Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.373.415
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
notloB kaže...

Može li tko što reći o LC power LC1200P V3.0LC1000P V3.0 platinum napajanjima, unutra su čujem teapo kondenzatori a konstrukcija je nalik na superflower, to bi po svim parametrima trebala biti odlična napajanja, na videu ispod talijan je nahvalio ovo od 1000W... Što mislite, jel' se isplati kupovati nešto od toga dvoje.

 

3 god. jamstvo bas i ne priliči tom rangu cijene..

https://www.links.hr/hr/napajanje-1000w-lc-power-platinum-series-lc1000p-atx-v3-0-modularno-135mm-vent-80-platinum-010507085

vs

https://www.racunala.hr/fortron-hydro-g-pro-atx-30-1000w-80-gold/193898/product/

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

rog

 

Ako nećeš u budućnosti stavljati GPU jači od srednjeg ranga (RTX 3050/4060, RX 6600/7600), onda bih osobno od ponuđenih išao na be quiet!, ali racionalno gledano, za tu konfiguraciju bih birao najjeftinijeg od ta tri.

 

Još racionalnije, osobno bih isto gledao onaj MSI ili još bolje XPG Pylon 550 W (od 50 €; 5? god. jamstva) koji ima istu platformu kao MSI, ali su unutra bolji kondenzatori i FDB ventilator (recenzija). Oni su sasvim dovoljni za te komponente jer osobno imam iskustva s računalom samo s Intel G3220 i Corsair CX430 (CWT platforma "preteća" onoj iz MSI-a i XPG-a) i ove godine je računalo ušlo u 11 godinu rada bez ijednog problema.

 

 

notloB

 

Ne nađem bolju recenziju, no da, platforma je gotovo pa c/p SF-ove (npr. SF Leadex VII Gold 850 W), ali ne bih rekao da jedna s drugom imaju ikakve veze osim vizualne sličnosti tako da LC Power ne bih svrstavao u taj rang kvalitete, a i kao što je kolega naveo, 3 god. jamstva u odnosu na SF-ovih 10 godina nešto govori.

3 godine
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pitao kao rog ali ne znam pass na poslu pa pišem sa drugog accounta

 

Hvala svima.

Kolko sam shvatio sva "slabija" napajanja su srednja žalost i svejedno je kojeg uzmem :). Ne planiram GPU uopće tak da ću uzeti koje bude dostupno, trenutno mi je be quiet! izbor jer je koliki guglam stvarno tiho.

I samo informativno. Postoji li tehnički razlog da u komp koji troši pedesetak wata u prosjeku stavim pošteno 750/850 napajanje koje će stalno raditi na 5 - 10% opterećenja?

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2024 13:33 (Zagazonga).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne postoji.....bilo koji brand name od 400/450w bude ti i više no dobar, ne dižeš kredit, ne sekiraj se puno

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

 

 Još racionalnije, osobno bih isto gledao onaj MSI ili još bolje XPG Pylon 550 W (od 50 €; 5? god. jamstva)koji ima istu platformu kao MSI, ali su unutra bolji kondenzatori i FDB ventilator (recenzija). Oni su sasvim dovoljni za te komponente jer osobno imam iskustva s računalom samo s Intel G3220 i Corsair CX430 (CWT platforma "preteća" onoj iz MSI-a i XPG-a) i ove godine je računalo ušlo u 11 godinu rada bez ijednog problema.

 

 

notloB

 

Ne nađem bolju recenziju, no da, platforma je gotovo pa c/p SF-ove (npr. SF Leadex VII Gold 850 W), ali ne bih rekao da jedna s drugom imaju ikakve veze osim vizualne sličnosti tako da LC Power ne bih svrstavao u taj rang kvalitete, a i kao što je kolega naveo, 3 god. jamstva u odnosu na SF-ovih 10 godina nešto govori.

Ranije spomenuti MSI tu nema kaj tražiti, pored žutog napajanja sa renomiranim kondenzatorima i kvalitetnim 12cm ventom.Garancija kod napajanja nije presudna, pogotovo kad znaš kaj se nažalost nalazi u tom MSI napajanju.

 

XPG 550W još je samo jedan komad na zalihama, tak barem piše ili klasika za recimo dobro napajanje pa se rasproda itd.Taj model od 550W je ionako manje više nedostupan, u odnosu na jači model od 650W koji je i dalje dostupan.

 

https://www.racunala.hr/atx-napajanja-147/147/?manuf=732

 

Da ja danas kupujem, a da za 50eura brzo uzet taj XPG tu se realno nema kaj prigovorit to je ok napajanje=nema boljeg napajanja za tu lovu i jačinu.Jedini problem je kaj ja trebam modularno napajanje, ili trebal bi da ga danas kupujem itd.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2024 15:22 (rambox).
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav svima!

 

Kupujem Seasonic napajanje full modularno od 850w, pa me zanima da li bi mi serija GX bila dovoljna ili da gledam PX / TX seriju?

Grafička je XFX 7800XT, procesor još nemam ali će vjerojatno biti Ryzen 9 5900X...

 

Unaprijed hvala!

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma bilo koje od Seasonic-a od 850W je ok za tvoj komp.  Ako imaš para, odi na bolju seriju ali ništa ti kompu neće biti ako uzmeš i GX, osim kusura u džepu. 

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Onda ću vjerojatno ići na PX verziju...

Još me samo zanima ako se nekome da odgovarati, koja je razlika između Focus, Vertex i Prime napajanja?

 

Hvala puno!

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imamo istu grafu, a ja sam uzeo vertex gx850, cpu zasada 5600x.

 

Razlike u spomenutim seasonic serijama(focus, vertex, prime) su jednostavno razredi kvalitete proizvoda i komponenti interno, te izrade externog kucista.

 

Nisam u RH bas nasao, modele sa PX, TX efikasnoscu, dostupnost za odmah je bila vrlo slaba.

 

Eto, samo za info.

maximum effort
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pretpostavila sam da je u tome razlika... Onda ću vjerojatno kupiti GX Prime, tu gdje živim ima dosta oscilacija u struji, mada ću za mjesec dva kupiti i neki UPS...

 

Hvala još jednom!

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

MusicWoman

 

Vertex ima najnoviju platformu, a Focus i Prime (izuzev 1300/1600 W ATX 3.0) su starije. Focus GX ATX 3.0 također ima stariju, ali je prilagođena (nisam siguran koliko se točno razlikuje u komponentama od obične) za ATX 3.0 pa bih osobno išao na nju ako je Vertex previše skup. Dakle po tome ne bih gledao PX verzije jer Focus PX ne postoji u ATX 3.0 varijanti (nema nove kablove), a Vertex PX cjenovno možda i nije dobra kupnja jer je 40-50 € skuplji od GX. Ne nađem recenziju PX verzije s detaljnim popisom komponenti (npr. koji je smisao ove recenzije), ali uobičajeno je razlika bila samo u učinkovitijim (i time potencijalno kvalitetnijim) tranzistorima. Ovdje je Vertex PX 1200, a ovdje Vertex GX 1200 i vidi se da je topologija jednaka pa mislim da su i tu u pitanju samo tranzistori. Čisto informativno, Focus GX 850 ATX 3.0 i Vertex GX 850 recenzije. Focus je i nešto kraći i ima kraće jamstvo (10 vs 12 godina) ako nešto od toga dvoje igra neku ulogu u izboru.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Btw Seasonic vertex gx je toliko tih da ne znas da je u kompu.

maximum effort
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

MusicWoman

 

Vertex ima najnoviju platformu, a Focus i Prime (izuzev 1300/1600 W ATX 3.0) su starije. Focus GX ATX 3.0 također ima stariju, ali je prilagođena (nisam siguran koliko se točno razlikuje u komponentama od obične) za ATX 3.0 pa bih osobno išao na nju ako je Vertex previše skup. Dakle po tome ne bih gledao PX verzije jer Focus PX ne postoji u ATX 3.0 varijanti (nema nove kablove), a Vertex PX cjenovno možda i nije dobra kupnja jer je 40-50 € skuplji od GX. Ne nađem recenziju PX verzije s detaljnim popisom komponenti (npr. koji je smisao ove recenzije), ali uobičajeno je razlika bila samo u učinkovitijim (i time potencijalno kvalitetnijim) tranzistorima. Ovdje je Vertex PX 1200, a ovdje Vertex GX 1200 i vidi se da je topologija jednaka pa mislim da su i tu u pitanju samo tranzistori. Čisto informativno, Focus GX 850 ATX 3.0 i Vertex GX 850 recenzije. Focus je i nešto kraći i ima kraće jamstvo (10 vs 12 godina) ako nešto od toga dvoje igra neku ulogu u izboru.

Znači, bilo bi dobro i ovo napajanje:

https://www.caseking.de/en/seasonic-vertex-gx-80-plus-gold-netzteil-modular-atx-3.0-pcie-5.0-1000-watt-nese-159.html

 

Nije mi problem platiti malo više ako je za nešto bolje / kvalitetnije, a i nije mi hitno da mi napajanje mora stići sutra...

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2024 20:02 (MusicWoman).
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dobro ko dobar dan

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Naručeno...

 

Hvala svima!

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Lijepo si to sve izabrala....u koje kučište to stavljaš ako smijem pitati!?

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wiz3m4n kaže...

Lijepo si to sve izabrala....u koje kučište to stavljaš ako smijem pitati!?

Hvala! Kućište bih napravila sama ili bih komponente ugradila u stol koji bih sama napravila... To će potrajati, ali takav je plan...

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bitno je da ga imaš, samo pazi da ti komponente ne prestare od stajanja 

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ma neće prestariti, ima AMD kombo a znamo da je AMD kao vino, s godinama sve bolji i bolji 

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wiz3m4n kaže...

Bitno je da ga imaš, samo pazi da ti komponente ne prestare od stajanja 

Da, to je ono jedino što me brine... Nadajmo se da neće...

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

ma neće prestariti, ima AMD kombo a znamo da je AMD kao vino, s godinama sve bolji i bolji 

 Šutjet ću 

10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ove godine u ADM u premium sorta prokisla. Ibme mišljenja ko lokalni alkos. Pitali ga jesi ikad kušao loše vino i kakvo je bilo?

Dobro!

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Bero_ng95 kaže...

Ove godine u ADM u premium sorta prokisla. Ibme mišljenja ko lokalni alkos. Pitali ga jesi ikad kušao loše vino i kakvo je bilo?

Dobro!

 

Koliko ja znam ADM Webshop prodaje računalnu opremu.
Bolje i mišljenje kao lokalni alkos nego preplaćivanje premium vruće mrtve platforme gdje dobiješ jednu refresh liniju procesora sa 5% boosta i za iduću već moraš nanovo kupovati ploču i uz sve to dodatno doplaćivati mogućnost overkloka i tweekanja.
Ili premium grafe koje ograničavaju VRAM-om pa si primoran i to mjenjat svake 2 godine 

10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pod premimum smatrao frame generator...

Toliko od mene nećemo spamat.

Isprika za off topic!

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ekipa jedno kratko pitanje... Oće Gigabyte P550B biti u stanju držat 7800x3d i 4070 super, oboje će bit undervolatni

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Volume kaže...

Ekipa jedno kratko pitanje... Oće Gigabyte P550B biti u stanju držat 7800x3d i 4070 super, oboje će bit undervolatni

 To su nekvalitetna napajanja, ta serija. 

P i PB serija imaju platforme malo poznatog proizvođača (MEIC) i ne ulijevaju povjerenje. Iako imaju solidno jamstvo, unutra su tranzistori nepoznatih proizvođača, kao i kondenzatori, a ni to ne ulijeva povjerenje. Također ima ventilator neke marke BOK koja se pronalazi samo u napajanjima u vrijednosti 30-40€ tako da svakako ne bih preporučio.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2024 17:41 (acmilan2).
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kolega ako imaš 1.000+ € za takav CPU i GPU valjda imaš još 90-100€ za pošteno napajanje  

U teoriji bi trebalo, ta kombinacija ti u gamingu vuče ~270w ALI to je baš budžet napajanje i moja preporuka ti je da još investiraš tih cca 100€ za neko napajanje koje priliči takvoj konfi tipa ovoovo ili ovo 

 

EDIT: ako si baš cicija za ~70€ imaš ENDORFY Vero L5 700W 80+ BRONZE koje ti isto može to držati.

7800x3d 7800x3d
rtx4070super rtx4070super
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2024 17:46 (ibme74).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ma nije za mene, prijatelj oće u nadogradnju i savjetova san ga isto ka i vi mene. Nije problem izvući još koju kunu za bolje, samo pitan :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Poz, imam staru konf i5-4460, 16gb ram, r9 270a, s napajanjem fsf hexa 80+ 400w koje pretpostavljam ima neki problem jer kad ukljucim prednji ventilator na plocu onda mi uopce nece da digne sistem, kao i kad ukljucim vise hdda, kao i pri paljenju komp prvo se upali pa ugasi pa opet upali.
Koje napajanje da uzmem kao zamjenu?
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2024 21:33 (mojbananko).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo ovo.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice