Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.388.021
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
hahhaajaads kaže...
hanteed kaže...

odlučio sam se za aquarius pro to mi najljepše izgleda a ventovi mi pušu 1200rpm i piše 33cm airflow valjda je to dosta ne treba mi nesto skuplje nek puše a i fino izgleda :D

 Nemoj to kuciste uzimat, svi videi oko njega su ti sponzorirani. Kuciste je smece i ima airflow na razini kucista od 100kn.

 

Za slicnu lovu imas puno bolji  SilentiumPC Regnum RG4T RGB Pure Black.

 A nema to na olx ja sam iz bih nema u mene ko u vas linksa adma future i tih vrhunskih trgovina. https://www.olx.ba/pretraga?trazilica=+kućiste&samonoviizradnji=da&sort_order=desc&stanje=1&sort_po=cijena&od=80&do=120&stranica=1

Kazem ti ja bi skinuo coolere iz aquarius i stavio svoje coolere da su svi isti a tew sto dodju bi stavio u ovo kuciste sto trenutno imam.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
hanteed kaže...

 A nema to na olx ja sam iz bih nema u mene ko u vas linksa adma future i tih vrhunskih trgovina. https://www.olx.ba/pretraga?trazilica=+kućiste&samonoviizradnji=da&sort_order=desc&stanje=1&sort_po=cijena&od=80&do=120&stranica=1

Kazem ti ja bi skinuo coolere iz aquarius i stavio svoje coolere da su svi isti a tew sto dodju bi stavio u ovo kuciste sto trenutno imam.

 Dobro ako nema to onda uzmi MS Cyclops V, opet puno bolje kuciste sa prednjim meshom. Nema veze kakve bi ti coolere stavio, i da stavis one noctuine od 20ak€ nebi ti ni to pomoglo jer je kuciste smece sto se tice airflowa...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
hahhaajaads kaže...
hanteed kaže...

 A nema to na olx ja sam iz bih nema u mene ko u vas linksa adma future i tih vrhunskih trgovina. https://www.olx.ba/pretraga?trazilica=+kućiste&samonoviizradnji=da&sort_order=desc&stanje=1&sort_po=cijena&od=80&do=120&stranica=1

Kazem ti ja bi skinuo coolere iz aquarius i stavio svoje coolere da su svi isti a tew sto dodju bi stavio u ovo kuciste sto trenutno imam.

 Dobro ako nema to onda uzmi MS Cyclops V, opet puno bolje kuciste sa prednjim meshom. Nema veze kakve bi ti coolere stavio, i da stavis one noctuine od 20ak€ nebi ti ni to pomoglo jer je kuciste smece sto se tice airflowa...

  Stvarno mi se svidja ovo evo kaze lik na ytu ne valja airflow dok nije sve coolere stavio dakle da ih je 6, a kaze lik isto da ih je okrenuo sta mu to znaci ne znam pa je bolji protok zraka. Jest i meni malo cudno tri front coolera ali ne znam. Trazim neko kuciste sto je tempere glass front i side i da se more ugraditi 3 prednja kulera kao na aquariusu, bas nesto jednostavno hocu takvo mi se najvise svidja.

 

isprike za link https://www.olx.ba/pretraga?kategorija=159&id=5&stanje=1&vrstapregleda=tabela&sort_order=desc&sort_po=cijena&od=80&do=125&samonoviizradnji=da

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 13:57 (hanteed).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
hanteed kaže...

  Stvarno mi se svidja ovo evo kaze lik na ytu ne valja airflow dok nije sve coolere stavio dakle da ih je 6, a kaze lik isto da ih je okrenuo sta mu to znaci ne znam pa je bolji protok zraka. Jest i meni malo cudno tri front coolera ali ne znam. Trazim neko kuciste sto je tempere glass front i side i da se more ugraditi 3 prednja kulera kao na aquariusu, bas nesto jednostavno hocu takvo mi se najvise svidja.

 

isprike za link https://www.olx.ba/pretraga?kategorija=159&id=5&stanje=1&vrstapregleda=tabela&sort_order=desc&sort_po=cijena&od=80&do=125&samonoviizradnji=da

 Znam kakvo je to kuciste, da stavis 33 venta i da ih okrenes gore, dolje, lijevo, desno ili bilo di nema pomoci sto se tice airflowa u tom kucistu... Opet ako gledas da je staklo onda ti nema pomoci jer nema nista kvalitetno do te love sa prednjim/side staklom...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
hahhaajaads kaže...
hanteed kaže...

  Stvarno mi se svidja ovo evo kaze lik na ytu ne valja airflow dok nije sve coolere stavio dakle da ih je 6, a kaze lik isto da ih je okrenuo sta mu to znaci ne znam pa je bolji protok zraka. Jest i meni malo cudno tri front coolera ali ne znam. Trazim neko kuciste sto je tempere glass front i side i da se more ugraditi 3 prednja kulera kao na aquariusu, bas nesto jednostavno hocu takvo mi se najvise svidja.

 

isprike za link https://www.olx.ba/pretraga?kategorija=159&id=5&stanje=1&vrstapregleda=tabela&sort_order=desc&sort_po=cijena&od=80&do=125&samonoviizradnji=da

 Znam kakvo je to kuciste, da stavis 33 venta i da ih okrenes gore, dolje, lijevo, desno ili bilo di nema pomoci sto se tice airflowa u tom kucistu... Opet ako gledas da je staklo onda ti nema pomoci jer nema nista kvalitetno do te love sa prednjim/side staklom...

 Jel to zato sto onaj zadnji ne more gonit zrak kako treba jer koliko znam da trebajku 3 puhati a 3 izbacivati jel zato tu smece airflow?

https://en.sharkoon.com/product/TG5#gallery ovo je bolje ali i skuplje ali opet bi htio u sharkoona staviti svoje ventove da su svi isti, lojepši su mi msovi ventovi nego od ovih top proizvodjaca

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

https://www.olx.ba/pretraga?kategorija=159&id=5&stanje=1&vrstapregleda=tabela&sort_order=desc&sort_po=cijena&od=130&do=200&samonoviizradnji=da 

evo sad bi trebalo biti izbora

ma ruzni su mi skoro svi kako nema fino kuciste da sakrije napajanje i da ima cable mangment i prednja i side tempered glass bez nekakvih dodataka linija itd.

https://www.lc-power.com/en/product/pc-cases/atx-gaming-cases/gaming-995b-light-box/ ispada ovo najljepše samo mi je previše kockasto

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 14:28 (hanteed).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Prije nešto godina sam bio kupio ovo: http://zalman.com/contents/products/view.html?no=398

 

Savršen tower, PSU u prizemlju, soundproofing na bočnim stranicama, HDD hot swap bays, killer vodenog hlađenja ide na vrh. Jedina boljka je valjda što među front konektorima nema USB 3.0.

 

Proizvod je discontinued, pa me zanima ima li tko preporuku za nešto slično danas? Ne mora biti Zalman, ne treba mi pleksiglas, ne trebaju mi dugine boje unutra, ni slične gluposti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

neutrino

MS Black Widow: https://www.nabava.net/search.php?q=ms+black+widow Upravo stavljam PSU u isto kuciste i gotov komp, ak te kaj zanima pitaj ili prelistaj par stranica di sam napravio kratku usporedbu s Fractal Define S/R5.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Hvala, nije loše, pogotovo za tu cijenu. Targetiram ipak nešto malo bolje od toga. Front HDD how swap je super stvar, to bi htio opet imati.

 

P.S.

Prekapajući starije postove, naletio na BE QUIET Pure Base 500. Iako nema HDD hot swap, čini se kao dobra alternativa starom Zalmanu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 18:04 (neutrino).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Front HDD puno kucista nema i nije bas mjerodavno u 2019. kao neka posebna prednost, pogotovo sto se vecina okrece SSDima kad su postali vrlo povoljni..

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Front HDD puno kucista nema i nije bas mjerodavno u 2019. kao neka posebna prednost, pogotovo sto se vecina okrece SSDima kad su postali vrlo povoljni..

Velika je prednost ako u par sekundi mogu dodat novi HDD od koliko god TB bez raskopavanja towera. Ili izvaditi postojeći HDD i sa sobom ga odnijeti.

SSD nije toliko jeftin da si mogu priuštiti terabajte SSD storagea.

 

Alternativa tome je neki NAS, ali to izbija dodatni $$$ iz džepa.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

To mozes na pure base 500, imas 2 sarafa koje otpustis i izvuces kavez van, ali je kavez samo za 2 diska 2,5 ili 3,5...

Dosta brzo to ide.

I believe Wi can Fi...
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Treba mi neko najjeftinije kuciste za komp iz potpisa, staro modecom step 107 je dalo svoje....

Koje od ovih ms jeftinjaka najbolje uzet?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Vodič za odabir kućišta

Nabavio BeQuet Pure Base 500. Extra zadovoljan, poslušao sam  savjet The_Ficheka, stavio 2xPure Wings 2 za intake i kupio 1xShadow Wings 2 za outtake. Grobna tišina 

Došao bratić do mene, i odmah hoće mijenjati svoje. On ima NZXT 510i i njihove stock coolere. Jel mu se isplati dati 50kn više za Shadow Wings 2 naspram Pure Vings 2?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 22:50 (VladimirLem).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Tesko je definirat kaj znaci "jel se isplati". Eto imas oba venta, najbolje ces mu znati reci isplati li se. Probaj ih nafrljit do granice, 900-1000rpm pa vidi koji su tisi, koliko stupnjeva padaju temp kada pojacas samo straznji vent, a koliko kada pojacas prednji ili oba prednja itd. Doduse ja ne vidim tu razliku kao 50kn, nego 30-40kn, ako gledamo PWM verziju Pure Wings, a to je uvijek bolje od 3pin, ako maticna ima dovoljno utora za PWM ventove. Preko 130-140kn se ne isplati dati po meni za Shadow Wings 2 jer se ulazi u teritorij Silent Wings 3, Noctua NF-A14, ali sve je to dosta relativno..

4 godine
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Iskreno ne čujem tih 50 kn razlike  Šteta što mu kućište otraga podržava samo 120mm, ako naprijed stavi 2xPure Vings 140mm oće to šljakat?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 21:10 (VladimirLem).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Zakaj nebi sljakalo. Malo je bed dati preko 100kn za Shadow Wings da, ali zato rekoh samo jedan da si kupis :P Meni je fora kod Shadow Wings kaj dolaze u bijeloj boji bez neke razlike u cijeni, a specs su tu negdje kao Pure Wings, iako nesto tisi tako da pretpostavljam da su cak osjetno pri 900 rpm. Trebas biti ko ja ili picajzla da to cujes hehe.

 

NZXT H510 naprijed ustvari ima staklo na sto sam malo zaboravio pa radi RGB-a moze ici i na SilentiumPC RGB HP Corona ili Stella 140. Stella je, ako se ne varam PWM verzija s RGB svijetlom u sredini, a Corona 3pin verzija sa svijetlom po obruču/okviru ventilatora. Uzivo sam cuo ne znam ni sam koju verziju, ali sam sigurno cuo nesto od tih SilentiumPC RGB ventova i oke to zvuci, ugodan tonalitet imaju. Zet je stavio neko vodeno s tim ventovima na NZXT H500. Izgleda ko bozicno drvce skupa s RGB ramom i grafom, ali njemu pase.

4 godine
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Dok sam čekao odgovor, potrudio sam se i sam malo istražiti 

Našao dva videa, oba daju isti zaključak - intake fanovi sprijeda ne daju nikakav rezulat kod NZXT 500/510. Nema razlike u temperaturi osim u buci. Ali ipak se preporuča neki maleni intake radi smanjenja skupljanja prašine ili ako nekom smeta estetski prazan prostor naprijed.

Tako da najbolje mu kupiti dva tiha venta za outtake, vjerojatno 2xPure Wings od 120 mm

Hvala Fićek 

 

PS evo i videa ako nekog zanima

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 22:50 (VladimirLem).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ovaj prvi video sam i ja prije gledao, dosta zanimljivo da. Nebu bilo razlika u temp, ali ce smanjit buku jer su, ako se ne varam, stock NZXT ventovi relativno glasni. Ne cudi me sto se isti cesto znaju naci na njuski u zadnje vrijeme.. Nadam se da H510 ima filter za prasinu za gornji vent, ako nema moze i to kupit usput. Moze ili Pure Wings 2 ili ovi SilentiumPC ili nesto slicno, svijetla radi kad vec ima kaljeno staklo. Ne radi se o neugodnom RGB-u, vise ambijentalnom. I zet je bio kupio h500i, a ne h500 pa je zato kod njega bozicne drvce jer "i" verzija dolazi s RGB LED trakama. Za kraj treba napomenuti i Arctic F12 ili P12 ili Bionix P120 ventilatore na koje cesto zaboravim, a vjerojatno su najveci best buy ventovi, kao i skoro svaki Arctic proizvod. Ako si mozda iz Osijeka neki lik na njuski ih prodaje 2 komada skupa sa Shadow Wings za 150kn pa bi se dalo spustit, a radi dostave se ne isplati cekat da ih posalje. Np 

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
VladimirLem kaže...

Nabavio BeQuet Pure Base 500. Extra zadovoljan, poslušao sam  savjet The_Ficheka, stavio 2xPure Wings 2 za intake i kupio 1xShadow Wings 2 za outtake. Grobna tišina 

Došao bratić do mene, i odmah hoće mijenjati svoje. On ima NZXT 510i i njihove stock coolere. Jel mu se isplati dati 50kn više za Shadow Wings 2 naspram Pure Vings 2?

 

Kakve su temperature? Ja planiram sličan setup kao ti (Ryzen 3600, MSI B450 Tomahawk Max, GTX 1070), a dvojim se između PB 500 i Meshify C.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Drago127 kaže...
VladimirLem kaže...

Nabavio BeQuet Pure Base 500. Extra zadovoljan, poslušao sam  savjet The_Ficheka, stavio 2xPure Wings 2 za intake i kupio 1xShadow Wings 2 za outtake. Grobna tišina 

Došao bratić do mene, i odmah hoće mijenjati svoje. On ima NZXT 510i i njihove stock coolere. Jel mu se isplati dati 50kn više za Shadow Wings 2 naspram Pure Vings 2?

 

Kakve su temperature? Ja planiram sličan setup kao ti (Ryzen 3600, MSI B450 Tomahawk Max, GTX 1070), a dvojim se između PB 500 i Meshify C.

BeQuiet ako hoces tisinu "out of  the box", sa nesto visim temperaturama, Fractal ako hoces nize temperature "out of the box" sa nesto visom bukom 

 

naravno mozes i jedan i drugi sa podesavanjima dobiti da su i tihi i da imas dobar air flow i da su tu negdje, s time da ce fractal zbog dizajna uvijek biti nesto "hladniji"

 

kod BQ ne stavljati vodeno hladenje gore, jer je cijeli gornji dio pokriven, osim na kraju gdje je jedini ispuh, i to im je najveci fail kod dizajna, osim ako kupis onaj skroz otvoreni dodatak/verziju

 

Ovaj DB 700 koji imam, u usporedbi sa CM H500P ima oko 3-4 stupnjeva vece temperature i na CPU i na GPU, sa istim komponentama, medutim tisina je nenadjebiva 

 

sve zavisi sto osobno preferiras, tisina, temperature, estetika i slicno, sa BQ dobijes odlicne ventilatore, sto je svakako plus

www.youtube.com/TerabitTV
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

sa PB500 dobijes dodatni pokrov, otvoreni, tako da mozes sam kombinirati kako zelis...

I believe Wi can Fi...
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ja sam naprijed na ulazu zraka umjesto 2 stocka od 120 stavio dva fractal silent r3 od 140mm (ako se dobro sjecam), i ventovi su odlicni. Upareni sa noctua pwm izlaznim ventom su dobitna kombinacija. :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 10:51 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Mitohondri

Striko te ispravio za gornji pokrov. Nije to NZXT ni Phanteks da moras kupovati DLC kucista :) Za ostalo se slazem. Idealno je Fractal ili neki drugi tip kucista koji ima odlican airflow (po meni cak i R5/R6 imaju jako dobar airflow) + vrhunski ventovi tipa BQ SW3, Noiseblocker B14-PS, NF-A12x15, EK Vardar ?, Corsair ML140, Noctua NF-A14, Thermalright TY-141 ili 147A, Phanteks PH-F140SP ili XP pa tu vjerojatno ulaze i Shadow Wings 2, iako im je staticki pritisak malo premal pa mozda nebi isli u klasu s ostalima. Nazalost ovo ne mogu nikom preporucit jer em je Fractal poskupio, em pola ovih ventova nije dostupno u HR (osim ako se ne pita Uzishop ili tako neki ducan), em su ti ventovi jako skupi (osim Thermalrighta). BQ Pure Base 500 je po meni prvo kuciste s kojim si siguran da dobijes sve. Vjerojatno postoji bolji best buy, ali treba probat, razgledat. Npr. mene je MS Black Widow uzivo pozitivno iznenadio, ali je jasno ko dan zasto je jeftiniji od Fractala, tj. brand kucista. Onda mogu mislit sto je s obradom plastike na jeftinijim modelima.. Jedino sto bih htio testirat u tom rangu je neko SilentiumPC kuciste, al jbg, za to ce netko drugi morat pisat review ili dojmove. Btw. fala za usporedbu. Iskreno bih od CM H500P ocekivao bolje rezultate naspram DB700. To pricas za iste okretaje (npr. oko 900-1000 sto je neki max. za stock BQ SW3?) ili opcenito po nekoj stock/custom fan krivulji?

14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

ja moram jos ubaciti shadow wings 2 u pb500 pa cu vidjeti kako se krecu temp, ono sto sam vidio po biosu sa stock vent i bez podesavanja krivulje, drzi 3600 na 38-39c u idle...

bas me zanima koliko ce utjecati ovaj treci kad ga ubacim za ispuh i prebacum 2 pure wingsa za upuh...

I believe Wi can Fi...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 11:17 (Striko2009).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Dobre su to idle temp, bez brige. Meni na otprilike tolko stupnjeva idle OC-ani 1600 (0.414V-1.264V) 3.8Ghz drze 2 Thermalright TY-147A (1 CPU, 1 pozadi) venta na ~220rpm, a prednja 3 na 0rpm u Fractal Define S, ali imam gromadu od coolera :D Jos sam kupio ovo cudo s Aliexpressa da zalijepim na prednju stranu Fractala, iako mi realno ne treba: https://www.aliexpress.com/item/4000064008612.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.69fb4c4dZX2mbz Silent freak na max.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 11:27 (The_Fichek).
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

meni je najbitnije da sam prosao na testu tisine kod zene obzirom da je komp u dnevnom, a stari komp je pilao drva 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Mitohondri

Striko te ispravio za gornji pokrov. Nije to NZXT ni Phanteks da moras kupovati DLC kucista :) Za ostalo se slazem. Idealno je Fractal ili neki drugi tip kucista koji ima odlican airflow (po meni cak i R5/R6 imaju jako dobar airflow) + vrhunski ventovi tipa BQ SW3, Noiseblocker B14-PS, NF-A12x15, EK Vardar ?, Corsair ML140, Noctua NF-A14, Thermalright TY-141 ili 147A, Phanteks PH-F140SP ili XP pa tu vjerojatno ulaze i Shadow Wings 2, iako im je staticki pritisak malo premal pa mozda nebi isli u klasu s ostalima. Nazalost ovo ne mogu nikom preporucit jer em je Fractal poskupio, em pola ovih ventova nije dostupno u HR (osim ako se ne pita Uzishop ili tako neki ducan), em su ti ventovi jako skupi (osim Thermalrighta). BQ Pure Base 500 je po meni prvo kuciste s kojim si siguran da dobijes sve. Vjerojatno postoji bolji best buy, ali treba probat, razgledat. Npr. mene je MS Black Widow uzivo pozitivno iznenadio, ali je jasno ko dan zasto je jeftiniji od Fractala, tj. brand kucista. Onda mogu mislit sto je s obradom plastike na jeftinijim modelima.. Jedino sto bih htio testirat u tom rangu je neko SilentiumPC kuciste, al jbg, za to ce netko drugi morat pisat review ili dojmove. Btw. fala za usporedbu. Iskreno bih od CM H500P ocekivao bolje rezultate naspram DB700. To pricas za iste okretaje (npr. oko 900-1000 sto je neki max. za stock BQ SW3?) ili opcenito po nekoj stock/custom fan krivulji?

 da, nisam skuzio da 500 dolazi odmah sa tom opcijom 

 

ovo za usporedbu, da za iste okretaje, fiksirano na 800 okretaja, zadnji i gornji vent za ispuh, sa krakenom X52 od naprijed na oba kucista ciji ventilatori nisu na fiksnim okretajima, vec na pwm i prate fluktuaciju CPU temperature

 

i onda imas razlicite vrtnje na ventilatorima od vodenog, gdje se brze vrte u slucaju BQ, jer ima manje prostora za usis zraka od naprijed, a i "unutra" je veca temperatura zbog zvucne izolacije, nego CM koji ima mesh od naprijed

 

nisam bas detaljno testirao nesto, samo samo ovako ubacio na brzaka i postavio sve kako imam na BQ i to mi je bila neka razlika od tih par temperatura, naravno i bila je neka razlika u sobnoj temperaturi, pa bi u istim uvjetima mozda i bile vece razlike

 

isto tako ako se ostave ovi 200mm ventovi od CM onda ta razlika moze biti i puno veca, ali nisam ih s njiima testirao nisam stigao

 

mozda jednom kad uhvatim vremena

 

inace to CM kuciste, iako generalno vrlo dobro, u usporedbi sa BQ izgleda dosta "jeftinije" i ima na nekim dijelovima skripave plastike 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 12:27 (Mitohondri).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Eh, onda si prakticki testirao ispuh, tj. nije postena usporedba jer je upuh glavna boljka BQ kucista, a glavna prednost novih CM mesh kucista. Ma oke, ne moras se dokazivat za forum, ak stignes jednog dana super. Ja kada stavim high-perf. mode s 3x140mm dignutih s 0 na 600rpm spustim ~10 stupnjeva u samo idle/low load s procom na 1.264V tako da mogu mislit sto rade 2x200mm kod CM-a. Nije u redu sto stave skripavu plastiku, ali je namjerno sigurno jer imaju skupljih proizvoda dok je BQ DB700 prakticki njihovo high-end kuciste. BQ je super i sto se tice bijele boje, dizajna.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Eh, onda si prakticki testirao ispuh, tj. nije postena usporedba jer je upuh glavna boljka BQ kucista, a glavna prednost novih CM mesh kucista. Ma oke, ne moras se dokazivat za forum, ak stignes jednog dana super. Ja kada stavim high-perf. mode s 3x140mm dignutih s 0 na 600rpm spustim ~10 stupnjeva u samo idle/low load s procom na 1.264V tako da mogu mislit sto rade 2x200mm kod CM-a. Nije u redu sto stave skripavu plastiku, ali je namjerno sigurno jer imaju skupljih proizvoda dok je BQ DB700 prakticki njihovo high-end kuciste. BQ je super i sto se tice bijele boje, dizajna.

 ma da, tocno to sto kazes. svako kuciste ima nesto sto mu fali

 

da imam znanja napravio bih si kuciste kakvo hocu

 

Phanteks P600s mi se cini kao neki najbolji "hibrid" koji ima skoro sve, pa ubacit u njega SW3 140mm, milina, a onda opet mi smeta prorez za napajanje, pa bi to nekak pokrio, i tak, uglavnom borim se sa kucistima, nikad zadovoljan i picajzlim previse

 

tisina i estetika, onda airflow i temperature, su meni prioriteti

 

stvarno ima velik izbor kucista, i sve bi ih pokupovao da mogu 

 

trenutno pokusavam nesto sa svijetlima napraviti, pomaze mi kod naprezanja ociju kada sam u mraku i imam upaljeno osvjetljenje kucista i komponenti, pa sad gledam trakice i kombinacije za stol i monitor, i koja boja mi najbolje odgovara, ljubicasta mi je za sada top, a da je diskretno i funkcionalno, da ne moram imati sobno svjetlo upaljeno po noci

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 13:48 (Mitohondri).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice