Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.373.286
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
acmilan2 kaže...
Wiz3m4n kaže...

 

 Sa 850W nece bas ici na 4090... 4080 jos i moze.

 Ide bez problema, svojedobno sam na corsairu sfx 450w vozio 3080 doduše undervoltanu u kombinaciji sa i3 12100f no nije štucalo ni malo

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2023 16:48 (Wiz3m4n).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wiz3m4n kaže...
acmilan2 kaže...
Wiz3m4n kaže...

 

 Sa 850W nece bas ici na 4090... 4080 jos i moze.

 Ide bez problema, svojedobno sam na corsairu sfx 450w vozio 3080 doduše undervoltanu u kombinaciji sa i3 12100f no nije štucalo ni malo

 

 

kiwi_91 kaže...

Gledajući recenzije Techpowerup (i9 / 4090) i Tomshardware (i9 / 4090), bench alati bi mogli dovesti potrošnju do nekih 900-1000 W pa ako planiraš OC ili isključivati 'power limit', onda je preporuka min. 1200 W napajanje. U suprotnom može ići i 1000 W jer tijekom gaminga i korištenja aplikacija CPU i GPU također mogu imati visoku potrošnju, ali rijetko koja igra ili program mogu istovremeno držati obje komponente pod 100 % opterećenjem kroz dulji period vremena, a i da bude tako i dalje to nisu oni vrhovi koji se dosežu s bench alatima. Potrošnja u tom slučaju može biti do oko 850 W, računajući i ostale komponente.

 

Kod nas bi novi Focus GX 1000 W ATX 3.0 (od 228 €; 10 god. jamstva) bio najjeftiniji izbor s individualno 'sleevanim' kablovima (isto kao kod Vertex serije), ali ako želiš 1200 W, onda bi najbolje bilo nešto uzeti iz EU jer su tamo takva napajanja i do 30-50 € jeftinija nego kod nas (s našim PDV-om i dostavom). MSI ima dobru BF cijenu na talijanskom Amazonu pa to ne bi bio loš izbor. S tim da trebaš uzeti u obzir dostavu koja je za talijanski Amazon prema nama nešto dulja. Ne znam zašto je to tako, valjda nekakva njihova politika, ali mi smo naručili jedan mob s Amazon.it i trebalo je 3-4 tjedna da krene u dostavu (onako kako je pisalo pri narudžbi, mislili smo da je nekakva greška, ali nije bila...), a onda sama dostava traje tjedan dana.

 

EDIT: Čini se da Focus ATX 3.0 ima modificiranu Focus platformu, a ona u Vertexu je potpuno nova pa je svakako to bolji izbor od Focusa ako gledaš ova dva 1000 W modela. Mislim da bi vrijedilo 20 € razlike (dobije se i 2 god. dulje jamstvo).

 

DE:

Seasonic Focus GX 1000 (od 164 €) - Caseking 179 € + 20 € dostava

Seasonic Vertex GX 1000 (od 180 €) - Amazon.de 208 € + 22 € dostava

Seasonic Vertex GX 1200 (od 215 €) - Caseking 242 € + 20 € dostava

Seasonic Vertex PX 1200 (od 273 €) - Amazon.de 308 € + 22 € dostava

MSI MEG Ai1300P (od 317 €) - Caseking 368 € + 20 € dostava

 

IT:

MSI MEG Ai1300P - Amazon.it 277 € + 23 € dostava

 

*računao sam cijene s našim PDV-om.

 Ovdje si pročitaj, nije da ti ne vjerujem, sa undervoltom se smanjuje potrosnja, no ako uzimas karticu za 2000€, neces stedit na 20-30€ za napajanje.

Kovačić
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hocu ti reci da na dobrom napajanju od 850w 4090 RTX nije problem, to šta piše.....pisalo i n aplotu pizda pa se netko našpranjio

 

Ovdje je riječ samo o tome da mu tih 100w u budučnosti možda dobro dođe, ništa više....idem jest i pit, sve najbolje Vam želim drugari

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2023 16:53 (Wiz3m4n).
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

To što je kiwi gore pisao se odnosi na kombo sa i9 14900K koji sam vuče kao još jedna grafička kartica, ako RTX4090 upariš sa nekim ne toliko rastrošnim procesorom tipa R7 7800X3D kvalitetno napajanje od 850w to može izgurati.

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ok, da sumiram, sve sam procitao par puta i odlucio za 850w ovaj put.

 

Kako ce napajanje kasniti, najzgodnije mi je opet skocit u links i kupiti, a ne opet preko webshopova...

 

Od ATX 3.0 850w sam nasao Seasonic Vertex i zanimljivo nesto.... ANTEC, NEOeco 850w 3.0.

 

Dal je neko probao taj Antec, ili nasao kakvu recenziju? cini se opet Seasonoc platforma al povoljnija cijena.

 

 

maximum effort
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

metallic

 

Taj Antec nije Seasonic platforma, ali jest od Helly Technologies čije platforme Seasonic koristi u svojim G12 i B12 serijama, odnosno u Antec <750 W modelima su potpuno iste kao kod Seasonic-a, a >850 W modeli imaju malo napredniju.

Tonerpartner ima XPG Core Reactor II modele s provjerenijom CWT platformom 850 W (122 € / 127 €) / 1000 W (170 €) pa bih osobno prije išao na njih, ali ako ti je opcija samo Links, onda očito to otpada. 

 

Recenzije:

Antec NE750G

Antec NE1000G (trebala bi biti ista i kod 850 W)

ADATA XPG Core Reactor II 850 W

ADATA XPG Core Reactor II 1200 W (trebala bi biti ista i kod 1000 W)

 

Za usporedbu na jednakoj test opremi:

Platforma iz NE850G - 1st Player NGDP 1000 W

XPG Core Reactor II 850 W

Platforma iz XPG Core Reactor II 1000 W - Deepcool PX1000G

 

Helly platforma čak ima i nešto bolje rezultate u većini testova, no CWT platforma ima tranzistore od dobro poznatih proizvođača (OnSemi, Infineon, STMicroelectronics, Vishay, UBIQ), dok kod Helly platforme nije bilo moguće identificirati sve, a oni koji jesu ident. su od manje poznatih (Oriental Semi, XSemi). Kod XPG-a je bio i jedan problem kod testiranja (pri testu OCP 5 V im je napajanje prestalo raditi), no ista platforma je u starijoj ATX 2.52 reviziji (XPG Core Reactor 850 W) prošla taj test. 1000 W ima napredniju platformu i ako ćemo gledati cjenovno, bolji je izbor od NE850G čija je cijena jednaka. Mislim da bi NE850G trebao biti nekih 50 € jeftiniji i onda bi bio solidna kupnja s obzirom da daju 10 god. jamstva.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

metallic

 

Taj Antec nije Seasonic platforma, ali jest od Helly Technologies čije platforme Seasonic koristi u svojim G12 i B12 serijama, odnosno u Antec <750 W modelima su potpuno iste kao kod Seasonic-a, a >850 W modeli imaju malo napredniju.

Tonerpartner ima XPG Core Reactor II modele s provjerenijom CWT platformom 850 W (122 € / 127 €) / 1000 W (170 €) pa bih osobno prije išao na njih, ali ako ti je opcija samo Links, onda očito to otpada. 

 

Recenzije:

Antec NE750G

Antec NE1000G (trebala bi biti ista i kod 850 W)

ADATA XPG Core Reactor II 850 W

ADATA XPG Core Reactor II 1200 W (trebala bi biti ista i kod 1000 W)

 

Za usporedbu na jednakoj test opremi:

Platforma iz NE850G - 1st Player NGDP 1000 W

XPG Core Reactor II 850 W

Platforma iz XPG Core Reactor II 1000 W - Deepcool PX1000G

 

Helly platforma čak ima i nešto bolje rezultate u većini testova, no CWT platforma ima tranzistore od dobro poznatih proizvođača (OnSemi, Infineon, STMicroelectronics, Vishay, UBIQ), dok kod Helly platforme nije bilo moguće identificirati sve, a oni koji jesu ident. su od manje poznatih (Oriental Semi, XSemi). Kod XPG-a je bio i jedan problem kod testiranja (pri testu OCP 5 V im je napajanje prestalo raditi), no ista platforma je u starijoj ATX 2.52 reviziji (XPG Core Reactor 850 W) prošla taj test. 1000 W ima napredniju platformu i ako ćemo gledati cjenovno, bolji je izbor od NE850G čija je cijena jednaka. Mislim da bi NE850G trebao biti nekih 50 € jeftiniji i onda bi bio solidna kupnja s obzirom da daju 10 god. jamstva.

Kolega, pa uvik me iznenadiš s tim fondom podataka i znanja.

 

Sutra ću sve rišiti nadam se, uzivaj i budi dobro.

 

SRETAN BOŽIĆ svima!

maximum effort
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Volio bih da, ako kolega kiwi_91 ima volje, malo opširnije opiše endorfy napajanja koja se dosta preporučuju trenutno u temama za sklapanje računala.

Kovačić
Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

acmilan2

 

Za Vero L5 ne nađem recenziju ili test, a na fotografijama na netu mogu vidjeti samo filterski dio pa bih po tome mogao samo pretpostaviti da je u pitanju jednaka ili vrlo slična platforma iz starije revizije, tada još SilentiumPC, Vero L3 (recenzija). Platformu radi SAMA i napajanje izgleda ok za taj rang cijene (dobri rezultati testiranja, solidni Teapo kondenzatori, FDB ventilator), a jedino bih kod kvalitete zamjerio upotrebu tranzistora od nepoznatih kineskih proizvođača i uvjetno rečeno neprovjerenost. Iako su njihove platforme na tržištu već neko vrijeme, rijetko tko ih od proizvođača koristi u svojim napajanjima. Trebalo bi vidjeti ponudu za pojedinačni cjenovni rang, ali ovako općenito bih određene FSP modele ili specifično MSI MAG A550BN vidio kao boljom kupnjom po pitanju kvalitete. Tek za one koji traže tiša napajanja bi ovo možda mogao biti bolji izbor.

 

Supremo FM5 (recenzije: 1000 W - 1, 2; 650 W - dolje video) ima isto SAMA platformu, ali ona je nova te mislim da ju nismo imali prilike vidjeti u ranijim SilentiumPC revizijama. Topologija napajanja vuče na onu iz Seasonic Focus/Vertex serije (kao i dosta drugih novih platformi), čini se vrlo uredna i čak kao i kod Seasonic Vertex serije na poleđini nema niti jednu aktivnu/pasivnu el. komponentu. Tu su i svi japanski kondenzatori te poseban ventilator s FDB ležajem i nazubljenim lopaticama. Rezultati testiranja su solidni, ali ne u rangu AAA proizvođača i sudeći po iskustvima sa starom SAMA platformom gdje je bilo problema s pogonjenjem snažnih mining konfiguracija, osobno bih izbjegao model od 1000 W za konfiguracije koje zahtijevaju više od 750/850 W. Vidim da su 650 W/750 W u cjenovnom rangu MSI A650GL/A750GL i Decathlon DA750/R modela, a oni ipak imaju provjereniju platformu i MSI je s duljim jamstvom pa bih te modele birao prije Endorfy. Koliko se sjećam, za MSI je bilo nekih navoda o većoj buci ventilatora pa bi i u ovom slučaju Endorfy u tom segmentu performansi (tiši rad) mogao biti bolji izbor za one kojima je to bitno.

 

 

Recenzija FM5 650 W:

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2024 17:55 (kiwi_91).
3 mjeseca
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pozdrav ljudi.

 

vidim dosta korisnih savjeta pa da i ja priupitam....dakle, konfiguracija iz potpisa, sve je na stock taktu.

 

napajanje je starija verzija rm-x (cwt, 2015 revizija) napajanja, odnosno samo je jedan kabel sa 2x 6+2 konektora. o napajanju manje vise sve znate, uglavnom dobar i tih komad hardvera, ali...

 

prije nekog vremena iskocila mi je zbilja lijepa prilika koja se ne propusta, 3060ti u msi izvedbi, 1.5god+ jamstva. e sad, kartica ima 20w visi tdp u odnosu na referentnu ti, a jos veci problem je sto uz standardni 8 pinski ima i dodatni 6 pinski konektor cemu sam ja doskocio solomonskim rjesenjem da spojim dva konektora s tog jedinog pcie raila.

 

zasad, niti tijekom video obrade ni (povremenog) igranja nisam dozivio neugodnosti tipa rusenja ili restarta, a to je najveci napor kojem je sustav izlozen. nema ni povecane buke, temp odmah nakog izlaska iz igre po task manageru bude tek nesto preko 50C....ali ne skodi pitati iskusne forumske vukove, stoga...

 

pitanje: da li je ovakav nacin rada dugorocno stetan za karticu i/ili napajanje ili mozda cijeli sustav?

 

nije mi problem izdvojiti za novo doista, ali ako bas ne moram ne bih, jako sam zadovoljan s postojecim (10 god jamstva nije za odbaciti, a s trendom rasta cijena novijih kartica i mojim obrnto proporcionalnim manjkom interesa za ozbiljniji upgrade istih, sumnjam da ce 3060ti tako skoro van iz kucista :))

 

hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Konfa troši kao upaljač, ne vidim potrebu mijenjanja.

Znam da je novo, novo ali za ove potrošače ne bi trebalo. 

Ima iskusnijih forumaša molio bih ih da me isprave ako griješim.

Bero
Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nemaš tu šta mijenjati kolega, prst u uvo i vozi samo

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nemaš frke, komp ti iz zida u gamingu vuče oko 300W (nekad više nekad manje) tako da tvoje napajanje to drži bez muke. Samo rokaj. 

3 mjeseca
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

zahvaljujem momci na odgovorima! :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
  • pozdrav ekipa, misljenja za napajanje za jacu konfu 7900xtx, 7950x3d, 4k gaming. Ako je potrebno ostalo precizirat javite.
    Naravno ako su izbori losi , uvjek sam slobodan za preporuke.
1 cougar gex 850
5 SEASONIC Focus GX 850W
0 ANTEC NE850M NeoECO
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2024 15:15 (matecro007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa s obzirom na novac utrošen na takav komp i komponente, ti bi mogao i kilowatt napajanje gledati. 850W je dovoljno, ali ono, ja bi išao i malo jače s takvim komponentama. A od ponuđenih bi uzeo Seasonic.

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Svakako kilowatno.....TT recimo

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma skup je taj Seasonic, a ovaj TT na tia ima sigurno 2god garancije...

 

radje bi išao na ovako nešto sa 10god Fortron HYDRO G PRO ATX 3.0 1000W, 80+ GOLD - 169€

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jamstvo je 120mjeseci družena to napajanje

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Službeno da ali mislim da Tia to dobavlja izvana pa nije sigurno iako nije navedeno na stranici trebalo bi ih pitati koliko oni daju garanciju

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma ne mora biti Tia, može i Mia 

10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mate preplatit ćeš procesor te uzimati jače i skuplje napajanje trošit više struje. Odustani od tih procesora uzmi 7800x3d i imat ćeš puno bolje uloženo dobiveno. Kolega sa napajanje od 750w napajanje isti procesor i rtx 4090.

Ako planiraš žešće opteretiti procesor nekim obradama u nekim programima onda uzmi ovo što si planirao. 

S obzirom na cijenu ovog napajanja da sam na tvom mjestu ipak bi ga kupio no ako je samo gaming u pitanju 7900 i 7950 i x3d model istog bi zaboravio

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Može li tko što reći o LC power LC1200P V3.0LC1000P V3.0 platinum napajanjima, unutra su čujem teapo kondenzatori a konstrukcija je nalik na superflower, to bi po svim parametrima trebala biti odlična napajanja, na videu ispod talijan je nahvalio ovo od 1000W... Što mislite, jel' se isplati kupovati nešto od toga dvoje.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2024 23:57 (notloB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Bero_ng95 kaže...

Mate preplatit ćeš procesor te uzimati jače i skuplje napajanje trošit više struje. Odustani od tih procesora uzmi 7800x3d i imat ćeš puno bolje uloženo dobiveno. Kolega sa napajanje od 750w napajanje isti procesor i rtx 4090.

Ako planiraš žešće opteretiti procesor nekim obradama u nekim programima onda uzmi ovo što si planirao. 

S obzirom na cijenu ovog napajanja da sam na tvom mjestu ipak bi ga kupio no ako je samo gaming u pitanju 7900 i 7950 i x3d model istog bi zaboravio

 Razmisljao sam i o tome, trenutno je pretezito gaming. Mozda se odlucim i za taj cpu.

Hvala puno na savjetima!

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
matecro007 kaže...
  • pozdrav ekipa, misljenja za napajanje za jacu konfu 7900xtx, 7950x3d, 4k gaming. Ako je potrebno ostalo precizirat javite.
    Naravno ako su izbori losi , uvjek sam slobodan za preporuke.

 

Ako ćeš na 4K realno ne treba ti 7950x3d, jedan R5 7600 ili R7 7700 su ti sa RTX4090 na toj rezoluciji oko 5% sporiji od 7800x3d/7950x3d klik

 

EDIT: osim ako uz igre ne radiš i nešto za čega trebaš što veći broj c/t

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2024 0:02 (ibme74).
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ljudi bacaju novce bzze, donedavno sam za 4k gaming koristio i3 12100f i rtx 3080 bez ikakvih problema, nakon uzimanja jače kartice i zbog viših 1%low sam uzeo 7600x koji tjera bez ograničavanja na 4k jednu 4090 RTX a kako nebi rx 7900......

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

molim preporuku za napajanje kompa sa integriranom grafikom. intel 12400, ram 2x16, 2 x nvme, 1 x ssd, 1x hdd, 3 ventilatora.

Za sad sam izguglao be quiet! pure power 11 400w, sharkoon wpm gold zero 550w i LC6550M 550w, ne znam jel valjaju?

Snaga je najmanja koja se nudi za te modele. Pretpostavljam da bi mi sve preko 200w bilo dosta?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2024 11:17 (rog).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
rog kaže...

Pozdrav,

molim preporuku za napajanje kompa sa integriranom grafikom. intel 12400, ram 2x16, 2 x nvme, 1 x ssd, 1x hdd, 3 ventilatora.

Za sad sam izguglao be quiet! pure power 11 400w, sharkoon wpm gold zero 550w i LC6550M 550w, ne znam jel valjaju?

Snaga je najmanja koja se nudi za te modele. Pretpostavljam da bi mi sve preko 200w bilo dosta?

Hvala

 Vjerojatno je previse, no probaj neke "provjerene" marke sa sto duzim jamstvom.

Moja preporuka bi bila za trenutno best buy do 60€ MSI MAG A550BN 550W koji ima 5 godina jamstva i 80+ bronze certifikat. 

 

Kovačić
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
acmilan2 kaže...
Vjerojatno je previse, no probaj neke "provjerene" marke sa sto duzim jamstvom. Moja preporuka bi bila za trenutno best buy do 60€ MSI MAG A550BN 550W koji ima 5 godina jamstva i 80+ bronze certifikat. 

 

Po jačini napajanja, MSI 550W je debelo previše za komp bez posebne grafe. Da ima malo dužu garanciju, ali s obzirom na test to je sve samo ne dobro napajanje.Prvi link test je detaljan, a dalje se nema što napisati sve se vidi ak kužiš engleski.Bit če ok za takav komp, žuto nudi barem malo solidne utjehe fučkaj ga sad.

 

- nizak Hold Up Time

 

- jeftin običan 12cm ventilator

 

- jeftini kondenzatori niže klase

 

- ima i kondenzatora koji su divlji, ili čak niti upučeni ljudovi koji testiraju napajanje nisu nikad čuli za te brendove kondenzatora

 

https://www-f14lab-org.translate.goog/2021/10/review-msi-mag-a550bn-550w.html?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp


https://pcreview-kz.translate.goog/obzor-bloka-pitaniya-msi-mag-a550bn/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/napajanja-vasu-konfiguraciju-po/51397.aspx?page=717&jumpto=6590583&sort=asc&view=flat

 

 

 

Prošla su vremena, kad si za oko 50-60$ fakat i mogao kupit "po svim komponentama vrlo dobro izbalansirano" slabije napajanje do 500W.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/napajanja-vasu-konfiguraciju-po/51397.aspx?page=716&jumpto=6588734&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/napajanja-vasu-konfiguraciju-po/51397.aspx?page=718&jumpto=6598138&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/napajanja-vasu-konfiguraciju-po/51397.aspx?page=718&jumpto=6599829&sort=asc&view=flat

 

Svi mi sretni kupci, imali smo puno sreče pa smo prije godinu dana brzo pokupovali Chieftec Power Play Gold seriju za malo para.550W i 650W modeli nestali su u vidu magle, ljudovi su sve brzo razgrabili fučkaj ga sad.To je zapravo bila čudna situcija, jer su cijene te Čiftek serije napajanja kod nas bile znatno niže u odnosu na ostale EU države i okolicu.

 

I ja sam iskoristil priliku, pa uzel Čuftek to se ne propušta fučkaj ga sad.Da danas kupujem napajanje od 550W, pa realno nemam poma kaj bi kupil trebalo bi jako dugo vagat.Na kraju opet niti blizu ne bi kupil dobro napajanje za istu lovu, ili pogotovo ne modularno napajanje takve klase.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2024 15:27 (rambox).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

E jeb*ga, ja sam sebi uspio ubost za 49€ ondaj BlitzWolf BW-GP1 750W 80+ Gold modular i trenutno ga koristim (vidi moj PC).

Nikad prije i nikad poslije ga nisam vidio u ponudi... Ovdje je kolega kiwi_91 napravio detaljni review tih napajanja i to je bio best buy za nekoga kome ne smeta kraca garancija, a meni je hitno trebalo napajanje i u roku 6 dana je doslo iz Kine.

 

Sto se tice ovog sto si napisao, trenutno je jedino dobro uzeti nesto sa sto duzom garancijom. Ne radi se vise elektronika kao nekad da traje, vec da rikne cim prodje garantni rok.

Kovačić
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice