Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.377.601
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Onda ce biti tako, hvala!
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
tintin kaže...
Hoće li Seasonic focus gold 650w biti dovoljno za grafu 6600/xt uparenu sa i5-12600k + mbo MSI z690a pro ddr4 + 2x 16gb rama + 2x ssd + 1x hdd WD Blue+ par ventova?

 bez problema . neće se ni uznojiti .... na toj napojnoj su mi dvije grafe (RTX3060 i GTX 1070 ) , komp iz potpisa i nikad ni najmanjeg problema , nemaš brige 

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jel bi možda prošlo i 550W?
Razlika u cijeni u odnosu na 650W je solidna.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Za tu konfiguraciju je i 550W skroz ok.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
tintin kaže...
Jel bi možda prošlo i 550W?
Razlika u cijeni u odnosu na 650W je solidna.

Ajme pa uzmi i5 12400F uz jeftiniju ploču i bok, za gaming i za tu karticu koju uzimaš nema nikakve razlike. Ne kužim čemu štednja na vitalnoj komponenti svakoga računala i istovremeno bacanju novaca na nešto što nije potrebno, dok i5 12400F postane preslab, slab će biti i i5 12600k, future prof zaboravi u današnje vrijeme.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2022 11:43 (Valentin17).
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ovo je proračun sa svim "potrošačima" struje:

 

Load Wattage: 465 W
Recommended PSU Wattage: 515 W

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
tintin kaže...

Ovo je proračun sa svim "potrošačima" struje:

 

Load Wattage: 465 W
Recommended PSU Wattage: 515 W

Zajebi te proracune, taj komp nema sanse povuc 300W ni u najzahtjevnijem mogucem gamingu...

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

Može samo brzinski, i7 12700 + RX 6700XT - hoće li biti dosta ako uzmem Fractal Ion+ 660W, 80+ Platinum ? 

 

Ja sam mišljenja da je to i više nego dovoljno, no neki me nagovaraju na barem 800W...

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
molnyi kaže...

Pozdrav,

 

Može samo brzinski, i7 12700 + RX 6700XT - hoće li biti dosta ako uzmem Fractal Ion+ 660W, 80+ Platinum ? 

 

Ja sam mišljenja da je to i više nego dovoljno, no neki me nagovaraju na barem 800W...

 dosta je, jace ima smisla ako zelis imati nesto na tipa 5-10 god i da ždere sve što mu baciš.

 

ja sa 750w sisom platinum guram 10700kf + 6900xt

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
GrimReaperKC kaže...
molnyi kaže...

Pozdrav,

 

Može samo brzinski, i7 12700 + RX 6700XT - hoće li biti dosta ako uzmem Fractal Ion+ 660W, 80+ Platinum ? 

 

Ja sam mišljenja da je to i više nego dovoljno, no neki me nagovaraju na barem 800W...

 dosta je, jace ima smisla ako zelis imati nesto na tipa 5-10 god i da ždere sve što mu baciš.

 

ja sa 750w sisom platinum guram 10700kf + 6900xt

Ma ovo je po meni najisplativije (cca 700 kn) a i za 4-5 godina budem opet sve mjenjal tak da mi to ne igra ulogu.

 

Hvala !

Bene docet, qui bene distinguit.
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
molnyi kaže...

Pozdrav,

 

Može samo brzinski, i7 12700 + RX 6700XT - hoće li biti dosta ako uzmem Fractal Ion+ 660W, 80+ Platinum ? 

 

Ja sam mišljenja da je to i više nego dovoljno, no neki me nagovaraju na barem 800W...

 Hahah, pa naravno da je dosta.  Ne slušaj kojekakve glusposti oko napajanja i potrebne "snage", jer vidim da ima po "kuloarima" baš hrpa gluposti. Ta tvoja kombinacija će raditi bez ikakvih problema, ne sekiraj se.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

molnyi

 

U normalnim uvjetima rada (bez OC na GPU i skidanja power limita na CPU), mislim da će tijekom gaminga konfiguracija s tim komponentama zahtijevati u prosjeku manje od 400-450 W.

 

Ako računamo s najvećim potrošnjama koje su dobili na recenzijama za GPU (20 ms peak - cca. 320 W - 12 / 3) i CPU (i7-12700K - cca. 250-300 W - 1 / 2), onda može doći do oko 600-650 W s ostalim komponentama. Iako i napajanje može u peak-ovima isporučiti više od deklariranog, ukoliko planiraš "izvlačiti" maksimum iz komponenti, onda bih ipak preporučio Ion+ 770 W. U suprotnom je dovoljan slabiji Ion+.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

molnyi

 

U normalnim uvjetima rada (bez OC na GPU i skidanja power limita na CPU), mislim da će tijekom gaminga konfiguracija s tim komponentama zahtijevati u prosjeku manje od 400-450 W.

 

Ako računamo s najvećim potrošnjama koje su dobili na recenzijama za GPU (20 ms peak - cca. 320 W - 12 / 3) i CPU (i7-12700K - cca. 250-300 W - 1 / 2), onda može doći do oko 600-650 W s ostalim komponentama. Iako i napajanje može u peak-ovima isporučiti više od deklariranog, ukoliko planiraš "izvlačiti" maksimum iz komponenti, onda bih ipak preporučio Ion+ 770 W. U suprotnom je dovoljan slabiji Ion+.

 Neće biti OC-a niti na GPU niti na CPU - i cpu je i7 12700 (bez k).

 

Meni je neki coolermaster calculator izračunao neki peak od 550W... ali s obzirom na ono kaj ja radim i igram, ne vjerujem da ću se približiti tim brojkama.

 

Hvala svima !

Bene docet, qui bene distinguit.
9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 

planiram napravit malo upgrade kompa, odnosno uzeti novi cpu i matičnu (i5-12600k i neku z690). Kad već to radim ramišljam da si odmah uzmem i novo napajanje, iako me ovo dosad odlično služilo, ali možda nije loše promijeniti sad nakon 6 godina korištenja. Jel može neka preporuka? Pod moj PC su ostale komponente, grafa je rtx 3070. Sad što se tiče cijene ne znači mi nešto posebno razlika od 100-200 kn, radije bi uzeo kvalitetnije, neko da je 80+ gold i da ima i viška snage a ne da je na knap. Dao bi 800-900 kn ako treba, mislim da je to sasvim dosta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pojavila se potreba za gibljivim kablovima za napajanje (Seasonic GFX 550 W).
Gdje se to da relativno povoljno nabaviti i moram li gledati bas Seasonic ili može i neki drugi proizvođač?
Našao sam nešto od Phanteksa na alzi.. cca 40€ s dostavom
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 9:33 (tintin).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Cansee kaže...

 

planiram napravit malo upgrade kompa, odnosno uzeti novi cpu i matičnu (i5-12600k i neku z690). Kad već to radim ramišljam da si odmah uzmem i novo napajanje, iako me ovo dosad odlično služilo, ali možda nije loše promijeniti sad nakon 6 godina korištenja. Jel može neka preporuka? Pod moj PC su ostale komponente, grafa je rtx 3070. Sad što se tiče cijene ne znači mi nešto posebno razlika od 100-200 kn, radije bi uzeo kvalitetnije, neko da je 80+ gold i da ima i viška snage a ne da je na knap. Dao bi 800-900 kn ako treba, mislim da je to sasvim dosta.

 Da, ne bi bilo loše. Npr https://www.nabava.net/search.php?q=HCG650 ili https://www.nabava.net/search.php?q=focus+750w&cod=&cdo=

tintin kaže...
Pojavila se potreba za gibljivim kablovima za napajanje (Seasonic GFX 550 W).
Gdje se to da relativno povoljno nabaviti i moram li gledati bas Seasonic ili može i neki drugi proizvođač?
Našao sam nešto od Phanteksa na alzi.. cca 40€ s dostavom

 Misliš na extendere? Ovo ? https://www.racunala.hr/Search/?c=0&l=0&term=phanteks+produ%C5%BEni

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 11:11 (FakeDeath).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Cansee

 

Možeš isto ići kao kolega prije na FD Ion+ Platinum 660 W (od 775 kn; 10 god. jamstva) ili ako je raspoloživo, EVGA 650 P6 (od 812 kn; 10(?) god. jamstva).

Za potencijalno tiši i učinkovitiji rad, evo nekoliko modela od 750 W:

 

EVGA 750 P6 (cca. 1000 kn s dostavom)

Seasonic Focus GX 750 (cca. 850 kn s dostavom i PDV-om; ili od 920 kn kod nas)

Asus Strix 750 W (od 900 kn; 5/10 god. jamstva) - ako je dobavljiv

Thermaltake GF1 850 W (od 912 kn; 10 god. jamstva)

Corsair RMx 850 W (cca. 1000 kn s dostavom)

FSP Hydro G Pro 750 W (od 930 kn; 10 god. jamstva)

TT Grand RGB 750 W (od 820 kn; 10 god. jamstva)

 

EVGA ima modificiranu platformu Focus PX modela. Focus GX se čini kao best buy, a Strix ga prati jer ima istu platformu + potencijalno bolje hladnjake i njihov ventilator s DBB ležajem. TT najjpovoljnijih 850 W, a da je kvalitetno, tj. platforma je vrlo slična onoj iz RMx-a (2021). RMx bi mogao biti najtiši od navedenih (ventilator s MagLev ležajem + opušteniji profil rada). FSP najbolji ako su ti radni uvjeti zahtjevni (pr. visoka vlaga - video: youtube.com/watch?v=Ir8kQ4o0cYo). TT Grand RGB najlošiji, ali najpovoljnije što bih osobno gledao (Sirtec/High Power platforma).

 

 

tintin

 

Ako je to ovaj Phanteks set, onda je to samo produžetak na postojeće kablove tako da su ti univerzalni i radit će na svim napajanjima. Slično nude Cooler Master i BitFenix.

Specifično za zamjenu originalnih kablova je najsigurnije ići na kablove koji su baš rađeni za određena napajanja jer izlazi na napajanjima nisu univerzalni. Pr. CableMod

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, evo samo da zahvalim na pomoći... Na kraju kupljena sisa od 750W - ispala me 105€ pa sam se zbog toga odlučio na nju umjesto Iona.

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kupljena gdje?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
tintin kaže...
Kupljena gdje?

 Grafika u HR dućanu, bili najjeftiniji na nabavi... a i sada su :)

 

Ostalo caseking.

Bene docet, qui bene distinguit.
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Nisam još kupovao od njih.
Imaju dostavu do RH ili moram preko mailboxde?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
tintin kaže...
Nisam još kupovao od njih.
Imaju dostavu do RH ili moram preko mailboxde?

 15€ DHL 

Bene docet, qui bene distinguit.
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
molnyi kaže...
tintin kaže...
Nisam još kupovao od njih.
Imaju dostavu do RH ili moram preko mailboxde?

 15€ DHL 

 Evo samo da javim... ploča DOA. 

 

 

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2022 23:12 (molnyi).
14 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Može li fortron hexa + 400W pokrenuti RX580 4Gb + i5 6402p i 2x8gb DDR4 + SSD+HDD
Undervoltao bih je ako bi pomoglo..
Edit: uzeo sam FSP hyper 700w
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.2.2022 17:48 (DISPLAY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ako se ukaže potreba za jačim napajanjem od Seasonic GX 550 zanima me ako su kablovi ostalih Seasonic GX napajanja kompatibilni tj. mogu li ostati kablovi od GX 550 ako stavim GX 650 ili GX 750 napajanje?
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2022 13:48 (tintin).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, uglavnom su svi njihovi kablovi iz trenutno dostupnih modela međusobno kompatibilni. Za eventualne razlike između određenih serija može se pogledati tablica (link) u kojoj su navedene kompatibilnosti.

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Veće opterećenje me ne mora brinuti tj. debljina žica je ista?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, ista je jer tehnički uvijek imaš isto opterećenje na priključcima, neovisno o snazi napajanja. Veća snaga napajanja znači samo da ćeš više kablova priključiti na njega.

2 godine
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav svima...nedugo sam kupio gotovu konfiguraciju (spec. na profilu) koja je imala 500w napajanje....oni su tako slozili očito da je dosta,a nisam se previse raspitivao pošto je pod garancijom i ne planiram overclockat ništa...razmisljam o kupnji nove grafičke rtx 2060, pa me zanima bi li dovoljno bilo to napajanje ili treba jače,ne planiram ništa ovrclockat,samo gejming (bf5 , bf 2042).

Za rx 570 8 gb piše 120w, a za rtx 2060 pise 160w,i to je sve opet u granicama ,bar tako piše na online calculatoru,ali pitam da se uvjerim da si ne sjebem to

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Napisi tocan model napajanja, ali ako radi rx 570 trebala bi i 2060.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice