Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.871
|
čitano: 3.603.747
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nekad nije postao bronze, gold, silver cert, samo 80+, što znači da će pri opterećenju od 50% do 100% dati bez problema 80% nazivne snage.

http://en.wikipedia.org/wiki/80_PLUS

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
14 godina
protjeran
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Razer_Copperhead kaže...
Don Kihoty kaže...

Dobar je, pitanje je dali ti je potreban...

 

PS - Reklamiraj Corsaira, imaš jamstvo sigurno.

Mislim da više nemam, a jedino ako mi vrijedi garancija 5 godina kao što piše na kutiji jer trgovina daje samo 3 godine.

Koja trgovina?

 

Samo CX400 ima 3 godine, svi drugi su ili 5 ili 6 godina.

 

Odi tamo i reklamiraj, ako ne, pogledaj na kutiji od kud je (eSys, Microline ili Asbis),

te kontaktiraj njih, te traži referenta i/ili zastupnika Corsaira.

 

Brzo će se to riješiti.

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Don Kihoty kaže...

Koja trgovina?

 

Samo CX400 ima 3 godine, svi drugi su ili 5 ili 6 godina.

 

Odi tamo i reklamiraj, ako ne, pogledaj na kutiji od kud je (eSys, Microline ili Asbis),

te kontaktiraj njih, te traži referenta i/ili zastupnika Corsaira.

 

Brzo će se to riješiti.

Nemam garanciju trenutno kod sebe pa ne znam koja je trgovina, ali provat ću zvat i vidjet što će oni reći. Ne bih htio bacit novce koje sam namijenio za novi CPU, ekran i grafu.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Trebam savjet u vezi modularnih napajanja koje su prednosti a koji nedostaci (dali utjecu na kvalitetu)!

HvalaOsmijeh

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2010 19:09 (zeroname).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zeroname kaže...

Trebam savjet u vezi modularnih napajanja koje su prednosti a koji nedostaci (dali utjecu na kvalitetu)!

HvalaOsmijeh

Prednost je u tome da koristis samo kablove koje trebas.

Nedostatak jedino da moras narucit dodatne kablove (npr.za trecu graficku karticu).

dasHHa
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dasHHa kaže...
zeroname kaže...

Trebam savjet u vezi modularnih napajanja koje su prednosti a koji nedostaci (dali utjecu na kvalitetu)!

HvalaOsmijeh

Prednost je u tome da koristis samo kablove koje trebas.

Nedostatak jedino da moras narucit dodatne kablove (npr.za trecu graficku karticu).

Cuo sam da postoje nedostaci tj.veci optor, spoj između napajanja i kabla je klimav! Dali je to istina!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zeroname kaže...
dasHHa kaže...
zeroname kaže...

Trebam savjet u vezi modularnih napajanja koje su prednosti a koji nedostaci (dali utjecu na kvalitetu)!

HvalaOsmijeh

Prednost je u tome da koristis samo kablove koje trebas.

Nedostatak jedino da moras narucit dodatne kablove (npr.za trecu graficku karticu).

Cuo sam da postoje nedostaci tj.veci optor, spoj između napajanja i kabla je klimav! Dali je to istina!

Spoj nebi smio biti klimav, a razlika u otporu je zanemariva.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da pitam nesto vas znalce (nadam se da sam pogodio temu). Moze li Corsair CX400 vuci konfu sa recimo phenom II x4 i 5870? Citam u BUG-u da i7 i 5870 trose vise od 300w, pa me zanima dali je netko isprobao ovakvu kombinaciju i ima li to napajanje sve potrebne konektore za tu karticu (milim da je 2x pcie 6 pin ali nisam siguran)

Ameri me poslali na mjesec, lagano sam failo putanju
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mata_87 kaže...

Da pitam nesto vas znalce (nadam se da sam pogodio temu). Moze li Corsair CX400 vuci konfu sa recimo phenom II x4 i 5870? Citam u BUG-u da i7 i 5870 trose vise od 300w, pa me zanima dali je netko isprobao ovakvu kombinaciju i ima li to napajanje sve potrebne konektore za tu karticu (milim da je 2x pcie 6 pin ali nisam siguran)

Trebao bi biti taman dovoljan za tu konfu...

 

3x 4850HD vuku više od jedne 5870HD,a tri 4850HD sam upogonio sa CX-om,

i vjerovatno bi još jednu, da ima dovoljno kablova. Belji se

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zeroname kaže...
dasHHa kaže...
zeroname kaže...

Trebam savjet u vezi modularnih napajanja koje su prednosti a koji nedostaci (dali utjecu na kvalitetu)!

HvalaOsmijeh

Prednost je u tome da koristis samo kablove koje trebas.

Nedostatak jedino da moras narucit dodatne kablove (npr.za trecu graficku karticu).

Cuo sam da postoje nedostaci tj.veci optor, spoj između napajanja i kabla je klimav! Dali je to istina!

E to ovisi kako je imlementiran prikljucak-kod kvalitetnih napajanja postoje sigurnosne kopce isto kao na maticnim plocama,koje moras prvo otpustit(pritisnut)da bi mogao odspojit kablove.Pogledaj sliku.Otpor se ne povecava jer je princip spajanja na plocu isti.

dasHHa
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mata_87 kaže...

Da pitam nesto vas znalce (nadam se da sam pogodio temu). Moze li Corsair CX400 vuci konfu sa recimo phenom II x4 i 5870? Citam u BUG-u da i7 i 5870 trose vise od 300w, pa me zanima dali je netko isprobao ovakvu kombinaciju i ima li to napajanje sve potrebne konektore za tu karticu (milim da je 2x pcie 6 pin ali nisam siguran)

Najvjerovatnije ce raditi, samo ce ti napajanje biti dosta glasno pod opterecenjem. Da li ima 2x6pin neznam, al uz svaku

karticu inace dobijes adaptere molex -> 6pin.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

@Don Kihoty: A moze li se to napajanje ostetiti (ili izgoriti ili sta god vec) ako se dugo drzi u tako velikom loadu (tipa da ga imas par mjeseci ili par godina)

 

EDIT: ima li sve potrebne konektore za takvu karticu, ili trebaju nekakvi nastavci (tipa sa molexa na pcie i sl.) i kakvi trebaju?

 

Kasnim s pitanjem, drnde je vec odgovorio a nisam vidio

Ameri me poslali na mjesec, lagano sam failo putanju
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2010 21:08 (mata_87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mata, svako napajanje može izgoriti, i ono od 150kn i ono od 2500kn, tu nema pravila...

 

UPS uglavnim štiti od oscilacija napona, koji su pravi štetnik za napajanje,

a ne samo opterećenje.

 

Overloadanje napajanjerezultirat će njegovim ili gašenjem ili restartanjem,

a ne izgaranjem.

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Što kažete na Silver Power napajanja, konkretno na ovaj model. Jesu li njihova napajanja na razini Corsaira i slično?

Go ahead. Make my day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
oddball kaže...

Što kažete na Silver Power napajanja, konkretno na ovaj model. Jesu li njihova napajanja na razini Corsaira i slično?

Praktički isti SilverStone-uzmi

14 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
oddball kaže...

Što kažete na Silver Power napajanja, konkretno na ovaj model. Jesu li njihova napajanja na razini Corsaira i slično?

A šta reć! Kvalitetna, efikasna (80+), radi ih seasonic. I uz sve to, još su i povoljna. Mislim da ti više od ovoga ne treba Namigiva.

16 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pod009 kaže...
oddball kaže...

Što kažete na Silver Power napajanja, konkretno na ovaj model. Jesu li njihova napajanja na razini Corsaira i slično?

Praktički isti SilverStone-uzmi

Kak to mislis ?

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-led-diode/56455.aspx
14 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
oddball kaže...

Što kažete na Silver Power napajanja, konkretno na ovaj model. Jesu li njihova napajanja na razini Corsaira i slično?

Corsair je za dlaku i garanciju bolji. Odlično napajanje za te novce, ja kupio prije 3 mj. 

Power Supplies  Vidi ko proizvodi, a sastavlja ga Seasonic. Pročitaj manual.

Ako te nešto konkretno zanima pitaj

Stari avijatičar...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pod009 kaže...
oddball kaže...

Što kažete na Silver Power napajanja, konkretno na ovaj model. Jesu li njihova napajanja na razini Corsaira i slično?

Praktički isti SilverStone-uzmi

SilverPower proizvodi njemacki MaxPoint!

Mali review njegovog mladeg,600-vatnog brata,procitajte na Anandtechu----link----- 

http://www.anandtech.com/show/2308

dasHHa
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A kako to da su tako jeftina?

Go ahead. Make my day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
oddball kaže...

A kako to da su tako jeftina?

To te ne treba brinut. Napajanju su kvalitetna. I sam sam uzeo onoga od 400w. Kolega Smile je imao baš toga od 650w. Napajanja koja radi seasonic, koja su itekako efikasna i imaju 80+ certifikat. To što su povoljna, idem im samo u plus. Jedina mana bi možda bila garancija, koja je manja u odnosu na corsairova jača izdanja.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
oddball kaže...

A kako to da su tako jeftina?

Kol'ko para,tol'ko muzike! Slabije i starije komponente!Jeftinije od jeftinog!!!

dasHHa
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zabranjeniples kaže...
oddball kaže...

A kako to da su tako jeftina?

To te ne treba brinut. Napajanju su kvalitetna. I sam sam uzeo onoga od 400w. Kolega Smile je imao baš toga od 650w. Napajanja koja radi seasonic, koja su itekako efikasna i imaju 80+ certifikat. To što su povoljna, idem im samo u plus. Jedina mana bi možda bila garancija, koja je manja u odnosu na corsairova jača izdanja.

Ako im je garancija kraca to znaci da se brze kvare.Ako se brze kvare to znaci da su losije komponente u napajanju.Ako su lose komponente kako onda moze biti kvalitetno?

dasHHa
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jesu li sva napajanja od tog proizvođača jednake kvalitete? Mislim da bi mi 650w bilo ipak previše pa bi radije uzeo onog od 500w...

Go ahead. Make my day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dasHHa kaže...

Kol'ko para,tol'ko muzike! Slabije i starije komponente!Jeftinije od jeftinog!!!

Ne bi se složio. Dosta sam se informirao o tim napajanjima. Po pc ekspertu i raznim drugim forumima. I sam imam jednog od 400w, prijatelj mi također. Smile je imao ovoga od 650w. Napajanju su itekako kvalitetna i efikasna. Rekao bi, ne razlikuju se previše od corsaira. Jedan razlog više za zadovoljstvo je i seasonic koji ih radi. To što su nešto povoljnija nego ostalo društvo, ne znači ama baš ništa. Ustvari, to je kod mene dodatni plus za ovo napajanje. Jedina mana je samo dvije godine garancije. A to kod mene ne predstavlja apsolutno ništa.

14 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dasHHa kaže...

Ako im je garancija kraca to znaci da se brze kvare.Ako se brze kvare to znaci da su losije komponente u napajanju.Ako su lose komponente kako onda moze biti kvalitetno?

Ajde nemoj više pričat gluposti. Imao si neko od navedenih pa to govoriš ili?? Takvi kao ti mi zaista idu na živce. Koristili su u životu 2 napajanja i sve ostalo je smeće. Ili još gore, pročitali su review o corsairu i to je to.

 

Za kolegu koji je pitao. Uzimaj napajanje i nemaj brigu. Odlično napajanje za malo novaca. Ja s ovim završavam jer ponekad se zaista nema smisla prepirat s nekima koji će uvijek tjerat svoju priču.

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Napajanje od 650W ima sve kondenzatore japanske kvalitetne  od 105*C, i gasi se na 720W opterećenja.

 Recenzija PC-Experience

Stari avijatičar...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zabranjeniples kaže...
dasHHa kaže...

Ako im je garancija kraca to znaci da se brze kvare.Ako se brze kvare to znaci da su losije komponente u napajanju.Ako su lose komponente kako onda moze biti kvalitetno?

Ajde nemoj više pričat gluposti. Imao si neko od navedenih pa to govoriš ili?? Takvi kao ti mi zaista idu na živce. Koristili su u životu 2 napajanja i sve ostalo je smeće. Ili još gore, pročitali su review o corsairu i to je to.

 

Za kolegu koji je pitao. Uzimaj napajanje i nemaj brigu. Odlično napajanje za malo novaca. Ja s ovim završavam jer ponekad se zaista nema smisla prepirat s nekima koji će uvijek tjerat svoju priču.

Ne znas nista o meni i sto radim i cime se bavim!!! A sad odgovori na pitanje ili me nemoj prozivati!!!

dasHHa
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Inače još jedna zanimljiva napomena. Po svim reviewima i testovima, napajanje uz efikasan i kvalitetan rad dolazi u nešto bučnijem izdanju. Tako kažu na pc ekspertu i sličnim siteovima. Međutim, iz prve ruke mogu potvrdit (imao 3 komada od 400w) da napajanje nije uopće bučno.

 

Za sam 650w navedeni model, više može iz prve ruke reći kolega smile. Naravno, ako naleti i vidi temu. Ali mislim da i taj 650w model nije uopće bučan koliko se želi prikazat.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.6.2010 15:00 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
oddball kaže...

Jesu li sva napajanja od tog proizvođača jednake kvalitete? Mislim da bi mi 650w bilo ipak previše pa bi radije uzeo onog od 500w...

Evo 500w  i  400 W .  

Stari avijatičar...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice