Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.370.027
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
20 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Taj lik kaj sam zaljepio review za Thermaltake sa Hardaware Busters International kanala ti je Aris koji piše za Toms Hardware i TechpowerUP recenzije.

 

Vidim napravio je i app za biranje napajanja, izgleda zanimljivo

 

A ovo za BeQuiet i taj switch za single i multi rail je za 99% ljudi nebitna stvar niti ce to šaltati ovisno o akcijama kakvim se bave.

Najbolje ostavit na single railu i bok.

 

Edit:

 

To je od tog lika, neznam jesi na ovo mislio?

https://hwbusters.com/gpu/powenetics-v2-application-update/

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2022 16:37 (Avalanche).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ekipa, otprdio 850W Corsair RM i sad kontam na 1000-1200W budući da ću na 4xxx seriju i novu Rižu.

 

Imate kakav pick osim klasičnih (Corsair/EVGA/Seasonica) da je dobar ?

 

Mislim da ću morat ponovo na Corsair jer sam utukao lovicu na cable mod kablove, ali bi sugestije rado primio.

 

Kakva su BeQuiet napajanja ? Ima li neki konzenzus što je trenutno best buy ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 5:24 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
DarthMarkus kaže...

Ekipa, otprdio 850W Corsair RM i sad kontam na 1000-1200W budući da ću na 4xxx seriju i novu Rižu.

 

Imate kakav pick osim klasičnih (Corsair/EVGA/Seasonica) da je dobar ?

 

Mislim da ću morat ponovo na Corsair jer sam utukao lovicu na cable mod kablove, ali bi sugestije rado primio.

 

Kakva su BeQuiet napajanja ? Ima li neki konzenzus što je trenutno best buy ?

Napajanje ti je jos pod garancijom?

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ne, taman istekla. Najgore što mi je izgleda i ploča vrisnula skupa sa njim. A za vraga ona je pod garom u admu, tako da mogu komotno sklopit ruke do nove serije.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
DarthMarkus kaže...
Ne, taman istekla. Najgore što mi je izgleda i ploča vrisnula skupa sa njim. A za vraga ona je pod garom u admu, tako da mogu komotno sklopit ruke do nove serije.

Mozda udar groma?

Koliko si imao garanciju na psu?

Te budu cesto 7-10 godina

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja imam ovaj Seasonic (pod Moj PC) već punih 7.5 godina, u siječnju će biti punih 8 godina i to je moja preporuka branda . Svašta sam radio, jedno vrijeme i majnao 24/7 jedno 6 mjeseci i napajanje gura ko pravo. Tako da ono, mogu reći da se kvaliteta potvrdila. 

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Prije koju god sam sa "hvaljenom" Corsair serijom bio jako nezadovoljan, TX serija i poznati zvuk ventova kad ga malo jace opteretis.. užas, prodao za bagatelu.

Trenutno SS Focus plus Gold 750W ; pogoni 9900k + RTX3080 sve dobrano klokano (znamo koliko ovo troši), napajanje skoro necujno , mlako na dodir, prezadovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 12:24 (bik).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Al pazi imam starog txa nemodularnog, koji radi preko 10 godina i još je ispravan. Uglavnom bio je neki klinac sa strujom jer mi je osigurač iskočio.

A zipa i ovo, idem sa starim testirati, nema signala sa dpa, ventovi rade. Reko otprdila i ploča. Zamjena baterije, testiranje memorije, grafe, hebada cijeli dan...Googlam b550 tomahawk dead, izbaci mi lika s istim problemom. Drum roll riješenje: spojiti HDMI prvo jer BIOS od msia hard locka isti kod hard reseta. Nakon toga ponovo mogu na dp.

Ajme majko gluposti. Uglavnom uštedio sam si 2 tjedna vremena minimalno.

 

itomic009 kaže...

Ja imam ovaj Seasonic (pod Moj PC) već punih 7.5 godina, u siječnju će biti punih 8 godina i to je moja preporuka branda . Svašta sam radio, jedno vrijeme i majnao 24/7 jedno 6 mjeseci i napajanje gura ko pravo. Tako da ono, mogu reći da se kvaliteta potvrdila. 

 Jel glasan ?

 

Dakle, kao i kolega upit ?

 

 

 

1 Čekati novu seriju napajanja
0 Uzeti TX,AX, Seasonica...
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 15:29 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne čuje se na loadu od oko 200W iz zida, koliko mi je sada na ovom kompu. Na oko 250W krene dizati okretaje i tek onda krene lagano biti čujan (ali ne bučan). Na oko 300W pa na dalje se vjerojatno i čuje, ali ja nemam takve potrebe. Meni je odličan. 

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
bik kaže...

Prije koju god sam sa "hvaljenom" Corsair serijom bio jako nezadovoljan, TX serija i poznati zvuk ventova kad ga malo jace opteretis.. užas, prodao za bagatelu.

Trenutno SS Focus plus Gold 750W ; pogoni 9900k + RTX3080 sve dobrano klokano (znamo koliko ovo troši), napajanje skoro necujno , mlako na dodir, prezadovoljan.

 kod mene 10700kf + 3080ti, mining vec 3mj 0-24 + gaming isto da bi riječ reko.

 

moje ce 4 god za 3mj

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 15:59 (GrimReaperKC).
20 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Doslovno imas sve odgovore, objasnjenja i modele na prosloj stranici teme, samo procitaj od vrha

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 16:00 (Avalanche).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Odgovori koji postavljaju još više upita i dilema. Činjenica je da do nove serije i prvog testiranja ne možemo znati ništa. Što veli Picajzla, kupiti sad 1200w i onda se lupati u čelo za 2mj ili se baciti na glavu uz nadu da nove grafe neće spajkat toliko, hmmm....Ramblam sorry,ali zato je i tema tu.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
20 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa ti si se sam javio da kupujes sada... Imas iznad jos jedan upit osim mog gdje imas i vise preporuka objasnjenja oko 1000w modela, pa imas moj upit i objasnjenja od 1200 do 1500w.

 

Nema potrebe da se radi copy paste na iste stvari jer se tebi neda procitati par postova iznad.

 

A ti spajkovi o 3 x iznad TDP-a su mi kao da slušam narodne legende.

 

Zabiravljate na uticnice koje imaju ogranicen broj propusnosti, a tek u americi gdje imaju jos slabije strujne instalacije nego ovdje, pa bi sklopka izbacivala u slucaju tih 3 x TDP a i osjetno prije 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 17:31 (Avalanche).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Avalanche kaže...

A ti spajkovi o 3 x iznad TDP-a su mi kao da slušam narodne legende.

 samo što na osnovu ovih 'legendi' već kreće proizvodnja napajanja koja podržavaju i dvostruko veće spajkove od nominalne snage

uostalom, takvo je ponašanje zamijećeno kod aktualne serije nevidija, a obzirom da bi sljedeća serija mogla biti još zahtjevnija, nije niti čudo da se uvode novi standardi kod napajanja

 

 

meni osobno je svejedno, sisa prime od 750w trebala bi izdržati nekakvu grafu od cca 300w i s tim spajkovima, a jaču od toga sigurno neću uzimati

uostalom, ako se i počne gasiti napajanje, sisa će mi poslati novo jer imam još jedno sedam godina garancije

ja to govorim za ljude koji planiraju kupiti neku od top modela u idućoj seriji, pa čemu skakati pred rudo i kupovati sad najskuplja napajanja dok grafe još nisu niti izašle

 

20 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kazem da te price imaju malo smisla, i ako bi se lansirala takva sa serija sa tolikim spajkovima tu nesto gadno ne stima.

Nema tu vise veze ni sa napajanjima nego sa strujnim instalacijama koje nisu svugdje iste i u Americi koja je glavni tehnološki div to nebi dobro proslo jer su štekeri oko 1800w u prosjeku 

 

Druga stvar je kaj one glasine o 600-800w Adi Lovelace su odavno razriješene, sada se govori o 450w za 4090 kaj je dosta velika razlika spram prvih priča. Čak su i srezali specifikacije od prvotno zamisljenih za sve modele.

 

A to kaj akmbu se tebi Seasonic od 750w gasil i pošalješ ga njima pa eto ako ga i zamjene iako je to u pravilu operativno napajanje za svoju snagu, nije ni namjenjeno da pegla neznam kolike spajkove... Dobit ces ooet 750w i na istom si problemu, ako se ostvari to o tim nebeskim spajkovima koje je najavio neznam ni tko.

 

 A te stvari kaj se radi itd.. dns se svašta overkilla zato jer se može i jer eto reklama.

Imas i ploče od 2000+ eura za obicne mainstream procesore tipa Godlike pa eto jel potrebno, nije, hoce li se naci kupac, hoce

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 20:30 (Avalanche).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Avalanche kaže...

Kazem da te price imaju malo smisla, i ako bi se lansirala takva sa serija sa tolikim spajkovima tu nesto gadno ne stima.

 kak imaju malo smisla kad imaš 3090 aorus koja u furmarku troši 290w, a spajkovi skoče na 660w

kad je to prije bilo normalno, kad je furmark godinama bio mjerilo najgoreg scenarija

pa je sad to novonormalno i realna situacija, a ti pričaš o nekakvim legendama i mitovima

20 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

3090 sigurno u furmarku ne troši 290w, troši 400+w. I taj test nikad u životu nisam ni upalio jer neznam kakvog smisla ima i za sta točno.

 

Za normalnog gejmera sve te stvari su nebitne i netreba se razbijati glava oko gluposti.

 

A masu ljudi fura rtx 30 seriju i nisam jos cuo nekoga van stranih medija da mu se nesto desilo sa konfom. Ima li kakav primjer ovdje sa foruma da znas posto su grafe evo vec 2 godine u prometu?1

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 22:17 (Avalanche).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Avalanche kaže...

3090 sigurno u furmarku ne troši 290w, troši 400+w. I taj test nikad u životu nisam ni upalio jer neznam kakvog smisla ima i za sta točno.

 

Za normalnog gejmera sve te stvari su nebitne i netreba se razbijati glava oko gluposti.

 

A masu ljudi fura rtx 30 seriju i nisam jos cuo nekoga van stranih medija da mu se nesto desilo sa konfom. Ima li kakav primjer ovdje sa foruma da znas posto su grafe evo vec 2 godine u prometu?1

 

 

 dakle, stevica priča gluposti, ajde neka

i odjednom sa mitova i legendi prelazimo na traženje 'konkretnih' slučajeva, eto baš na ovom forumu, gdje čak i ne znam nikoga tko ima 3090, a kamo li s iole slabijim napajanjem

 

davno sam trebao stati s raspravom, uzmi si što si zamislio da je ispravno, savjeti takvima i ne trebaju, iako ih naizgled traže

ali, pravo mi i budi kad ulazim u ovakvu raspravu s likom čiji je account star čitavih tri dana 

20 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Komentiras nesto kaj ne razumijes i pises netocne informacije.

  1. Hvatas se jednog kanala koji je uhvatio 620w na 3090ki i to na top modelima koji out of the box imaju 420w TDP klik i onda u stress testu koji je nebitan za 99% populacije izvukao 50% veci spajk, i sada pricas i tvrdis a neznam iz kojeg izvora da ce rtx 40 high end serija imati 3x spajkove, a grafe jos nisu ni testirane.
  1.  
 
0 0 hvala 0
20 mjeseci
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
Avalanche kaže...

Aha sada sam ja trol jer ti nemas argumenata, a te koje postavljas ovdje su potpuno nebitni nekome tko igra igrice i ne pali se na silovanje grafe u furmarku u slobodno vrijeme.

 

 

 da sumiramo moje ne-imanje argumenata i tvoje trolanje

 

sisa napajanja imala su problem sa spajkovima - sam ih diskvalificiraš radi toga

stevica (i deseci drugih) govore od nenormalnim spajkovima kod 3xxx serije, stevica konkretno daje podatke - tebi su to 'mitovi i legende

uvode se novi atx i pcie standardi radi toga, to zanemaruješ

izlaze napajanja sa certifikatima da mogu podnijet 2600w spajkova, to također zanemaruješ i dalje su to mitovi i legende

ti uzimaš 1500w napajanje i 4090 (how yes no), tražiš savjet, ali zapravo znaš sve 

 

nisi trol, jelda?

daj barem iskreno reci koji si si od baniranih trolova, onaj bolesnik war ili neki drugi psihopat

 

 Objasnjeno ti je sve iznad kaj ti treba biti objasnjeno. Ok je da nekad nisi u pravu netrebas se žestiti 

Jedini tvoj argument je jedan link na lika koji testira grafu u furmarku koji je poznat kao abnormalni stress test za mazohiste.

 

Kasnije tvrdis price o 3 x spajkovima za rtx 40 seriju za koje nemas nikakav link potvrde nego dizes paniku bespotrebno.

 

Spajkova je uvijek bilo i bit ce, ali nisu takvi kakvima ti to prikazujes i ne manifestiraju se ni približno u igrama i ostalim normalnim aplikacijama.

 

Kaj se tice moje kupnje ja razmatram kaj cu kupiti trenutno nisam jos upisao u kamen da mora 1500w ni da mi nuzno treba, rekao sam da mi je i 1200w ok. A za Seasonic kako se gasi usred gaminga si dobio video, a imas i na googlu kada upises rezultata pa citaj.

 

Za razliku od tebe koji iznosis neke tvrdnje napamet, ne shvacas metodologiju testiranja, pa cak i sam Stevo je na kraju videa rekao da netreba dizati paniku i bacati trenutna napajanja u smece.

 

Druga stvar je kaj mainstream mediji imaju velik utjecaj i kontrolu tržišta, kao Jayz Two cents nedugo u svojoj odiseji nagovaranja na kupnju evga kartica pa znamo kako je proslo... Tako da se netreba slijepo voditi za njima nego nekad i preispitati logiku a ne gledati u ekstreme kao furmark i onda prezentirati pod normalnu primjenu.

Stevo je inace dosta bio sa Johhny Guru u zadnje vrijeme i kod Corsaira u tvornici gdje ovaj sada radi, pa netreba i izbaciti mogucnost da malo shilla u vezi napajanja da bi se ekipa natjerala na nova PCI-e 5.0 napajanja. 

 

Sve kaj sam ti naveo je argumentirano linkom, ili nekim prilogom, dok ti iz svoje mašte izvlacis zakljucke

 

A to kakva napajanja izlaze ne znaci nista, izlaze i maticne sa duplo vise faza nego treba, izlaze peltier hladnjaci, izlaze grafe sa overkill PCB-ovima, svašta nesto se overkilla a ne znaci da u stvari treba

 

Edit

 

Nemas me pravo nazivati psihopatom i bolesnikom iz nikakvog razloga, ako imas kakve komplekse rijesavaj ih van drustvenih mreza a post cu ti prijaviti zbog toga.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2022 0:22 (Avalanche).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Avalanche kaže...

Jedini tvoj argument je jedan link na lika koji testira grafu u furmarku koji je poznat kao abnormalni stress test za mazohiste.

 jedini argument?

upiši ampere power spikes i imaš desetke linkova koji o tome govore, stevo je to istražio nakon hrpe takvih slučajeva, nije izmislio te spajkove

 

Avalanche kaže...

Kasnije tvrdis price o 3 x spajkovima za rtx 40 seriju za koje nemas nikakav link potvrde nego dizes paniku bespotrebno.

 

msi izbacuje napajanje koje podnosi do 2600w kratkotrajnih opterećenja, jer se očekuju grafe s takvim problemima

 

MSI's new MEG Ai1300P PCIE5 features higher quality components compared to previous designs. MSI says the unit can handle up to double its power, or 2,600W, and is designed to counteract the large power spikes expected on next-gen GPU hardware. 

 novi standardi se uvode nakon 20 godina bezveze, jelda - link

With the new PCIe 5.0 connector and ATX 3.0, Intel and the PCI SIG address what both euphemistically call “power excursions.” You might recognize it by the less sugar coated term “power spike.” The PCI SIG has basically outlined the capability of a GPU to exceed the maximum sustained power of the card by 3x. That means a 600 watt card on a PCIe 5.0 12VHPWR connector is allowed to spike to 1,800 watts for 100 micro-seconds.

Avalanche kaže...

Spajkova je uvijek bilo i bit ce, ali nisu takvi kakvima ti to prikazujes i ne manifestiraju se ni približno u igrama i ostalim normalnim aplikacijama.

 ovakvih spajkova dosad nije bilo, to je i jedan od razloga da je seasonic imao problema sa ampere serijom

 

Avalanche kaže...

 

Za razliku od tebe koji iznosis neke tvrdnje napamet, ne shvacas metodologiju testiranja, pa cak i sam Stevo je na kraju videa rekao da netreba dizati paniku i bacati trenutna napajanja u smece. 

nema panike niti govorim da se bacaju napajanja u smeće, nema potrebe za dramatiziranjem, tu je samo oprez za one koji namjeravaju uzimati višu klasu grafa

već sam rekao da mene osobno nije briga sa sisom prime 750w i da nemam namjeru uzimat grafe sa tdp preko 300w

 

Avalanche kaže...

Druga stvar je kaj mainstream mediji imaju velik utjecaj i kontrolu tržišta, kao Jayz Two cents nedugo u svojoj odiseji nagovaranja na kupnju evga kartica pa znamo kako je proslo... 

kakve veze imaju mainstream mediji s ovim? oćeš reć da je sve to teorija zavjere? 

iako i sam diskvalificiraš seasonik koji se gasi radi toga, malo si kontradiktoran

 

Avalanche kaže...

Tako da se netreba slijepo voditi za njima nego nekad i preispitati logiku a ne gledati u ekstreme kao furmark i onda prezentirati pod normalnu primjenu.

Stevo je inace dosta bio sa Johhny Guru u zadnje vrijeme i kod Corsaira u tvornici gdje ovaj sada radi, pa netreba i izbaciti mogucnost da malo shilla u vezi napajanja da bi se ekipa natjerala na nova PCI-e 5.0 napajanja. 

 ne govorim o furmarku, nego o spajkovima koji se mogu javljati u normalnoj primjeni

mda, stevo je potplaćen od corsaira, koji čak niti nema napajanja s tim standardima

 

Avalanche kaže...

A to kakva napajanja izlaze ne znaci nista, izlaze i maticne sa duplo vise faza nego treba, izlaze peltier hladnjaci, izlaze grafe sa overkill PCB-ovima, svašta nesto se overkilla a ne znaci da u stvari treba

 dakle ništa nije bitno, niti što izlaze nova napajanja i novi standardi, niti testiranja koja pokazuju ogromne spajkove, niti problemi seasonica s tim spajkovima, baš ništa tebi nije bitno, sve to nisu argumenti

ajde neka

 

Avalanche kaže...

Nemas me pravo nazivati psihopatom i bolesnikom iz nikakvog razloga, ako imas kakve komplekse rijesavaj ih van drustvenih mreza a post cu ti prijaviti zbog toga.

 pogodio sam, jelda war, desetke puta baniran i opet se vraćaš

sorry, ali to jest psihička bolest

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2022 9:14 (picajzla0707).
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Meni osobno je na recenzijama uvijek Furmark (i Prime za CPU) bio dobar test za procjenu max potrošnje koju netko može očekivati od konfiguracije koju misli kupiti. Onda sam s obzirom na te rezultate procijenio koju snagu napajanja bi bilo dobro preporučiti. Na taj način budeš siguran da nećeš uzeti/preporučiti preslabo napajanje, a i tijekom gaminga će onda napajanje raditi na cca. 50-70 % opterećenja što je najoptimalnije i u smislu učinkovitosti i u smislu "stresa" koji se stavlja na napajanje.

Recenzije kartica koje uglavnom gledam su Techpowerup i Tomshardware, ali i Igorslab ima možda i najnaprednije recenzije što se tiče potrošnje i tih kratkotrajnih 'spikeova'. Primijetio sam da je u zadnjim generacijama max potrošnja tijekom gaminga vrlo slična onima iz Furmarka (razlika nekih 10-20 W) pa mislim da je to dodatno pridonijelo relevatnosti uzimanja rezultata dobivenih od Furmarka.

 

Što se tiče PCI-E 5.0, mislim da to nije samo "gimmick" da bi se napajanja bolje prodavala jer je zapravo Nvidia bila ta koja je prije 2 god. pokrenula inicijativu s novim priključkom (12 pin), a tek sada je prihvaćen standardizirani oblik (16 pin). Dakle, pretp. da onda stvarno postoji potreba za takvom specifikacijom, no to ćemo vidjeti kada dođu te nove serije kartica.

 

Seasonic. S obzirom da su bili svjesni i problema s OCP-om prije 3-4 godine i sada relativno nedavnih (prošla godina?) s 12 V 'sense' žicom, mislim da su sve te probleme riješili te da je sigurno uzeti njihova napajanja. Jesu li najbolji izbor? Kvalitetom izrade, jamstvom, podrškom zasigurno jesu u top 3 marke, ali nemaju još platformu s digitalnom regulacijom pa u tom pogledu nisu baš tako napredni kao primjerice Corsair s HXi, AXi platformama, TT s TF1, be quiet! s Dark Power 12 Pro 1500 W, MSI MEG i ostalima koji koriste digitalnu regulaciju odnosno upravljanje. Iako je impresivno što i bez toga imaju rezultate na testovima usporedive sa svim tim prethodno nabrojanim modelima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Hebo gamerski komp kojem treba napajanje preko 500-600 w iz neke osrednje klase ..to nije komp nego drlog, eto rekao sam 😂
Moj PC  
0 0 hvala 0
20 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Picajzla

 

Sve te probleme sa gašenjem ima uglavnom Seasonic i marke koje imaju njih za OEM tipa NZXT i Asus koji se i kod steve spominju.

Cak na kraju videa u zakljucku Stevo sam kaze da Seasonic ima problema sa OCP-om na 26:20min videa. 

Znači 80% tih stvari se vrti oko proizvođaca napajamja koji nema dobro riješene specifikacije koje stavlja u promet.

 

Pod broj 2

Napajanja iz predostrožnosti mijenjaju standard jer žele eliminirati neke optužbe i probleme na svoj račun, krivi su i proizvođaci grafi ako izbace ne sređenu arhitekturu koja radi probleme. Na kraju krajeva nigdje ne postoji nikava potvrda o tih suludih 3 x spajkovima, to se dežurni paničari i netko ko u tome vidi poslovnu priliku javljaju da dižu paniku.

 

Slabo čitaš i zakljucujes na svoju ruku stvari od onoga kaj ti se pise a neda mi se nekome tko uvijek mora biti u pravu sve crtati ko djetetu.

 

Za prozivanja sam ti rekao, ako imas neke komplekse rijesavaj ih van druptvenih mreža, neznam ni po cemu ti zakljucujes tko sam ja i taj neki tvoj

 

Edit

 

A također malo logike treba upotrijebiti jer kako Nvidia-i ide u prilog serija koja ce rušiti strujne instalacije na pola zemaljske kugle sa spajkovima?

Em kaj ce 4070 i 4080 trošiti kao 3070 i 3080, a 4090 kao 3090ti klik

A do sada od miljon grafi na tržištu i sa time da nemaju ni svi top napajanja ne vidim globalni shitstorm po mrežama sa problemima za Ampere zbog tih tvojih spajkova. Isto tako nisam cuo ni po domacim kanalima da se netko javio sa time.

 

Edit

 

A Seasonic je vec i prije 3-4 godine imao problema sa OCP-om i gasenjem to su službeno i priznali, tako da je spajkova uvijek bilo i nisi otkrio Ameriku. Uostalom imas 1080ti u testu od steve

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2022 12:06 (Avalanche).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Avalanche kaže...

 

Napajanja iz predostrožnosti mijenjaju standard jer žele eliminirati neke optužbe i probleme na svoj račun, krivi su i proizvođaci grafi ako izbace ne sređenu arhitekturu koja radi probleme. Na kraju krajeva nigdje ne postoji nikava potvrda o tih suludih 3 x spajkovima, to se dežurni paničari i netko ko u tome vidi poslovnu priliku javljaju da dižu paniku.

 

 iz predostrožnoti i ja kažem da je bolje pričekati, jer ako se uvode novi standardi, a uvode se zbog spajkova koji su sad postali stvarno veliki, onda je bolje pričekati 4xxx seriju i napajanja s novim standardima

ta napajanja visoke klase uzimamo svi da bi trajala i onda je, barem meni, bedasto ne pričekati par mjeseci i uzeti novi standard i biti miran idućih 10 godina, pogotovo jer još nije sigurno kako će se ponašati nova nvidijina arhitektura i one iza toga

to ne znači da treba odmah sad baciti stara napajanja, ali tko sad razmišlja o kupovini novog psu i novoj grafi iz buduće serije, iz predostrožnosti je bolje pričekati

 

ali ti se ponašaš kao da sve to nije ništa, kao da problemi sa spajkovima ne postoje ili su isti kao prije, a nikad prije nisu grafe sa 300w potrošnje skakale na 640w bez da se je opterećenje u radu povećalo

dakle to je nešto što je novi moment, a kako i msi navodi (skupa s drugim proizvođačima psu), u sljedećoj seriji grafa očekuje se da će ti spajkovi biti i veći

e sad, možda je to sve prenapuhano, ali smatram da je bolje biti oprezan nego se zaletati bezveze, pa se naći u problemu u roku par mjeseci da moraš mijenjat ionako skupo napajanje za neko s novim standardom

20 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Eto, tu mozemo kao ljudi zakljuciti raspravu.

Za glasine cemo komentirati kada se hardver testira.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Dakle, kupitinekupitiseasonicyeyorney i dalje nitko ništa ne zna.

Majke mi jedino Kiwia treba slušati u ovoj temi.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Slušaj majku,oca i Kiwia i dobro ćeš proći. 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
DarthMarkus kaže...
Dakle, kupitinekupitiseasonicyeyorney i dalje nitko ništa ne zna.

Majke mi jedino Kiwia treba slušati u ovoj temi.

upao si u sred rasprave, tak da dosta toga nije bilo posvećeno isključivo tvojem problemu

iako, na tvojem mjestu bi koristio to zamjensko jer ionako planiraš za par mjeseci na sve novo, ako sam dobro skužio

vjerujem da će do tada izaći i više novih napajanja s novim standardima, a isto tako i prvi testovi novih rajzena i novih nevidija, pa uzmeš napajanje kad uzmeš i nove komponente

kad to sve izađe za koji mjesec, bit ćemo bar malo pametniji, ili bar malo više informiraniji 

14 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Moja 7 godina stara EVGA G2 750 se nista ne zali na ovog ekstremnog potrosaca u vidu 3080 12gb suprim... Potrosnja iz zida u gamingu ide do 550W.... 

 

Da kucnem u drvo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice