Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.762
|
čitano: 2.968.482
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Biraj iz plejade ovih od oko 500W . Sva ta napajanja su ti i više nego dovoljna, pa onda samo malo listaj stranice ovdje u grupi i nađi si koje ti paše po cijeni ili dostupnosti. A kako ti je to napajanje staro već 10 godina, svakako bih rekao da obavezno mijenjaš, bez obzira što još nije krepalo, bolje da to sam preduhitriš.

10 godina
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Samo da ti napomenem za napajanje. Ja sam imao priliku pržiti RTX 2060 na no name napajanju 400 w oko 3 mjeseca. Dok nisam mijenjao za jaču grafičku karticu RTX 3060 Ti koju sam koristio i za gaming. Sve dok nisam igrao Crysis Remastered sa novom 3060 Ti Gainward Ghost 8 GB. Of course da sam na 2K rezoluciji mogao pokrenuti igru i vrtio ju. Sve dok nisam probao maxed out Crysis Remastered ili grafici Can It Run Crysis detalje. Šta da ti dalje kažem da sam ja cijelo vrijeme mislio da je to 500 watts kako mi je rekao tip od kojega sam kupio kompjuter. Znači napajanje je bilo unutar kućišta zatvoreno sa 3 strane i nisam mogao vidjeti koliko je točno snage i jer sam vjerovao da je to 500 watts. Sve dok ga nisu u servisu izvadili iz kućišta i javili da je to 400 w no name. Can It Run Crysis? Na kraju je ipak previše za grafičku karticu koja je RTX 3060 Ti. Oprosti na kraju na malo dužem postu. Ipak oprez.  Sada sam kupio novi Fractal Ion Gold 650 W 80 plus. Sva sreća pa da je samo staro napajanje otišlo dok je ostatak kompjutera ok

play hard :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 15:09 (Xtr Zodiac).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina

Recenzija nove Seasonic Vertex ATX3.0 serije (1000 W Gold). Dodatne slike, tj. dolje spomenuti PCB.

Za malo bolji osvrt bi trebalo pričekati Techpowerup/Tomshardware recenzije, ali ovako na prvu mi se ističu dvije promjene u odnosu na Focus/Prime Gold seriju.

Izgleda da su se odlučili na blaži profil ventilatora na visokim opterećenjima (cca. 1000-1100 rpm-a), što je suprotno dosadašnjoj praksi (cca. 1700-2000 rpm-a). I drugo je što će vjerojatno dobiti najbolju ocjenu lemljenja na poleđini PCB-a, a razlog je što nemaju niti jedan el. sklop na toj stranici. To sam dosad vidio samo na nekim jeftinim napajanjima 200-400 kn, npr. budžet platformi CWT-a (npr. Antec VP500PC), ali naravno to nije ni blizu kvaliteti i topologiji ovog Seasonic-a. Pretp. da su time dobili protok zraka kroz te komponente (bolje hlađenje?), a i potencijalno manje zagrijavanje kućišta napajanja (prije su tranzistori i određeni upravljački sklopovi bili hlađeni preko kućišta napajanja s termalnim pad-ovima), a time možda korisnici profitiraju s manje topline unutar kućišta PC-a. Posebno kod onih gdje napajanje nije u "tunelu", već je izloženo u kućištu.

Moj PC  
4 0 hvala 2
14 godina
kiwi_91 kaže...

Recenzija nove Seasonic Vertex ATX3.0 serije (1000 W Gold). Dodatne slike, tj. dolje spomenuti PCB.

Za malo bolji osvrt bi trebalo pričekati Techpowerup/Tomshardware recenzije, ali ovako na prvu mi se ističu dvije promjene u odnosu na Focus/Prime Gold seriju.

Izgleda da su se odlučili na blaži profil ventilatora na visokim opterećenjima (cca. 1000-1100 rpm-a), što je suprotno dosadašnjoj praksi (cca. 1700-2000 rpm-a). I drugo je što će vjerojatno dobiti najbolju ocjenu lemljenja na poleđini PCB-a, a razlog je što nemaju niti jedan el. sklop na toj stranici. To sam dosad vidio samo na nekim jeftinim napajanjima 200-400 kn, npr. budžet platformi CWT-a (npr. Antec VP500PC), ali naravno to nije ni blizu kvaliteti i topologiji ovog Seasonic-a. Pretp. da su time dobili protok zraka kroz te komponente (bolje hlađenje?), a i potencijalno manje zagrijavanje kućišta napajanja (prije su tranzistori i određeni upravljački sklopovi bili hlađeni preko kućišta napajanja s termalnim pad-ovima), a time možda korisnici profitiraju s manje topline unutar kućišta PC-a. Posebno kod onih gdje napajanje nije u "tunelu", već je izloženo u kućištu.

Meni se čini da Koreanci nisu baš impresionirani, s obzirom na šturi zaključak ništa posebno osim novih ATX 3.0 tričarija itd.

https://www-coolenjoy-net.translate.goog/bbs/review/1048875?p=9&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

Seasonic nije onaj stari, ili nekad davno kad su njihova jeftina ili jeftinija napajanja fakat i bili njihov vrlo dobar proizvod.Danas imaš kaj imaš, osiromašeno Seasonic napajanje za 500-600kn a proizvođač je tam neka druga firma+Seasonic naljepnica.

Jedno staro Seasonic napajanje, sa kojim su baš svi bili vrlo impresionirani ili kao od hrastovine odvaljeno.Kolko če to napajanje potrajat, ako je kupljeno 2010 godine u odnosu na ovaj moj stari "Seasonic jeftikaner iz 2008 godine" koji nikako da krepa.

https://silentpcreview.com/seasonic-x-400-fanless-psu/

https://forum.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/napajanja-vasu-konfiguraciju-po/51397.aspx?page=724&jumpto=6588734&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
9 godina

Da, šteta što u jeftinijim serijama nisu baš njihove platforme s top kvalitetom komponenti, ali očito su ili krenuli putem većeg profita ili danas sa svojim dizajnom/proizvodnjom jednostavno ne mogu cijenom konkurirati u tom segmentu napajanja. Mislim da je ova Vertex serija dosta dobre kvalitete jer su i dalje unutra top proizvođači komponenti (Cree (diode), Infineon i Nexperia (tranzistori), japanski Rubycon, Nichicon, Chemi-con (kondenzatori)), a zaboravio sam u prošlom postu i napomenuti malo drugačije kablove (materijal daje dojam uzorka pletiva) za koje su u recenziji naveli kako su malo mekši od onih standardnih. Pitanje je i kakva će biti cijena jer sam vidio najave od preko 200 €, ali ATX 3.0 jesu uglavnom dosta skuplja od ATX 2.5x napajanja.

Jedino čime bi značajnije povećali letvicu u izvedbi platforme je da i u tu jeftiniju seriju uvedu "bridgeless" dizajn te napredniji digitalni PFC i/ili regulaciju napona, ali to im je trenutno vjerojatno rezervirano samo za najjaču TX seriju, tj. digitalno još nemaju ni u njoj. Uz to bi mogli još i ubaciti možda malo bolju liniju ventilatora (po uzoru na ostale proizvođače sa svojim brendom ventilatora) jer evo sad i imaju svoju MagFlow seriju (naziv nema veze s 'maglev' ležajem, unutra je FDB).

14 godina
kiwi_91 kaže...

Da, šteta što u jeftinijim serijama nisu baš njihove platforme s top kvalitetom komponenti, ali očito su ili krenuli putem većeg profita ili danas sa svojim dizajnom/proizvodnjom jednostavno ne mogu cijenom konkurirati u tom segmentu napajanja. Mislim da je ova Vertex serija dosta dobre kvalitete jer su i dalje unutra top proizvođači komponenti (Cree (diode), Infineon i Nexperia (tranzistori), japanski Rubycon, Nichicon, Chemi-con (kondenzatori)), a zaboravio sam u prošlom postu i napomenuti malo drugačije kablove (materijal daje dojam uzorka pletiva) za koje su u recenziji naveli kako su malo mekši od onih standardnih. Pitanje je i kakva će biti cijena jer sam vidio najave od preko 200 €, ali ATX 3.0 jesu uglavnom dosta skuplja od ATX 2.5x napajanja.

Jedino čime bi značajnije povećali letvicu u izvedbi platforme je da i u tu jeftiniju seriju uvedu "bridgeless" dizajn te napredniji digitalni PFC i/ili regulaciju napona, ali to im je trenutno vjerojatno rezervirano samo za najjaču TX seriju, tj. digitalno još nemaju ni u njoj. Uz to bi mogli još i ubaciti možda malo bolju liniju ventilatora (po uzoru na ostale proizvođače sa svojim brendom ventilatora) jer evo sad i imaju svoju MagFlow seriju (naziv nema veze s 'maglev' ležajem, unutra je FDB).

To je smješno za 550kn B12 serija, sve nekakvi Kineski kapsiči ili ciljani model od 550W.Niti jedan barem Tajvanac Teapo 105C, koji je sasvim ok ako je jeftinije napajanje kompletno nakrcanom samo sa njima.

https://ru-gecid-com.translate.goog/power/seasonic_b12_bc-550/?s=2&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

Kak da se sad to usporedi sa ovim dole prvi link, čak i da nije modularno itd to je neusporedivo za 460kn keš love.Kad smo več kod Čufteka, kolko ja vidim čak i jeftinija Proton serija ima komplet bolje kapsiče od Seasonic B12BC serije.Taj Proton model je slabo dostupan kod nas, za cijenu od 370kn keš plačanje itd.

https://ru-gecid-com.translate.goog/power/chieftronic_powerplay_550w/?s=2&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

https://ru-gecid-com.translate.goog/power/chieftec_proton_bdf-500s/?s=2&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

https://www-ixbt-com.translate.goog/supply/chieftec-bdf-600s-review.html?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2023 19:16 (rambox).
8 godina

Izgleda da mi je crklo napajanje nema nikakvog signala kad se pali može neka preporuka shodno ovoj konfi pod moj pc

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
dasan kaže...

Izgleda da mi je crklo napajanje nema nikakvog signala kad se pali može neka preporuka shodno ovoj konfi pod moj pc

tvoja poruka i onda na vrhu stranice su u ljubavi 

listaj malo 

8 godina

Ono su sve neka super cool napajanja meni treba neko osnovno do 500kn i da odgovara na ovo kuciste  PC se koristi samo za najosnovnije stvari surf i slušanje muzike :)

neko je ranije spomenuo ovo mada je i ovo skupo ali ako bi radila godinma nebi skrtario za 50tak eur

https://www.mikronis.hr/Proizvod/napajanje-silentiumpc-supremo-m2-gold-550w-80-gold-p-n-spc140-/2078

9 godina
dasan kaže...

Ono su sve neka super cool napajanja meni treba neko osnovno do 500kn i da odgovara na ovo kuciste  PC se koristi samo za najosnovnije stvari surf i slušanje muzike :)

zato sam ti rekao da listaš, na dvije zadnje stranice se spominje chieftek kao odlično napajanje za malo novaca - link

8 godina

Naručim ga onda..valjda ce kablovi odgovarati za ostale komponente 

Mislim na slici nema kablova koji idu iz napajanja u ostale komponente valjda se podrazumijeva da ih ima 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2023 10:51 (dasan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
dasan kaže...

Naručim ga onda..valjda ce kablovi odgovarati za ostale komponente 

Mislim na slici nema kablova koji idu iz napajanja u ostale komponente valjda se podrazumijeva da ih ima 

kablovi su pakirani posebno uz napajanje u kutiji kad ga raspakiraš

na napajanju su označeni utori za cpu, pcie, sata itd., najprije vidiš koji ti kablovi trebaju, uključiš ih u napajanje i drugi kraj u komponente

ostatak kablova koji ti trenutno ne trebaju ostaviš u pakiranju  

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice