Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.673
|
čitano: 1.393.898
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Coolermaster kučišta sa CES 2018 dolazi preuređeni H500P u bijeloj boji sa meshom na prednjem panelu, iako krov i dalje vidim od stakla ili plastike....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Coolermaster kučišta sa CES 2018 dolazi preuređeni H500P u bijeloj boji sa meshom na prednjem panelu, iako krov i dalje vidim od stakla ili plastike....

 Bio sam ja na prosloj stranici stavio link gdje lik kaze kako je gore staklo. Ovi iz GN-a kad su testirali airflow je bio bolji sa zatvorenim gornjim panelom (plastikom originalnom) i onim bocnim meshom nego kad su stavili modani mesh na top, tako da bolje da je ovako.

8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Ne poklapa se bas sa logikom ali ok, onda nema brige. Mogli su mu jos pojacat te stranice od te jeftine plastike kad su vec radili refresh 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Vjerovatno kad se gore stavi dugacki mesh dosta zraka koji je usmjren prema cooleru izleti s te gornje strane, oni koriste air cooler uvijek pa valjda zbog toga.

8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Sa vodom bi sigurno bilo drugacije jer svu toplinu teras na krov direktno....

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 23:09 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

 zanimljiv koncept za jako airflow kuciste 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

https://geizhals.de/cooltek-tg-01-rgb-ct-tg-01-rgb-a1551024.html

 

Planiram kupiti ovo kuciste no zanima me dali je itko kupovao preko ovih shop-ova u njem. a da salju u hrv?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
karlo125 kaže...

https://geizhals.de/cooltek-tg-01-rgb-ct-tg-01-rgb-a1551024.html

 

Planiram kupiti ovo kuciste no zanima me dali je itko kupovao preko ovih shop-ova u njem. a da salju u hrv?

Kupovali smo, neki salju neki ne.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
ansha kaže...
karlo125 kaže...

https://geizhals.de/cooltek-tg-01-rgb-ct-tg-01-rgb-a1551024.html

 

Planiram kupiti ovo kuciste no zanima me dali je itko kupovao preko ovih shop-ova u njem. a da salju u hrv?

Kupovali smo, neki salju neki ne.

 ma sve je to super,samo sto eto ja isprobao par ducana i niti jedan salje osim computeruniverse a oni mi naplate 30 eura shipping

6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

jacob.de salje u hr

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

prije godinu dana sam od njih narucio grafu i m.2 ssd...mozda vise ne salju...

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Stiglo danas, sutra nabacim koju rijec o kucistu ma da se manje vise sve moze naci na recenzijama.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...
Stiglo danas, sutra nabacim koju rijec o kucistu ma da se manje vise sve moze naci na recenzijama.

 Meni ovajj tjedan define c sa staklom i nove črčkarije unutra naravno.

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Moze preporuka sta izabrati od mATX kucista, dakle sta manje dimenzije to bolje i da je estetski sta jednostavnije,

Selim u dosta manji stan tako da bi se rijesija trenutno Corsair Carbide 200R sta iman,preselija komponente i uzea nesto manje jednostavnije.

Mislija san uzimat nekakav Intel NUC pa to svest na minimum al kad vidim cijene istih predomislija san se.

Cijena cca do oko 500kn, naravno sta povoljnije to bolje ali...

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 23:19 (Smretko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

define mini c ili focus mini 

 

https://www.futura-it.hr/katalog/komponente/kucista/micro-atx/3721

 

https://www.futura-it.hr/katalog/komponente/kucista/micro-atx/3705

 

define mini c imas u tri varijante sa kaljenim staklom, sa akril prozorom i bez prozora.

12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Jucer sam premjestio konfiguraciju iz Zalmana Z3+ u Meshify C pa da podijelim par rijeci o novom kucistu.

 

Prvo sto se moze primjetiti je to da je kuciste dosta lagano, unatoc tome sto ima jednu staklenu stranicu, ali cak i sa skinutim stranicama kad sam ga prodrmao okvir se cvrsto drzi i opcenito je kvaliteta izrade jako dobra.

 

Ima dosta malih detalja koji vesele covjeka, npr staklo osim sto lezi na gumenim "cepovima" (ne znam kako bi ih drugacije nazvao) ima i spuzvenu traku (moze se vidjeti u galeriji) koja dodatno ublazava vibracije koje bi se mogle prenjeti na staklo, slicne cepove su takoder stavili na kavezice (koji su takoder zeljezni) za HDD-ove radi ublazavanja vibracija, kutija sa sarafima je takoder prakticna jer svaka vrsta je stavljena u posebnu vrecicu pa se lakse snaci, ima jos par sitnica koje nisu toliko vazne.

 

Sto se instalacije komponenata tice ona ne moze biti jednostavnija. Kod prednjeg panela je prakticno sto se on ne mora kompletno skidati da bi se mogli montirati ventilatori, nakon sto se izvuce donji filter za prasinu postane dostupna poluga koja drzi prednji mesh i pritiskom na nju mesh je moguce izvaditi. Meni je instalaciju ventilatora dodatno olaksalo sto silent wings nema sarafe vec "cavlice" koji se samo upiknu u gumene rupe na ventilatorima, a ova dva ml 120 sam montirao pomocu gumenih nosaca za ventilatore. Sto se tice donjeg prednjeg ventilatora on se moze instalirati samo ako se HDD kavez pomakne malo u nazad (postoje vodilice) i nakon sto se makne dio metalnog pokrova za napajanje (vidi se u galeriji). Kad smo vec kod pokrova za napajanje on ima 2-3 mala otvora za audio, usb, power, reset itd kablove tako da sve izgleda uredno, a sto se tice straznje strane netko tko nikad nije slagao kablove ne bi imao nikakvih problema, cak niti sa ne modularnim napajanjem. Prednji dio sa straznje strane je uvucen i na taj nacin se dobio zlijeb u koji se lako stave kablovi i osiguraju sa 3 predinstalirna velco strapa, ako postoji kabel viska on se moze ugurati u prostor izmedu kaveza za HDD-ove i napajanja, jedina dva kabla koja sam morao pricvrstiti sa plasticnim spojnicama su bili kablovi za napajanje cpu-a i ssd-a. Sve u svemu jedno jako lijepo iskustvo.

 

Problem koji bih naveo kod ovog kucista je ograncenost za radijatore, sa gornje strane je moguce instalirati max 240 rad (ma da sam vidio i recenzije gdje stane 280 ak se ne varam), sa prednje strane stane 360 rad, ali kada se radijator stavlja naprijed jako dobro se mora paziti na duzinu graficke kartice posto je kuciste dosta kratko.

 

Znam da se vecina ovoga moze naci na recenzijama po netu, ali posto i sam volim cuti osvrt/misljenje nekoga forumasa sam se"malo" raspisao u slucaju da nekoga zanima ovo kuciste. Ako netko ima dodatnih pitanja tu sam na raspolaganju.

 

GALERIJA

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 14:54 (war3_tft).
Moj PC  
10 0 hvala 4
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Lepa kucica za ptice... O temperaturi ni A ni B nisi napisao, pa bi rekao da je ista ko u zalmanu, a tolko se galame znalo dizat 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

His back  

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Lepa kucica za ptice... O temperaturi ni A ni B nisi napisao, pa bi rekao da je ista ko u zalmanu, a tolko se galame znalo dizat 

 

 

 Ha gle meni su ta kompaktna kucista fora, a najvaznije da u tu kucicu stane AIO ako mi danas sutra bude zelja i da nema restriktivne i po pitanju air flowa ocajne prednje panele kao neki gorostasi od kucista. 

 

Za sad mi rade samo tri ventilatora, ova dva corsaira naprijed i jedan kaj je dosao sa kucistem iza, cekam da mi stignu dva fan splittera sa e-baya da upogonim svih 5 ventilatora pa cemo vidjeti kakve su temperature. Ne ocekujem nikakve velike razlike posto to nisu neke jake komponente, a s druge strane zalman je isto imao dosta ventilatora i mesh naprijed, razlike su jedan manje ventilator naprijed i to sto su mu oni kavezi i metalne resetke sa prednje strane ometali prohodan air flow prednjih ventilatora, budemo vidjeli.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 18:32 (war3_tft).
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Ma to je sve sviranje qurcu sta pricas, ja sam ti do davno pricao, nema razlike jer su to mala kratka i uska kucista, sve stisnuto i suzbijeno, topli zrak se gomila samo tako i odbija od ovog side panela nazad na grafu, kod velkih kucista koja imaju po 8-10cm prostora do side panela od grafe su temperature osjetno manje, em zrak nije usko suzbijen na malom prostoru i cirkulacija zraka je puno bolja.

 

Taj Zalman em ima mrezicu iza ventova, em ima kaveze od diskova, znaci vec je tu ograniocen dobro naspram tog meshify, tako da bi razlika morala bit a nije...

 

Ja sam recimo tek sada sa ovako jako nerestriktivnim prednjim mesh panelom uspio doci blizu sa temperaturom grafe onim temperaturma iz TT F51 koji je imao zatvoren prenji panel ali je bio puno veci od Anideesa... velka kucista su tata mata, nema tu price, jedino mi je zao sta nisma na F51 radio taj mesh, pokidao bi sa temperaturama na najjace 

 

Evo ti malo usporedbe samo da vidis kako F51 napravi sitnom ogromnu MSI R390 Gaming X klikklik 2, a sada vidi Anideesa sa velikom Phoenix gtx 1080 klik, i tvoj Meshify sa nevleikom EVGOM gtx 1080 klik, jasno ti je da samo na cisti pogled koliko je veliko kuciste dominantnije za temperature.

 

Na proljece mijenjam i kuciste također, dojadio mi je ovaj Anidees, ili ce biti nesto novo od TT-a ako izbace ili idem na CM H500P refresh klik (kako dvije ogromne strix gtx 1080ti izgledaju malo ) sa ispravljenim svim greskama i meshom, to ce pokidati sa temperaturama 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Ma to je sve sviranje qurcu sta pricas, ja sam ti do davno pricao, nema razlike jer su to mala kratka i uska kucista, sve stisnuto i suzbijeno, topli zrak se gomila samo tako i odbija od ovog side panela nazad na grafu, kod velkih kucista koja imaju po 8-10cm prostora do side panela od grafe su temperature osjetno manje, em zrak nije usko suzbijen na malom prostoru i cirkulacija zraka je puno bolja.

 

Taj Zalman em ima mrezicu iza ventova, em ima kaveze od diskova, znaci vec je tu ograniocen dobro naspram tog meshify, tako da bi razlika morala bit a nije...

 

 

 To sto ti pricas bi tako funkcioniralo da stavis jedan ventilator naprijed na vece i na manje kuciste i onda bi se ovo manje brze ukuhalo, kad se air flow poslozi kako spada to ne funkcionira tako. Istina da je graficka najveca grijalica pa joj svaka "pomoc" dobro dode pa tako i veci prostor oko nje same, al tih par stupnjeva je daleko od tvojeg pretjerivanja. Onaj tko uzme veliko kuciste ne radi mogucnosti ugradnje vise radijatora, drajvova ili loopa vec zbog tih par stupnjeva je masio ceo fudbal.

 

Ja sam uzeo meshify iz razloga sto cu danas sutra moci staviti neki AIO ako mi bude zelja, drugi razlog je estetika i cinjenica sto mi se svidaju kompaktna kucista, a same performanse koje ce tek biti nesto bolje kod moje trenutne konfiguracije dolaze na kraju. Kad popalim sve fanove dobit ce se mozda koji stupanj manje, ali i to je dosta kad se uzme u obzir da su unutra komponente sa slabim tdp-om, vece razlike bi se vidjele na jacim komponentama, to na kraju krajeva i sam tvrdis klik.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 23:25 (war3_tft).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Baš me zanimalo jel to istina jer sam nedavno nabavio isto kućište pa sam išao mjerit. Od ruba g1 1070 do ruba kućišta ima nekih 6,5cm tako da to nije daleko od tih 8-10.

Normalno daleko da je to idealno kućište za nekakav heavy airflow al realno ak kupuješ small factor case valjda to uzimaš u obzir. Najveća mana mu je limitiranost AIO-a jer recimo u moju grafu koja je 280mm stanu samo standardni radijatori do 30mm debljine, a i tad je tight fit.

Samo želim da potencijalni kupci budu svjesni nekih stvari. Ako ima pitanja rado ću odgovorit.

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Skyburn kaže...

Baš me zanimalo jel to istina jer sam nedavno nabavio isto kućište pa sam išao mjerit. Od ruba g1 1070 do ruba kućišta ima nekih 6,5cm tako da to nije daleko od tih 8-10.

Normalno daleko da je to idealno kućište za nekakav heavy airflow al realno ak kupuješ small factor case valjda to uzimaš u obzir. Najveća mana mu je limitiranost AIO-a jer recimo u moju grafu koja je 280mm stanu samo standardni radijatori do 30mm debljine, a i tad je tight fit.

 Definitivno najveca limitacija je debljina radijatora tj duzina kartice. Ja cak mislim da bi bilo bolje staviti radijator gore, navodno stane i 280 3:08 min 

, kartica bi na taj nacin bila bolje hladena, a njoj je ionako potrebnije nego procesoru koji ce opet imat dobre temperature.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ha da, ima rupe za 280 samo u specifikacijama piše 240. Možda zbog težine nisu htjeli stavit 280, to mi je prva pomisao ali teoretski bi stalo. Ako se odlučiš uskoro za AIO javi :)

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...

 To sto ti pricas bi tako funkcioniralo da stavis jedan ventilator naprijed na vece i na manje kuciste i onda bi se ovo manje brze ukuhalo, kad se air flow poslozi kako spada to ne funkcionira tako. Istina da je graficka najveca grijalica pa joj svaka "pomoc" dobro dode pa tako i veci prostor oko nje same, al tih par stupnjeva je daleko od tvojeg pretjerivanja. Onaj tko uzme veliko kuciste ne radi mogucnosti ugradnje vise radijatora, drajvova ili loopa vec zbog tih par stupnjeva je masio ceo fudbal.

 

Kad popalim sve fanove dobit ce se mozda koji stupanj manje, ali i to je dosta kad se uzme u obzir da su unutra komponente sa slabim tdp-om, vece razlike bi se vidjele na jacim komponentama, to na kraju krajeva i sam tvrdis klik.

Pa jesi ti corav, vidis da je isti setup u dlaku sa identicnim ventovima i komponentama, vec sam ti sto puta ponovio... upuh 3 x 140mm oba, ispuh iza 140mm oba, na vrhu isto vodeno sa istim ventovima. Slike AnideesF51, i opet i sa širokim meshom na Anideesu je F51 malo bolji bio sa zatvorenim prednim panelom, neznam sta tvrdis napamet konstantno stvari na silu....

 

I te razlike sta pricas na kucistu kada ugradis ostala 2 venta na vrh nece se skoro nista mijenjati u vidu grafe, plus vec sada imas jedan vent vise naprijed na upuhu i jos nemas nikakvih restrikcija, pa ne vidis razlike koje su opipljive.

 

I ta tvoja grafa kada se kloka trosi negdje kao moja gtx 1080 klokana zato jer AMD klokanjem jako probija TDP, i sigurno se i grije vise nego moja 1080ka za 10 stupnjeva, nedao bog stavit neku R9 390 u tu kucicu od kucista, prvo bi HDDovi naebali 

 

Eto ajde odvrti ti meni fino Unigine Heaven sa tom svojom grafom klokanom kao u potpisu i monitoringom pa da vidim fino temperature tvoje grafe, onda cu ti ja zaljepiti nesto iz svoje radinosti da te malo ubacim u realnost... 

 

 

 

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

 I te razlike sta pricas na kucistu kada ugradis ostala 2 venta na vrh nece se skoro nista mijenjati u vidu grafe, plus vec sada imas jedan vent vise naprijed na upuhu i jos nemas nikakvih restrikcija, pa ne vidis razlike koje su opipljive.

 

I ta tvoja grafa kada se kloka trosi negdje kao moja gtx 1080 klokana zato jer AMD klokanjem jako probija TDP, i sigurno se i grije vise nego moja 1080ka za 10 stupnjeva, nedao bog stavit neku R9 390 u tu kucicu od kucista, prvo bi HDDovi naebali 

 

Eto ajde odvrti ti meni fino Unigine Heaven sa tom svojom grafom klokanom kao u potpisu i monitoringom pa da vidim fino temperature tvoje grafe, onda cu ti ja zaljepiti nesto iz svoje radinosti da te malo ubacim u realnost... 

 

Procitaj malo bolje, necu ja nikakva dva venta gore stavljati, sve je vec postavljeno 3 naprijed, 1 iza i 1 gore, ovaj donji naprijed i gornji ne rade.

 

To iz potpisa je max klok za gpu, za 24/7 je na 1360/1850 jer su razlike nikakve, a ovako je mogu undervoltati jos, tako da sumnjam da vuce isto kao tvoja gtx 1080.

 

Ne vidim smisao da usporedujemo razlicite kartice u sobama sa razlicitim temperaturama, jedini pravi test bi bio kad bi se kartice testirale u jednom pa onda u drugom kucistu u istim uvjetima i tad bi se doslo do tih par stupnjeva razlike. 

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...

 

Ne vidim smisao da usporedujemo razlicite kartice u sobama sa razlicitim temperaturama, jedini pravi test bi bio kad bi se kartice testirale u jednom pa onda u drugom kucistu u istim uvjetima i tad bi se doslo do tih par stupnjeva razlike. 

Nemoras na max kloku, odvrti Heaven na tim taktovima za 24/7, ne brigaj za moje temperature, ovo sta cu ti zaljepit je bilo testirano u ljeto po velikim vrucinama ;)

 

Ajd samo odvrti jedan krug i to je to na kraju testa lupis screen shot i zaljepi sliku ovdje sa monitoringom, nemoras se bojat nicega, samo da vidim kako hladi to tvoje kuciste tu RX 470 ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 0:16 (Lucidius).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Odvrtim ti kad stignu fan spliteri nije problem, ne znam sta ce ti to znaciti al ajd.

Radis usporedbe dva kucista gdje ima masu faktora koji utjecu na temp, drugaciji gpu, drugaciji hladnjak na kartici i njegovi fanovi koji rade drugacije na odredenom rpm-u, drugaciji case fanovi sto po velicini sto po af-u i ap-u itd.

Kazem ti jedini nacin da se vide razlike je staviti istu karticu na istoj sobnoj temp u jedno pa u drugo kuciste i cak ce i tu razliciti case fanovi pravili razliku, sve ostalo je teska glupost.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice