HAF 932 Advanced review by jura

poruka: 14
|
čitano: 7.286
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
HAF 932 Advanced review by jura

evo danas kupil HAF 932 ADVANCED:

 

BOJA: crna

 

MATERIJAL: čelik/plastika

 

TEŽINA:13.4 KG / 29.5 lbs

 

DIMENZIJE:(W) 243 x (H) 560 x (D) 564 mm
                    (W) 9.6 x (H) 22.0 x (D) 22.2 inch

 

MATIČNE PLOČE:Micro-ATX / ATX / E-ATX

 

5.25" utori: 5 bez koristenja 3,5'' utora

 

3.5"utori: 5+1

 

I/0 PANELI:USB 3.0 x 2
                     USB 2.0 x 4, IEEE 1394a x 1, eSATA x 1, Mic x 1, Audio x 1 (supports HD audio)

 

VENTILATORI: Naprijed:  230 x 30 mm red LED fan x 1 / 700 rpm / 19 dBA
                         Bočno : 230 x 30 mm standard fan x 1 / 700 rpm / 19 dBA (supports 120 mm fan x 4)

                         Gore: 230 x 30 mm fan x 1 / 700 rpm / 19 dBA (supports 120 mm fan x 3 / 120 mm fan x 1 + 230 x 30 mm fan x 1)
                         Odotraga: 140 x 25 mm fan x 1, 1200 RPM, 17 dBA (supports 140 mm fan)

 

MAX.KOMPAKTIBILNOST:Grafička: 320.7mm (dužina)

                                           Hladnjak: 172.1mm(visina)

 

PAKIRANJE:ništ drugčije od ostalih,kartonska kutija,kučište smješteno u zaštitni stiropor i stavljeno sve u plastičnu vreču,šarafiči,kotači

 

DIZAJN: eh dizajn...jednima se sviđa,drugima ne, meni osobno je kučište odlično.puno ravnih linija sa karakterističnim ventilatorima koji najviše gornji i bočni upadaju u oči.

 

932 Advanced vs 932: crna unutrašnjost,usb 3.0

 

PLUS: mogučnost ugradnje napajanja i gore i dolje,sprovođenje kabla,ventilacija(odličan protok zraka),crna unutrašnjost,spremno za vodeno-puno rupa za sprovođenje cijevi od vodenog,kavez sa antivibracijskim gumicama za ugradnju HDD-a,ugradnja HDD-a i DVD-a bez alata,antivibracijske gumene nogice

 

MINUS:Filteri za prašinu

 

ZAKLJUČAK: Odlično kučište sa stvarno jako malo mana,prostrano i  ogromno,tiho s obzirom na veličinu ventilatora,odličan cabel management,kotači u opremi ako često razmještate komp u prostoru,

 

OCJENA: 9.5/10

                -kučište je hebeno i stvarno odlično,crveni led na ventu naprijed je super i ne svjetli jako(ja baš ne volim ta led svjetla),nema šanse da vam bude žal kad ga kupite,meni odlično i zbog bočnog venta jer imam cfx,jedina mana i nedopustiva kod kučišta 1000kn+ ,s tim da ima takve ventove,da nema filtere za prašinu.

 

 

 

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2011 1:46 (jura).
Moj PC  
29 0 hvala 12
12 godina
neaktivan
offline
HAF 932 Advanced review by jura

Dobar review odličnog kućišta {#}

Ofc.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HAF 932 Advanced review by jura

danas odlučil postaviti mrežicu protiv prašine na kučište.

 

u baumaxu kupljena za 20kn mrežica protiv komaraca 130x150.u pakiranju dolazi i samoljepljiva traka koja mrežicu drži.


20kn 20kn
 
mrežica i samoljepljiva traka mrežica i samoljepljiva traka
bočna strana mi je usisavala ogromnu prašinu kak se i vidi po slici.

bočna strana bočna strana
za skidanje bočnog ventilatora potreban imbus.nakon skidanja i mjerenja postavljena samoljepliva traka i izrezana dva komada mrežice.

bočni vent bočni vent
 
več stavljena mrežica na trake(slabo se vidi) več stavljena mrežica na trake(slabo se vidi)
 
dvije izrezane mrežice postavljene bočno dvije izrezane mrežice postavljene bočno
isti postupak i sa prednje strane.

i zadnja stvar ispod napajanja.

 
na kraju da vam dam jedan savjet.kad budete išli stavljati mrežicu nemojte ko ja napraviti grešku pa staviti samo dvije mrežice nego barem četri za bolju učinkovitost zaustavljanja prašine.

bočno i naprijed sam izrezal po mjerama samo dvije mrežice i tak sam postavil,a možete jednu veču površinu izrezati pa preklopiti više puta.tak sam napravil ispod napajanja.

 

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2011 13:27 (jura).
Moj PC  
8 0 hvala 2
16 godina
offline
HAF 932 Advanced review by jura

SLI kod Chieftec BA-02B-B-B big tower je bila loša kombinacija što se temperatura tiče koje su dostizale i 100 C. Morao sam nešto učiniti da bih dobio pristojne temperature i odlučio sam uzeti jedno od HAF kućišta koji imaju odličan protok zraka i hvaljeni su na forumima što se hlađenja tiče. HAF 932 je uredno odradio domaću zadaću što se toga tiče i sad je prva kartica na nekih max 75 a druga se vrti oko 60 u BF3. Ventilator na bočnoj stranici izgleda radi svoj posao odlično. Procesor isto ima nešto manje temperature ali tu ne mogu reći da je kućište toliko zaslužno jer sam mijenjao pastu i dodao drugi vent na cooler. Što se hlađenja tiče, ovo kućište zaslužuje preporuku. Pošto sam osjetljiv i na buku računala, mogu reći da je buka u granicama prihvatljivog čak i na maksimalnim vrijednostima vrtnje ventilatora koji su došli sa kućištem. Kad se smanje na 50%, zapravo se i ne čuju od ostatka ventilatora na komponentama. Kad već spominjem buku, ugodno iznenađenje je sistem za diskove. Mehanički diskovi su doslovno postali nečujni u ladicama. Nema više roštanja diskova. :) Veliki plus. 

 

Ono što bih promijenio je boja svjetla aktivnosti diska koja je ista kao i power led - plava. U kućištu ima dovoljno prostora ali ne bi bilo loše da je malo veće ipak. Ipak je niže nekih desetak centimetara od prethodnog big towera te mi je malo čudno kad sad pogledam na kućište. Stvar navike.

 

Uglavnom... Prvi dojmovi su odlični što se tiče temperatura. Pretpostavljam da će biti problema sa prašinom, ali vidim da je kolega gore već predložio riješenje. Izgled je stvar ukusa ali ipak uživo nije toliko nabrijan da bih rekao da je samo za klince. Eh da... Zgodna stvar je i što sam uspio nekako utrpati hrpu kabela iza matične tako da instalacija ipak izgleda pristojno. Sve u svemu, dojmovi su za sad pozitivni.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HAF 932 Advanced review by jura
Sil kaže...

Ono što bih promijenio je boja svjetla aktivnosti diska koja je ista kao i power led - plava. U kućištu ima dovoljno prostora ali ne bi bilo loše da je malo veće ipak. Ipak je niže nekih desetak centimetara od prethodnog big towera te mi je malo čudno kad sad pogledam na kućište. Stvar navike.

Ja sam na svojem te plave ledice zamijenil s crvenima i sad odlično izgleda, 5 minuta posla !

Music As A Weapon !!
16 godina
offline
Re: HAF 932 Advanced review by jura
Haf932 kaže...
Sil kaže...

Ono što bih promijenio je boja svjetla aktivnosti diska koja je ista kao i power led - plava. U kućištu ima dovoljno prostora ali ne bi bilo loše da je malo veće ipak. Ipak je niže nekih desetak centimetara od prethodnog big towera te mi je malo čudno kad sad pogledam na kućište. Stvar navike.

Ja sam na svojem te plave ledice zamijenil s crvenima i sad odlično izgleda, 5 minuta posla !

Gdje si nabavio ledice? Stavio bih zelenu na power led i crvenu za hdd.

13 godina
offline
HAF 932 Advanced review by jura

Ja sam uzeo od forumasa Dava , pa evo pogledaj u mojoj temi kak sam to zamjenil. Ak te jos kaj zanima , samo pitaj !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
HAF 932 Advanced review by jura

Evo malog modinga kučišta,ali prije slika moram zahvaliti zagy15061984 koji je umjesto dogovorenog da mi donese svoju plexi stranicu da si izmjerim,poklonil plexi izrezanu po mjeri sa izrezanim crtama za zrak.HVALA LJUDINO{#}

 

nisam htel staviti plexi sa vanjske strane kučišta kak sam videl kod nekih nego sa unutarnje strane.

ja i stari(najbolje kad vas je dvoje da pridržite kod rezanja i bušenja)smo izbušili i izrezali stranicu i vidli da nam plexi smeta da se stranica od kučišta zatvori.mogli smo izrezati rub kučišta,ali nisam htel to pa smo na izrezanu stranicu kučišta navarili okvir i time pomaknuli plexi za nekih 5 cm desno i sa tim dobili da se kučište može fino zatvoriti.

taj rub je smetal taj rub je smetal
 
gotov navareni okvir gotov navareni okvir
 
vidi se prvotno izrezano i navareni okvir vidi se prvotno izrezano i navareni okvir
moral sam malo i izrezati vent bočni jer mi je smetala noctua.

izrezani bočni vent izrezani bočni vent
i eto kučišta,ali bez filtra za prašinu(naručeni):

bez venta bez venta
 
sa ventom sa ventom
 
čekaju se filtri za prašinu čekaju se filtri za prašinu
i evo malih problema na koje sam naišel:

 

bušenje rupa na plexiju,morate biti jako oprezni jer lako puca(ako dobro ne zategnete svrdlo,ono se zaustavi i strga plexi) i topi se kod bušenja i mala greška vam može uništiti sav trud.meni puklo kad sam bušil kod ugla,ali me spasilo to kaj smo zavarili okvir i onda sam ga mogel izrezati po dužini za taj komadić.

rezanje stranice od kučišta,ja sam ju rezal sa fleksericom,a neki su ju rezali sa ubodnom pilom.sa fleksericom je lakše izrezati,ali onda se boja ošteti(makar nije tak strašno) gdi ste rezali,a kod ubodne se ošteti malo ili se opće ne ošteti,ali je teže rezati.

 

Mislim da bi to bilo to.

LP do sljedećeg modanja.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
13 0 hvala 0
13 godina
offline
HAF 932 Advanced review by jura

Odlično izgleda s plexijom. CM bi trebao takve prozirne stranice napravit i stavit u ponudu kao sto imaju za Cosmos i 690 !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: HAF 932 Advanced review by jura

Mrezica protiv komaraca(nisam siguran) ali mislim da nije tanja od filtera koji se nalaze u onom delu sto se skida na 650D i 6500T napred.

Takva mrezica je i na CM 690 II ona tanka tanka ali to za prasinu nije dovoljno. Prasina kroz taj fabricki od 600T i 650D prolazi.

Demciflexa se mora dokopati. Ne znam druge ali za njih kazu da su najbolji, ostalo zadrzi 50% prasine. 

Ne ulece ona mnogo unutra ali vidim da se kroz te filtere provlaci ona najstinija koja se hvata za pera ventilatora i kada ih pipnes cini ti se da su masni a u stvari je ta najsitnija prasina.

To samo resava demciflex i ciscenje ANTEC spray onaj sa krpicom iznutra i cetka za farbanje neka mekana.

Cudi me da CM nije napravio za HAF providnu stranicu posto im je to najprodavanije kuciste ja mislim. 

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
13 godina
offline
Re: HAF 932 Advanced review by jura
Haf932 kaže...

Odlično izgleda s plexijom. CM bi trebao takve prozirne stranice napravit i stavit u ponudu kao sto imaju za Cosmos i 690 !

Pa napravio je. klik

 

I naravno klik.

 

 

Jura@ pohvale za trud. Moje mišljnje je da plexi i bočni vent ne idu zajedno. Jednostavno mi ne zgleda al svako ima svoj ukus.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2012 12:43 (strit).
16 godina
neaktivan
offline
HAF 932 Advanced review by jura

Ma najteze sam napravil i sad lako mogu kupiti jednu plexi stranicu i staviti ju da bude bez venta.vent sam ostavil zbog grafa.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2012 14:55 (jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HAF 932 Advanced review by jura
strit kaže...

Pa napravio je. klik

 

I naravno klik.

Ma ja sam mislio samo stranice da ih ima posebno za kupit, a ne s kucistem !

Music As A Weapon !!
16 godina
neaktivan
offline
Re: HAF 932 Advanced review by jura
Haf932 kaže...
strit kaže...

Pa napravio je. klik

 

I naravno klik.

Ma ja sam mislio samo stranice da ih ima posebno za kupit, a ne s kucistem !

ima za kupiti,ali ne šalju u Hrvatsku.bilo je i sa čistim plexijem bez slike zmaja,ali ih trenutno nemaju.

makar piše da šaljeju samo za us i canadu,može se izabrati hrvatska za shiping.

e sad ako se da nekome napraviti account pa napraviti fake order i onda provjeriti dal šalju ili ne.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2012 17:37 (jura).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice