Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.387.911
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Zalman s3.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

hvala, ali kad sam napisao "bez plexija" sam mislio na prozirni panel

nešt ovakvo?

https://www.silentiumpc.com/en/product/armis-ar1/

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Antropofob kaže...

hvala, ali kad sam napisao "bez plexija" sam mislio na prozirni panel

nešt ovakvo?

https://www.silentiumpc.com/en/product/armis-ar1/

 Aramis ti nema 2 nego jedan ventilator. Mozda ti je bolje za 100 kn ici na malo veci i tezi AR6 (isto 1 ventilator), vise prostora, lakse slaganje, stabilniji...

 

https://www.nabava.net/search.php?q=silentiumpc+armis+ar6

 

Samo provjeri kod prodavaca, da uistinu nude i taj jedan ventilator.

 

 

AMD Fanboyčina
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 8:23 (GdjeSuBikovi).
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Pa cuj, sva ta kucista imaju prakticki identican layout, da ne kazem da im samo promjene predju masku.....

Moj.prijedlog za s3 je isao u smijeru kvalitete, obrade, izuzetno povoljne cijene, a ta plexi stranica je dovoljno zatamnjena da se unutra nista ne vidi, ako ne svjetli.

No, ako bas mora biti bez pleksija....kako rekoh, svejedno je sto uzmes.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Damir22 kaže...
Pa cuj, sva ta kucista imaju prakticki identican layout, da ne kazem da im samo promjene predju masku.....

Moj.prijedlog za s3 je isao u smijeru kvalitete, obrade, izuzetno povoljne cijene, a ta plexi stranica je dovoljno zatamnjena da se unutra nista ne vidi, ako ne svjetli.

No, ako bas mora biti bez pleksija....kako rekoh, svejedno je sto uzmes.....

Bude Zalman, jer je Futura u igri. Silentium izgleda izvrsno, ali ne kupujem ja nažalost.

Hvala svima na savjetu.

Nemogu vjerovat kolko kučišta sa rupama na boku i ladicama za optičke uređaje, ko da smo na početku stoljeća.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Samo ulozi u dodatne prednje ventilatore, ako su potrebni,neznam koje komponente idu unutra, ako nije nesto sto se grije, onda ce i onaj jedan s kucistem biti adekvatan....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Phanteks 600s ili 500a,lian li lancool 2 ili 011 dynamic ili nesto drugo...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Odaberi koji ti se vise svidja, svi su uglavnom dobri.

Ti ga moras ostatak vremena gledati, a ne drugi

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Bitan airflow i da stane 328 mm grafa...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Svi imaju dobar aiflow, s time da je Dynamic O11 specificno napravljen za vodena hladjenja, i u sve stane duga grafa. Biraj ono koje ti se vise svidja..

13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Evo i O11 Dynamic Mini...Odlično odrađna manja verzija, modularnost zadnje strane je yebena inovacija. Jedini minus za mene je ne podržavanje radijatora sa gornje strane ako se kućište postavi za ATX ploču, iako ima mjesta...Trebali su malo zamaknuti rupe prema lijevoj strani, ali nisu. Ali dobro, tko je hrabar i ima bušilicu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Je li mi može netko objasniti ako kupim ovo kućište u Njemačkoj s dostavom u Zagreb NZXT H510i šta još plaćam na ovu cijenu, je li to ide na carinu? Iz koje trgovine mi je najbolje naručiti, je li ima neka besplatna dostava iza ponoći?

Psi laju, karavane prolaze...
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 19:57 (sportline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Neki ko da na marsu žive, EU je jedinstveno tržište nema nikakvih carina unutar uvoza roba između članica. Jedino što ćeš možda platit je razlika u PDV-u između njemačkog i našeg ako trgovina od koje kupuješ prelazi određeni promet u državu iz koje kupuješ. Al to će se vidjeti na chechkoutu, nema nikakvih naknadnih troškova.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Gledao sam i ja taj O11 Dynamic mini zbog prozirnog prednjeg panela, baš ima potencijala za složiti lijepu mašinu. Međutim u videu nisu spomenuli da podržava samo SFX napajanja. Čisto da znate prije nego se netko zaleti.

Inače mi nisu jasna ta "small form factor" kućišta koja su dovoljno velika za ATX ploče. Umjesto da budu kompaktna, ispadne opet hrpa neiskorištenog prostora i dimenzije veće od nekih mid towera.
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Kresaux kaže...
Gledao sam i ja taj O11 Dynamic mini zbog prozirnog prednjeg panela, baš ima potencijala za složiti lijepu mašinu. Međutim u videu nisu spomenuli da podržava samo SFX napajanja. Čisto da znate prije nego se netko zaleti.

Inače mi nisu jasna ta "small form factor" kućišta koja su dovoljno velika za ATX ploče. Umjesto da budu kompaktna, ispadne opet hrpa neiskorištenog prostora i dimenzije veće od nekih mid towera.

Ma na ovaj Mini ne gledam ko na 'manje' kućšte. Inače volim manje mid towere i ovo su meni super dimenzije (u ATX konfiguraciji), a SFX PSU je tu valjda potreban da se ostvare manje dimenzije kućišta. 

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

https://www.asus.com/Motherboards-Components/Gaming-Cases/TUF-Gaming/TUF-Gaming-GT301/

 

Gdje je ovo kućište bilo kad sam imao 16. 

Super je dizajn. Cijena prevelika s obzirom na ono kaj nudi. Kod nas 750kn.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 21:56 (pavlovs_dog).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav svima,

 

Molio bi vas savjet za kupnju kučišta kod nas u dućanima jer kupujem preko firme.

 

Tower ili big tower (midi NE)

Obavezno da stane bar 3 hard diska i plus 3 ssd diska

bar jedna ladica za dvd RW

I ako je kompatibilno s vodenim hlađenjem corsair H80i v2 

 

cijena oko 1000 -1500 kn

 

nikakva moding oprema, lampice, led, rgb me ne zanimaju.

 

Gledao sam ovo:

Kućište Corsair Obsidian Series 750D Airflow Edition Full Tower  Cijena s popustom: 1.143,87 Kn

https://www.instar-informatika.hr/kuciste-corsair-obsidian-series-750d-airflow-edition-full-tower/CC%2D9011078%2DWW/product/

 

 

ili

 

Thermaltake Core X71 kućište, full tower, ATX  Cijena s popustom: 1.175,34 Kn

https://www.instar-informatika.hr/kuciste-thermaltake-core-x71-tempered-glass/0151541/product/

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 13:29 (OggyvonKenobi).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Enthoo Pro, Define 7 XL - oba su vrhunska, bez bljescavih djidjimidji, samo ono stvarno bitno i korisno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 14:40 (Čitatelj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

hvala, Define 7 xl mi se čini najbolje :)

12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav, trenutno imam silentium regnum rgt4t, kupio sam prosle godine zajedno s thermaltake water 3.0 360 vodienim hladenjem, htio sam uz to CD opticki citac, al je bilo prekasno jer nebi stao zajedno s hladenjem, htio bi neku preporuku ako imate za neki full tower da mi moze sve stat unutra, gledam malo po netu al nisam i dalje siguran u koje bi stalo, hvala unaprijed! (Naravno da je prozirno da se vide komponente i ledice)

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Možda bi ti bilo praktičnije kupiti neku eksternu optičku jedinicu koja se povezuje USBom? Ima ih za cca 150, 200kn. Hell, možeš ju tutnut ispod pokrova napajanja kad ju ne koristiš, da ne smeta ničemu.

Apoc
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Apocalypso722 kaže...

Možda bi ti bilo praktičnije kupiti neku eksternu optičku jedinicu koja se povezuje USBom? Ima ih za cca 150, 200kn. Hell, možeš ju tutnut ispod pokrova napajanja kad ju ne koristiš, da ne smeta ničemu.

 Razmisljo sam al nije mi bas prakticno posto znam cesto koristit cd-ove jos

7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Iskreno, ja bi uzeo front-loaded eksterni uredjaj, ugradio ga fizicki unutar kucista,

jer sigurno stane iznad vodenog, sproveo USB do headera na ploci (imas gotove kablove za kupiti),

i obradio 5.25" poklopac tako da optika ima rupu za izbacivat ladicu.

https://geizhals.at/?cat=dvdramext&xf=5012_1

 

Bitno je da je front-loaded, a ako bas zelis perverziju, imas slot-in, al tu ne mozes ocistiti lecu od prasine,

tako da nije neko dugorocno rijesenje.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav. Nikako se ne mogu odluciti izmedu 2 kucista, NZXT H510 ili Meshify C. Pogledao sam recenzije i otprilike znam minuse i pluseve, ali me zanimalo da mi neko kaze iz prve ruke ako se susreo s oba kucista. NZXT mi stvarno izgleda bolje i to mu je najveci plus. Jedino me brine to sta kazu da se grije i sad ne znam koliko to znacajnu razliku moze napravit, tj koliko moze utjecat na vijek komponenti i buku. Mogu li zamijeniti stock fanove nekim boljima i poboljsati situaciju? Namjena kompa bi bila samo za gaming. Hvala na odgovoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Bartaul kaže...

Pozdrav. Nikako se ne mogu odluciti izmedu 2 kucista, NZXT H510 ili Meshify C. Pogledao sam recenzije i otprilike znam minuse i pluseve, ali me zanimalo da mi neko kaze iz prve ruke ako se susreo s oba kucista. NZXT mi stvarno izgleda bolje i to mu je najveci plus. Jedino me brine to sta kazu da se grije i sad ne znam koliko to znacajnu razliku moze napravit, tj koliko moze utjecat na vijek komponenti i buku. Mogu li zamijeniti stock fanove nekim boljima i poboljsati situaciju? Namjena kompa bi bila samo za gaming. Hvala na odgovoru.

 Od ta 2 Meshify je zvucno/ termalno/ build quality dosta bolji odabir, ali je vec malo zastario i ima 2 samo 2 stock fana. NZXT općenito vrlo neimpresivan, posebno po temperaturama. Naravno moze se to donekle ispraviti boljim/ dodatnim ventilatorima, ali onda ulazes jos dodatnih para i to jedno 150 kn i ono, mozes radije uzeti bolje kuciste u startu :)

 

Naravno, nece ti nista izgoriti ni u NZXT-u niti imati manji zivotni vijek, ali ce raditi na vise stupnjeva i posljedicno bit bucnije.

 

Preporucam da si pogledas sljedece opcije koje bih izdvojio kao best buy kucista trenutacno:

 

LianLi Lancool II Mesh

Phanteks P400A Digital

LianLi Lancool 215

Be Quiet! Pure Base 500DX

 

Ovo su ti kucista s top performansama sto se tice hlađenja i posljedicno i buke, bez dodatnih ulaganja u ventove odnosno vec na stock konfiguraciji. Pogledaj si malo featurese i izgled pa se mozda odlucis za neko od njih :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Bartaul kaže...

Pozdrav. Nikako se ne mogu odluciti izmedu 2 kucista, NZXT H510 ili Meshify C. Pogledao sam recenzije i otprilike znam minuse i pluseve, ali me zanimalo da mi neko kaze iz prve ruke ako se susreo s oba kucista. NZXT mi stvarno izgleda bolje i to mu je najveci plus. Jedino me brine to sta kazu da se grije i sad ne znam koliko to znacajnu razliku moze napravit, tj koliko moze utjecat na vijek komponenti i buku. Mogu li zamijeniti stock fanove nekim boljima i poboljsati situaciju? Namjena kompa bi bila samo za gaming. Hvala na odgovoru.

 ako ideš na silent kućište ili ono sa slabijim protokom, a ne želiš da bude prebučno, onda prvenstveno gledaš komponente koje su same po sebi dobro hlađene

primjerice, kod mene je prastari fractal arc sa debelom spužva filterom i airflow je dosta slab, no odlična msi gaming grafa i predimenzionirani hladnjak za proc, silent wings 3 ventovi na kućištu do 900rpm i niti imam problema s temperaturama niti s bukom - u gejmanju je gotovo nečujna konfa

 

ako ti nešto veća buka nije problem, možeš i sa slabijim komponentama u nzxt, neće se ništa dogoditi, samo će biti malo veća buka i toplije komponente

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...
Bartaul kaže...

Pozdrav. Nikako se ne mogu odluciti izmedu 2 kucista, NZXT H510 ili Meshify C. Pogledao sam recenzije i otprilike znam minuse i pluseve, ali me zanimalo da mi neko kaze iz prve ruke ako se susreo s oba kucista. NZXT mi stvarno izgleda bolje i to mu je najveci plus. Jedino me brine to sta kazu da se grije i sad ne znam koliko to znacajnu razliku moze napravit, tj koliko moze utjecat na vijek komponenti i buku. Mogu li zamijeniti stock fanove nekim boljima i poboljsati situaciju? Namjena kompa bi bila samo za gaming. Hvala na odgovoru.

 ako ideš na silent kućište ili ono sa slabijim protokom, a ne želiš da bude prebučno, onda prvenstveno gledaš komponente koje su same po sebi dobro hlađene

primjerice, kod mene je prastari fractal arc sa debelom spužva filterom i airflow je dosta slab, no odlična msi gaming grafa i predimenzionirani hladnjak za proc, silent wings 3 ventovi na kućištu do 900rpm i niti imam problema s temperaturama niti s bukom - u gejmanju je gotovo nečujna konfa

 

ako ti nešto veća buka nije problem, možeš i sa slabijim komponentama u nzxt, neće se ništa dogoditi, samo će biti malo veća buka i toplije komponente

Problem s NZXT-om je sto je konkurencija jednostavno bolja, materijali su cesto bolji od drugih brandova u istom rangu.. NZXT-u u prilog ide estetika i sto su cesto pioniri u nekom dizajnu kao onom s kaljenim staklom.

 

Minneyar kaže...
Bartaul kaže...

Pozdrav. Nikako se ne mogu odluciti izmedu 2 kucista, NZXT H510 ili Meshify C. Pogledao sam recenzije i otprilike znam minuse i pluseve, ali me zanimalo da mi neko kaze iz prve ruke ako se susreo s oba kucista. NZXT mi stvarno izgleda bolje i to mu je najveci plus. Jedino me brine to sta kazu da se grije i sad ne znam koliko to znacajnu razliku moze napravit, tj koliko moze utjecat na vijek komponenti i buku. Mogu li zamijeniti stock fanove nekim boljima i poboljsati situaciju? Namjena kompa bi bila samo za gaming. Hvala na odgovoru.

 Od ta 2 Meshify je zvucno/ termalno/ build quality dosta bolji odabir, ali je vec malo zastario i ima 2 samo 2 stock fana. NZXT općenito vrlo neimpresivan, posebno po temperaturama. Naravno moze se to donekle ispraviti boljim/ dodatnim ventilatorima, ali onda ulazes jos dodatnih para i to jedno 150 kn i ono, mozes radije uzeti bolje kuciste u startu :)

 

Naravno, nece ti nista izgoriti ni u NZXT-u niti imati manji zivotni vijek, ali ce raditi na vise stupnjeva i posljedicno bit bucnije.

 

Preporucam da si pogledas sljedece opcije koje bih izdvojio kao best buy kucista trenutacno:

 

LianLi Lancool II Mesh

Phanteks P400A Digital

LianLi Lancool 215

Be Quiet! Pure Base 500DX

 

Ovo su ti kucista s top performansama sto se tice hlađenja i posljedicno i buke, bez dodatnih ulaganja u ventove odnosno vec na stock konfiguraciji. Pogledaj si malo featurese i izgled pa se mozda odlucis za neko od njih :)

Slazem se, samo su 3 od ta 4 kucista totalno nedostupna u HR, a P400A je dignuta cijena previse, no i dalje je ok za 700kn.. Osobno bih prije uzeo Fractal Meshify za istu cijenu nego P400A, makar ne znam kakav je taj gusti Fractalov prednji filter za cistit. To mi se cini kao jedina mana.

Ja bih tu jos nadodao Thermaltake S300 TG od 500 i sitno kn: https://www.nabava.net/search.php?q=thermaltake+s300 koji dolazi i u bijeloj varijanti od 550kn.

Naravno, s obzirom na sveukupnu ponudu, tj. nepostojanje iste, NZXT H510 je takodjer legit kupnja, ali to kuciste nema airflowa i po meni dolazi u obzir samo za AIO buildove kako je vjerujem i zamisljeno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 14:11 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Problem s NZXT-om je sto je konkurencija jednostavno bolja, materijali su cesto bolji od drugih brandova u istom rangu.. NZXT-u u prilog ide estetika i sto su cesto pioniri u nekom dizajnu kao onom s kaljenim staklom.

 a dobro, nekom niti to nije previše bitno jer kućište ionako rijetko tko mrda s mjesta

meni osobno, kad sam uzeo fractala i vidio koliko je to čvrsto i teško, nema povratka na paper kućišta 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...
The_Fichek kaže...

Problem s NZXT-om je sto je konkurencija jednostavno bolja, materijali su cesto bolji od drugih brandova u istom rangu.. NZXT-u u prilog ide estetika i sto su cesto pioniri u nekom dizajnu kao onom s kaljenim staklom.

 a dobro, nekom niti to nije previše bitno jer kućište ionako rijetko tko mrda s mjesta

meni osobno, kad sam uzeo fractala i vidio koliko je to čvrsto i teško, nema povratka na paper kućišta 

Tocno to, jednom kad vidis jace, cvrsce kuciste nema povratka. Kupis NZXT i pitas se hmm, pa mogao sam proci i jeftinije, ali opet nisu tolko losi. Solidna su kucista, ali to je jednostavno drugciji celik od Fractala, BQ.. Uostalom, mozda bi i ovi drugi imali istu debljinu celika bez zvucne izolacije, relativno je.. Treba to sve isprobati. Ima i NZXT prednosti, pogotovo H510. Npr. prednji dio je modularan i vodeno ili ventovi se lagano skinu i pociste bez vadjenja prednje stranice. Nez jesu napokon stavili filter s gornje strane, ali ako nisu to je mali ulog.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice