Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.385.067
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
DarthMarkus kaže...
Dakle, kupitinekupitiseasonicyeyorney i dalje nitko ništa ne zna.

Majke mi jedino Kiwia treba slušati u ovoj temi.

upao si u sred rasprave, tak da dosta toga nije bilo posvećeno isključivo tvojem problemu

iako, na tvojem mjestu bi koristio to zamjensko jer ionako planiraš za par mjeseci na sve novo, ako sam dobro skužio

vjerujem da će do tada izaći i više novih napajanja s novim standardima, a isto tako i prvi testovi novih rajzena i novih nevidija, pa uzmeš napajanje kad uzmeš i nove komponente

kad to sve izađe za koji mjesec, bit ćemo bar malo pametniji, ili bar malo više informiraniji 

 Slažem se s tobom seronjo stari (wink,nod) i tako ću i napravit.

 

Što je najsmješnije slažem se i snjime (čitaj : šnjime). D o n e k l e

 

Jebo me svako, ako toliki spajkovi budu pa onda bolje kupit frezu ili pratit Zrinku Cvitešić na Instagramu.

 

E moj Picajzla, ode sve u klinac...

 

ansha kaže...

Moja 7 godina stara EVGA G2 750 se nista ne zali na ovog ekstremnog potrosaca u vidu 3080 12gb suprim... Potrosnja iz zida u gamingu ide do 550W.... 

 

Da kucnem u drvo...

 Kad si ti pazario Suprim ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2022 14:20 (DarthMarkus).
20 mjeseci
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
DarthMarkus kaže...
Dakle, kupitinekupitiseasonicyeyorney i dalje nitko ništa ne zna.

Majke mi jedino Kiwia treba slušati u ovoj temi.

 Ako pricamo o Seasonicu konkretno kako se nista nezna? Pa jel imas potvrdu od Gamers Nexusa u videu kaj sam napisao da imaju problema sa OCP-om, jel vidis da je skoro sve o cemu se prica u tom videu vezano za Sisu i njegove pandane kojima je OEM.

 

Također Seasonic ima najlosije kablove u tom visokom razredu.

 

Jel imas na googlu ra rtx 30 seriju i seasonic px tx serije teme sa resetiranjem napajanja?

 

Ti kao da citas kroz slova

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2022 15:00 (Avalanche).
20 mjeseci
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ansha

 

A i ta Evga je top napajanje, superflower leadex GOLD platforma.

Zamisli koliko ljudi ima prosjecna napajanja za te grafe, prebuilt konfe po ducanima slazu sa mainstream napajanjima pa ne vidim navale na probleme.

 

I ta Suprimka out of the box je 390w.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2022 15:07 (Avalanche).
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
DarthMarkus kaže...

 Kad si ti pazario Suprim ?

Ima cca. mjesec dana.. Jedan mi pilao da mu prodam 3070 Ti pa reko ajde... 

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
DarthMarkus kaže...

pratit Zrinku Cvitešić na Instagramu.

Ne diraj mi susjedu.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

And now for something completely different.

 

Slažem mali HTPC. ITX ploču imam, imam u stvari sve osim kučišta i napajanja. Ploča troši 30W, SSD je kaj, pol watta? Ne želim unutarnje napajanje sa ventilatorom. Ne želim glomazno kučište. Čim manje - tim bolje. Problem nastaje u napajanju. Razmišljam o DC/DC napajanju, sustav gdje se sa vanjske strane ukopča napajanje slično onom za laptop. Također, čim jeftinije, tim bolje. Ne želim Silverstone ili Fractal osim ako mi ga netko ne pokloni :) dakle, cilj je eliminacija ventilatora i čim manji footprint. Našao sam ovo kučište:

 

LC-1550mi - v 84 x š 195 x d 205 mm, ima dcdc adapter u kučištu, no ne dolazi sa napajanjem, a ne mogu naći nigdje nekakvo adekvatno napajanje za njega - treba biti 12 V 5 A. Kao da je popapala maca.

 

Što biste predložili? Ponuda mini ITX kućišta kod nas je jad i bijeda, barem prema mom iskustvu, no ako netko ima neš zbuksano, odlično.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2022 15:59 (Father_Dougal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Svi moramo stegnuti energetski remen u vremenima krize a gospoda bi kupovala napajanja od 1kW da vrti furemark i gluho doba noći. Da se mene pita (a ne pita:) lupio bih energetski porez na svaki dodatni watt po napajanju pa ti glumi mangupa..

Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Father_Dougal

 

Ne vidim da je taj LC dostupan kod nas pa možda Chieftec IX-01BCDP-085ITX (zajedno cca. 630 kn s dostavom) ili Inter-Tech MW-01 II s njemačkog Amazona za cca. 405 kn s dostavom i našim PDV-om. Na tog Inter-Techa moraš još dodati vanjsko napajanje s 2,5 x 5,5 priključkom (moguće da je taj i na LC-u). Imaju ga sva univerzalna vanjska napajanja (ona s više priključaka), a za snagu izabereš ovisno o jačini, TDP-u procesora.

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Father_Dougal

 

Ne vidim da je taj LC dostupan kod nas pa možda Chieftec IX-01BCDP-085ITX (zajedno cca. 630 kn s dostavom) ili Inter-Tech MW-01 II s njemačkog Amazona za cca. 405 kn s dostavom i našim PDV-om. Na tog Inter-Techa moraš još dodati vanjsko napajanje s 2,5 x 5,5 priključkom (moguće da je taj i na LC-u). Imaju ga sva univerzalna vanjska napajanja (ona s više priključaka), a za snagu izabereš ovisno o jačini, TDP-u procesora.

Protis kaže da je dobavljiv, budem se sa njima čuo u utorak da vidim je li stvarno tako.

Chief prema slikama ima DC/DC konverter ugrađen, pa je također dobra opcija. Što se napajanja tiče, našao sam 12V/5A napajanja koja se ponegdje vode i kao zamjenska napajanja za monitore. Ima ih od 90 do 180 kn, ovisno o brendu i dućanu, tako da sam tu pokriven.

 

Problem leži u financijskom dijelu jer za 500-600 kn dobijem rabljeni mini PC star nekoliko godina sa puno jačim procesorom. 200 do 350 kn mi je prihvatljiv raspon.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
bik kaže...

Svi moramo stegnuti energetski remen u vremenima krize a gospoda bi kupovala napajanja od 1kW da vrti furemark i gluho doba noći. Da se mene pita (a ne pita:) lupio bih energetski porez na svaki dodatni watt po napajanju pa ti glumi mangupa..

  provjeri grafove iskoristivost npr 1kW napajanja koji radi na 500W i iste napajanja od 600W koji radi na 500W outputa.
a da ne krenem o dugotrajnosti ovih malih napajanja i opcenito losijim komponentama i platformama. a trenutna potrošnja modernih grafickih bez obzira na tdp je isto zanimljiva ko i utjecaji iste na mala napajanja.
da se mene pita lupi bi neki eko porez na svakoga ko kupuje novo napajanje svaki put kad kupuje novu konfiguraciju a napajanje "u knap u vat".

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dabar_solta_V2 kaže...
bik kaže...

Svi moramo stegnuti energetski remen u vremenima krize a gospoda bi kupovala napajanja od 1kW da vrti furemark i gluho doba noći. Da se mene pita (a ne pita:) lupio bih energetski porez na svaki dodatni watt po napajanju pa ti glumi mangupa..

  provjeri grafove iskoristivost npr 1kW napajanja koji radi na 500W i iste napajanja od 600W koji radi na 500W outputa.
a da ne krenem o dugotrajnosti ovih malih napajanja i opcenito losijim komponentama i platformama. a trenutna potrošnja modernih grafickih bez obzira na tdp je isto zanimljiva ko i utjecaji iste na mala napajanja.
da se mene pita lupi bi neki eko porez na svakoga ko kupuje novo napajanje svaki put kad kupuje novu konfiguraciju a napajanje "u knap u vat".

 OOO majstore Dabar , ti se vratio, tako treba, fališ ekipi audiofila, muk je bez tebe.

 

Ti grafovi su relativni, vjerujem samo testu iz prve ruke :)

 

Ima tu lijepa lista provjerenih napajanja:

https://cultists.network/140/psu-tier-list/

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dabar_solta_V2 kaže...
bik kaže...

Svi moramo stegnuti energetski remen u vremenima krize a gospoda bi kupovala napajanja od 1kW da vrti furemark i gluho doba noći. Da se mene pita (a ne pita:) lupio bih energetski porez na svaki dodatni watt po napajanju pa ti glumi mangupa..

  provjeri grafove iskoristivost npr 1kW napajanja koji radi na 500W i iste napajanja od 600W koji radi na 500W outputa.
a da ne krenem o dugotrajnosti ovih malih napajanja i opcenito losijim komponentama i platformama. a trenutna potrošnja modernih grafickih bez obzira na tdp je isto zanimljiva ko i utjecaji iste na mala napajanja.
da se mene pita lupi bi neki eko porez na svakoga ko kupuje novo napajanje svaki put kad kupuje novu konfiguraciju a napajanje "u knap u vat".

 Ooo Dabre od Šolte, neka si se vratio.

 

De zaviri u kristalnu kuglu i reci za ovaj atx 3.0 nešto pametno.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pls dont.
on topic evo par random s gugla, note da
je vertikalna skala zumirana da bi izgledalo bitnije nego je.
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ta skala pokazuje da je efikasnost loša i kad uzmeš 'op' napajanje kao što sam ja uzeo, pa mi uglavnom radi na -30% kapaciteta

međutim, ne vidim kako je to nešto jako bitno običnom korisniku, meni je primjerice puno bitnije da je napajanje što tiše i da ima mjesta za upgrejd, uz faktor kvalitete ofkors

14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...

ta skala pokazuje da je efikasnost loša i kad uzmeš 'op' napajanje kao što sam ja uzeo, pa mi uglavnom radi na -30% kapaciteta

međutim, ne vidim kako je to nešto jako bitno običnom korisniku, meni je primjerice puno bitnije da je napajanje što tiše i da ima mjesta za upgrejd, uz faktor kvalitete ofkors

Za tisinu opet uzmes predimenzionirano napajanje pa ti se vent ni ne pali. Ja bi sad trebao uzet nekih 1300W za to postic na knap...

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ansha kaže...

Za tisinu opet uzmes predimenzionirano napajanje pa ti se vent ni ne pali. Ja bi sad trebao uzet nekih 1300W za to postic na knap...

 pa da, ja sam uzimao napajanje u vrijeme kad se činilo da će efikasnost grafa i procova biti sve bolja i da ćemo zaboraviti na išta jače od 650w osim za entuzijaste

sisa prime 750w mi se činila kao debeli overkill čak i s tada relativno jakom 1070, sad se čini onako, meh, iako i dalje ne mislim uzimati ništa 'jače' od cca 300w

 

a i tih 300w za grafu je debelo nategnuto na prijašnje razmišljanje kako ne bih uzimao ništa rastrošnije od 200w, ovo je vrijeme baš nekako u šturcu što se toga tiče

7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...

ta skala pokazuje da je efikasnost loša i kad uzmeš 'op' napajanje kao što sam ja uzeo, pa mi uglavnom radi na -30% kapaciteta

međutim, ne vidim kako je to nešto jako bitno običnom korisniku, meni je primjerice puno bitnije da je napajanje što tiše i da ima mjesta za upgrejd, uz faktor kvalitete ofkors

gpu trendovi su s sve bolesnijim zahtjevima na napajanje, pogotovo peak, tako da ako oces upgrade bitno je samo po tome da i zanemaris iskoristivost.
a i jednostavno duze ce ti trajat ako radi na manjoj temperaturi i u opcenito boljim uvjetima.

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dabar_solta_V2 kaže...

gpu trendovi su s sve bolesnijim zahtjevima na napajanje, pogotovo peak, tako da ako oces upgrade bitno je samo po tome da i zanemaris iskoristivost.
a i jednostavno duze ce ti trajat ako radi na manjoj temperaturi i u opcenito boljim uvjetima.

te priče o dužem trajanju, nižoj temperaturi i efikasnosti napajanja su potpuno izgubile smisao 

za razliku od matičnih ploča, grafa i procesora, kojima je garancija i dalje maksimalno 3 godine (ne uzimajući u obzir izuzetke), napajanja su dosegla i 12 godina garancije, 10 je sasvim uobičajeno u srednjoj i višoj klasi

 

što mene briga jel moje sisa prime napajanje gold, platinum ili titanium, razliku u cijeni između gold i titanium nikad neću nadoknadit razlikom u efikasnosti na potrošnji struje, razlika u grijanju je nebitna, a trajnost također, za 12 godina ću ionako kupit drugo

radije uložit tu razliku u cijeni u 100-200w više, ako je već briga o budućim zahtjevima grafičkih kartica

 

pametna kupnja je gold napajanje srednje klase sa 7-10g garancije i bar 30% lufta ili više ako se planira upgrejd, a te priče o efikasnosti platinum i titanium, par posto amo-tamo ciljanjem max potrošnje da bude u 50% snage, krivulje efikasnosti, sve to stvarno danas više nije bitno

7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
spominja si upgrade znaci bitno ti je da duze traje i da je tiho, znaci niza temp..
ostalo slicno mislimo, nisam nigdi spominja klase iskoristivosti samo da su na 50% otprilike svi na nekom vrhuncu i da ih nema baš smisla gazit na 100% nazivne snage pa gledat uzet skuplji npr titanium i ocekivat cudo.

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dabar_solta_V2 kaže...
spominja si upgrade znaci bitno ti je da duze traje i da je tiho, znaci niza temp..
ostalo slicno mislimo, nisam nigdi spominja klase iskoristivosti samo da su na 50% otprilike svi na nekom vrhuncu i da ih nema baš smisla gazit na 100% nazivne snage pa gledat uzet skuplji npr titanium i ocekivat cudo.

 ma ne mislim ja upgrejdat, ne još svakako, moje napajanje je tek u petoj godini korištenja, imam još sedam godina garancije

a 750w gold, koliko god danas izgledalo meh zbog ovih sranja s grafama, meni je zasad dosta, jer ne planiram grafu s potrošnjom značajno većom od 300w

i ako se krene gasiti zbog spajkova, što se nadam da neće, već sam čuo da ih sisa u garantnom roku mijenja za iste/slične modele s olabavljenim ocp

 

više ja to fantaziram općenito 

13 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ah, vremena kad su išle dvije Sapphire R9 280X na Seasonic 520GB.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ekipa, savjet u vezi napajanja :)
Corsair RM750x je dovoljan za i5 12600k + 3080 ili trebam jos 100w?

Moze i preporuka naravno pa ce neka cijena i duljina garancije odigrat ulogu u knacnoj presudi.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zašto si baš njega odabrao?

Ima po meni bolji izbora, manje love a više W

https://www.nabava.net/search.php?q=ion+850w&cod=&cdo=

https://www.nabava.net/search.php?q=nzxt+850w&cod=&cdo=

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
smajlee kaže...

Ekipa, savjet u vezi napajanja :)
Corsair RM750x je dovoljan za i5 12600k + 3080 ili trebam jos 100w?

Moze i preporuka naravno pa ce neka cijena i duljina garancije odigrat ulogu u knacnoj presudi.

 

Hvala

Dovoljan je, al radje uzmi 850w...

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

smajlee

 

NZXT koji je kolega linkao mi se čini najbolji izbor kod nas, a eventualno ako hoćeš proći najjeftinije moguće, ispod Krux Generator 850 W (od 880 kn; 5 god. jamstva) ne bih išao. Meni nepoznat proizvođač, ali unutra je poznata CWT platforma (recenzija) sa svim japanskim kondenzatorima. Sličnu imaju MSI Ax50GF i Bitfenix Whisper M serije (njihove izgledaju malo bolje), a ista je onoj kao što je u DeepCool DQ850-M-V2L i Chieftronic PowerUp. 

 

Ako je opcija i kupnja iz DE i francuskog Amazona, onda imaš nekoliko zanimljivih opcija.

 

Seasonic GX 850 (cca. 870 kn s našim PDV-om i dostavom)

MSI A850GF (cca. 932 kn -II-)

Cooler Master V850 V2 (cca. 932 kn -II-)

Sharkoon SilentStorm Cool Zero 850 (cca. 755 kn -II-)

 

Poslagani su od boljih prema lošijima, a Seasonic je best buy, dok se Sharkoon čini kao dobra budžet kupnja, ali mislim da je službeno jamstvo samo 3 godine, dok su svi ostali s 10 god. Platforma je Sirtec/Sirfa srednjeg ranga, a dobro je što su untrasvi japanski kondenzatori i FDB ventilator jer, npr. Fractal Design Ion Gold ima moderniziranu platformu te iz Sharkoona, ali kondenzatori na sekundarnom dijelu nisu japanski i ventilator je s običnim ležajem.

14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ovaj GX 850 je super prilika, taj shop ne obracunava hr pdv tako da izadje 825kn sa dostavom. Jedino sta cesto mijenjaju cijene pa vjerojatno nece dugo trajati ova ponuda... Navali narode...

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav

Za 12400f, 2x8 ddr4, 3060, 2 ssd i 1 hdd je dosta 650w ili bolje uzet 750w?

I koji od ova tri biste mi preporucili?

 

1 Corsair RM650x
5 Seasonic Focus GX-650
3 Super Flower Leadex III 650W
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Crosgok kaže...

Pozdrav

Za 12400f, 2x8 ddr4, 3060, 2 ssd i 1 hdd je dosta 650w ili bolje uzet 750w?

I koji od ova tri biste mi preporucili?

 

Za to je dosta i dobro 450W napajanje. Na 750W idi ako planiras uzimat rastrosniju grafu u buducnosti...

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Crosgok

 

Ako nemaš nekih posebnih zahtijeva (niska buka, RGB, broj kablova...), onda bih osobno išao na Seasonic. Koliko vidim, jeftiniji je od RMx +100 kn, a ima dulje jamstvo od Leadex-a pa mi se čini kao best buy.

 

Opet ću biti dosadan s ponudom izvana, ali imaš Seasonic PX 650 W za 90 € (cca. 790 kn s našim PDV-om i dostavom) na njemačkom Amazonu. Toliko kod nas nije ni GX.

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pa najbitnije mi je da je sto tisi

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice