Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.387.833
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Neka si otišao u širinu, meni je isto nepojmljivo da pljunem sto eura za kućišta, a da se savija pod pritiskom kao limenka pive, bez obzira što će samo stajati na stolu ili pod njim. To je očekivano za ms kućišta od 200 kuna, ali za skuplja je meni osobno veliki no-no
5 godina
online
Vodič za odabir kućišta

Ali se Ne savija kao limenka pive... Treba poprilično više pritiska da bi se savijala više nego bi bilo očekivano za cijenu kučišta nego što bi ikada razumno bilo primijenjeno. Imam P400A 30cm od lijeve noge, mogu probat kad god poželim, i prije ću pomaknuti cijelo kučište pritiskom nego što će se prednja mesh stranica pretjerano svinuti. 

 

Možda je samo razlika u standardima, nezz. Gledam to sa stajališta strojara i ovo što vidim mi je sasvim prihvatljivo... To each his own, I guess 

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2020 11:16 (Apocalypso722).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Ma dobro, ne baš kao limenka, malo karikiram, ali nakon ovog fractala koji je građen kao tenk jednostavno ne mogu zamisliti skuplje kućište koje se piga. Al naravno da je to subjektivno i svak ima svoje
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

 

1:55 Kaj bumo sad?niš, stavili bumo ga na papirnatu ploču iz ikee i sve bu ok .

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2020 15:56 (danexxx).
11 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Haha, pa nisam rekao da je svaki fractal ko tenk, rekao sam 'ovaj', misleći na svoj arc mini
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Narucio sam bijeli BQ 500DX u Conradu za 800kn s besplatnom dostavom (942-15%, imali akciju do ponoci).. Jednostavno mi je prelijepo i funkcionalno i estetski. Cak i da je u HR u ponudi Lancool II Mesh izabrao bi ovo jer ima bijelu unutrasnjost, kompaktnost, 140mm pozadi i bolje rjeseno upadanje, tj. ne upadanje prasine u kuciste. Zavrtio sam Define S u polozaj u koji mislim stavit 500DX, otvorio stranicu i komp mi je prakticki jednako tih u idle s otvorenom bocnom stranicom - vjerojatno jer su toliko tihi ventilatori pri niskim okretajima, cuje se samo protok zraka. Malo ce bit izazovno s kablovima, ali valjda su dovoljno dugi. Jbg, dojadila crna velika kutija nakon skoro 4 godine. Na prodaju ce ici ili Define S ili Mini C.. ne znam hocu li u konacnici prelazit na Ryzen 3000 ili 4000, tj. hocu li u drugi komp prebacit svoju maticnu ili kupit neku B450M.. Jako rijetko kupujem nesto radi estetike, ali nedavno krečili pa rekoh da osvjezim malo. Javim dojmove i poslikam kad stigne, vjerojatno iduci vikend. Izvrtit cu neki Furmark ili sta vec da vidim kolko ce past temp, makar nisam radi toga uzeo jer realno ovim Fractalima se bez problema makne prednja stranica i imas mesh. Druga prica su fan krivulje koje su kod mene dosta opustene, a treca buka koju ne mislim mjerit, ali ako netko inzistira.. Zanima me i kakvi su BQ Pure Wings naspram Arctica P14 i stvaraju li vibracije, ugodan/neugodan zvuk motora. Morao sam to podijelit eto, sad cu mozda lakse zaspat..

13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Narucio sam bijeli BQ 500DX...

 Imam crni i super je. Prašinu svaka 2 dana možeš čistiti.

10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
ministar kaže...
The_Fichek kaže...

Narucio sam bijeli BQ 500DX...

 Imam crni i super je. Prašinu svaka 2 dana možeš čistiti.

Malo me plasis.. Ja sam prednji filter Define S cistio svakih mjesec dana, ali kod mene prednji ventilatori jedva da se vrte, dok su straznji stalno u pogonu oko 500rpm. Kolko vidim s gornje strane mesh je dosta gust, tako da tu valjda nece puno padat prasine.. Inace jos jedan plus koji nitko ne spominje je veliki otvor za ventilaciju napajanja. Naime, cak i Fractal R6, a cini mi se i zadnji Define 7 imaju do jednog dijela rupice i onda skroz pokriveno i onda opet rupice za eventualne ventilatore od ispod. Problem kod tog zatvorenog dijela je sto je vecem napajanju kao mojem s jedne strane zatvoren protok zraka. To naravno prije nisam ni primjetio, ali eto za ove koji imaju 160+mm (budem tocno izmjerio) napajanja po duzini mozda nije losa informacija.

13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...
ministar kaže...
The_Fichek kaže...

Narucio sam bijeli BQ 500DX...

 Imam crni i super je. Prašinu svaka 2 dana možeš čistiti.

Malo me plasis.. Ja sam prednji filter Define S cistio svakih mjesec dana, ali kod mene prednji ventilatori jedva da se vrte, dok su straznji stalno u pogonu oko 500rpm. Kolko vidim s gornje strane mesh je dosta gust, tako da tu valjda nece puno padat prasine.. Inace jos jedan plus koji nitko ne spominje je veliki otvor za ventilaciju napajanja. Naime, cak i Fractal R6, a cini mi se i zadnji Define 7 imaju do jednog dijela rupice i onda skroz pokriveno i onda opet rupice za eventualne ventilatore od ispod. Problem kod tog zatvorenog dijela je sto je vecem napajanju kao mojem s jedne strane zatvoren protok zraka. To naravno prije nisam ni primjetio, ali eto za ove koji imaju 160+mm (budem tocno izmjerio) napajanja po duzini mozda nije losa informacija.

Da, mislim da je cijela donja strana slobodna.. I kod mene se jedva vrte.. na filteru ispod ne bude nista, na ovom gore samo koliko napada, ali naprijed za par dana se na meshu vec vidi prasina, a na filteru se fino vidi sivi trag od prasine.. nakon tjedan dana s mesha mozes rukom proci i onako se kao mrvi, a na filteru za recimo 2 tjedna

 

na bijelom bi se jedino mozda moglo malo manje vidjeti

10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Ma oke, znaci da funkcionira filter, fala na info. Inace, BQ je vjerujem ideju za dizajn filtera pokupio od Fractala jer je mehanizam identican na Define S, kukica s par magnetica. Samo me zanima koliko je lakse, teze ili jednako otvorit prednja vrata. To, PCIE bracketi koji pozadi strše i lijeni mehanizam za otvaranje TG su mi jedine mane 500DX, ali nema veze jer nista od toga nije strasno. Btw. kad kazem da se kod mene jedva vrte prednji ventovi, mislim na to da su 90%, ako ne i 95% vremena zgaseni, 0 rpm, hehe.

13 godina
online
Vodič za odabir kućišta

Rekao bih da se prednja vrata otvaraju klasično teško  aha, ako su ti ventovi toliko često skroz ugašeni onda ćeš dugo biti miran

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Phanteks P400A (verzija s prednjim mesh filterom) za 489kn u ADM-u. Mislim da je greška u cijeni, jer je na nabavi najjeftiniji 650kn.

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Verzija s 3 ventilatora ti je bila za 650 kn a ovo je verzija sa dva ventilatora. Ja sam kupio bjelu verziju s 3 rgb ventilatora. Nakon mjesec dana utisci su da je kućište super. Imaš prostora kao u priči, ventilatori se ne čuju. Doslovno kod sebe čujem napajanje i vibracije hdd a sto je normalno, kuciste je na radnom stolu prasine nema. Znam da je netko naglasio da svaki tjedan mora na ovakvom kucistu skidati prasinu. Po meni jedino šta bi mi bilo extra da su uspili napraviti da mogu 3 coolera stati na gornji  poklopac i to da je unutar bijelo sve ostalo samo riječi pohvale :D

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Bero_ng95 kaže...

Verzija s 3 ventilatora ti je bila za 650 kn a ovo je verzija sa dva ventilatora. Ja sam kupio bjelu verziju s 3 rgb ventilatora. Nakon mjesec dana utisci su da je kućište super. Imaš prostora kao u priči, ventilatori se ne čuju. Doslovno kod sebe čujem napajanje i vibracije hdd a sto je normalno, kuciste je na radnom stolu prasine nema. Znam da je netko naglasio da svaki tjedan mora na ovakvom kucistu skidati prasinu. Po meni jedino šta bi mi bilo extra da su uspili napraviti da mogu 3 coolera stati na gornji  poklopac i to da je unutar bijelo sve ostalo samo riječi pohvale :D

Prilicno sam siguran da je verzija od 490kn sa samo 1x 120mm pozadi, dok RGB verzija ima 3x 120mm RGB sprijeda da. Ja sam pitao kakvo je s prasinom da, hvala na dojmovima :)

10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Zanimljiv koncept za kućište s lijeve strane stola:

Jedini problem je debljina lima. Cijena je meni se čini ova:

https://darkflash.en.made-in-china.com/product/DFEQKULWHGcC/China-Darkflash-Dlv22-Vertical-VGA-Card-Computer-Case.html

13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Zanimljiv koncept za kućište s lijeve strane stola:

Jedini problem je debljina lima. Cijena je meni se čini ova:

https://darkflash.en.made-in-china.com/product/DFEQKULWHGcC/China-Darkflash-Dlv22-Vertical-VGA-Card-Computer-Case.html

neka be quiet! imaju mogucnost mijenjanja strane stakla koliko sam vidio

10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Znam da, ali ta BQ kucista kostaju mnogo puno.

11 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Malo mi to nezgodno izgleda, jer ako staviš široku grafu ona sama blokira airflow od prednjih do zadnjih ventova
praktično grafa dijeli kućište na dva dijela od kojih prednji nema ispuh, a zadnji nema usis
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Zamisljeno je da imas vodeno za CPU. Sta ce ti usis, ako imas vodeno za CPU?? Ako hoces hladit VRM mozes stavit gornji/straznji vent da puse direkt u VRM.

11 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Ne znam, usis bez ispuha u jednom dijelu i ispuh bez usisa u drugom mi nikako ne izgledaju dobro. Hladni zrak unutra, vrući van, to je osnova dobrog hlađenja, vrući van bez hladnog unutra i hladni unutra bez vrućeg van mi nikako ne zgledaju dobro, pogotovo ako se ide na jače komponente. Možda se varam...
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Mozes sprijeda stavit ventove i s gornje strane takodjer pa imas takorec 2 usisa, tj. usis za svaki isis :) U svakom slucaju donekle inovativno, samo da je kvaliteta materijala bolja.
11 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Ma gdje gore kad su gore pcie utori, prostor za zadnju stranu matične, kablove i, koliko vidim, nekakav bijedni komadić mesha za neku valjda 80mm zujalicu
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
120mm stanu, cini ti se da je malo jer je kuciste siroko 215mm.
11 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...
120mm stanu, cini ti se da je malo jer je kuciste siroko 215mm.

 da je ovaj dolje otvor 120mm, onda bi kućište trebalo biti široko barem 350mm, jer kako vidiš - ova crvena linija koja označava širinu rupe za vent, ide skoro tri puta u širinu kućišta

a ako je kućište 215mm, onda je taj jedan jedini otvor zapravo 80mm kako sam i rekao

3 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav, moze mala pomoc. Jel ko posjeduje ili zna kakvo je Bit Force argb galaxy -4 kuciste, i kakav je usporedno s P400A npr. Hvala. 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozz, jel bi p400a bio kakav upgrade sa zalman z3 kucista? Ili nebi vidio neke razlike u temperaturama? Znam da je z3 staro ali ipak isto mi izgleda prednja stranica, samo što na p400a stane više ventilatora naprijed ali kolko vidim dolazi samo sa jednim. Ili da jednostavno maknem ovu spužvu sa z3 na prednjoj stranici koja skuplja prašinu i uštedim 600kn?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Vidim da je u ADM došlo P500A kučište

P500A sa jednim ventilatorom bez RGB 848,99 kn

https://www.adm.hr/phanteks-eclipse-p500a-tg-black-ph-ec500atgbk01/100.300.534/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

P500A sa 3 ventilator RGB 1099,00 kn.

https://www.adm.hr/phanteks-eclipse-p500a-tg-black-d-rgb-ph-ec500atgdbk01/100.300.533/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Sad neznam jel mi je bolje ići na skuplju verziju ili uzeti ovu jeftiniju pa kupiti još dva ventilatora.

BF3:fluffy_inside
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Mislim da je Be Quiet 500DX malo isplativija kupnja od tog Phanteksa, ako ti je stalo do RGBa i stock ventilatora. Sutra cu napisat detalje o 500DX posto sam danas premjestio konfu u isto.
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...
Mislim da je Be Quiet 500DX malo isplativija kupnja od tog Phanteksa, ako ti je stalo do RGBa i stock ventilatora. Sutra cu napisat detalje o 500DX posto sam danas premjestio konfu u isto.

 Bas sam isto u potrazi za jednim mesh front panelom i da je malo manje nego ovo trenutno silent base 601 i jednostavno nezunam sta cu. Bio bih ti zahvalan da malo nesto napises o 500dx build kvaliteta i tako. Naime, predomisljam se izmedju P400a, meshifyC, BQ 500dx ili Lian li lancool 2 mesh. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2020 14:49 (HCgamingCRO).
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Naravno, napisat cu sve i stavit slike. Malo sam u guzvi, ali do ponoci bih mogao stic.

 

Build je jako dobar i npr. s donje strane gdje ide napajanje (gdje ima najvise rupica) je bolji od Fractala Define S. Flexa nema nigdje, ni na meshu ni npr. na bocnoj stranici koja je laksa od Defineove jer je i manja naravno. Sto se tice paint job-a kako vele englezi, jako je dobar, ali ima jedna sitnica koju sam poslikao koje neko oko mozda nebi ni primjetilo.

 

Malih problema ima kod sastavljanja i to sam poslikao, samo moram spojiti komp i urediti post i jos testirati temp. na nacin na koji sam testirao kod Fractala.

 

Ovako nabrzinu, AM3 bracket je zajebano staviti sa straznje strane jednom kad je ploca instalirana, trebali su napraviti mrvu dublji otvor s donje strane. AM4 s druge strane ide lagano, znaci kao da nisu racunali da netko stavi malo stariji proc na kuciste..

S gornje strane u samom cosku gdje ide napajanje za CPU treba imati puno zivaca tko zeli pozicionirati straznji gornji vent cim vise pri rubu. Nije ni cudo sto su stock ventilator stavili bas na tom mjestu jer staviti novi vent na to mjesto nakon sto stavis CPU kablove (pogotovo ako ih imas 2 ko ja) je malo zajebano.

Onaj bracket di idu 2 SSDa je jako lijep, ali su to mogli malo zgodnije rjesit da ima mjesta za deblje kablove. Moje napajanje inace ima full debele kablove, valjda deblji ne postoji, skup s kondezatorom pri kraju kablova tako da sam malo specifican slucaj, ali svejedno.

Ono sto sam i prije pisao, PCIE bracketi se instaliraju s vanjske strane sto nije problem, iako ti crni vijci na bijeloj stražnjoj pozadini malo udaraju u oci, ali ono sto je nezgodno (kao i kod hrpe drugih kucista, ali ne npr. kod Fractala) je sto onda straznji ventilator prekriva dio I/O covera maticne. Ukratko, ne vidi se crosshair vi svjetleci logo, sto mi nije problem, ali eto, valja napomenut. Funkcionalno je to mozda i zgodnije jer je straznji vent blize gromadi od mog zracnog coolera, ali estetski mi je to ljepse izvedeno kod Fractala.

Stock ventilatori su dobri, imaju lagani zvuk motora (trebas naculit uho), ali su vrlo tihi pri 900rpm. Ja ih naravno nisam ostavio pa ce ic na prodaju, ali za stock ventilatore su dobri.

Sto se tice prednjeg panela, nesto ga je teze otvorit, nego kod Define S sto sam i pretpostavljao. Tko nema zivaca ovako otvarati vrata, najbolje mu da preskoci kuciste. Phanteks je to npr. odlicno rjesio, a za Lancool se vise ni ne sjecam, ali mislim da su i oni to elegantnije rjesili. Filter je meni se cini malo funkcionalniji, nego kod Define S, ima manje plastike sto ce se vidjet na slikama, a i zgodno je jer sam primjetio da Arcticovim P14 bilokakva prepreka drito ispred motora stvara problem sto se tice zvuka. To je razlog zasto su ekstremno tihi na CPU cooleru, a glasniji na kucistu.

 

Lancool II mesh je brutala od kucista, ali i vece, ne tolko kompaktno kuciste. Value je jako dobar, pogotovo ako te interesira bijelo kuciste, iako ima crnu unutrasnjost kao i Phanteks u bijeloj varijanti. Mislim da je u cijeloj prici 500DX mozda cak jedino kuciste s bijelom unutrasnjosti, sto je meni osobno najljepse. Fractal iz nekog razloga vise ne radi bijela kucista ko nekad ili ih naprave pa pofarbaju prednju stranicu u crno..

 

Meshify C kao i svi Fractali ima izvrsnu unutrasnjost, samo treba paziti na duljinu grafe.

 

Phanteks P400A mislim da u cijeloj prici malo otpada po kvaliteti izrade, ali zato imas P500A, koje je dimenzijama slicno Lancoolu.

 

Inace, Lian Li ce ne znam kada izbaciti jeftinije, ali kvalitetom sumnjam da ista losije Lancool 215 kuciste s 2x RGB 200mm venta sprijeda, tako da malo to proguglaj, ako te interesira.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2020 15:41 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice