Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.375.358
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Hvala, ali molim te moze li neko iz hgspota, linksa , instara, svijet medija jer sam u blizini Splita pa mi je malo lakse skoknit tu do ducana nego cekad dostavu ovako 😅
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Onda ovo.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nema to dostupno u splitu...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 7:37 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma izvrši se narudžba za Split, plaćanje prilikom preuzimanja. Tako ja radim za Šibenik. Ako nema trenutno u dućanu, poslovnici, dođe za par dana.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Tako moze i dalje naruciti :)

 

550W, BE QUIET System Power 10
550W, ANTEC Cuprum Strike CSK 550

ovi su dostpuni odmah

 

Iako ovaj problem što on ima, ne mora znaćiti da je napajanje problem...pogotovo jer se računalo niti ne upali kako treba gdje niti ne troši W. Više mi smrdi na memoriju ili matičnu...

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 8:08 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ovaj problem, znam da nije u ovoj temi, ali dok sam imao ukljucen ventilator kucista na maticnoj nece da mi ni upali sliku na monitoru pise samo dvi power saving mode i upali se pa odma ugasi pa opet upali, ni tastatura ni mis nemaju napajanja, a kad sam iskljucio napajanje ventillatora odjednom kao da je sve dobilo struju i sve radi kako treba. Moguce da mi je ploca al nemam dodatno napajanje da da ga testiram da nije do njega, a sve mi se cini da fali napona🤷‍♂️
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Kolega ako imaš 1.000+ € za takav CPU i GPU valjda imaš još 90-100€ za pošteno napajanje  

U teoriji bi trebalo, ta kombinacija ti u gamingu vuče ~270w ALI to je baš budžet napajanje i moja preporuka ti je da još investiraš tih cca 100€ za neko napajanje koje priliči takvoj konfi tipa ovoovo ili ovo 

 

EDIT: ako si baš cicija za ~70€ imaš ENDORFY Vero L5 700W 80+ BRONZE koje ti isto može to držati.

 Bok lege, trebam napajanje u sljedeću konfu: ryzen 7 5700x, rtx 3080 supreme, 2x16 gb rama 3200 MHz, ssd 1 tb, 2K 144 Hz monitor. Ploča je gigabyte b550 gaming x v2 ili MSI b550A pro (može odmah i savjet koja je bolja) 

frend slaže konfu ima priliku uzet ove rabljene dijelove za dobru lovu pa me pitao za napajanje jer to mora novo uzet. 

Pročitao sam par stranica unazad i jedna od ova tri napajanja sto je ibme izlistao sam mislio preporučit. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 23:41 (J(CRO)).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Možeš slobodno, imam sličnu konfu i drži je bez problema seasonic prime 750w.
Još je moja grafa nešto jača i rastrošnija 3080 12gb, a i 11400 može bez power limita povuć i više od tog 5700x
7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz treba mi savjet, imam ovo napajanje link ja mislim da mi je tocno na granici sa trenutacnom konf, a tio bi upgrade procesora sa ryzen 3600 na 5800x3d , ostatak konf je rtx 3070ti i maticna b450, 2 ssd nvme 2 plocice rama po 8gb.

Oce li ovo napajanje bit dovoljno ili moram uzet novo? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ma dosta je to nemaš problema, a procesor možeš komotno 5700x3d.
 
0 0 hvala 1
7 mjeseci
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jel postoji kod nas jamstvo proizvođača iliti manufacturer warranty za nzxt napajanja? Piše im na stranici da imaju 10 godina, ali ne znam jel se to odnosi i na nas, i kako ide shipping ako zatreba, gdje se šalje i tko placa?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav!

 

Imam jedan problem vec duze vrijeme.

PC kada se restarta ne moze se bootat do kraja i jos uz to napajanje promjeni zvuk kao da ventilator vise puse, crna slika na monitoru, upale se sve lampice unutra ali monitor i ostalo nista..Ako ga probam normalno restartat desava se isto, upali se tek kada switcham tipku iza na napajanju i u isto vrijeme stisnem tipku za paljenje kompa. A sada i normalan ulazak u igru odmah restarta i ne mogu ga bootat dok ne napravim gore navedenu metodu. 

 

Predpostavljam da je problem u napajanju pa bi probao spojit novo jer mi se ne da slat pc okolo, dakle molio bi neko napajanje da za sljedecu konfu, ako je moguce ispod 100e: 

 

●︎ Thermaltake H200 TG Snow Edition
●︎ Gigabyte Aorus Pro Z390
●︎ Corsair H115i RGB Platinum
●︎ Intel Core i7 9700K
●︎ SAPPHIRE RX580 NITRO+ 8GB SE
●︎ G.Skill 16GB 3000MHz DDR4
●︎ XPG GAMMIX S11 M.2 250GB
●︎ HyperX SSD 240GB

 

Sada imam neko FSP Hyper 700 unutra. 

Gledao sam ovo ali grafa mi ima 1x6pin i 1x8pin a ovo koliko vidim je samo 6+2

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2024 18:52 (el.šef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
el.šef kaže...

Pozdrav!

 

Imam jedan problem vec duze vrijeme.

PC kada se restarta ne moze se bootat do kraja i jos uz to napajanje promjeni zvuk kao da ventilator vise puse, crna slika na monitoru, upale se sve lampice unutra ali monitor i ostalo nista..Ako ga probam normalno restartat desava se isto, upali se tek kada switcham tipku iza na napajanju i u isto vrijeme stisnem tipku za paljenje kompa. A sada i normalan ulazak u igru odmah restarta i ne mogu ga bootat dok ne napravim gore navedenu metodu. 

 

Predpostavljam da je problem u napajanju pa bi probao spojit novo jer mi se ne da slat pc okolo, dakle molio bi neko napajanje da za sljedecu konfu, ako je moguce ispod 100e: 

 

●︎ Thermaltake H200 TG Snow Edition
●︎ Gigabyte Aorus Pro Z390
●︎ Corsair H115i RGB Platinum
●︎ Intel Core i7 9700K
●︎ SAPPHIRE RX580 NITRO+ 8GB SE
●︎ G.Skill 16GB 3000MHz DDR4
●︎ XPG GAMMIX S11 M.2 250GB
●︎ HyperX SSD 240GB

 

Sada imam neko FSP Hyper 700 unutra. 

Gledao sam ovo ali grafa mi ima 1x6pin i 1x8pin a ovo koliko vidim je samo 6+2

 Dovoljno bi ti bilo i napajanje za nekih 70€, tipa MSI MAG A650BN, no ako ides do 100€ da uzmes nesto kvalitetnije i za duze staze i neki buduci upgrade, onda mozes MSI MAG A750GL ili Endorfy Supremo FM5 650/750W, oba gold modularna. Imas jos i DeepCool PM850D kao neko rjesenje do 100€. 

Kovačić
9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala vam na odgovorima, nema potreba onda da dajem vise novca. 

Ne mogu se odluciti MSI ili ovo Inter-Tech, ima li neke razlike ili ne mogu sa ni jednim pogrijesiti? Za ovaj Inter-Tech jos nisam cuo ali vidim da imaju dobre recenzije.

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
el.šef kaže...

Hvala vam na odgovorima, nema potreba onda da dajem vise novca. 

Ne mogu se odluciti MSI ili ovo Inter-Tech, ima li neke razlike ili ne mogu sa ni jednim pogrijesiti? Za ovaj Inter-Tech jos nisam cuo ali vidim da imaju dobre recenzije.

 Stogod uzmes, neces pogrijesit. MSI je mozda poznatiji brand, rasprostranjeniji je, dok je Inter-tech sa gold certifikatom. Ne mogu pronaci neke kvalitetne recenzije gdje bi se mogla vidjeti unutrašnjost tog napajanja, no ako su iste kao u "jačoj braći" od 700 i 800W, onda pouzdanost ne bi trebala biti problem. Također, oba imaju jamstvo od 5 godina.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2024 20:15 (acmilan2).
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

seasonic

 

 

btw cx 550w Corsair ti ima 2x6+2pin, samo na jednom vodu...

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2024 20:22 (Wiz3m4n).
5 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Instar ima Fractal Ion Gold 850W na akciji za 89e još cca 5 dana (130e+ uobičajena cijena). Bivši LTT-PSU-Tier-list, sada PSUCultists, ga visoko cijeni, kao i KitGuru. Isplati li ga se uzeti po toj cijeni?

How do you want to do this?
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2024 20:27 (Apocalypso722).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Isplati, nemaš šta bolje svakako. 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Apocalypso722 kaže...

Instar ima Fractal Ion Gold 850W na akciji za 89e još cca 5 dana (130e+ uobičajena cijena). Bivši LTT-PSU-Tier-list, sada PSUCultists, ga visoko cijeni, kao i KitGuru. Isplati li ga se uzeti po toj cijeni?

 Ovo je zbilja dobra ponuda za napajanje do 100€, a fractal sam po sebi je dobar brand.

U full loadu ne prelazi 50°C, FDB ventilator, DC-DC regulacija na sekundarnom dijelu, poznati i kvalitetni Nichicon kondenzatori i na sekundarnom dijelu Teapo (srednje kvalitete, no pronalaze se još uvijek u poznatim brandovima). Jedino što je neka "mana" je "samo" 5 godina jamstva, dok bi bilo poželjno da ovakva napajanja imaju od 7-10 godina jamstva.

Kovačić
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

to kod nas ovisi o uvozniku, jer se on smatra 'proizvođačem' u slučaju kad je proizvođač strana pravna osoba

no fractal, kao i druge tvrtke, imaju mogućnost ostvarenja direktne garancije, jedino moraš imati račun

dakle, ako ti cicikrepne u roku 5 godina, javljaš se trgovcu u hr, ako cicikrepne kasnije, javljaš se direktno fractalu

 

EDIT

za primjer, imao sam sličan slučaj s kingston ramom, koji je kod nas imao 5g garancije, a kingston reklamira 'lifetime warranty'

ram je crknuo u šestoj godini, kontaktirao sam direktno kingston u uk, poslao ram njima na provjeru i dobio novi iz engleske nakon relativno kratkog vremena

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2024 8:06 (picajzla0707).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A i stopa krepavanja takvih dobrih napajanja nije baš visoka. 

2 tjedna
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav svima,

da li mi moze neko preporuciti napajanje do 60Eur. 

 

Konfiguracija procesor sa integrisanom grafickom (65w) 32 gb ddr4, volio bi nesto barem sa 600w ako se odlucim za par mj. da ubacim neku povoljnu graficku kao RX580

Preporuka za moj procesor je ~330w. 

 

Nesto sto upada u budzet, ali moze i neka druga preporuka:

Argus APS-620 620W

Deepcool pf750w 

LC-Power PSU 600W 12cm LC600-12 V2.31

COUGAR PSU STC600 / 600W
Xilence Redwing 700w
Xilence Performance C 600w
Chieftec PSU 600W GPE-600S ECO
Znam da nisu neki brendovi, ali eto vjerujem da je skroz ok. (Argus sa liste je najpovoljnija za nekih 20E)

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2024 15:47 (septon2).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Napiši ti koji je to procesor i gdje kupuješ? A za grafu, bolje skupljaj još para pa si kupi neku RX 6600 za gaming. Znam da je puno skuplja od neke polovne RX 580, ali to je danas taman minumum za ulazak u gaming svijet na 1080p . S obzirom na cijene novih, vjerujem da ih polovnih ima i po 150 eura.

2 tjedna
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

AMD Ryzen 7 5700G je procesor

B550M je ploca 24+8 pin

Nisam iz Hrvatske, iz Bosne sam tako da mi se izbor suzio na lokalne radnje ili eventualno na ipon.hu preko preprodavaca na olx-u. 

Hvala za preporuku graficke

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2024 15:59 (septon2).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

CPU ti ne spada u neke rastrošne a ni RX 6600 pogotovo, ako to uzmeš tako da za do oko 60 eura sam u Bosni našao da je ok ova napajanja: Cooler Master Elite Nex N500 500WGigabyte P550B ili recimo Thermaltake Litepower RGB 550W. Ali najbolje ti je za te pare XPG (Pylon 550w). Vidim da ga ima i nema po webiu kod vas, pa malo potraži. Ako se da naći, to ti je jedno od boljih napajanja za do 60 eura.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2024 8:59 (itomic009).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Samo nek ovu PB seriju od gigabytea izbjegne, bilo je puno slucajeva "eksplozivnih" komponenti unutar njega, pa da ne bude i on imao slicno. XPG definitivno ulozeno-dobiveno najbolje.

Kovačić
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma da, definitivno XPG nek nađe i miran je. Slabija je kod njih ponuda pa nema baš toliko izbora, ako se ide do 60 eura. 

2 tjedna
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala vam,  uspio sam naruciti XPG napajanje. 

 
2 0 hvala 0
7 mjeseci
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Entropy kaže...

Jel postoji kod nas jamstvo proizvođača iliti manufacturer warranty za nzxt napajanja? Piše im na stranici da imaju 10 godina, ali ne znam jel se to odnosi i na nas, i kako ide shipping ako zatreba, gdje se šalje i tko placa?

 Imaju 10 godina jamstva na gold napajanja i šalje se u njemačku, oni plate shipping.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice