Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.533
|
čitano: 1.046.681
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
Re: Vodič za odabir kućišta
UltrasVinkovci kaže...

Bok ljudi, postoji li kuciste gdje je prozor na desnoj strani? Tj da su komponente na toj strani naime, racunalo mi stoji na lijevoj strani stola i rado bih da  se vide komponente.

https://www.nabava.net/search.php?q=Sharkoon+Rev200&cod=&cdo=

6 godina
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav,

molio bih pomoć ako tko ima iskustva sa ovim kućištem https://www.xpg.com/us/xpg/640?tab=description

pogledao sam recenzije ali bih ipak htio mišljenje od nekoga tko se susreo sa njim ili neki savjet da li kupiti ili ne

unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci
Vodič za odabir kućišta

Jako mi se dopada ovo kućište. https://www.coolermaster.com/catalog/cases/mid-tower/masterbox-lite-5-argb/

Da li bi bilo okej za neki CPU koji nije K i koji se neće overklokovati uz neku RTX 3060 Ti grafičku?

Tj, kako mu je hlađenje, temperature i slično.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.11.2021 12:25 (Dragonbane).

0 0 hvala 0
10 godina
Vodič za odabir kućišta

I ekipa, vrijedi li 2 keka ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Meni ne jer je bolesno velikih dimenzija.

Mislim da je kuciste za total radijator hladjenje.

Survivor - eye of the tiger
12 godina
DarthMarkus kaže...

Konačno kućište sa napajanjem gore i ventilatorima dolje koji ubacuju zrak direkt na grafu. Ovo samo pokazuje koliko proizvođači lutaju i svako malo mijenjaju koncept i marketing.

Ja se držim provjerene metode, jeftino kućište od 300 kn, maknuta bočna stranica i kućište okrenutuo tom starnom prema stolu/zidu tak da se nekaj slučjano ne lupi nogom i sl. 

Teperature odlične, prašina se i tak mora vremenom očistiti više/manje. Pet minuta kistom po ventilatorima i komponetama svakih pola godine. 

8 godina
Ti onda skoro i nemaš prašine doma. Meni bi se tepison napravio između venta i hladnjaka da nemam filtere :D
9 godina
DarthMarkus kaže...

Prika, bio crni petak, jesi opalio mozda ovo kuciste..?

If not?! Najnize sto sam ga nasao..... fractal-design-torrent-tg-dark

ajmo ozivi temu

10 godina
metallic kaže...
DarthMarkus kaže...

Prika, bio crni petak, jesi opalio mozda ovo kuciste..?

If not?! Najnize sto sam ga nasao..... fractal-design-torrent-tg-dark

ajmo ozivi temu

Ma nisam, ali da me vuče...uh.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
9 godina

Moram ti reci da si u pravu, malo sam temeljitije proucio i cini se REAL DEAL, taj TORRENT.

Bio sam prestrog ranije jer mi se gadi cijena za kejs od 2000kn al jebiga. Ono sto nije po mom ukusu je udaljenost front panela od maticne, predaleeeko.

Evo, da je mrvicu kompaktnije kuciste, tj malo uze i krace. Odma bih ga kupio (200€). Ovako mi se cini da je radjeno za neki powerhouse komp sa E-atx, a ne moj bugdet PC, koje bi se izgubile unutra...

Posljednje, kao da je preveliko za stol, a ima airflow za usisat sve s poda. Ahh :D

Inace izgled i izrada me tjeraju da poludim.

Ti sto kazes, sto sad imas?

3 godine
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav.. Nije nužno idealno mjesto za pitat no ovdje će se najprije vidjet. Je li se desilo kome da mu zbog prašine ne funkcionira neki od 3.5mm jackova na kučištu? Imam PH P400A s jackovima vertikalno gore koje do danas u ovih godinu i pol doslovno nikada nisam koristio, i sad krenem uštekat novi headset i samo jedna sluška dela pa gledam wtf. Je li moguće (edit: sigurno je moguće, no jel vjerojatno) da prašina jednostavno prekine kontakt?

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2021 11:53 (Apocalypso722).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
Vodič za odabir kućišta

Ima netko prijedlog za MIDI minimalističko kučište da ima bar jedan USB C na fronti? Naravno, na našem tržištu.

0 0 hvala 0
9 godina
love2ml86 kaže...

Ima netko prijedlog za MIDI minimalističko kučište da ima bar jedan USB C na fronti? Naravno, na našem tržištu.

Minimalisticko = skupo.

Ovo je tako npr:

fractal-design-define-7-compact

-nzxt-h510-atx-usb-

I bijelo... dx500 BeQuiet

koji je budjet uopce? Ima corsair dobrih......

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2021 8:50 (metallic).
3 godine
metallic kaže...
love2ml86 kaže...

Minimalisticko = skupo.

Ovo je tako npr:

-nzxt-h510-atx-usb-

Dao si super prijedloge, i cijenom prihvatljive. Mislim da ću ići na dx500. Hvala ti.

10 godina
Teško moguće, vidi jesi pospaja unutar pc-a sve kako treba.
9 godina
love2ml86 kaže...
metallic kaže...
love2ml86 kaže...

Minimalisticko = skupo.

Ovo je tako npr:

-nzxt-h510-atx-usb-

Dao si super prijedloge, i cijenom prihvatljive. Mislim da ću ići na dx500. Hvala ti.

Ajde neka, to je onako vec provjerenih par iz osobne arhive. Mislim da nema loseg izbora tu.

Iako imam osjecaj da sam zaboravio nesto dobro. Javim ako se sjetim.

Lp

EDIT:

love2ml86 jesi vidio: corsair 4000-series-cases

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2021 17:16 (metallic).
2 tjedna
protjeran
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav,

treba mi kućište koje može primiti ATX ploču s kulerom Freezer 50 TR(165mm).

Sva kućišta koja gledam su do 160mm.

Što jeftinije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Vodič za odabir kućišta

0 0 hvala 0
2 tjedna
protjeran

Zahvaljujem.

U međuvremenu sam naletio na https://www.futura-it.hr/kuciste-antec-nx400-midi-atx-crno-bez-napajanja-nx400/63163/product/

Prihvaća do 170mm, a htio bi malo lufta.

3 tjedna
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav, koji dobar midi tower atx dolazi s vec ugradenim ventilatorima na tri strane, front, back, top? Za 400-500kn

Imao zalman z3+ do sada, radi odlicno par godina. Sad uzimam novu konfu.

0 0 hvala 0
9 godina
Vodič za odabir kućišta

BitForce ARGB-4, 4 argb ventilatora, filteri za prašinu, staklo, visina cpu coolera do 165mm.

0 0 hvala 0
12 godina
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav svima na forumu!

U potrazi sam za kućištem za buduću CAD radnu stanicu. Dakle ne trebam RGB čudesa i nebesa. Kućište bi trebalo biti dovoljno veliko da u njega stane normalna ATX ploča. Ako je veće, naravno da nije problem.

Što se mene tiče može case biti i od neke starije radne stanice, Pa ako netko ima nekoga tko prodaje ili zna nešto mjesto za šoping - neka napiše.

Ja bih bio zadovoljan sa nečim ovakvim:

Dell Precision Tower 5600

ili

Fujitsu Celsius J550

ili

Lenovo Thinkstation p340 workstation

Naravno da može i preporuka za neko "normalno" kućište,ali da ne vrište boje na sve strane. Ukoliko ima neko kućište koje treba modificirati - nije problem,dobar sam sa alatom 

Hvala svima koji nešto odgovore!

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.1.2022 20:07 (merlin10).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
merlin10 kaže...

Za radnu stranicu preporučio bih neki BeQuiet model koji ti je najljepši, složiš računalo unutra da ni ne znaš da radi kako je tiho.

Posao je posao i ovdje bih svakako gledao kvalitetu, tu kućište možeš koristiti godinama, Silent Base 601 ili veći 802 je idealan po meni za ovakav stroj koji radi nešto stvarno korisno, ima modela bez prozora i svi imaju zvučnu izolaciju.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 19:11 (Valentin17).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice