Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.390.346
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Antec ISK 110 VESA U3

 

Stanu 2 komada 2.5" diska/SSD-a.

 

Vanjska ciglica od 90W, vise ti ne treba.

https://geizhals.at/antec-isk-110-vesa-u3-0-761345-10106-6-a1613758.html

 

Jeftinija alternativa ti je Chieftec IX-03B:

https://geizhals.at/chieftec-compact-ix-03b-a1071357.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 9:56 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Molim misljenje o naviatech legends kucistu, ima li netko, kako je zadovoljan i slicno?

 

I najbitnije, kako to kuciste tocno izgleda, jer shop pokazuje jednu sliku, a svuda, pa i na stranicama proizvodjaca pod tim modelom pokazuju nesto sasvim razlicito.....

 

Tnx!

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Meni je to usko i ruzno (visoko ruzno) kuciste. Po dimenzijama je slicno starim Chieftec Full-Tower kucistima,

koji su bar bili funkcionalni (dva napajanja, esktra velike EATX ploce su pasale, kao i Dual-Socket ploce).

 

NaviaTec kucista obicno imaju jako tanak lim. Dobra su za uredske konfe, al ovako nesto ozbiljno nebi s njima kombinirao.

 

http://www.maxnavia.com/product/naviatec-legend/

https://www.futura-it.hr/-naviatec-gaming-case-4xled-color-ventilators-2x-usb-20-1-usb30/NVT%2DLEGEND/product/

 

Moj prijateljski savjet je da odes u Futuru i pogledas i POPIPAS uzivo, skini stakla i probaj dali se lim savija pod rukama. Ako da, preskoci.

Ako je cijena predobra da bi bila istinita, onda sigurno nije dobar proizvod. Staklo je kao "skuplji" materijal, onda tu jos imas 4 ventilatora,

koji u "life fotkama" future uopce ne izgledaju kao na webu od MaxNavia, i jos su na webu stavljene fotografije/renderi sa 6 ventilatora,

a ovi naprijed kroz staklo ne mogu usisati nista.

 

Tako da s moje strane - preskoci. Al eto, vidi uzivo, pa reci kako ti se dopada.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Čitatelj kaže...

Antec ISK 110 VESA U3

 

Stanu 2 komada 2.5" diska/SSD-a.

 

Vanjska ciglica od 90W, vise ti ne treba.

https://geizhals.at/antec-isk-110-vesa-u3-0-761345-10106-6-a1613758.html

 

Jeftinija alternativa ti je Chieftec IX-03B:

https://geizhals.at/chieftec-compact-ix-03b-a1071357.html

 

U medjuvremenu sam nabavio neko vrlo simpaticno kuciste sa napajanjem. Bas je prefora. Ali...

Ne stane mi mrezna kartica unutra. Tako da mi treba nesto vece od toga

Imas kakav prijedlog?

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

LP PCI-e ili FullSize PCI-e kartica?

 

Ako je LP PCI-e mrezna, onda imas hrpu tako manjih kucista,

a ako je FS PCI-e kartica, uglavnom su i kucista veca,

ili su dugacka, pa jos uz to trebas i PCI-e raiser adapter.

 

Ja bi gledao SilverStone modele sa raiserom, jer je tlaka traziti odgovarajuci raiser,

i dok ga nadjes, potrosis vise vremena i novaca nego da si odmah kupio odgovarajuci model sa svime.

 

Od najpovoljnijeg do najskupljeg (plus moras kupiti bar SFX napajanje):

SilverStone Milo ML07
SilverStone Milo ML08
SilverStone Raven Z RVZ02
Fractal Design Node 202

 

Ako hoces sa napajanjem i da te ne izuje iz cipela, onda imas hrpu Chiefteka:

Chieftec Elox BT-04B-U3
Chieftec Elox BT-06B-250VS
Chieftec Elox BT-06B-350BS

 

A jedna od povoljnih opcija je uzeti Kolinka (proizvodjac Noctua opreme) i neko povoljnije SFX napajanje, tipa:

Kolink Satellite + Kolink SFX-250 250W SFX12V // Kolink SFX-350 350W SFX12V (koji ti ispadne jeftiniji, cesto je 350W model povoljniji)

 

Makar, iskreno, ako je LP PCI-e, ima mnogo manjih kucista koji podrzavaji 1x PCI-e LP + 2x 2.5" HDD.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Čitatelj kaže...

 

Moj prijateljski savjet je da odes u Futuru i pogledas i POPIPAS uzivo, skini stakla i probaj dali se lim savija pod rukama. Ako da, preskoci.

Ako je cijena predobra da bi bila istinita, onda sigurno nije dobar proizvod. Staklo je kao "skuplji" materijal, onda tu jos imas 4 ventilatora,

koji u "life fotkama" future uopce ne izgledaju kao na webu od MaxNavia, i jos su na webu stavljene fotografije/renderi sa 6 ventilatora,

a ovi naprijed kroz staklo ne mogu usisati nista.

 

Tako da s moje strane - preskoci. Al eto, vidi uzivo, pa reci kako ti se dopada.

 

 

 Hvala na misljenju!

 

Ovo citirano je tocno ono sto me mucilo.... prvo, slike iz navedenog shopa nemaju prevelike slicnosti sa slikama sa sluzbenih stranica. Niti google nigdje osim na navedenom shopu ne nudi taj izgled za to kuciste.... Doduse u sluzenim specifikacijama se navode 4 ventilatora, tako da to barem odgovara....

 

Provjeriti uzivo nemam opcije, zato sam i pitao.... 4 ili 6 ventova mi i ne igra nikakvu ulogu, s postojecim kucistem sam zadovoljan (modani zalman s3), no svidjeli su mi se ovi coil rainbow ventovi, kako je cijena kucista niza od cijene takvog seta ventilatora, pomislio sam, zasto ne odmah promjeniti i kuciste, ili ga barem staviti u rezervu, za svaki slucaj.

 

No, odustao sam, prvenstveno jer nisam siguran sto bi uopce dobio, a da to nije neki ekstra kvalitet, to sam i sam pretpostavio, pa onda, bolje, ako me ne obidje zelja bas za takvim ventovima, uzeti neki set 4 komada za slicne, ili malo vise novaca....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 13:46 (Damir22).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Pozz svima,
Trebao bi pomoc oko odabira midi tower kucista do cca 800kn, bez napajanja, za novu konfu. Napajanje bi uzeo Corsair 650w i imao bi jedan gpu.

Htio bi da ima filtere za prasinu, koji se lagano skidaju/peru i jednostavan pristup HDDovima.

Koje firme da mozda zaobilazim ili su vise razlike od modela do modela ?
Sighted but sightless - it is your gift and your curse.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 19:03 (toTheCore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir kućišta

BTW - ja sam na kraju uzeo SilverStone SST-SG13WB i Corsair CP-9020095-UK. Prezadovoljan sam

 

 

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 22:26 (Friday).
 
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Dakle u pitanju su bile full-size PCI-E network kartice.

 

U principu slicnu kao Kolink Satelite, jedino sto na Silverstonu napajanje stoji

iznad ploce, pa si osudjen na LP hladnjake, ili kod Intela/AMD-a LC stock hladnjenje.

Jedina prednost je ispod 12l velicina.

 

Meni bi zanimljivio bio SilverStone Sugo SG05-Lite, jer koristi SFX napajanje,

pa ti ipak ostane mogucnost za malo visi i tisi CPU hladnjak, a ispod 11l je,

ili cak Sharkoon QB One jer je ispod 15l a zgodno izgleda.

 

Sve u svemu zbog PCI-E ekspanzija ti na zalost ultra kompakt ne pase. Ili

da je lezeci sa SFX napajanjem, ili cube "kockica" sa SFX/ATX napajanjem.

 

Al uzeo si OK napajanje, nije velik potrosac FW, nece biti preglasno, strpas negdje da ti ne smeta i nek sljaka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Čitatelj kaže...

Dakle u pitanju su bile full-size PCI-E network kartice.

 

U principu slicnu kao Kolink Satelite, jedino sto na Silverstonu napajanje stoji

iznad ploce, pa si osudjen na LP hladnjake, ili kod Intela/AMD-a LC stock hladnjenje.

Jedina prednost je ispod 12l velicina.

 

Meni bi zanimljivio bio SilverStone Sugo SG05-Lite, jer koristi SFX napajanje,

pa ti ipak ostane mogucnost za malo visi i tisi CPU hladnjak, a ispod 11l je,

ili cak Sharkoon QB One jer je ispod 15l a zgodno izgleda.

 

Sve u svemu zbog PCI-E ekspanzija ti na zalost ultra kompakt ne pase. Ili

da je lezeci sa SFX napajanjem, ili cube "kockica" sa SFX/ATX napajanjem.

 

Al uzeo si OK napajanje, nije velik potrosac FW, nece biti preglasno, strpas negdje da ti ne smeta i nek sljaka.

 

Visina hladnjaka mi je posve nebitna jer koristim plocu sa integriranim J4105 procesorom koji ima samo pasivan hladnjak. Napajanje bi trebalo dozivjeti kraj svijeta ako sve bude OK. Ali nije posve necujno kako sam ocekivao. Daleko od toga da je glasno ali na nekih metar udaljenosti se cuje (sto mi opet nije problem jer je u pitanju firewall koji stoji udaljen od mog radnog stola).

Uglavnom - bas sam zadovoljan

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Pa kad ti prodje jamstvo napajanja, otvoris i zamjenis ventilator sa nekim 120mm Noctuaom.

 

A ako ti crkne nakon 3 godine, u sto sumnjam, jer nekas bas potrosaca, to mozes napajati sa baterijama iz daljinca,

kupi si napajanje koje je semi-pasivno u niskom opterecenju, ili jos bolje, kupis "overkill" 450W napajanje i iskljucis ventilator.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Opet mali ofttopic u ovoj temi ali...

 

Igrao sam se malo sa kućištem, zanimalo me dal će mi pasti temperature ako maknem bočnu stranicu to jest TG. I na moje čuđenje, temperature su ostale iste u stupanj. E sad moj neki zaključak je taj da je potencijal kućišta 'maksimalno' iskorišten i ova stranica ne čini nikakvu razliku. Jeli moja teza ispravna ili ima rupa...? Za daljnje spuštanje temperatura treba povečati RPM ventova na samom AIO-u i grafi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Vjerovatno vec imas optimalan "propuh", tako da ti otvaranje ne donosi nista.

Stovise, kod nekih kucista, koja su super dobro optimizirana sa ventilatorima,

dobro slozenim kablovima, otvaranjem zapravo narusis pozitivni pritisak u kucistu i temperature se pogorsaju za 1-2°C.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lako za bocnu, probaj skinuti prednju.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Jakovp kaže...
Lako za bocnu, probaj skinuti prednju.

Skoro pa ista stvar, kad maknem prednju GPU ostane na istoj temperaturi, a CPU padne za 1-2 stupnja (varira).

 

No ja sam maknuo spužvu na svojoj prednjoj strani Meshifya, već sam pisao o tome...

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
To vec dosta poboljsava, zato skidanje nema puno utjecaja.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Jakovp kaže...
To vec dosta poboljsava, zato skidanje nema puno utjecaja.

Za prednju stranu sam znao, ona spužva je zlo, a filteri sa ebaya su odlični. Zanimalo me dal će grafa usisati nešto sviježeg zraka zboka kad maknem TG, al eto nema razlike.

8 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Kratko pitanje, da li je MS AQUARIUS PRO solidno kučište za RX 580 grafu pošto one dosta griju? 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Taraba kaže...

Kratko pitanje, da li je MS AQUARIUS PRO solidno kučište za RX 580 grafu pošto one dosta griju? 

 

 

 Ako je aquarius 443kn onda idi na ms titan pro 2 on je 40ak kuna skuplji(bar u bih).  Sa aquariusom i prismom ventove pomakni sa druge strane da su blizi komponentama ali onda ta mreza ide preko plave boje. Kako god nije ti tu neki airflow kao ni ventovi u sto dodj. zato sam ja uzeo fusion 6 komada, stvarno jače pušu.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Taraba kaže...

Kratko pitanje, da li je MS AQUARIUS PRO solidno kučište za RX 580 grafu pošto one dosta griju? 

 

 

 Taj aquarius je smece od kucista, doslovna grijalica bez airflowa. Bolje onda idi na Cyclops V ili trazi nesto drugo sa prednjom mesh stranicom i hrpa airflowa...

4 godine
odjavljen
offline
Vodič za odabir kućišta

Imam Pure Base 500 kućište, ono ima 2 prednja USB utora. U jedan mi je stalno uštekana USB wireless kartica, i kada u drugi utor uštekam USB i prebacivam nešto, net se strašno uspori, kao da portovi ne mogu podnijeti transfer podataka i rad USB WIFI kartice. Dosta čudan i neočekivan nedostatak.

Have no fear, Vlad is here
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
VladimirLem kaže...

Imam Pure Base 500 kućište, ono ima 2 prednja USB utora. U jedan mi je stalno uštekana USB wireless kartica, i kada u drugi utor uštekam USB i prebacivam nešto, net se strašno uspori, kao da portovi ne mogu podnijeti transfer podataka i rad USB WIFI kartice. Dosta čudan i neočekivan nedostatak.

 

I meni se to događalo (ne na tom kućištu), kad uštekam msb stik koji malo više struje troši, bi mi wifi usb kartica počela brutalno trokirati.  I meni je bilo čudno, ali mislim da ti to nema veze s kućištem.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Trebao bih novo kučište, trenutno imam Zalman Z1 Neo, cijena do 100€, neki best buy. Tiho i po mogučnosti da s prednje/gornje strane nema hhd activity ledice, jer me na ovom toliko izluđivalo u mraku da sam ih izvadio(poremečaj neki imam jbg :D). I da ima prostora za sve komponente, pod moj PC.

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
VladimirLem kaže...

U jedan mi je stalno uštekana USB wireless kartica

Uštekaj u zadnji utor i riješen problem.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
4 godine
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...
VladimirLem kaže...

U jedan mi je stalno uštekana USB wireless kartica

Uštekaj u zadnji utor i riješen problem.

 Nije jer mi je tada veza puno lošija.

Have no fear, Vlad is here
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
VladimirLem kaže...
Valentin17 kaže...
VladimirLem kaže...

U jedan mi je stalno uštekana USB wireless kartica

Uštekaj u zadnji utor i riješen problem.

 Nije jer mi je tada veza puno lošija.

 Probaj sa produžnim usb kabelom. Iako meni je stvaralo problem i na prednjem i na matičnoj.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Ako ti je signal puno losiji zbog toga, onda imas druga dva problema:

1. Jako los USB WIFI stick

2. Preslab WIFI signal uopce, router negdje iza 5 zidova/plafona itd

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Imam dva D-Linkova, oba imaju isti problem a mislim da se radi o solidnim USB WIFI stickovima. Vjerojatno ću nekako to riještit produžnim usbom. 

Have no fear, Vlad is here
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

@vladimir

 

Jedno glupo pitanje; zasto ne mreznim kabelom direkt do maticne?!

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2020 13:43 (metallic).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
VladimirLem kaže...

Imam dva D-Linkova, oba imaju isti problem a mislim da se radi o solidnim USB WIFI stickovima. Vjerojatno ću nekako to riještit produžnim usbom. 

 ja sam imao takve stickove i uvijek problema sa signalom u dječjoj sobi zbog dva debela zida i u prizemlju zbog deke i dodatnih zidova

uzeo ovakvav d-link adapter s dvije antene i riješio sve probleme

odnedavno sam uzeo i asusov model, hvatam bez problema signal iz susjedove kuće udaljene 50 metara

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice