Strujanje zraka kroz kuciste

poruka: 62
|
čitano: 12.830
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Strujanje zraka kroz kuciste

Naravno da ima, govoriti da se noctua na 100% ne cuje su teske gluposti, p14 koja dolazi s nhd14 se hebacki cuje na 1500rpm-a i onda on mene ide nazivati debilom kad nema argumenatazz

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Strujanje zraka kroz kuciste

valja u kućišta ugraditi propuh

 

pe se: imam u oba stroja te mrcinetine od noctuetina i kad je savršena te grobna tišina, što je skoro pa nikad (ajde, noću bude), ne čuju se ali nimalo. kao ni fractalovi ventovi na kanti. neka pokušaju nadglasati mjuzu dok radim.  usput, svako strujanje zraka proizvodi zvuk. tamo gdje nema zraka (odn. fluida kao nositelja tlaka), nema ni zvuka. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 15:39 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste
Ajar kaže...

valja u kućišta ugraditi propuh

 

pe se: imam u oba stroja te mrcinetine od noctuetina i kad je savršena te grobna tišina, što je skoro pa nikad (ajde, noću bude), ne čuju se ali nimalo. kao ni fractalovi ventovi na kanti. neka pokušaju nadglasati mjuzu dok radim.  usput, svako strujanje zraka proizvodi zvuk. tamo gdje nema zraka (odn. fluida kao nositelja tlaka), nema ni zvuka. 

 Ne cuju se? 50 Decibela i ne cujes? Ti si gluv ;) A usput i lazes... Ccccc covjek u tvojim godinama ;)

 

Noctua je zakon ;)

15 godina
offline
Strujanje zraka kroz kuciste

postoji rješenje i za to: u kantu se ugradi fino-osjetvljiv mikrofon i spoji ga se na 2 x 100 w sinusa integriracs nekim skupljim kef-ama. pa odvrneš do daske, da susjedi krepaju od zavisti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste
Ajar kaže...

postoji rješenje i za to: u kantu se ugradi fino-osjetvljiv mikrofon i spoji ga se na 2 x 100 w sinusa integriracs nekim skupljim kef-ama. pa odvrneš do daske, da susjedi krepaju od zavisti. 

 Hmmm mislis da bi ih na mojim z5500 onda cuo? Mozda kad bih sve odvrnuo na max ;)

5 godina
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste
picajzla0707 kaže...
Na maksimali se cuju i be quiet ventovi, no buka je subjektivna - netko drzi kuciste pid stolom i ne cuje puno ventove niti na blizu 2000 okretaja, jos ako mu je u kuci iole bucno - razgovor, tv, klinci itd., tek onda mu ventovi nisu bucni. No netko poput mene cuje i be quiet silent wings na manje od 1000 rpm, jer mu je kuciste na stolu, 30cm od uha i jer osluskuje zvuk rano ujutro kad svi ostali spavaju i doma je mrtva tisina. Dakle nema smisla klat se oko toga

 Ali lik ne znajuci nista od toga tvrdi da lazem ;) Ventovi nikad ne prelaze 1500 rpm i ispod stola u odlicnom kucistu ;) Ali hej ja lazem ;) Ne zamaram se takvim idiotima ;) Cak stavise vrlo su mi zabavni  ;)

 

4 godine
neaktivan
offline
Strujanje zraka kroz kuciste

Polako ljudi ;) haha, jos mi ovo pomozite gledam usporedbe, covjece skoro su isti, gledam i5-9400F protiv i7-7700K

Frend mi govori o nekoj novoj tehnologiji, da li je stvarno bolje kupiti TRI PUTA jeftiniji procesor s gotovo istim performansama (ne mislim overclockirat)

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste
IvanBrekalo kaže...

Naravno da ima, govoriti da se noctua na 100% ne cuje su teske gluposti, p14 koja dolazi s nhd14 se hebacki cuje na 1500rpm-a i onda on mene ide nazivati debilom kad nema argumenatazz

 Isto i sa BQ..stock profil vrte oboje sta 500 rpm-a negdje... nebi cuo ni low end fan...

 

5 godina
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste
HCgamingCRO kaže...
IvanBrekalo kaže...

Naravno da ima, govoriti da se noctua na 100% ne cuje su teske gluposti, p14 koja dolazi s nhd14 se hebacki cuje na 1500rpm-a i onda on mene ide nazivati debilom kad nema argumenatazz

 Isto i sa BQ..stock profil vrte oboje sta 500 rpm-a negdje... nebi cuo ni low end fan...

 

 Pusti budalu neka lupa ;) Imao je tesku sedmicu lupa lijevo i desno ;)

Ne zna da na boljim plocama slozis da se fan vrti u skladu sa temperaturom i da to radi automatski mada se kod emne ne cuje ni kad renderuje video... Al hej sta ja znam ;) Samo ih imam par godina a on citao na netu ;)

 

Nemam argumente ali imam noctuu ;)

 

4 godine
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste
IvanBrekalo kaže...

Naravno da ima, govoriti da se noctua na 100% ne cuje su teske gluposti, p14 koja dolazi s nhd14 se hebacki cuje na 1500rpm-a i onda on mene ide nazivati debilom kad nema argumenatazz

 Ako ti se P14 na NHD14 vrti 1500RPM, onda il imaš problem sa pregrijavanjem CPUa, il u glavi jer si fiksirao na max okretaje...

5 godina
protjeran
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste

pa taj kooler ako browseras ili idle-as nemora se milsim ni paliti fan..steta sto nema ko na nekim gpu-ima ta funkcija do 50 stupnjeva.

5 godina
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste
HCgamingCRO kaže...

pa taj kooler ako browseras ili idle-as nemora se milsim ni paliti fan..steta sto nema ko na nekim gpu-ima ta funkcija do 50 stupnjeva.

 Ko kaze da nema? Mozes podesiti kako god zelis....

8 godina
offline
Strujanje zraka kroz kuciste

Cek zar svaki iole noviji bios nema tu opciju podesavanja krivulje ventilatora?

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste
Posmatrač kaže...
HCgamingCRO kaže...

pa taj kooler ako browseras ili idle-as nemora se milsim ni paliti fan..steta sto nema ko na nekim gpu-ima ta funkcija do 50 stupnjeva.

 Ko kaze da nema? Mozes podesiti kako god zelis....

 sorry al moj bios neide na 0%

5 godina
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste
Damir22 kaže...

Cek zar svaki iole noviji bios nema tu opciju podesavanja krivulje ventilatora?

 Nije samo do biosa. Ploca treba imati takav interface i vecina ih ima ali i ventilatori ti trebaju to podrzavati sto vecina boljih podrzava i na kraju proizvodjac ploce da ti da pristup i aplikaciju za sve to podesiti.... Nisam tako skupe ventove zasarafio na krs plocu pa da mi rade na maxu kad nema potrebe......Ako mogu za cpu i hladnjak dati 400 eur (tada) mogu i za plocu 300 .... To meni radi posao i zaradjuje pare i ne sluzi za drndanje po gtaV i fortninte i sl.... Radi i to ali u slobodno vrijeme ;)

5 godina
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste
HCgamingCRO kaže...
Posmatrač kaže...
HCgamingCRO kaže...

pa taj kooler ako browseras ili idle-as nemora se milsim ni paliti fan..steta sto nema ko na nekim gpu-ima ta funkcija do 50 stupnjeva.

 Ko kaze da nema? Mozes podesiti kako god zelis....

 sorry al moj bios neide na 0%

 ne ide ni kod mene ali nema ni potrebe... Na 900 rpm je prakticno necujno sve to.... 

5 godina
protjeran
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste
Posmatrač kaže...

 ne ide ni kod mene ali nema ni potrebe... Na 900 rpm je prakticno necujno sve to.... 

 ja imam 3 naprijed, jedan iza i dva gore-svi 140mm i kako velis tu su negdje uvijek oko 400-1000 rpm-a i cuje se uvik vise grafa od svega skupa.

5 godina
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste
HCgamingCRO kaže...
Posmatrač kaže...

 ne ide ni kod mene ali nema ni potrebe... Na 900 rpm je prakticno necujno sve to.... 

 ja imam 3 naprijed, jedan iza i dva gore-svi 140mm i kako velis tu su negdje uvijek oko 400-1000 rpm-a i cuje se uvik vise grafa od svega skupa.

 nemam  neku turbo grafiku jer mi ne treba. Uzeo sam 1050ti radi cuda jezgri tako da se ni ona ne cuje. Cuje se strujanje zraka ako zelis da to cujes i obracas paznju inace nista. Nocu kad je mukla tisina da ali tada spavam a komp renda sam u mraku ;)

5 godina
protjeran
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste
Posmatrač kaže...

 nemam  neku turbo grafiku jer mi ne treba. Uzeo sam 1050ti radi cuda jezgri tako da se ni ona ne cuje. Cuje se strujanje zraka ako zelis da to cujes i obracas paznju inace nista. Nocu kad je mukla tisina da ali tada spavam a komp renda sam u mraku ;)

 Dokazano je da strujanje zraka,rad usisavaca,fena,zvuk vode uspavljuje...imao sam frenda koji je imao 8 sati snimljenog rada usisavaca i tako je uvik zaspo..

90% gejmera ako ne i vise(i normalni useri koji samo glazbu ili film) imaju headset pa opet imas i tu jednu barikadu za zvuk..

Isto tako milslim da nemoram govoriti kako je dokazano da BQ i noctua imaju najtise ventove- nije svaki fan od njih 20-30 eura ima i jeftinijih...

++ nemaju RGB a ja redovno to kasim na grafama/plocama/periferiji...

5 godina
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste
Ovo moji su bili najskuplji..... Ali vrijede.....
5 godina
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste
Ovo moji su bili najskuplji..... Ali vrijede.....
4 godine
neaktivan
offline
Strujanje zraka kroz kuciste

jos mi ovo pomozite gledam usporedbe, covjece skoro su isti, gledam i5-9400F protiv i7-7700K

Frend mi govori o nekoj novoj tehnologiji, da li je stvarno bolje kupiti TRI PUTA jeftiniji procesor s gotovo istim performansama (ne mislim overclockirat)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste

Daj prevedi, a imas i bolje teme za ovo pitanje!

:)

 

Npr. AMD ryzen procesori, tamo je sve sad.

Hahah

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2019 11:10 (metallic).
12 godina
offline
Strujanje zraka kroz kuciste

Meni su temp grafičke išle do 80 u najtoplijim danima sa otvorenim kučištem. Sada uzeo novo kučište, fractal focus G i dva ventilatora arctic. Ova 2 predinstalirana su mi ispred, a ova dva nova jedan pozadi i jedan gore na vrhu. Ibme74 mi je bio napisao da jedan stavim ispod grafe, ali kolega koji mi je sve montirao kaže da dole nema mjesta zbog napajanja, a sa druge strane su diskovi pa ili postoji neki manji ventilator ili stvarno nema mjesta. Slikati ću večeras. Sada su temp oko 67 do 72 nakon par sati igranja. Uzeti ću prvom prilikom i coler za r5 1600, ali htio bi i nešto za grafu da hladi bolje. Postoji li bolje rješenje ili? Dr kolega je za svoju r9 290 čini mi se stavio ovo... 

 

https://www.raijintek.com/en/products_detail.php?ProductID=46

 

Ali, sa time se gubi garancija ili? 

Jedino što sad sada čuje je ventilator od grafičke, ali nije toliko strašno. 

Ovi ostali od kučišta i ova druga dva čujem tek kad se približim. To se nekako mogu pojačati da rade jače ili? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2019 20:04 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste

Di živiš kolega, ako si u ZD, mogu ja doc viditi i pomoći?!

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Strujanje zraka kroz kuciste

Nismo blizu, Istra:) Sad ću slikati kučište ako se bude šta moglo vidjeti

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste

O istrijan moj... ako treba kakva pomoć... pošarafao sam ih poprilično

EDIT: samo nek  bude hladna :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2019 21:33 (miki_the_pirat).
12 godina
offline
Strujanje zraka kroz kuciste

miki_the_pirat, počastim te svakako:) 

Uglavnom, manje su temp i sada barem neće biti tone prašine. 

Evo dvije slike pa se nadam da se barem malo vidi taj donji dio...

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2019 21:45 (mariclius).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Strujanje zraka kroz kuciste

Ovaj HDD prebaci gore ispod optičkog pogona, za SSD imaš mjesto sa zadnje strane iza PSU-a i onda makneš ovaj "kavez" za diskove u potpunosti i na to mjesto staviš normalan vent.

EDIT: kućište je meh... nepostojeći cable management... al to je sad završena priča

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 12:19 (miki_the_pirat).
12 godina
offline
Strujanje zraka kroz kuciste

Zahvaljujem na korisnim informacijama:) Kad stignem odnijeti ću u servis, a prije toga ću si naručiti još 2 ventilatora pa nek zuje:) 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice