Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.871
|
čitano: 3.603.879
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
stipica_zd kaže...
BobbyZ kaže...

Buhaha ovo mora da si sa watage kalkulatora uzeo.LOL Hebote da i5 750 zucne 150W sigurno bi se oglasila zaštita od prekomijerne potrošnje(spuštanje brzine procesora, smanjivanje voltaže i množitelja), a zaštita se pali iznad 95W TDP-a na koliko je i5 registriran.

FACEPALM  Smijeh hahhahaha  daj malo razmisli prije nego ides pisat takve  totalne idiotarije Smijeh   bez uvrede 

 

Ti razmisli prije nego on...

evo malo prouci tablicu pa procitaj kolko iznosi peak power na 3.6 a kolko na 4.3 Belji se

 

http://www.tomshardware.com/reviews/core-i5-750-overclock,2438-6.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2010 3:18 (BobbyZ).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
BobbyZ kaže...

evo malo prouci tablicu pa procitaj kolko iznosi peak power na 3.6 a kolko na 4.3 Belji se

 

http://www.tomshardware.com/reviews/core-i5-750-overclock,2438-6.html

Haha ja mislio da ti uzeo iz watage kalkulatora, al kad vidim tomicu sve mi je jasno.Imaš li ti taj procesor?

Jer ja imam i7 860 koji je također deklariran na 95W i znam da kad potrošnja ide iznad 95W da se množitelj i BCLK smanje.

Heboga moj je več sto puta bio na 4,6Ghz i po tome je trebal potegnuti preko 200W.LOL

 

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2010 9:49 (microman).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
microman kaže...

Haha ja mislio da ti uzeo iz watage kalkulatora, al kad vidim tomicu sve mi je jasno.Imaš li ti taj procesor?

Jer ja imam i7 860 koji je također deklariran na 95W i znam da kad potrošnja ide iznad 95W da se množitelj i BCLK smanje.

Heboga moj je več sto puta bio na 4,6Ghz i po tome je trebal potegnuti preko 200W.LOL

 

cupalo bi to i preko 300W da si ga optretio recimo prime-om na 4.6, pogledaj koliko moj i7 vuce na 4.0 u prime95 417W (cijeli sistem)Namigiva, sad zamisli koliko bi na 4.6, zato pazi kod kupovine novih komponetni i vodenog, jer temp mozda nece biti problem, a napajanje neznam bas ........... jos ako ga cloknes na dusikuSmijeh na 5.0, corsair 1000W ti negineSmijeh

 

http://www.tomshardware.com/reviews/overclock-core-i7,2268-10.html

 

ovo ti je power za cijeli sistem, znaci ako odbijemo recimo 117W za grafu u idilu, maticnu, diskove i ostalo, ostaje da trosi 300W u loadu na 4.0 u primeu95

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2010 10:28 (Jurky).
14 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
microman kaže...
BobbyZ kaže...

evo malo prouci tablicu pa procitaj kolko iznosi peak power na 3.6 a kolko na 4.3 Belji se

 

http://www.tomshardware.com/reviews/core-i5-750-overclock,2438-6.html

Haha ja mislio da ti uzeo iz watage kalkulatora, al kad vidim tomicu sve mi je jasno.Imaš li ti taj procesor?

Jer ja imam i7 860 koji je također deklariran na 95W i znam da kad potrošnja ide iznad 95W da se množitelj i BCLK smanje.

Heboga moj je več sto puta bio na 4,6Ghz i po tome je trebal potegnuti preko 200W.LOL

 

ako trosi samo 95w kak ti velis onda si mogao kupit napajanje od 400w kaj ce ti od  650w frajeru ROFL.. mnozitelj se samo smanjuje kad je komp u idle tj kad nist ne radis.onda se smanji ja mislim na x8 tak negde.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
BobbyZ kaže...

ako trosi samo 95w kak ti velis onda si mogao kupit napajanje od 400w kaj ce ti od  650w frajeru ROFL.. mnozitelj se samo smanjuje kad je komp u idle tj kad nist ne radis.onda se smanji ja mislim na x8 tak negde.

E sad mi je fakat dosta. Da si malo bistriji skužio bi da imam grafičku koja pod punim opterečenjem ždere 215W,i koja samo za sebe traži min 32A na 12v railu.

Inače svi procesori koji su bazirani na Nahalem arhitekturi imaju i novi PCU(power control unit) koji se brine da potrošnja i zagrijavanje neidu preko 95W i 90°c.

 

Power management
During the entire Nehalem design process, Intel has required that each new feature's power requirements
must be accompanied by an equal or greater performance increase, based on quantifiable metrics. The
result is greater power efficiency at any power envelope.
To provide precise control over power usage, Intel has introduced an extremely flexible and efficient
power management system: the PCU (Power Control Unit), a programmable microcontroller. The PCU
monitors CPU load, heat, and power draw
, and allows per-core power control. An idle core can be put
into a reduced power state, or even turned off, independent of all other cores. In addition, Turbo Boost
Technology provides a degree of dynamic overclocking. If some cores are in reduced power states and
the temperature is low enough, the clock speed multiplier of other, more active, cores may be increased
by one or even two steps, allowing the CPU speed to increase by 133 MHz or 266 MHz.
Because the PCU is built onto the die, it does not consume system resources. In fact, power control is
transparent to the operating system.

 

Ovo podcrtano ti je najbitnije.

 

I daj se molim te sljedeči puta malo više informiraj, jer čitajući tomicu samo bljazgariš gluposti. Moja preporuka ti je dobra stara Wiki.

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2010 13:15 (microman).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
BobbyZ kaže...

ako trosi samo 95w kak ti velis onda si mogao kupit napajanje od 400w kaj ce ti od  650w frajeru ROFL.. mnozitelj se samo smanjuje kad je komp u idle tj kad nist ne radis.onda se smanji ja mislim na x8 tak negde.

Ajde muči više, dosadan si.

Di bi ja bio kad bi vjerovao svemu što piše na netu.

Pogledaj lika koji komp ima, microman zna što govori, i zna više od tebe.

A to što pročitaš na tomshardware, objesi mačku o rep.

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ljudi molio bi vas odg na jedno pitanje

 

imam napajanje Linkworld od 520W

 

Trenutna konfa je pod MOJ PC

 

 

PITANJE: Da li bi napajanje izdrzalo kada kupim neki cpu bolji, npr. Athlon X4 630?

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dmanz kaže...

Ljudi molio bi vas odg na jedno pitanje

 

imam napajanje Linkworld od 520W

 

Trenutna konfa je pod MOJ PC

 

 

PITANJE: Da li bi napajanje izdrzalo kada kupim neki cpu bolji, npr. Athlon X4 630?

Bi, ali radi sigurnosti mjenjaj to cim prije...

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-led-diode/56455.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pogledajte ovaj eXtreme Power Supply Calculator   koju je cifru izbacio za moj komp. Iznenađen

 

PrestrašnoSmijehSmijehSmijeh

 

EDIT: Link neradi dobro, al ima kalkulator za otvoriti

Stari avijatičar...
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2010 18:17 (johi bro).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Haha toliko nije trosila ni bugova testna konfa sa GTX480 i i7 ex
Ništa Sad odma u trgovinu po 650W corsair HX.

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2010 18:51 (microman).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mislim da bi i VX550 to mogo držati. LOL!

Stari avijatičar...
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2010 18:17 (johi bro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
johi bro kaže...

Pogledajte ovaj eXtreme Power Supply Calculator   koju je cifru izbacio za moj komp. Iznenađen

 

PrestrašnoSmijehSmijehSmijeh

 

EDIT: Link neradi dobro, al ima kalkulator za otvoriti

Ti mora da imash uber serversku plocu kad ima 4 socketa i 4 cpu-a????...ili si greskom odabrao 4 cpu-a a ne samo 1???

dasHHa
14 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dasHHa kaže...
j

Ti mora da imash uber serversku plocu kad ima 4 socketa i 4 cpu-a????...ili si greskom odabrao 4 cpu-a a ne samo 1???

Brzina. Greškom sam stavio 4 CPUa. Moja isprika svima.Sramim se

 

Ovo je trebalo bit:

Stari avijatičar...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
johi bro kaže...
dasHHa kaže...
j

Ti mora da imash uber serversku plocu kad ima 4 socketa i 4 cpu-a????...ili si greskom odabrao 4 cpu-a a ne samo 1???

Brzina. Greškom sam stavio 4 CPUa. Moja isprika svima.Sramim se

 

Ovo je trebalo bit:

Nema problema-istina je u detaljima :))))

dasHHa
14 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Batista kaže...
dmanz kaže...

Ljudi molio bi vas odg na jedno pitanje

 

imam napajanje Linkworld od 520W

 

Trenutna konfa je pod MOJ PC

 

 

PITANJE: Da li bi napajanje izdrzalo kada kupim neki cpu bolji, npr. Athlon X4 630?

Bi, ali radi sigurnosti mjenjaj to cim prije...

probao sam onaj extreme power supply calculator i izadje da trebam minimum 290W recommended 340W za sadasnju konfu

 

a ako stavim x4 630 kojeg namjeravam kupit onda je 296W - 346 W

 

mislite da linkworld od 520W nemoze isporucit bar oko 300W?

 

 

odluka..... kupim CX400 ili X4 630 , trebaju mi performanse :>

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.6.2010 18:26 (dmanz).
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Može li mi netko reći koliko je kvalitetno ovo asusovo napajanje te da li bi moglo držati konfu iz mog pc-a sa malom zamjenom: phenom x4 955 BE i Asrock A770DE+ umjesto sadašnjeg proca i matične

 

Ime napajanja nisam uspio saznati ali na njemu piše ovo

 

ATX 500Z  REV:V00

 

AC INPUT: VOLTAGE 220-240Vac

          CURRENT 5A

          FREQUENCY 50-60Hz

 

DC OUTPUT: VOLTAGE: RED +5V(25A),ORG+3.3V(18A),YEL+12V1(17A),BR+12V2(16A)

           CURRENT  BLUE+12V(0.3A),PURP 5Vsb(2.0A)

 

MAX: VOLTAGE 130W (RED,ORG)

             360W (YEL,BR)

      CURRENT 3.6W   10W  450W

 

500W PEAK

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Probaj pronaći pravog proizvođača tog napajanja pa ćeš i sam zaključiti. Objašnjenje u linku ispod:

http://www.hardwaresecrets.com/article/How-to-Discover-Your-Power-Supply-Real-Manufacturer/370/1

znam koliko neznam
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
maks-rs kaže...

Probaj pronaći pravog proizvođača tog napajanja pa ćeš i sam zaključiti. Objašnjenje u linku ispod:

http://www.hardwaresecrets.com/article/How-to-Discover-Your-Power-Supply-Real-Manufacturer/370/1

Ne mogu saznati pravog proizvođača

 

može li mi netko nešto reći iz već priloženih podataka ??

15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

...Kad malo poklikaš(kako te je mentor naučio po Googleu)-među slikama,pa ako nije to progooglaj malo slikice i vidi koje ti je napajanje pa će biti lakše reći onda.Mada ako ostaješ na MBO kojoj jesi,a malo jači proc,netreba ti neko jako napajanje,već samo kvalitetno koje će ti dati dovoljnoi napona.Ima nekoliko tema u kojima je opisano koje uvijete mora zadovoljavati napajanje.Evo ti link pa prouči...

Nemogu ubaciti slike dobivene na to tvoje napajanje,stalno me izbacuje stranice nedostupne,probaj sam progooglat...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.6.2010 22:15 (General Zed).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
General Zed kaže...

Kad malo poklikaš(kako te je mentor naučio po Googleu)-među slikama,pa ako nije to progooglaj malo slikice i vidi koje ti je napajanje pa će biti lakše reći onda.Mada ako ostaješ na MBO kojoj jesi,a malo jači proc,netreba ti neko jako napajanje,već samo kvalitetno koje će ti dati dovoljnoi napona.Ima nekoliko tema u kojima je opisano koje uvijete mora zadovoljavati napajanje.E...

ako govoriš meni,napisao sam da uzimam novi procesor i matičnu koji dosta više troše od ovog sadašnjeg

15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja imam tu MBO i x2 240 i imam Bluestorm II od 400W koje sasma zadovoljava potrebe...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
General Zed kaže...

Ja imam tu MBO i x2 240 i imam Bluestorm II od 400W koje sasma zadovoljava potrebe...

ali 4890 troši mnogo više od 4670,isto kao što phenom x4 955 be troši više od tog dualca

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

4890- 190W  955- 125W = 315W. Ako se ne kloka, Asus bi to trebo drzat.

Evo dva linka pa pogledaj ATX PSU Maximum Combined 12v Ratings   i Power Supply FAQ

Stari avijatičar...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
johi bro kaže...

4890- 190W  955- 125W = 315W. Ako se ne kloka, Asus bi to trebo drzat.

Evo dva linka pa pogledaj ATX PSU Maximum Combined 12v Ratings   i Power Supply FAQ

to je u peak loadu! i to TDP,pa s svime može trošiti max 375W i to kad je sve u peak loadu,a Fortron BS daje 348W na 12V railu konstantno,a nije problem isporučiti i nešto više,ali onda je i buka i zagrijavanje veće,pa se vijek trajanja smanjiva. u tipičnom igranju ovaj PC neće povući preko 310W

14 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pod009 kaže...
to je u peak loadu! i to TDP,pa s svime može trošiti max 375W i to kad je sve u peak loadu,a Fortron BS daje 348W na 12V railu konstantno,a nije problem isporučiti i nešto više,ali onda je i buka i zagrijavanje veće,pa se vijek trajanja smanjiva. u tipičnom igranju ovaj PC neće povući preko 310W

A da kažeš za ovo asusovo napajanje a ne fortron

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kvalitetan ili ne ( a najvjerovatnije nije ) taj Asus je "tijesan" za ono što planiraš. Može kao prelazno rješenje dok se snađeš za neko  pristojno napajanje 550-600W.

znam koliko neznam
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
maks-rs kaže...

Kvalitetan ili ne ( a najvjerovatnije nije ) taj Asus je "tijesan" za ono što planiraš. Može kao prelazno rješenje dok se snađeš za neko  pristojno napajanje 550-600W.

ne treba mi kvalitetno napajanje od 550-600w

corsair 450w je dovoljan za ovu konfu

zato i pitam kakvo je ovo asusovo napajanje

15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
patch123 kaže...
maks-rs kaže...

Kvalitetan ili ne ( a najvjerovatnije nije ) taj Asus je "tijesan" za ono što planiraš. Može kao prelazno rješenje dok se snađeš za neko  pristojno napajanje 550-600W.

ne treba mi kvalitetno napajanje od 550-600w

corsair 450w je dovoljan za ovu konfu

zato i pitam kakvo je ovo asusovo napajanje

malo mašio,mislio da se priča o bs-u

taj bi vjerojatno držao,probaj

14 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pod009 kaže...
johi bro kaže...

4890- 190W  955- 125W = 315W. Ako se ne kloka, Asus bi to trebo drzat.

Evo dva linka pa pogledaj ATX PSU Maximum Combined 12v Ratings   i Power Supply FAQ

to je u peak loadu! i to TDP,pa s svime može trošiti max 375W i to kad je sve u peak loadu,a Fortron BS daje 348W na 12V railu konstantno,a nije problem isporučiti i nešto više,ali onda je i buka i zagrijavanje veće,pa se vijek trajanja smanjiva. u tipičnom igranju ovaj PC neće povući preko 310W

Pa naravno da je peak load. Peak se i računa da se ne preopterećuje napajanje.

I njegovo napajanje je 500W peak. Ako mu je napajanje 450W, a na 12V 360W normal, kolki je peak na 12V?

Stari letač...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
normal i peak su više izrazi, npr. Cx400 crkava na 480w,znači peak load je oko 465-470w,a sweat spot do 380w,jesam u pravu?
A proizvođači dobijaju cifru snage napajanja zbrajanjem maw isporuke na 12v,5v i 3.3v,tako da je za neke previsoka
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice