Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.386.841
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

+1 za riotoro, trenutno bb napajanje, 550kn za 650w, full modularno, 80+ gold certifikat, 120mj gare.

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pozdrav ekipa trebam novo napajanje za ovu konf.

i3 7100

gtx 760

asus z270p

8gb rama 3200mhz

ssd i hdd

pa sam mislio ovo 

Napajanje 450W, COOLERMASTER MWE Bronze v2

 

ili 

FORTRON Hexa Plus, 500W, 80+, active, 12cm

 

ovo su mi lako dostupna i cijenom prihvatljiva napajanja, samo me zanima jesu li dovoljno dobra

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
3008ivan kaže...

pozdrav ekipa trebam novo napajanje za ovu konf.

i3 7100

gtx 760

asus z270p

8gb rama 3200mhz

ssd i hdd

pa sam mislio ovo 

Napajanje 450W, COOLERMASTER MWE Bronze v2

 

ili 

FORTRON Hexa Plus, 500W, 80+, active, 12cm

 

ovo su mi lako dostupna i cijenom prihvatljiva napajanja, samo me zanima jesu li dovoljno dobra

 

 

 Ako bas nista drugo ne zelis, onda Fortron.

Kovačić
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
acmilan2 kaže..

 

 

 Ako bas nista drugo ne zelis, onda Fortron.

 nije da ne zelim nest drugo ako je bolje ali do 400 iz linksa i hgspota ne vidim nista bolje.

ako ima nesto bolje za te novce rado cu uzeti

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
3008ivan kaže...
acmilan2 kaže..

 

 

 Ako bas nista drugo ne zelis, onda Fortron.

 nije da ne zelim nest drugo ako je bolje ali do 400 iz linksa i hgspota ne vidim nista bolje.

ako ima nesto bolje za te novce rado cu uzeti

 Tu se opet otvara zasto bas links ili hg spot koji su jedni od skupljih.

 

Riotoro BUILDER EDITION PSU 600W 80 Plus

SilentiumPC napajanje Vero L2 600 W

Fortron napajanje Hexa Plus 500W 80+

Fortron napajanje Hyper K 500W

Riotoro BUILDER EDITION PSU 500W 80 Plus

 

Evo nekih primjera sto sve moze za 400 i manje kuna

Kovačić
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo uzeo sam RIOTORO ENIGMU 650w Gold...540kn

 

Mislio sam da če biti teže...od starog..

Uglavnom neka mu je sa srečom...kuc, kuc, kuc...

 

Jedino mi nije jasno zakaj je po defaultu postavljeno bez venta...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Zver kaže...

Evo uzeo sam RIOTORO ENIGMU 650w Gold...540kn

 

Mislio sam da če biti teže...od starog..

Uglavnom neka mu je sa srečom...kuc, kuc, kuc...

 

Jedino mi nije jasno zakaj je po defaultu postavljeno bez venta...

 Pa zbog tišine valjda. I pusti ga tako.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pitanje, imam phenom x6 1055t i r7 260 oc, 8 gb ddr3 i 1 hdd, jeli ikako moguce da MS PRO 550W ATX P4 posluzi za napajanje tih komponenti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Moglo bi posluzit ali MS industrial opcenito ima najlosija (srotex) napajanja , ako rikne moze ti skurit mbo ili jos poneku komponentu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Sve znam, medjutim cisto me zanima jeli uopce vrijedi pokusavat jer trenutno nemam drugo napajanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Danas testiran pc pod stres testom cpu i gpu u isto vrijeme, 12v rail je pao na 11.52v (hw monitor + multimetar), jeli to prevelik pad napona ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Fly598 kaže...

Danas testiran pc pod stres testom cpu i gpu u isto vrijeme, 12v rail je pao na 11.52v (hw monitor + multimetar), jeli to prevelik pad napona ili?

 

Po meni je sve ispod 11.7 koma.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kod mene je 12.034-12.099V. Nego, zna li netko, tj. je li uopce moguce na kompu provjeriti brzinu ventilatora napajanja? Ne vidim taj podatak ni na HWinfo ni na HWmonitor.. Pretpostavljam da bi trebao imati vent od napajanja direkt ukopcan negdje na maticnu da bih mogao vidjeti sto nije bas zgodno.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
The_Fichek kaže...

Kod mene je 12.034-12.099V. Nego, zna li netko, tj. je li uopce moguce na kompu provjeriti brzinu ventilatora napajanja? Ne vidim taj podatak ni na HWinfo ni na HWmonitor.. Pretpostavljam da bi trebao imati vent od napajanja direkt ukopcan negdje na maticnu da bih mogao vidjeti sto nije bas zgodno.

 Ako imaš EVGA SuperNOVA NEX1500 Classified Power Supply onda imaš sreće i može se :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Fly598

 

Propisana ATX granica je 5%, znači 11,4 V. Do tog napona bi ostale komponente trebale relativno normalno raditi. Ono što bi moglo stvarati problem su oscilacije napona (ripple) koje možda i izlaze iz propisanih granica jer je to napajanje vrlo loše kvalitete.

U svakom slučaju ga pokušaj što prije zamijeniti.

 

 

The_Fichek

 

Kod većine napajanja brzina vrtnje ventilatora se podešava samo kroz napon (2 žice) tako da ni napajanja "ne znaju" na koliko se vrte njihovi ventilatori. 

Osim navedene EVGA-e, još mi pada na pamet Corsair-ove RMi, HXi, AXi serije, određeni Thermaltake DPS modeli, NZXT Ex50 serija... be quiet! 11 1000W nema tu mogućnost.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 9:10 (kiwi_91).
6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

Planiram sloziti ovu konfiguraciju:

AMD Ryzen 5 2600x

SAPPHIRE PULSE RADEON RX 570 8gb

RAM 16gb DDR4 3000MHz

M.2 SSD 128gb

HDD 500gb

a ovo napajanje mi izgleda zanimljivo : https://www.instar-informatika.hr/napajanje-seasonic-ss-620gb-620w/0150794/product/ pa me zanima da li je to dovoljno uzevši u obzir da bih u budućnosti nadogradio RAM memoriju, neka novija grafika i mozda jos jedan ssd..

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Igor971 kaže...

Pozdrav,

 

Planiram sloziti ovu konfiguraciju:

AMD Ryzen 5 2600x

SAPPHIRE PULSE RADEON RX 570 8gb

RAM 16gb DDR4 3000MHz

M.2 SSD 128gb

HDD 500gb

a ovo napajanje mi izgleda zanimljivo : https://www.instar-informatika.hr/napajanje-seasonic-ss-620gb-620w/0150794/product/ pa me zanima da li je to dovoljno uzevši u obzir da bih u budućnosti nadogradio RAM memoriju, neka novija grafika i mozda jos jedan ssd..

 

 Nemoj to uzimati, to je stara platforma.

Uzmi Riotoro ENIGMA jer je to  prepakirani Seasonic FOCUS PLUS.

Sve kvalitetni japanski kondenzatori, Gold certifikat, jako, tiho, pouzdano i 10.g. garancija. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 12:02 (Mile 74).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Igor971 kaže...

Pozdrav,

 

Planiram sloziti ovu konfiguraciju:

AMD Ryzen 5 2600x

SAPPHIRE PULSE RADEON RX 570 8gb

RAM 16gb DDR4 3000MHz

M.2 SSD 128gb

HDD 500gb

a ovo napajanje mi izgleda zanimljivo : https://www.instar-informatika.hr/napajanje-seasonic-ss-620gb-620w/0150794/product/ pa me zanima da li je to dovoljno uzevši u obzir da bih u budućnosti nadogradio RAM memoriju, neka novija grafika i mozda jos jedan ssd..

 

 

Jesi ti to vec kupio ili tek kupujes? Taj CPU ti se uopce ne isplati.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koji cpu bi mi vi preporucili? Da je u tom cjenovnom rangu

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ima Ryzen 1600 sa "AF" oznakom u sifri, to ti je nova serija 1600 rađena na 12nm zen+ arhiktetura ili čitaj to ti je r5 2600 pod 1600 nazivom a ima ih već od 750kn na nabavi, dobiješ isti CPU a platiš manje

6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Gledao sam na nabava.net i to su sve obicni ryzeni 1600, nisam uspio naci af verziju. Mislim da se ne moze kupiti u hrvatskoj.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

moraš tražiti po ovoj šifri: YD1600BBAFBOX

 

bitan je taj "af" u šifri, stari modeli imaju "ae".

 

 

https://www.nabava.net/search.php?q=yd1600bbafbox&tpkp=1&kPostavke.pregledSortTrazilica=2&kPostavke.pregledBrojProizvoda=30

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Igor971 kaže...

Gledao sam na nabava.net i to su sve obicni ryzeni 1600, nisam uspio naci af verziju. Mislim da se ne moze kupiti u hrvatskoj.

   

6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala na objasnjenju

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pozdrav svima

prije par dana sam tražio preporuku za napajanje mislim da bih ga trebao mijenjati ili možda ne? radi se o gigabyte napajanju od 460w starom 8+ god trenutno radi bez problema. u prilogu je slika iz hwinfo

dakle pitanje je jel moram hitno mijenjat napajanje ili mogu još malo pričekat pa sad uzeti još 8gb rama ili ssd od 500gb?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
3008ivan kaže...

pozdrav svima

prije par dana sam tražio preporuku za napajanje mislim da bih ga trebao mijenjati ili možda ne? radi se o gigabyte napajanju od 460w starom 8+ god trenutno radi bez problema. u prilogu je slika iz hwinfo

dakle pitanje je jel moram hitno mijenjat napajanje ili mogu još malo pričekat pa sad uzeti još 8gb rama ili ssd od 500gb?

 

 Sve je 5 što se tiče napona.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
3008ivan kaže...

pozdrav svima

prije par dana sam tražio preporuku za napajanje mislim da bih ga trebao mijenjati ili možda ne? radi se o gigabyte napajanju od 460w starom 8+ god trenutno radi bez problema. u prilogu je slika iz hwinfo

dakle pitanje je jel moram hitno mijenjat napajanje ili mogu još malo pričekat pa sad uzeti još 8gb rama ili ssd od 500gb?

 

 Ja vrtim na jednom stroju napajanje staro 13 godina - 550vx (ryzen gore, 1060ica i svasta jos nesto). Valjda mu nece ova 13-ta biti nesretna

Nista nije hitno, ako je napajanje kvalitetno i ne cijedis ga.

 

 

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
3008ivan kaže..

Prvo očitanja preko nekog programa često nisu točna, napone treba izmjeriti voltmetrom na odgovarajući način.

Nadalje, koliko vidim ti ni na koji način nisi opteretio računalo, pitanje je kakvi su naponi kad je napajanje opterećeno.

Napajanje od 8 godina koje vjerujem i kad je novo bilo nije bilo neke kvalitete treba mijenjati.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

Do jucer sam imao ovo napajanje http://www.logicconcept.eu/logic500.html (radi i dalje ali smrdi po zagorenoj plastici pa ne bih riskirao).

 

Da li bi ovo napajanje bilo u tom rangu, ne mislim raditi upgrade za trenutnu konfu pa ne bih uzimao nesto jace 

https://www.va.com.hr/Katalog/tabid/63/CategoryID/61/List/1/Level/a/ProductID/33536/Default.aspx?SortField=Free2+DESC%2cUnitCost

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mozes riskirt sa MS napajanjem ali ja ne bi sada ne znam o kakvoj konfiguraciji se radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice