala. Vidim da naprid ima 3 venta a iza nista. Jel to radi normalno ili moram uzet jos jedan za iza? I moze li se uopce iskljucit ove RGB pizdarije? 

Trenutno mi je ka sta sam reka RX580 unutra ali na granici sam ludila zbog buke ventilatora kad krene tako da mozda ide i u prodaju pa neku 1060 pa ce onda radit normalno i u kutiji za cipele 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Lako premjestis prednji ventilator straga ili obrnuto. Btw. ja sam malo zaboravio da imas RX 580, koji uopce model, mozes ispunit mojPC u profilu?

 

Graficku lako prodas, a kuciste ces vjerojatno imati iducih 5 god.. Prednju ili gornju stranicu kod BQ lako skines (doduse nemas nikakav filter, ako skines prednju stranicu), a zvucnu izolaciju nemos stavit kod Phanteksa, ali imas jako dobar airflow s Phanteksom. S druge strane zvucne izolacije nisu bas nesto funkcionalne na kompovima, ali su plus, pogotovo ako imas cvrčanja (coil whine) u kompu ili druge zvukove "čudnih" frekvencija. Kod Phanteksa imaj na umu kolicinu prasine koja bi se mogla nakupljati pa vidi jesi spreman cistit komp barem svakih par mj., po meni pozeljno barem jednom na mjesec, ako ti je komp cesto upaljen jer iza tog mesha nema nikakav filter.

 

Phanteksovi novi ventilatori u P400A izgledaju vrlo kvalitetno (dizajn je u stilu nove Noctue, EK Vardara, Scythe Gentle Typhoon, MSI Torx) i prema nekim testovima su tihi. Pure Wings 2 su sigurno tihi, ali kolko su losiji ili bolji ili jednako dobri za airflow sprijeda ne znam. Znaci razliku u cijeni pokriva +1 ventilator kod Phanteksa..

 

Da je Gamers Nexus napravio recenziju i za BQ PB 500 odluka bi bila laka, ovako sam izvazi. Tesko da ces pogrijesit sta got odabrao. Ako neces tako brzo prodavati taj neki nezadovoljavajuci model RX 580 koji imas, mozda je ipak bolji odabir P400A.. Moguce i da imas vise nego dobre temp s 580, ali nisi namjestio fan krivulju (sto mozes napraviti u MSI afterburner).

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice