Odabir kucista za vodeno hladenje

poruka: 41
|
čitano: 6.667
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Odabir kucista za vodeno hladenje

Trazim i trazim te nikako nac u HR kuciste koje podrzava 2 3x120mm radijatora ili jedan 4x120mm, ni uz manji modding.

 

Doduse jedino sam nasao da bi Silverstone raven rv01 mogao podrzavati 4x120mm radijator u podu uz malo veci modding, pa ako netko zna neko kuciste koje to moze molio bi da mi javi koje, jer sam vec na rubu zivaca :) cak ni ogromni CM Cosmos II ne podrzava 2 3x120mm ili jedan 4x120mm radijator, a ne zelim drzati radijator izvan kucista.

TD za glupost
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Odabir kucista za vodeno hladenje

Azza Genesis 9000 podrzava gore 480mm ( 4 x 120mm ) i dolje 240mm ( 2 x 120mm ) radiajtor , ali ga nema kod nas !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
2 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Odabir kucista za vodeno hladenje

Da, nema kod nas.. ponuda high end kucista u hr je stvarno jadna, a trgovci samo vicu kako nitko ne zeli dat preko 800kn za kuciste..

Evo i rasprave o time na links forumu, zalosno, http://forum.links.hr/viewtopic.php?p=160401#160401

 

No stvar je kod narudzbe iz vana sto postarina uglavnom dode kao 2 takva kucista, jer full tower kucista rijetko kada imaju ispod 15kg, i onda moram jos platit pdv 25% na kompletan iznos (cijena kucista i postarina) pa me izade preko 5000kn samo kuciste

 

Edit

Taj genesis 9000 stvarno wow izgleda! {#}

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2012 19:58 (Laxarus).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Odabir kucista za vodeno hladenje
evo uzmi ovaj case sa njim svakakve kombinacije ogroman je prostran
www.caselabs-store.com/magnum-th10-case/
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Odabir kucista za vodeno hladenje

I jedan Xigmatek Elysium ciji price tag je 150$ (oko 1250kn bi bio kod nas) bi bio sasvim dovoljan (podrzava 3x120mm u krovu i 4x120mm naprijed) ali kao sto kazu uvoznici, to je pre skupo da bi to itko u hr kupovao!! {#}{#}

TD za glupost
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Odabir kucista za vodeno hladenje

PA imaš ga u susjednoj sloveniji, nije baš tako daleko da nemožeš se protegnuti do gore...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Odabir kucista za vodeno hladenje

Odi do Slovenije u LDCooling, tamo imaš kućišta u koja ti stanu svi mogući radijatori.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odabir kucista za vodeno hladenje
dombak1608 kaže...

Odi do Slovenije u LDCooling, tamo imaš kućišta u koja ti stanu svi mogući radijatori.

Več sam mu ih ja preporučio, ali ono 400€ {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir kucista za vodeno hladenje
rooswelt1991 kaže...

Več sam mu ih ja preporučio, ali ono 400€ {#}

480€ {#}{#}

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2012 8:54 (Laxarus).
15 godina
offline
Odabir kucista za vodeno hladenje

Da stvarno, bio sam siguran da je sinoć tu pisalo 400€ {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Odabir kucista za vodeno hladenje

Corsair obsidian 800d

 

http://www.legitreviews.com/article/1036/4/

 

Ima u sloveniji, jeste malo skuplje ali je VRH!

 

uzeo sam ga zajedno sa corsati h100 vodenim hladjenjem, ono ima dva coolera na duzem ventilatora zauzama 2 od 3 slota na vrhu kucista. 

Kako sad vidim ovo je kuciste koje ce nadzivjeti barem nekoliko nadogradnji procesora i ploca, ako ne izmisle nesto bas bas dobro novo :)

 

preporucujem u svakom slucaju!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odabir kucista za vodeno hladenje
mirkoj kaže...

Corsair obsidian 800d

 

http://www.legitreviews.com/article/1036/4/

 

Ima u sloveniji, jeste malo skuplje ali je VRH!

 

uzeo sam ga zajedno sa corsati h100 vodenim hladjenjem, ono ima dva coolera na duzem ventilatora zauzama 2 od 3 slota na vrhu kucista. 

Kako sad vidim ovo je kuciste koje ce nadzivjeti barem nekoliko nadogradnji procesora i ploca, ako ne izmisle nesto bas bas dobro novo :)

 

preporucujem u svakom slucaju!

Daj bar čitaj što čovjek piše {#}

Hoče case gdje može stati 1 480mm dugačak radijator ili dva od 360mm.

Na ovom casu koji si ti stavio može samo jedan od 360mm.

Po čemu si ti shvatio da njemu treba nešto tako?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
protjeran
offline
Odabir kucista za vodeno hladenje

Zakaj nebi uzeo npr 600t???

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odabir kucista za vodeno hladenje
Doctor Freak kaže...

Zakaj nebi uzeo npr 600t???

A gdje bi u njemu stavio 480mm radijator, odnosno dva od 360mm?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Odabir kucista za vodeno hladenje

Ja bi recimo išao na rv02 i uz blagu modifikaciju ide unutra 480mm radijator.

Uz sve ove cijene koje su gore navedene, i mogučnosti nabave iz vana, ja bih išao na ovo {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir kucista za vodeno hladenje
rooswelt1991 kaže...

Ja bi recimo išao na rv02 i uz blagu modifikaciju ide unutra 480mm radijator.

Uz sve ove cijene koje su gore navedene, i mogučnosti nabave iz vana, ja bih išao na ovo {#}

Da razmisljao sam o njemu, takoder i rv01 moze podrzavati 480mm radijator ako izrezem dio koji dijeli donju "komoru" od gornje i maknem kavez sa diskovima, no htjeo sam ipak vidit dali ima jos koja opcija koja mi je promakla :)

TD za glupost
13 godina
protjeran
offline
Re: Odabir kucista za vodeno hladenje

Ako izbor nije zavrsen hteo bi dodam svoj glas jednom kucistu koje se pokazalo kao prava i zgodna stvarcica za full custom watercooling system.

Samo 2 firme cu pomenuti jel one prave i delove za kucista, sve ima rezervno, lepo izgledaju i stvarno to rade pedantno i sa ukusom.

Silverstone i CORSAIR.

Zbog polozaja maticne i zbog svega mislim a i vecina ljudi u svetu bi se slozila samnom da je CORSAIR Obsidian 800D najbolje kuciste na svetu za watercooling.

Da vam ne pricam da bi sve to stalo i u 650D ali bolje je ici na 800D koji je zamisljan za tako nesto i do dan danas nije prevazidjen.

Neke stvari tako u zivotu nikada niko ne prestigne nego ostanu najbolje i posle vise godina.

Kuciste koje ce se upgredovati kako HW bude napredovao sigurno dobijati neke nove dodatke kao sto je dobio koji podrzavaju USB 3.0, SATA III, lep, jak, prostran, zgodan za kablove i svu opremu, sve sto se osteti ili pohaba vremenom postoji rezervno a ovo je jedina serija ciji vlasnici imaju takav odnos sa kucistem i posle 2-3 god.

samo je Obsidian 800D vredan kupovine za tako nesto uz Caselabs. Naravno pomenucu i Temjin 11 koji je preskup i nije moj ukus ali isto savrsen za watercooling.

Sve ostalo je klasa ispod za to a i za vecinu drugih stvari.

Jednog dana kada vas pitaju ako niste imali Obsidian niste bili ni PC entuzijasta, to se moze reci slobodno, ako jedan deo zivota niste proveli sa nekim iz te serije.

Mozete se provuci sa nekim Lian-Li oldschool ekstra skupim uz veliko njaaaaa, sto nije Obsidian.

Olicenje kucista. Kada bi vanzemaljcu predstavljali kako izgleda stvar PC, kuciste bi bilo CORSAIR Obsidian.

EVGA Classified Engineered For Extreme OC
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2012 14:01 (Vlada011).
15 godina
offline
Odabir kucista za vodeno hladenje

Vlada, koji dio teksta ti ne razumiješ???? {#}

U taj obsidian ide samo jedan 360mm radiator, a ovaj čovjek traži kučište u koje idu dva 360mm radijatora ili jedan od 480mm

 

Šta si toliko nesposoban pročitati tekst? {#}

 

I ako več pričaš "za večinu u svijetu" da je najbolje 800d, šta su onda ld cooling kučišta? Najbolja za svemirce ili?{#}

 

Shvati da je Corsair počeo raditi serijski 99% svojih stvari, i time im automatski smanjio kvalitetu, i učinio jako puno kompromisa...

 

To što ti vidiš samo ime, to je tvoj problem , ali ako čovjek traži određenu stvar, ti mu nudiš nešto što netraži, onda to govori dovoljno o tvojoj inteligenciji {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Odabir kucista za vodeno hladenje

Imam samo OVO za reći.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Odabir kucista za vodeno hladenje

Jel moze u T11 da stane taj Radiator sto mu treba.

Ja znam da moze u Caselabs ali stvarno od ovako kucista ne znam gde bi to moglo???

 

360mm ide gore jedan u 800D.

 

Cekaj sada cemo da smislimo.

Modovali su ga ljudi za 2x480mm radiatore.

Jedan ide gore a drugi valjda dole gde je napajanje.

 

 

http://flickrhivemind.net/Tags/800d/Recent

Ali covek nece modding.

 

 

EVGA Classified Engineered For Extreme OC
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2012 18:14 (Vlada011).
15 godina
offline
Odabir kucista za vodeno hladenje

Pa da goče Moddati, puno mu je lakše Izvaditi cage iz Ravena, i diskove staviti u 5.25 slotove, i nemora rezati kučište...

T11 je toliko skup, da za te novce radije bi uzeo LD cooling kučište, kompletno od aluminija plus poseban cage samo za radijatore...

Vlada, valda, nisu ti ponude u zadnje vrijeme baš najbolje 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Odabir kucista za vodeno hladenje

Znate sta taj Xigmatek od 200e uopste nije lose kuciste.

Jeste ima ruzan prozor i bilo bi bolje da ima metalni sa kockastim prozorom ali ovako uopste nije ruzan. 

To je jedno od 10kucista ovako koja su podnosljiva. Jel moze njega da dobavi ako treba toliko ventilatora mada stvarno ne znam zasta ce 480 radiator, zasta, za grafu i CPU.

Za dve graficke i CPU??? Jedino za to.

Inace za graficku i CPU resava jedan 360mm ili 240mm za CPU i 120mm za GPU na zadnjem delu gde stoji H70 recimo.

360mm na krovu 800D mnogi ljudi koriste za hladjenje graficke i procesora sa push-pull ventilatorima jos kupe onaj poklopac kod Koolanca odozgo.

Mnogi su to napravili. 

 

Sta se pravi tu uopste od sistema i 2x360 ili 1x480 je nelogicna razlika.

Jedno opcija je za 240mm radiator manja.

 

Razumete mozda bi onda moglo 2x240mm radiator.

 

EVGA Classified Engineered For Extreme OC
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2012 23:16 (Vlada011).
15 godina
offline
Re: Odabir kucista za vodeno hladenje
Vlada011 kaže...

 

Čovjek tako hoće, nemožeš mu ti reči da to ne uzme...

Uostalom, jedan 360 nije ni približno dovoljan za jedan proc OC-an iznad 5ghz i dvije OC-ane grafe...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
protjeran
offline
Re: Odabir kucista za vodeno hladenje

Nije dovoljan, ali su dovoljni 2x 240mm.

Ja bi i plocu tu hladio.

Kako ce da radi taj SLI, pa naravno na x8, jel da??? {#}

Jbg ako kupi EVGA bice x16.

 

EVGA Classified Engineered For Extreme OC
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2012 9:40 (Vlada011).
15 godina
offline
Re: Odabir kucista za vodeno hladenje
Vlada011 kaže...

Nije dovoljan, ali su dovoljni 2x 240mm.

Ja bi i plocu tu hladio.

Kako ce da radi taj SLI, pa naravno na x8, jel da??? {#}

Jbg ako kupi EVGA bice x16.

 

Nije ti isto jedan 480mm i dva od 240mm, to ti zna svatko tko je ikad koristio vodeno.

Ukoliko uzme dva radijatora treba mu puno jača pumpa, više crijeva, veči nered po kučištu u prijevodu....

Dok recimo čovjek kupi ravena, ima radijator od 480mm dolje,iznad njega rezervar s pumpom, i to do blokova, i onda opet to radijatora.

U tgvom slučaju, trebalo bi kombinirati dva radijatora, tad bi teško mogla obična pumpa za rezervarom na sebi da to pogoni, a onda ti je to automatski manji lošiji airflow po kučištu.

Ovako je to tek par crijeva, a i raven kučišta su puno manja od fulltower kakvog ti predlažeš. Još ako stavi da mu zrak se vuće ispod case i onda puše prema gore, taman će laganini hladiti i ploču.

 

 

Ovo s evga neču ni komentirati, samo ću ti dati par linkova 1 2 matičnih koje su višestruko jeftinije od tvoje, a podržavaju x16/x16, a ima ih sigurno još, samo ovo je prvo izbacio google...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
protjeran
offline
Re: Odabir kucista za vodeno hladenje

GA-P67A-UD7-B3 (rev. 1.0)

 

 

  1. For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16_1 slot; if you are installing two PCI Express graphics cards, it is recommended that you install them in the PCIEX16_1 and PCIEX16_2 slots.
  2. 2 x PCI Express x16 slots, running at x8 ...

 

Zacutite vise jel ne znate o cemu govorim.

Ne pominjite vise SLOT kao slot na x16 nego kada se upare dva kako radi.

 

Zajebite me vise sa 2 x PCI-E X16 kada stavim dve karte radice na x8.

Zabole me ona stvar za 5 slotova na x16 ako kada ukljucim 2 rade na x8.

Dovoljna su mi dva SLOTA dva obicna slota da je svaki x16 i da kada uikljucim SLI radi na x16.

To su na mojoj 2 i 4 slot rade tako daju x16 SLI mode a ne runing at x8. 

Koristim I SLOT ali ako koristim SLI, dodajem jedan od dva 6 pin dodatna PCI-E konektora na ploci i pale se crvene lampice iznad svih PCI-E slotova i ako zelim u x16 premestam karte u II i IV SLOT.

 

 

 

MSI nisam ni gledao ali znam da su zbrljavili specifikaciju da je isto tako, pa na Maximus 5 Formula ako ubacis dve karte radice na x8, a ima mrtva dva SLOTa.

Bio sam ubedjen da su na x16 tj da rade na x16 zajedno ne svaki da je x16 sa jednom kartom, ali sam pogresio, ipak su to banditi u pitanju.

Ubio me bog ako i na Extreme ne bude tako. 

 

Koga briga 3x PCI-E 16 slota kada dve zajedno rade na x8.

Sta mi reklamiraju tu gluposti a kriju te podatke pa kada kupis dve karte one rade na x8 a ovamo ih mrcvaris do maksimuma da izvuces sve iz njih.

Da MSI je zbrljavio specifikaciju ali stavi unutra GTX 580 SLI i ako radi na x16 ja cu da se obrijem na celavo u kojem god hoces slotu. 

 

Nema Maximus 5 Formula a hoce neki MSI za AMD.

*ASUS Maximus 5 Formula -Expansion slots include two PCI-Express 3.0 x16 (x8/x8 when both are populated)

300e ploca

 

 

Mozda su je zato stopirali da joj implementiraju to.

 

A na mojoj lepo PLX bridge 2xGTX680 PCI-E 3.0 SLI runing x16 i vozi, ostale slotove mogli su da izbace sto se mene tice. 

 

 

EVGA Classified Engineered For Extreme OC
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2012 11:02 (Vlada011).
12 godina
neaktivan
offline
Odabir kucista za vodeno hladenje

Vlada, odustani, samo spammas..

Ploca je vec kupljena, asrock fatal1ty 990fx professional, 2x 16.

I za kuciste sam odabrao ravena rv01 sa XSPC RX450 radijatorom koji stize za neka 3tj iz amerike.

TD za glupost
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Odabir kucista za vodeno hladenje

Raven je odlicno kuciste a za AMD se bas ne slazem da vredi ulaganja i stavljanja pod vodu.

Vise sam za to kada je u pitanju izlazak SBa ili IBa ili Haswella odmah u prvim mesecima uloziti u vodeno hladjenje i koristiti 3-4 god sa manjim izmenama.

 

 

A ovde sam morao da odgovorim jel bi ljudi mislili da obicna ploca od 100e ima istu opciju kao moja EVGA koja sa svim funkcijama stvarno vredi tih 50-60e preko ASUS P8Z77-V Delux.

Skuplja je za taj PLX Bridge za E-ATX za 150W more CPU Power za POSCAPS, za SLI u x16 modu, za lepsi kolorit i izgled za PCI-E 3 slota vise, za angle 24 pin. To sve vredi i vise od 50e.

I necu da dopustim da prodje misljenje da neka MSI AMD ploca ima istu opciju kao ova jedinistvena za sada a nema je ni Maximus 5. 

Tako je i ASUS Western Balkan lagao pa je posle sa toga presao na objasnjenje da se x8 ne gubi mnogo ali je 3% koje se dobija klokovanjem ako je poboljsanje za njih mnogo.

Marketing cini cuda i kada pogledam sta imam za 280e pa zabole me sto neki ASUS ima 2 USB prikljucka vise to mogu da dodam ali POSCAPS da zalemim ne mogu niti da ofarbam plocu.

Jedine stvari zasta zalim stvarno su Supreme FX zvucna, i Flash Utility u BIOSu za laksu Update BIOSa jel ja ovde updatujem BIOS iz Windowsa sto nije preporucljivo jel nikada nisam preko bootable USB to radio.

Na ROG ubacim Flash sa BIOS fajlom udjem normalno u BIOS AZ onaj ili kako se zove i on sve odradi.

Ali dobro i Rampage 4 Extreme ima zvucnu kao ja i to ce resiti Creative neki kasnije jel je stvarno ona zvucna na CH4F nesto nasta bi ljudi trebali da obrate paznju posebno u izboru ASUS vs GIGABYTE mada Supreme imaju samo skupi ASUS.

 

Zapazio sam da je SLI u pitanju ili CF pogotovu zzbog toga treba voditi racuna glupo je dati tolike pare a da sa postoji CPU sa kojim bi imao 5fps vise i stabilniji fps.

I vreme je da stavim potpis *Vlada jedini na Balkanu ima plocu na kojoj SLI/CF rade na x16*. 

 

 

Da zaboravio sam da kazem da Raven moze da izgleda i bolje sa vodenim zbog polozaja grafika  i svega. 

Glupo je samo ako izgubis mogucnost da unutra drzis njegopvih 2 ili 3x AP181 ventilatore koji od ovog kucista prave frizider. 

Raven ima najbolje na svetu hladjenje koje dolazi sa kucistem, tu je Br.1 a mozda i Fortress ima iste, ne secam se.

EVGA Classified Engineered For Extreme OC
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2012 12:55 (Vlada011).
12 godina
offline
Odabir kucista za vodeno hladenje

Čovjek te lijepo zamolio da mu ne spamaš temu.
Odustani. 

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Odabir kucista za vodeno hladenje

XSPC cool. Meni su njihovi radiatori cak i najbolji. Znam uporedjivao sam pre.

Jel si odabrao radiatorske ventilatore???

 

Od ovoga bolje nema.

Kostace te kao CORSAIR H100 samo dobri ventilatori za to.

 

 

EVGA Classified Engineered For Extreme OC
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2012 13:10 (Vlada011).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice