Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.389.351
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Jakovp kaže...
David00000 kaže...
Taj kraken x62 nebi smio kostati vise od 500kn, izvlaci ga samo taj zaista lijepi rgb blok, a danas je imati rgb pola cijene nekog proizvoda🤣ima boljih i po 2x manjoj cijeni.

 
Znači to što je jedan od par najboljih aio ne znači ništa, trebao bi koštati kao oni s dna liste?

 nije niti priblizno medu najboljima po perfomansama kamoli po glasnoci, nzxt zivi na staroj slavi kao corsair i njihove sumanute cijene iz kamenog doba dok nije postojala konkurencija, ima boljih, tisih i jeftinijih dakle previse toga nemaju sto drugi ili nazalost samo jedan proizvodac ima tj nudi, Arctic cooling je porazio sve proizvodace prvom serijom drugom ce ih otjerati u stecaj jer cijene po kojima oni nude svoje iznimno kvalitetne proizvode su doslovno smijesne, dakle moze se jeftinije i bolje samo ostali to ne zele a i ti si vidim poprilicno okorijeli nostalgicar nedas se i dalje drzis se starih precijenjenih "krama" ko pijan plota makar bile losije u skoro svim aspektima a cijenovno su neki i po doslovno 3x skuplji ako ce netko uzeti nzxt samo radi tog rgb-a i platiti to 2-3x vise njego stvar, ja pricam o perfomansama i cijeni. A forumas koji je pitao za preporuku vodenog i sam je uvidio da 700kn razlike za rgb nije nikako mala nadoplata a dobije losije perfomanse.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 16:46 (David00000).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
David00000 kaže...
Jakovp kaže...
David00000 kaže...
Taj kraken x62 nebi smio kostati vise od 500kn, izvlaci ga samo taj zaista lijepi rgb blok, a danas je imati rgb pola cijene nekog proizvoda🤣ima boljih i po 2x manjoj cijeni.

 
Znači to što je jedan od par najboljih aio ne znači ništa, trebao bi koštati kao oni s dna liste?

 nije niti priblizno medu najboljima po perfomansama kamoli po glasnoci, nzxt zivi na staroj slavi kao corsair i njihove sumanute cijene iz kamenog doba dok nije postojala konkurencija, ima boljih, tisih i jeftinijih dakle previse toga nemaju sto drugi ili nazalost samo jedan proizvodac ima tj nudi, Arctic cooling je porazio sve proizvodace prvom serijom drugom ce ih otjerati u stecaj jer cijene po kojima oni nude svoje iznimno kvalitetne proizvode su doslovno smijesne, dakle moze se jeftinije i bolje samo ostali to ne zele a i ti si vidim poprilicno okorijeli nostalgicar nedas se i dalje drzis se starih precijenjenih "krama" ko pijan plota makar bile losije u skoro svim aspektima a cijenovno su neki i po doslovno 3x skuplji ako ce netko uzeti nzxt samo radi tog rgb-a i platiti to 2-3x vise njego stvar, ja pricam o perfomansama i cijeni. A forumas koji je pitao za preporuku vodenog i sam je uvidio da 700kn razlike za rgb nije nikako mala nadoplata a dobije losije perfomanse.

 

Da imaš pravo, nije ni blizu najboljima

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Nebum vise ulazio u raspravu s tobom zivis u nekom drugom vremenu Ac liquid to sve doslovno pozdere s min 400-500rpm/a manje, zato ih nigdje niti nema jer je osakatio sve od reda. Tebi ako se daje 1200kn za nesto sto nije bolje od onoga za 500 jer je tebi to ocigledno prejeftino samo navali, slobodno sebi uzmi no nemoj drugima to preporucivati kao nesto "bolje" i isplativije jer nije niti priblizno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 18:07 (David00000).
 
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
David00000 kaže...

Nebum vise ulazio u raspravu s tobom zivis u nekom drugom vremenu Ac liquid to sve doslovno pozdere s min 400-500rpm/a manje, zato ih nigdje niti nema jer je osakatio sve od reda. Tebi ako se daje 1200kn za nesto sto nije bolje od onoga za 500 jer je tebi to ocigledno prejeftino samo navali, slobodno sebi uzmi no nemoj drugima to preporucivati kao nesto "bolje" i isplativije.

 Znači zatvoriš jedno oko na dokaze i nastavljaš po starom? To se ianče zove trolanje i protivno je pravilima. Nisam vidio tvoje grafove gdje je AC sa 500 okretaja manje bolji od nzxt-a, baš se pitam zašto.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Koje yebeno trolanje? AC freezer ces vidjeti na 1200rpma-a kad na vrbi zasvrbi, davno se moja 120mm varijanta vrtila na tih 100% kad je Cpu kucao na 5.7ghz, 280 II verzija doslovno spava na 5ghz, daj ohladi. Imas tonu recenzija, ja sam s 120mm verzijom bio za 7°c hladniji i tisi od Nh d14...Ima sve na forumu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 18:11 (David00000).
 
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
David00000 kaže...

Koje yebeno trolanje? AC freezer ces vidjeti na 1200rpma-a kad na vrbi zasvrbi, davno se moja 120mm varijanta vrtila na tih 100% kad je Cpu kucao na 5.7ghz, 280 II verzija doslovno spava na 5ghz, daj ohladi. Imas tonu recenzija, ja sam s 120mm verzijom bio za 7°c hladniji i tisi od Nh d14...Ima sve na forumu.

 Ok, i di je usporedba sa nzxt? Ovo tvoje je u stilu narodnih predaja, s usta na usta.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Istina je da novi Liquid Freezer II 240/280 metu pod sa ostalim AIO, a cijenom su znatno manji ovi deru i naplacaju tu "ljepotu izrade" i RGB.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Frenkyca kaže...

Istina je da novi Liquid Freezer II 240/280 metu pod sa ostalim AIO, a cijenom su znatno manji ovi deru i naplacaju tu "ljepotu izrade" i RGB.

Metu pod? Hmm...

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Evo testa ovdje,i kako se sve više testira, stavljaju ga kao best buy 280mm AIO.

12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Koliko god se nekome sviđalo ili ne, arctic nudi jako puno za svoju cijenu. Ali ovo je tema o kučištima, pa bi raspravu valjalo nastaviti u nekoj drugoj temi 

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Frenkyca kaže...

Evo testa ovdje,i kako se sve više testira, stavljaju ga kao best buy 280mm AIO.

sigurno da je best-buy, al performansama je slican hrpi drugih, male su to razlike... Ne mogu ni biti velike jer je sve to manje vise isti drek, iste/slicne pumpe, alu radijatori itd...

15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Što mislite o kučištu Thermaltake Element S? Hoće li u njega stati nove komponente pošto je ono dosta staro? Čitam da ima odlično hlađenje a polovno ne košta puno. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Alfredo nr.2 kaže...

Što mislite o kučištu Thermaltake Element S? Hoće li u njega stati nove komponente pošto je ono dosta staro? Čitam da ima odlično hlađenje a polovno ne košta puno. 

Pa za kuciste staro 10 godina, cak i ne izgleda toliko lose. Ali ta 3 ventilatora ces vjerovatno brzo morat mijenjati i doci ce te skuplje od kucista. 

Takoder neces imat usb3, te na slici ne vidim motherboard standoffs (ne znam kako se na naški kaze, valjda odvojnici, distance ...), te da li su se ostale vide i vidice pogubile.  

Imas u ducanima novi zelman S2/S3 sa 3 venta za 70/90 kn vise. 

5 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Neke preporuke za mAtx kućište do 400 kn? Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
MasterYX kaže...

Neke preporuke za mAtx kućište do 400 kn? Hvala.

https://www.nabava.net/search.php?q=Silverstone+PS15

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
MasterYX kaže...

Neke preporuke za mAtx kućište do 400 kn? Hvala.

 Ovaj Antec ti je isto ok kuciste do 400kn

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 11:56 (Mitohondri).
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav raja. Ima li neko slučajno Raidmax viper GX II kućište ? Izletjelo mi je pravo jeftino pa sam ga kupio jer mi se činilo bolje od mog trenutnog Thermaltake-a(zbog USB 3.0 potrova koji mi baš fale naprijed, a koje Thermaltake nema, bolji cable management, više mjesta za ventilatore), međutim nemam niti jedan onaj slider/mount za HDD-ove i SSD-ove a ne mogu se pričvrstiti tek onako sa šarafima, preširoko je. Sada gledam opciju da probam naručiti iz Kine i jedino što sam uspio naći su ovi za Cooler Master kućište
https://www.aliexpress.com/item/4000437793618.html

Slični su, ali nisu identični, ne znam da li će odgovarati, ako neko slučajno ima ovakvo kućište da li bi mu bilo teško da uporedi pa da naručim ako budu odgovarali, mislim da su isti u 2.5 i 3.5, tako da odmah naručim 5-6 pari ako budu odgovarali. Ako ne budu odgovarali nisam propao na njemu, u dijelovima bez problema izvućem uloženo, tako da nisam uzalud dao pare za njeg.
Unaprijed hvala.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Haker_x kaže...

Pozdrav raja. Ima li neko slučajno Raidmax viper GX II kućište ? Izletjelo mi je pravo jeftino pa sam ga kupio jer mi se činilo bolje od mog trenutnog Thermaltake-a(zbog USB 3.0 potrova koji mi baš fale naprijed, a koje Thermaltake nema, bolji cable management, više mjesta za ventilatore), međutim nemam niti jedan onaj slider/mount za HDD-ove i SSD-ove a ne mogu se pričvrstiti tek onako sa šarafima, preširoko je. Sada gledam opciju da probam naručiti iz Kine i jedino što sam uspio naći su ovi za Cooler Master kućište
https://www.aliexpress.com/item/4000437793618.html

Slični su, ali nisu identični, ne znam da li će odgovarati, ako neko slučajno ima ovakvo kućište da li bi mu bilo teško da uporedi pa da naručim ako budu odgovarali, mislim da su isti u 2.5 i 3.5, tako da odmah naručim 5-6 pari ako budu odgovarali. Ako ne budu odgovarali nisam propao na njemu, u dijelovima bez problema izvućem uloženo, tako da nisam uzalud dao pare za njeg.
Unaprijed hvala.

 https://www.overclockersclub.com/reviews/raidmax_viper_gx_2/3.htm

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Problem mi je što nema dimenzija tih plastikica što idu na hdd/ssd pa ne mogu ni približno predpostaviti da li će one od CM-a odgovarati na ovo kućište. Vidim da za SSD neće sigurno odgovarati razmak nije isti, ali ovaj 2.5 tray se lahko pretvori u 3.5, a na SSDu imam 2.5 na 3.5 adapter tako da bi mogao sve namontirati (3 HDD-a i SSD) ako bi pasale one od CM na 3.5 mount.

 

Korisnik Grozota bi mogao imati ovo kućište, odnosno prvu verziju(kupio prvi verziju, možda je još uvijek ima), ali je na žalost neaktivan, nije ušao na forum skoro godinu dana, tako da mi ni on nebi mogao izmjeriti dimenzije plastika za HDD/SSD mount.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 1:39 (Haker_x).
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Mali , da ne otvaram novu temu bzvz.

 

 

Znači sredio sam da mi je kučište full tiho kada je u idleu, osim gornjeg venta. Mislio sam da je prošao ležaj pa sam uzeo drugi Zalman SF3 sa FDB ležajom koji je kao najpouzdaniji i na papiru i u specifikacijama full silent. Međutim i taj vent proizvodi tihi mehanički zvuk, ne glasan, ali čuje se kada je ostalo sve nečujno. Kada npr. taj vent stavim vertikalno nema nikakvih zvukova, ali kad je montiran horizontalno proizvodi zvukove. Ima li neki fix za to, ili je problem do ventilatora. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 10:53 (FileFicho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
FileFicho kaže...

Mali , da ne otvaram novu temu bzvz.

 

 

Znači sredio sam da mi je kučište full tiho kada je u idleu, osim gornjeg venta. Mislio sam da je prošao ležaj pa sam uzeo drugi Zalman SF3 sa FDB ležajom koji je kao najpouzdaniji i na papiru i u specifikacijama full silent. Međutim i taj vent proizvodi tihi mehanički zvuk, ne glasan, ali čuje se kada je ostalo sve nečujno. Kada npr. taj vent stavim vertikalno nema nikakvih zvukova, ali kad je montiran horizontalno proizvodi zvukove. Ima li neki fix za to, ili je problem do ventilatora. 

 

 A sta kada ga izvadis i drizis u ruci ? jel tada proizvodi zvuk kada je horizontalni ili vertikalno ? 

Prije bih rekao da dolazi do nekih neobicnih vibracija unutar kucista ili zapinje za nesto kada ga montiras top ali svakako provjeri ovo sto sam ti rekao prvo pa cemo tada biti pametniji.

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
toxic kaže...
FileFicho kaže...

Mali , da ne otvaram novu temu bzvz.

 

 

Znači sredio sam da mi je kučište full tiho kada je u idleu, osim gornjeg venta. Mislio sam da je prošao ležaj pa sam uzeo drugi Zalman SF3 sa FDB ležajom koji je kao najpouzdaniji i na papiru i u specifikacijama full silent. Međutim i taj vent proizvodi tihi mehanički zvuk, ne glasan, ali čuje se kada je ostalo sve nečujno. Kada npr. taj vent stavim vertikalno nema nikakvih zvukova, ali kad je montiran horizontalno proizvodi zvukove. Ima li neki fix za to, ili je problem do ventilatora. 

 

 A sta kada ga izvadis i drizis u ruci ? jel tada proizvodi zvuk kada je horizontalni ili vertikalno ? 

Prije bih rekao da dolazi do nekih neobicnih vibracija unutar kucista ili zapinje za nesto kada ga montiras top ali svakako provjeri ovo sto sam ti rekao prvo pa cemo tada biti pametniji.

 Znači evo sada maknem šarafe i stavim umjesto njih one silikonske pinove što dođu u paketu s ventilatorm i sve je tihoo . Ne mogu vjerovat da su to bile vibracije, doslovno činilo se kao da zvuk ide iz ventilatora, nije zvučalo kao vibracija. Hvala puno!

15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Gledam kućišta:

 

Fractal Define C, mini

 

Fractal Define C

 

Fractal Define R6, type C

 

Prva dva su slična, ali imam malu rezervu prema njima - nemaju USB Type C priključak, koliko čitam po Fractal stranici, nisu toliko "tiha" ko treće. Nisam siguran da li mi je mini dovoljno visoko, mislim da ću uzet ATX ploču, pa samim time prvo vjerojatno nije u izboru, razlika u cijeni je 60 kn - dakle neću riskirat.

 

Treće je glomazno, budući da bih išao na varijantu 2* SSD totalno nepotrebno dugačko, sa boxewvima za HDD-ove koje 100% neću koristit.

 

U zbroju savršeno elegantna kućišta, gdje je meni osobno protok zraka i tišina, a opez izolacija od prašine jako bitna, nemaju bočna stakla ni napadna RGB osvjetljenja, savršeno dizajnirana vizualno za moj ukus...

 

Htio bih sve prednosti Define R6 kućišta spakirano u kompaktniji oblik tipa Define C, po mogučnosti sa USB C front utičnicom, što se mene tiče može biti i drugi proizvođač, ukoliko će SVE ostale stavke biti zadovoljene - savršeno jednostavan, elegantan dizajn, tišina, izolacija od prašine, a i dalje dobar protok zraka, bez nepotrebnih boxeva za HDD-ove, dakle kompaktnije kućište, oko 800kn?

 

Ima li čega takvog dostupno?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Rhodin kaže...

 

Ima li čega takvog dostupno?

 

NZXT H510, osim sta bilje izgleda (subjektivno) od navedenih, ima i usb-c... I imas ga za malo preko 600kn nabavit... No brainer...

 

A i ove cijene Fractala su postale sprdacina, Define C skoro 900kn 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 13:39 (ansha).
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ima tko preporuku za kuciste sa podrskom za 8 x 140 mm ventovima, rear fan obavezno 140mm i da je sto uze i sto krace, cijena ne bitna.
 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Sint1 kaže...
Ima tko preporuku za kuciste sa podrskom za 8 x 140 mm ventovima, rear fan obavezno 140mm i da je sto uze i sto krace, cijena ne bitna.

Vrlo cudni prohtjevi, imas 8 x 140 ventove sa strane pa ih zelis iskoristit? Nema smisla uzimat takvo kuciste ako nije za slagat custom loop.. Ako je za custom loop, onda ovo...

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
ansha kaže...
Rhodin kaže...

 

Ima li čega takvog dostupno?

 

NZXT H510, osim sta bilje izgleda (subjektivno) od navedenih, ima i usb-c... I imas ga za malo preko 600kn nabavit... No brainer...

 

A i ove cijene Fractala su postale sprdacina, Define C skoro 900kn 

 Vidjet ću to, bez stakla po mogućnosti. Hvala puno!

 

Fractal Define je postao debelo preskup. Zadnji put sam uzimao top model, ispao je blizu 750kn, što sam mislio da je debelo previše, al reko OK.

Ovaj put je takav model (R6) 1300... nisu normalni...

 

a sa druge strane sviđa mi se elegancija/dizajn, jednostavnost, tišina... Samo ne toliko!

13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Blagi offtopic. 

 

Ima li tko iskustva sa 3rd party filterima prašine? Igrao sam se malo s Meshifyem, i on napred kao filtar ima dosta gustu i debelu spužvu. Maknuo sam ju i temperature su dosta pale, ali naravno dosta prašine uđe. Ima li kakvih filtera za kupiti koji više airflow friendly, a opet zaustavljaju bar nešto prašine?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Hii. Imam mali problem. Kupio sam hladnjak Freezer 34 eSports DUO Edition za pc HP OMEN Obelisk, međutim ne mogu sad zatvorit case, viri van.

 

Koji drugi case kupit da paše ovaj hladnjak? Do 100€

Mjerio sam i širina bi trebala biti barem 19.5cm.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2019 19:49 (x18x05x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
U tom cjenovnom rangu mi se sviđa Lian Li Lancool 2, jedini problem što ga nema kod nas. Ako ti nije problem naručivati izvana ima npr. na Casekingu - izađe 107€ kad se ukuca HR adresa. Možda se da naći i jeftinije.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice