Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.390.367
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav ekipa,

tražim neko maksimalno kompaktno mATX kućište. Ono što sam ja nasao je dimenzijama slicno custom kucistu u koje sam zgurao ATX konfiguraciju.

 

E sad jedan mali offtopic.

Zanima me koliko se efikasno komponente mogu hladiti na ovako necemu (obzirom da nema protoka zraka kao u kućištu). Mozda bi se upustio u izradu neceg slicnog s vodenim hlađenjem.

 

http://studio-dizajn.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 10:28 (Razarach_NG).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Razarach_NG kaže...

 

E sad jedan mali offtopic.

Zanima me koliko se efikasno komponente mogu hladiti na ovako necemu (obzirom da nema protoka zraka kao u kućištu). Mozda bi se upustio u izradu neceg slicnog s vodenim hlađenjem.

 

To konkretno "kuciste" sa slike je savrseno sta se hladjenja tice, isto sta i open bench plus sta cpu cooler hladi i cijelu maticnu. U svakom slucaju bolje od zatvorenog kucista..

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Razarach_NG kaže...

Pozdrav ekipa,

tražim neko maksimalno kompaktno mATX kućište. Ono što sam ja nasao je dimenzijama slicno custom kucistu u koje sam zgurao ATX konfiguraciju.

 

E sad jedan mali offtopic.

Zanima me koliko se efikasno komponente mogu hladiti na ovako necemu (obzirom da nema protoka zraka kao u kućištu). Mozda bi se upustio u izradu neceg slicnog s vodenim hlađenjem.

 

 

Napiši koje točno komponente idu unutra, kod dosta malinih kućišta ima raznih limita za svaku komponentu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
ansha kaže...

To konkretno "kuciste" sa slike je savrseno sta se hladjenja tice, isto sta i open bench plus sta cpu cooler hladi i cijelu maticnu. U svakom slucaju bolje od zatvorenog kucista..

 A ako ide vodeno onda nema cpu coolera koji hladi maticnu. Svejedno je učinkovito?

 

Jakovp kaže...
     Napiši koje točno komponente idu unutra, kod dosta malinih kućišta ima raznih limita za svaku komponentu.

 

ASUS PRIME B450M-A

Ryzen 5 3600

Grafa ostaje trenutna koju imam R9 270X

Radijator za vodeno 280 mm

http://studio-dizajn.com
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Razarach_NG kaže...
ansha kaže...

To konkretno "kuciste" sa slike je savrseno sta se hladjenja tice, isto sta i open bench plus sta cpu cooler hladi i cijelu maticnu. U svakom slucaju bolje od zatvorenog kucista..

 A ako ide vodeno onda nema cpu coolera koji hladi maticnu. Svejedno je učinkovito?

 

Jakovp kaže...
     Napiši koje točno komponente idu unutra, kod dosta malinih kućišta ima raznih limita za svaku komponentu.

 

ASUS PRIME B450M-A

Ryzen 5 3600

Grafa ostaje trenutna koju imam R9 270X

Radijator za vodeno 280 mm

 

 

S time nećeš naći nešto extremno manje, osim ako ne ideš na ITX ploču. Koji je točno model grafičke?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Razarach_NG kaže...
ansha kaže...

To konkretno "kuciste" sa slike je savrseno sta se hladjenja tice, isto sta i open bench plus sta cpu cooler hladi i cijelu maticnu. U svakom slucaju bolje od zatvorenog kucista..

 A ako ide vodeno onda nema cpu coolera koji hladi maticnu. Svejedno je učinkovito?

 

Ovaj cooler sa slike vrlo dobro hladi, vodenim bi samo zakomplicirao stvar bes nekog stvarnog benefita..

15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
@ansha
imam dijelove za vodeno sa stare konfe, zato i pitam kakva bi bila situacija s vodenim.
http://studio-dizajn.com
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Razočaran malom glupošću koju je Fractal napravio kod Meshifya, a to je glupa spužva koja služi kao filter, odlučio sam to izbaciti van i zamijeniti ju običnim filterima s Ebaya. Prvo sam razmišljao da nabavim takav mesh materijal kakav je kod ovih filtera, izrežem na odgovarajuću dimenziju i zaljepim gore magnetiće pa bi se samo prihvatilo za kućište. Bilo bi elegantnije, ali sam lijen.

 

Uglavnom, temperatura CPU-a je pala za 7 stupnjeva, a GPU-a za 3. Po viđenom u ovih tjedan dana, filteri rade svoj posao i skupljaju prašinu, a puno se lakše čiste nego stock spužva. Preporučam svakom tko ima Meshify da napravi ovo, jeftino (jedan komad je dolar) i gotovo nikaj posla za dosta bolje temperature, barem u mojoj situaciji.

stock spužva stock spužva
ebay ebay
Moj PC  
6 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Promster kaže...

Stavi link na kojem si to kupio, da i drugi ne moraju tražiti. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...
Promster kaže...

Stavi link na kojem si to kupio, da i drugi ne moraju tražiti. 

 Ja sam od ovog uzeo, ima više prodavača za baš takav filter, mislim da je ovaj i najjeftiniji, a i došlo je za 2 tjedna kaj je dosta brzo.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Promster kaže...

 Ja sam od ovog uzeo, ima više prodavača za baš takav filter, mislim da je ovaj i najjeftiniji, a i došlo je za 2 tjedna kaj je dosta brzo.

Hvala puno. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Promster Dobra stvar, ali sta je s ovim prostorom iznad zadnjeg gornjeg venta, znaci izmedju gornje stranice kucista i gornjeg venta? 

 

Btw. ima kucista u tom rangu koje imaju bolje odradjen mesh kao Phanteks P400A, ali kuzim da kada se kupovao Meshify nije bilo toliko konkurencije..

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Promster Dobra stvar, ali sta je s ovim prostorom iznad zadnjeg gornjeg venta, znaci izmedju gornje stranice kucista i gornjeg venta? 

 

Btw. ima kucista u tom rangu koje imaju bolje odradjen mesh kao Phanteks P400A, ali kuzim da kada se kupovao Meshify nije bilo toliko konkurencije..

Da, ima 2cm praznog prostora, zato sam i rekao da sam bio lijen. Mogu jedino dići sva 3 venta malo više, ali sumnjam da će nešto previše prašine ući kroz to, tu je još i front panel mesh.

 

Ako se ne varam P400A nema nikakav filter, već je samo mesh. To sam i ja probao kod Meshifya, maknuo spužvu i bez filtera, znači samo mesh...Ali nakon 2 tjedna se toliko prašine nakupilo da nisam mogao vjerovati. Niti se ne isplati zbog razlike u temperaturi, bez ovih ebay filtera, znači samo mesh, temperature su bile za stupanj niže nego sa ebay filterima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2020 22:27 (Promster).
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Imam p400A i nema nikakvih filtera naprijed, samo mesh. Kada očistim kučište, već idući dan ima toliko prašine unutra da je ružno za gledati. Mesh uhvati krupnije čestice prašine, ali one sitne sve završe unutra tako da ću vjerojatno kupiti nekakve dodatne filtere za prednje ventilatore.

Bit će!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ma dobar je taj filter od spužve kome temperature nisu kritične. Imam ga na fractalu arc mini, samo ga povremeno usisam ili operem pod tušem, a kućište nema ni mrvu prašine.
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...
Ma dobar je taj filter od spužve kome temperature nisu kritične. Imam ga na fractalu arc mini, samo ga povremeno usisam ili operem pod tušem, a kućište nema ni mrvu prašine.

Sumnjam da bi itko u Meshifyu imao kritične temperature ako ima par običnih ventova nutra. A na ovaj način možeš smanjiti RPM ventova i dodatno smanjiti buku. A onu spužvu je meni bilo noćna mora prati.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Promster kaže...
picajzla0707 kaže...
Ma dobar je taj filter od spužve kome temperature nisu kritične. Imam ga na fractalu arc mini, samo ga povremeno usisam ili operem pod tušem, a kućište nema ni mrvu prašine.

Sumnjam da bi itko u Meshifyu imao kritične temperature ako ima par običnih ventova nutra. A na ovaj način možeš smanjiti RPM ventova i dodatno smanjiti buku. A onu spužvu je meni bilo noćna mora prati.

meni je rpm ventova ionako max do 800-900 i to samo pod opterećenjem, a tu se dva prednja silent wings 3 ne čuju ništa

na procu je također be quiet hladnjak koji nejde preko 700 rpm, grafa je msi 1070 gaming, rpm na 1100-1200 max, temperature max 65-6 stupnjeva i sve to usred ljeta, tako da nema potrebe za jačim propuhom jer i pod najvećim opterećenjem komp je skoro potpuno nečujan

doduše, itekako se vidjelo kod stare grafe (gtx 570) da lakše diše kad maknem filter, samo što se ta fermica grijala preko 80 stupnjeva uz max ventove pa joj je stvarno trebalo propuha

 

što se tiče pranja, tu nemam problema, skida mi se prednji mesh cijeli sa spužvom, prođem par puta s tužem i sve ispere

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 12:16 (picajzla0707).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...

meni je rpm ventova ionako max do 800-900 i to samo pod opterećenjem, a tu se dva prednja silent wings 3 ne čuju ništa

na procu je također be quiet hladnjak koji nejde preko 700 rpm, grafa je msi 1070 gaming, rpm na 1100-1200 max, temperature max 65-6 stupnjeva i sve to usred ljeta, tako da nema potrebe za jačim propuhom jer i pod najvećim opterećenjem komp je skoro potpuno nečujan

doduše, itekako se vidjelo kod stare grafe (gtx 570) da lakše diše kad maknem filter, samo što se ta fermica grijala preko 80 stupnjeva uz max ventove pa joj je stvarno trebalo propuha

 

što se tiče pranja, tu nemam problema, skida mi se prednji mesh cijeli sa spužvom, prođem par puta s tužem i sve ispere

Dobro, to sve zavisi koje komponente imaš unutra, tako da je kod svakoga poseban slučaj.

 

Ne znam kak kod tebe ide skidanje te spužve ali kod Meshifya je to glupo napravljeno. I zapravo imaš limitiran broj 'skidanja', jer moraš odvinuti više komadića lima koji se uhvate za plastiku, a spužva je između lima i plastike. Nakon par odvijanja i savijanja taj komadić lima pukne, jer očito nije namjenjeno da se spužva vadi i pere, meni je par tih puklo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 13:46 (Promster).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Promster kaže...

Dobro, to sve zavisi koje komponente imaš unutra, tako da je kod svakoga poseban slučaj.

 

Ne znam kak kod tebe ide skidanje te spužve ali kod Meshifya je to glupo napravljeno. I zapravo imaš limitiran broj 'skidanja', jer moraš odvinuti više komadića lima koji se uhvate za plastiku, a spužva je između lima i plastike. Nakon par odvijanja i savijanja taj komadić lima pukne, jer očito nije namjenjeno da se spužva vadi i pere, meni je par tih puklo.

 zato i kažem da je dobra protiv prašine s komponentama koje već imaju dobro hlađenje

 

i kod mene je lim + plastika i spužva u sredini, samo što je manji komad i cijeli se skida, pa operem sve zajedno

 

EDIT:

vidi se prašina na filteru i ventovima, u kućištu je samo tanki sloj fine prašine, no obzirom da nisam čistio ništa osim filtera već godinama to je još super

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 14:57 (picajzla0707).
4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
unique83 kaže...

Imam p400A i nema nikakvih filtera naprijed, samo mesh. Kada očistim kučište, već idući dan ima toliko prašine unutra da je ružno za gledati. Mesh uhvati krupnije čestice prašine, ali one sitne sve završe unutra tako da ću vjerojatno kupiti nekakve dodatne filtere za prednje ventilatore.

 Ja sam svoj Phanteks "obicni" P400 malo prenamjenio, izbusio par rupa, i gornju mrezicu s magnetom stavio naprijed i amen, kuciste prodisalo 500%

 
 
 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Pubglogic kaže...
unique83 kaže...

Imam p400A i nema nikakvih filtera naprijed, samo mesh. Kada očistim kučište, već idući dan ima toliko prašine unutra da je ružno za gledati. Mesh uhvati krupnije čestice prašine, ali one sitne sve završe unutra tako da ću vjerojatno kupiti nekakve dodatne filtere za prednje ventilatore.

 Ja sam svoj Phanteks "obicni" P400 malo prenamjenio, izbusio par rupa, i gornju mrezicu s magnetom stavio naprijed i amen, kuciste prodisalo 500%    

 E moj stjepanje nisi kurca napravio s tih par malih rupica lol... Treba barem 30% površine biti šuplje da bi disalo kako treba, iako je 50-55% real deal.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

8mm su rupetine pokrivsi 1x140 i 1x120, ova mrezica je full prozracna, usis ima jos gore i dolje, cpu hladi jaja u gamingu na 46°c/gpu na 69°, ako ce  mi se dati budem izmjerio prije i poslje, grobna tisina kako je to prije znalo biti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Pubglogic kaže...

8mm su rupetine pokrivsi 1x140 i 1x120, ova mrezica je full prozracna, usis ima jos gore i dolje, cpu hladi jaja u gamingu na 46°c/gpu na 69°, ako ce  mi se dati budem izmjerio prije i poslje, grobna tisina kako je to prije znalo biti.

 Nije bitno kolike su, pogledaj omjer metala i rupa, rupe su ti ispod 5% lol.  A ma daj, CPU se inače jako grije u igrama?  Baci prime small fft pa da vidimo.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Čemu prime? Jedino ako i inače koristi komp za simulaciju meteo modela. Po meni je mjerodavno ono za šta koristiš komp, a ne nekakva sintetska silovanja koja CPU nikad neće doživjeti IRL.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
miki_the_pirat kaže...

Čemu prime? Jedino ako i inače koristi komp za simulaciju meteo modela. Po meni je mjerodavno ono za šta koristiš komp, a ne nekakva sintetska silovanja koja CPU nikad neće doživjeti IRL.

 Zato jer kad se uspoređuju temperature treba opteretiti komponentu makismalno, sve što je između nije dovoljno precizno za usporedbu. U gamingu se procesori ionako ne griju puno, pa onda nije ni morao raditi nikakve modove.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Aj može ti proć teza... ima rezona. A baš sam se bio nabrij'o za popljuvat svu sinetetiku... Jakov partibrejker

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
miki_the_pirat kaže...

Aj može ti proć teza... ima rezona. A baš sam se bio nabrij'o za popljuvat svu sinetetiku... Jakov partibrejker

 Haha jbg prop'o plan a

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Mjereno u primeu95 small ffts, ventovi od kucista su na cca istim rpm-ovima osim glavnog za cpu/Aio(gdje je izbuseno), s izbusenim rupicama je na 7°c & 200rpm-a manje(76°c vs 83°c/amb. 27°c/ mjereno s coretemp) meni dosta, over and out

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 1:10 (Pubglogic).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir kućišta

Ekipa - treba mi itx kuciste i napajanje za firewall. Ne treba biti lijepo ni posebno funkcionalno. Samo da utrpam unutra plocu i 2 diska.

Neki prijedlozi?

Zahvaljujem

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice