Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.373.561
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa piše mu Silverstone Strider 500w, radit će to budžet napajanja svoj posao ali ja osobno nebi stavljao grafu tipa RTX2060 ili bi barem kupio u dogledo vrijeme neko kvalitetnije napajanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zaboravio napisati, da...na racunu pise napajanje koje i u opisu na profilu,a kad sam otvorio sam vidio da  je ono hexa+ pro 500w...znaći prošlo bi, ali bi bilo najbolje napajanje uzeti drugo...savjet za napajanje?? Nemora najjeftinije, nešt solidno da može tjerat to moje + vodeno hlađenje koje planiram staviti zbog lošijeg kučišta....jbg crni petak je bio ,popust brutalni s obzirom na cijene,i sad pokušavam dotjerat taj PC da bude kompletan...hvala na savjetima

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

bertRo92

 

Hexa+ Pro 500 W je bolje (ima DC-DC regulaciju) i kvalitetnije napajanje od Silverstone-a tako da može i ostati FSP. 

 

Ako baš hoćeš nešto bolje, best buy bi mogli biti:

 

Fractal Design Ion+ 560 W (od 650 kn; 10 god. jamstva)

Seasonic Focus GX 550 W (od 625 kn; 10 god. jamstva)

Corsair RM650 (od 600 kn; 10 god. jamstva)

Bitfenix Whisper M 550 W (od 581 kn; 7 god. jamstva)

Corsair TX550M (od 520 kn; 5/7 god. jamstva)

Bitfenix Formula 550 W (od 503 kn; 5 god. jamstva)

Asus TUF 650B (od 450 kn; 5/6 god. jamstva)

 

Recimo da je redoslijed od boljeg prema lošijem.

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kako ostvariti 10 godina jamstva?
Ja sam kupio Seasonic GX-650 i na računu mi piše 36 mjeseci jamstva.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2022 15:35 (tintin).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

tintin

 

Nakon te 3 godine ćeš onda morati izravno preko njih raditi eventualni RMA, a najbolje ti je odmah registrirati proizvod na njihovu stranicu pa ti oni u sustav pohrane račun, no svakako ga i ti čuvaj kod sebe.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
bertRo92 kaže...

Zaboravio napisati, da...na racunu pise napajanje koje i u opisu na profilu,a kad sam otvorio sam vidio da  je ono hexa+ pro 500w...znaći prošlo bi, ali bi bilo najbolje napajanje uzeti drugo...savjet za napajanje?? Nemora najjeftinije, nešt solidno da može tjerat to moje + vodeno hlađenje koje planiram staviti zbog lošijeg kučišta....jbg crni petak je bio ,popust brutalni s obzirom na cijene,i sad pokušavam dotjerat taj PC da bude kompletan...hvala na savjetima

 Nema potrebe, Hexa 500W je više nego dovoljna za RTX 2060 pa čak i RTX 3060 (po meni bolje odmah ići na nju nego staru 2060).

 

A vodeno ne vidim smisao stavljati na takav procesor, pa staviš neki hladnjak oko 150-200kn i bude odlično. Zalman Z3 nije uopće loše kućište....

 

Što se tiće računa, da je krivo napisano, svakako se javi trgovini gdje si kupio da ti to isprave...

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2022 17:17 (FakeDeath).
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za one sklone eksperimentiranju, na Banggoodu su na akciji Blitzwolf napajanja s besplatnom dostavom iz skladišta u Češkoj. Postoje i određeni kuponi za dodatnih 10 % popusta i dodatni "Allowance" popusti pa cijene mogu biti i niže od navedenih.

 

Blitzwolf BW-CP1 400 / 600 W (200 kn / 248 kn; do 31.05.) - 80 Plus, dobar izbor za office konfiguracije

Blitzwolf BW-GP1 550 / 750 W (488 kn / 535 kn; sljedećih 5 dana) - Gold, potpuno modularno, RGB, svi japanski kondenzatori (navodno...)

 

Teško je reći koje su platforme unutra jer nema recenzija, a i na slikama iz osvrta korisnika se ne može vidjeti unutrašnjost, no sudeći po službenim fotografijama, CP1 bi mogao imati sličnu platformu kao što su ju imale slabije varijante Zalman LX serija (test), a GP1 ima istog proizvođača platforme kao i od one iz Cougar GEX1050 (1 / 2) ili Polar (1) serije. Razlika je malo u razmještaju komponenti (jedan dio dioda/tranzistora i radijator nisu na rubu nego na sredini) pa pretp. da su performanse i karakteristike regulacije vrlo slične.

 

 

EDIT: Naručio sam oba (CP1 600 W - 230 kn i GP1 750 W - 520 kn) pa ćemo vidjeti što je unutra. Popust od 10 % je skidao njihovu normalnu cijenu pa je ispadalo skuplje tako da sam samo s "allowance" kodom mogao malo spustiti cijenu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2022 10:50 (kiwi_91).
Moj PC  
5 0 hvala 5
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, izgleda da mi je napajanje u kvaru, gasi se računalo nakon nekoliko minuta igranja bez BSODa, a koliko mi je rečeno na forumu, nisu temperature problem, pa bih trebao novo, ovo koje trenutno imam je dosta i staro već. Preporuke a da nije preskupo? Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ReverseFlash kaže...

Pozdrav, izgleda da mi je napajanje u kvaru, gasi se računalo nakon nekoliko minuta igranja bez BSODa, a koliko mi je rečeno na forumu, nisu temperature problem, pa bih trebao novo, ovo koje trenutno imam je dosta i staro već. Preporuke a da nije preskupo? Hvala unaprijed

 .....imaš par postova iznad preporuke za napajanja ..... 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
lion002 kaže...
ReverseFlash kaže...

Pozdrav, izgleda da mi je napajanje u kvaru, gasi se računalo nakon nekoliko minuta igranja bez BSODa, a koliko mi je rečeno na forumu, nisu temperature problem, pa bih trebao novo, ovo koje trenutno imam je dosta i staro već. Preporuke a da nije preskupo? Hvala unaprijed

 .....imaš par postova iznad preporuke za napajanja ..... 

 Razna su wataža, ne znam koliko je wata meni dosta?

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Tebi i 500w kvaitetno napajanje vuče tu konfu bez da se oznoji, ali uzmi ipak nešto malo jače od cca 600-650w čisto da imaš lufta za moguće nadogradnje u budućnosti na nešto što je ipak više power hungry

 

EDIT: ovako nešto ti je okej kupnja, 650w 80+ gold certifikat, 84mj jamstva, polumodularno... klik

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2022 8:33 (ibme74).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ReverseFlash

 

Slažem se s kolegom, a ako želiš proći jeftinije, možeš ići i na Asus-a TUF 650B (od 450 kn; 6 god. jamstva) koji ima jednaku platformu kao i TX650M, no evo sam procijeni vrijedi li ti 1 god. dulje jamstvo, polumodularnost, bolja kvaliteta i performanse tu razliku od cca. 70 kn. Osobno bih ipak rekao da vrijedi.

Asus Asus
Corsair Corsair
9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

ReverseFlash

 

Slažem se s kolegom, a ako želiš proći jeftinije, možeš ići i na Asus-a TUF 650B (od 450 kn; 6 god. jamstva) koji ima jednaku platformu kao i TX650M, no evo sam procijeni vrijedi li ti 1 god. dulje jamstvo, polumodularnost, bolja kvaliteta i performanse tu razliku od cca. 70 kn. Osobno bih ipak rekao da vrijedi.

 laik sam što se toga tiče, što znači polumodularnost ?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

ReverseFlash

 

Slažem se s kolegom, a ako želiš proći jeftinije, možeš ići i na Asus-a TUF 650B (od 450 kn; 6 god. jamstva) koji ima jednaku platformu kao i TX650M, no evo sam procijeni vrijedi li ti 1 god. dulje jamstvo, polumodularnost, bolja kvaliteta i performanse tu razliku od cca. 70 kn. Osobno bih ipak rekao da vrijedi.

 ovaj  https://www.links.hr/hr/napajanje-650w-asus-tuf-gaming-650b-135mm-vent-80-bronze-052700369 ?

 

Links mi je najbliži, iako je skuplje u Linksu od 450 kn

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Previše, i HG Spot imaš skoro u svakom mjestu gdje i Links pa rađe za manje love uzmi ovaj corsair klik

9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Previše, i HG Spot imaš skoro u svakom mjestu gdje i Links pa rađe za manje love uzmi ovaj corsair klik

 Imali smo ga u Slavonskom Brodu, više ga nemamo. Samo Links i ovaj jedan lokalni shop Makromedia.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ReverseFlash

 

Ekupi ima TUF za 480 kn s dostavom, a vidim da u SB-u ima i lokacija za prikup pa tako dostava ispadne besplatno. Meni su u OS dolazili paketi od njih uglavnom sljedeći ili drugi dan.

11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ljudi,

 

Moze li preporuka napajanja za konfiguraciju koju imam (vidi moj PC).

 

Thermaltake koji je unutra je vec star i zelim da ubacim nesto bolje i novije, cijena do nekh 1k kuna

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

GaBe

 

Uz gore navedene, na njemačkom Amazonu imaš Seasonic Prime GX 650 W s 12 god. jamstva za cca. 920 kn s našim PDV-om i dostavom, Fractal Design Ion+ 660 W Platinum za cca. 790 kn ili kod nas od 820 kn (10 god. jamstva).

Na gore linkovima od RMx modela su uglavnom starije verzije, a ako želiš najpovoljnije novu reviziju iz 2021., onda mi se čini da je na Bazzaru s kodom "april15" (samo danas 01.04.) najpovoljnije za oko 980 kn s dostavom RM750x. Nova ima malo drugačiju platformu, Maglev ventilator i podršku za ATX 2.53. 

EDIT: I ovako jeftinija opcija ako ti jamstvo (18 mjeseci) nije presudni faktor. Nedavno sam objavio iskustvo (link) s Blitzwolf GP1 750 W koji je i dalje dostupan za cca. 530 kn (malo manje uz Allowance kodove) na Banggoodu (besplatna dostava iz CZ, za cca. 4-5 dana je bilo kod mene u OS). Napajanje je vrlo dobro na testovima i ima kvalitetne komponente, no ako ti je pouzdanost na prvom mjestu, bolje ići na gore provjerenije proizvođače.

 

 

Nevezano uz gornju preporuku, u Vacomu su dostupni BitFenix modeli za najpovoljniju cijenu na tržištu:

 

Whisper M 550 W (500 kn; 7 god. jamstva)

Formula 550 W (430 kn; 5 god. jamstva)

 

I Corsair TX650M najpovoljnije na Bazzaru uz prethodno navedeni kod "april15" (samo danas) za cca. 490 kn s dostavom.

 

Također, ako imate nekoga u Francuskoj ili Irskoj, awd-it.co.uk ima popust na Fractal Design Ion+ modele:

 

Fractal Design Ion+ 760 W - s kodom FRACTAL760, cca. 540 kn

Fractal Design Ion+ 2 560 W - s kodom FRACTAL560, cca. 403 kn

EDIT: "Out of stock"

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2022 11:47 (kiwi_91).
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Gledam napajanje ANTEC VP700P Plus (na akciji u Linksu).

 

Pa bih molio mišljenje da li uzeti to tili Corsair TX650?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

keyser_soze

 

Corsair TX650M je bolje napajanje. VP700P Plus ima običnu platformu (Andyson) s grupnom regulacijom napona i relativno lošom učinkovitosti za današnje pojmove (80+), dok Corsair ima napredniju Gold platformu (Great Wall) s DC-DC regulacijom i sa svim japanskim kondenzatorima (vs Teapo na Antecu). Corsair ima i kvalitetniji ventilator ("rifle" vs obični ležaj) s vjerojatno opuštenijim profilom rada i još je polumodularan.

Drugi Antec Neo Eco 650C na akciji iz Linksa je unatoč slabijoj snazi bolji izbor od VP700P Plus (ne i od TX650M) jer, iako ima istu platformu, vjerojatno su unutra bolji tranzistori (učinkovitost je stupanj veća - Bronze), a osim toga ima i sve japanske kondenzatore i ventilator s kvalitetnijim kugličnim ležajem.

 

Recenzije:

Antec VP700P Plus

Antec Neo Eco 550C

Corsair TX650M

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2022 19:20 (kiwi_91).
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

keyser_soze

 

Corsair TX650M je bolje napajanje. VP700P Plus ima običnu platformu (Andyson) s grupnom regulacijom napona i relativno lošom učinkovitosti za današnje pojmove (80+), dok Corsair ima napredniju Gold platformu (Great Wall) s DC-DC regulacijom i sa svim japanskim kondenzatorima (vs Teapo na Antecu). Corsair ima i kvalitetniji ventilator ("rifle" vs obični ležaj) s vjerojatno opuštenijim profilom rada i još je polumodularan.

Drugi Antec Neo Eco 650C na akciji iz Linksa je unatoč slabijoj snazi bolji izbor od VP700P Plus (ne i od TX650M) jer, iako ima istu platformu, vjerojatno su unutra bolji tranzistori (učinkovitost je stupanj veća - Bronze), a osim toga ima i sve japanske kondenzatore i ventilator s kvalitetnijim kugličnim ležajem.

 

Recenzije:

Antec VP700P Plus

Antec Neo Eco 550C

Corsair TX650M

 

I uz sve to još treba dodati kako Corsair TX ima 7 godina jamstva dok Antec VP samo 2 godine.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Netherwind

 

Hoće, radit će i s RM650x jer je na recenzijama (1, 2, 3, 4) max. potrošnja RX6900XT oko 325-350 W pa bi s npr. Ryzen 5 potrošnja računala (bez OC) bila negdje oko 500 W, a tijekom gaminga u prosjeku vjerojatno i manje od toga.

Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako ne misliš overclockat, onda ne moraš. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, to je kvalitetno napajanje, a pretp. da nije ni starije od 5 godina (ako to napajanje već imaš...) tako da će biti dovoljno. Uostalom, čak i da pogledamo one vršne potrošnje RX6900XT na sljedećoj stranici Igorslab recenzije (link), od 1-20 ms (<1 ms ne uzimam u obzir) je potrošnja veća za nekih 50 W od onoga što sam napisao tako da ne postoji bojazan ni da će doći do eventualnog uključivanja zaštita (starije revizije Seasonic-a su imale određenih problema s tim).

Na recenzijama gdje su testirali potrošnje cjelokupne konfiguracije s tom karticom (1, 2, 3), nisu dobivali veću potrošnju od 450 W s jačim procesorima (uglavnom Ryzen 9). To jesu pretežito bench testovi GPU-a pa se vjerojatno još može povećati potrošnja kada bi se i CPU usporedno opteretio s primjerice Prime95, ali sumnjam da bi bilo više od 100 W jer jednim dijelom i CPU radi tijekom tih bench alata.

 

Možeš pratiti rasprodaje (BF, Amazon Prime Day, Links rasprodaja i sl.) pa ako npr. RM750x, Focus 750 W, Ion+ 760 W(...) budu za manje od 650-700 kn, a znali su biti po tim cijenama, onda ne bi bilo loše iskoristiti akciju.

Moj PC  
2 0 hvala 3
8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Molim preporuku koje od ovih napajanja da uzmem
Gigabyte p650b
PSU Cooler Master Elite V3 600W
Thermaltake Smart RGB 700W ili 600w
Chieftec PSU 700W TPS-700S ili 600w
Chieftec PSU 700W GPE-700S
SHARKOON gaming SHP650 V2 80PLUS, 650 W ATX
SHARKOON gaming SHP Bronze 600W
SHARKOON gaming SHP Bronze 700W
Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

xfire975

 

Je li opcija bilo što na tržištu ili samo od navedenog možeš birati? I za koje komponente?

 

Od tih bih osobno išao na Gigabyte jer je on jedini s DC-DC platformom i ima sve japanske kondenzatore. Jedino je problem što je unutra platforma od MEIC-a koji je poznat po "bombastičnoj" platformi iz Gigabyteovih jačih modela (Px50GM), no kod ove nije bilo takvih slučajeva pa bi trebao biti malo sigurniji.

Ostale ne bih baš uzimao u obzir jer su 'zastarjele' platforme iz nižeg cjenovnog ranga. Cooler Master ima platformu kao i Blitzwolf (250 kn) što sam nedavno napisao osvrt, Smart RGB je manje poznata platforma sličnog nižeg ranga, Chieftec Task TPS-x00S i Sharkoon SHP650 V2 imaju CWT-ovu platformu koja je isto tako njihova najslabija platforma, ali bih ju po kvaliteti ipak zbog imena stavio ispred Cooler Master i Thermaltakea, SHP Bronze ima Andyson platformu koja je tu negdje kao i CWT-ova, no ne sviđaju mi se Jun Fu kondenzatori (SHP650 V2 ima renomiranije, no i dalje niže rangirane CapXon), Chieftec Core GPE-700S ima opet sličnu platformu ovima ostalima, ali je ona od Sirtec-a/High Power-a i starije revizije su imale dosta veliko odstupanje u regulaciji napona pri višim i neuravnoteženim opterećenjima pa bih osobno opet prije na CWT - SHP650 V2 nego na nju (poslije Gigabyte-a...).

 

Uglavnom, ako nisi vezan baš uz te modele, preporučio bih nešto drugo, zavisno o budžetu i komponentama koje treba pogoniti.

8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ovo mi je u trgovini u blizini, imaju i dosta boljih ali i dosta skuplji napajanja, ima povoljno i seasonic s12 iii ali bih morao cekati 2 3 dana inace imam i7 4790k i rx 580 se, naravno uskoro slijedi upgrade. Znaci gigabyte ili sharkoon
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

xfire975

 

Osobno ne bih stavljao na taj P650B ništa bolje/rastrošnije od onoga što ne bih stavio na pr. Whisper M 550 W (od 454 kn; 7 god. jamstva) ili Formula 550 W (od 389 kn; 5 god. jamstva). To jesu slabija napajanja, ali čisto dovoljna za RTX3060Ti/RX6600XT. Čak bih i RTX3070 i 6700XT prije stavio na Gold kvalitetno napajanje od 550 W, nego na 650 W Bronze sumnjive kvalitete.

 

Ova dva su trenutno sa stvarno dobrim cijenama, a imaju i dulje jamstvo od Gigabyte-a i Whisper M je modularan.

 

Testovi:

Whisper

Formula

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice