Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.373.733
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Crosgok

 

Od ta tri će onda RMx biti najtiši, a možeš pogledati i FD ION+ 660 W koji bi trebao imati još blaži profil rada ventilatora. RMx 2018 je tiši od novije verzije 2021 pa je za tvoje potrebe možda bolje ciljati stariju.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Crosgok

 

Ako nemaš nekih posebnih zahtijeva (niska buka, RGB, broj kablova...), onda bih osobno išao na Seasonic. Koliko vidim, jeftiniji je od RMx +100 kn, a ima dulje jamstvo od Leadex-a pa mi se čini kao best buy.

 

Opet ću biti dosadan s ponudom izvana, ali imaš Seasonic PX 650 W za 90 € (cca. 790 kn s našim PDV-om i dostavom) na njemačkom Amazonu. Toliko kod nas nije ni GX.

Po meni ovo je odlična ponuda, ako kolegi nije problem ponuda izvana, samo ne kužim ovo tvoje upozorenje da ide na njega ako nema posebnih zahtjeva u vezi buke.

 

Pa ovaj Seasonic PC je pasivan do 30% (cca do 210w), a i kad se vent uključi pa mislim da je nečujan, ipak je ovo vrhunsko napajanje.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

tomo19

 

Možda sam se krivo izrazio. Nisam mislio da on nije tih, ali ako mu je bitno da napajanje bude što tiše, RMx je onda bolji izbor. Seasonic na višim opterećenjima ima nešto agresivniji profil rada ventilatora od prosjeka, no da, s obzirom da konfiguracija s i5-12400f i RTX 3060 vjerojatno neće zahtijevati više od 400 W (oko 300-350 W tijekom gaminga), i Seasonic bi trebao biti dovoljno tih.

14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
tomo19 kaže...
kiwi_91 kaže...

Crosgok

 

Ako nemaš nekih posebnih zahtijeva (niska buka, RGB, broj kablova...), onda bih osobno išao na Seasonic. Koliko vidim, jeftiniji je od RMx +100 kn, a ima dulje jamstvo od Leadex-a pa mi se čini kao best buy.

 

Opet ću biti dosadan s ponudom izvana, ali imaš Seasonic PX 650 W za 90 € (cca. 790 kn s našim PDV-om i dostavom) na njemačkom Amazonu. Toliko kod nas nije ni GX.

Po meni ovo je odlična ponuda, ako kolegi nije problem ponuda izvana, samo ne kužim ovo tvoje upozorenje da ide na njega ako nema posebnih zahtjeva u vezi buke.

 

Pa ovaj Seasonic PC je pasivan do 30% (cca do 210w), a i kad se vent uključi pa mislim da je nečujan, ipak je ovo vrhunsko napajanje.

Seasonic ima povijest vrlo bucnih vrhunskih napajanja...

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne znam u kojem svemiru će mu taj i5 i RTX 3060 vuči 400W?  Takav set up je u gamingu na oko 250W iz zida. Ne znam kako bi došao do 300W. Tako da znaš s čime računaš. 

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Seasonic GX 850 (cca. 870 kn s našim PDV-om i dostavom)

 jel možda znaš kako ide narudžba na ovoj stranici, upisali smo kod kolege potrebne podatke, s tim da se podaci za karticu upisuje u najmanju ruku na čudan način

traži broj kartice, rok važenja i ispod toga mjesec i godinu isteka (što mu je onda rok važenja), a uopće ne traži sigurnosni broj od tri znamenke sa stražnje strane

i to sve u neuobičajenom formatu, nema klasičnog načina da ti daje 2+2 kućice s dvije znamenke za rok isteka, nego svaku upisuješ u posebni red i možeš upisati za mjesec 7 ili 07, a za godinu 24 ili 2024, kako hoćeš, baš nekako blesavo

 

u svakom slučaju, stigla je obavijest na njemačkom, kojeg ne znam niti beknut, a po prijevodu na engleski nigdje se ne vidi način naplate, niti upućuju jel su naplatili s kartice (zasad nema ništa od naplate na računu) ili treba platiti na podatke o računui koje su naveli na kraju:

 

‎Bank‎

‎Bank: Kreissparkasse KÖLN‎
‎ Account No.: 70102439 ‎
‎ Bank Code: 37050299 ‎
‎ Holder: Darko Dordic ‎
‎‎
‎ IBAN: DE90 3705 0299 0070 1024 39 ‎
‎‎
‎ BIC: COK SDE 33‎

 

baš čudan način narudžbe

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

itomic009

 

Imaš pravo, pretjerao sam. Za gaming sam kod RTX 3060 uzimao vrijednost od 177 W (recenzija - gaming), a kod CPU-a i ostalih komponenti 126 W (recenzija - cinebench; mislim da je 140 W iz zida pa je 126 W s 90 % učinkovitosti), no vjerojatno niti jedna igra neće opteretiti CPU kao Cinebench. Čak su na Igorslab za i5-12400 dobivali u prosjeku tijekom gaminga ispod 50 W (link).

 

 

picajzla0707 

 

Nisam naručivao nikada od njih, ali piše da postoji mogućnost preko Paypal-a pa je možda tako najjednostavnije, a i dobiješ određenu zaštitu od Paypala. Jeste li probali vlasnika kontaktirati na našem jeziku? Možda ga razumije s obzirom na ime i prezime.

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

 

picajzla0707 

 

Nisam naručivao nikada od njih, ali piše da postoji mogućnost preko Paypal-a pa je možda tako najjednostavnije, a i dobiješ određenu zaštitu od Paypala. Jeste li probali vlasnika kontaktirati na našem jeziku? Možda ga razumije s obzirom na ime i prezime.

uh, paypal... ima već godinama i godinama kako nemerem obnoviti račun, duga priča

a za vlasnika nemam pojma, sumnjam da on šalje mejlove, mislim da ćemo odustat od kupovine, pogotovo što je kolega ionako paranoičan 

 

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pitajte nekog poznanika tko ima paypal neka vam uzme i rijesena prica.

14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
kiwi_91 kaže...

 

picajzla0707 

 

Nisam naručivao nikada od njih, ali piše da postoji mogućnost preko Paypal-a pa je možda tako najjednostavnije, a i dobiješ određenu zaštitu od Paypala. Jeste li probali vlasnika kontaktirati na našem jeziku? Možda ga razumije s obzirom na ime i prezime.

uh, paypal... ima već godinama i godinama kako nemerem obnoviti račun, duga priča

a za vlasnika nemam pojma, sumnjam da on šalje mejlove, mislim da ćemo odustat od kupovine, pogotovo što je kolega ionako paranoičan 

 

Ja sam od pcking-a oko 2015. uzeo jednu serversku plocu, sve proslo uredno, placeno paypal-om..

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ansha kaže...

Ja sam od pcking-a oko 2015. uzeo jednu serversku plocu, sve proslo uredno, placeno paypal-om..

 pa da, to i je problem, kolega je paranoičan i ne želi paypal, ovo mu je čak i prvi put da uopće upisuje podatke s kartice na internetu i već se osjeća nelagodno

čak niti s bankomata ne diže lovu s karticom, samo u banci, jbga ima skoro šest banki (godina, ne banaka ) i inače je potpuno paranoičan za bilo što na netu, osim naravno za skidanje piratskih igrica zbog kojih mu moram svako malo micat viruse i druga sranja

 

ma nebitno, hvala svejedno, naći ćemo nešto u nekom normalnom shopu

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2022 16:56 (picajzla0707).
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kojih par napajanja bi izdvojili kao neki best buy do 600kn ? Prioritet mi je da bude tiho. Onih polupasivnih kojima se uopće ne vrti ventilator do nekih 30% opterećenja, vjerovatno ni nema do te cijene.... Komponente računala će biti nezahtjevne, uvrh glave i5 12400 i neka Nvidia 3050 grafička.

 

Dakle 500w-650w napajanje.

Vidim da je neko napisao da Corsair TX njemu stvara buku pod opterećenjem. Možda neki Be Quiet!  Seasonic Focus serija je malo skuplja.

Znam da su super Corsair RMx, ali osim što su skuplje, ove RM550x i RM550x v2 su i stari modeli, šta ne ?

 

Na sadašnjem PC-ju bez grafičke, imam Corsair VS450 i meni se čini tiho, ok. Sada bih ipak nešto malo kvalitetnije od toga.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Iman konfu sa i5 8400 ,16gb rama i gtx 1070ti..moje napajanje je 500w hexa 80+...sada uziman rtx 3070 i naravno htio bih jace napajanje...ima kakvo do 500 kuna da bude adekvatno za moju konfu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ALVIN kaže...

Kojih par napajanja bi izdvojili kao neki best buy do 600kn ? Prioritet mi je da bude tiho. Onih polupasivnih kojima se uopće ne vrti ventilator do nekih 30% opterećenja, vjerovatno ni nema do te cijene.... Komponente računala će biti nezahtjevne, uvrh glave i5 12400 i neka Nvidia 3050 grafička.

 

Dakle 500w-650w napajanje.

Vidim da je neko napisao da Corsair TX njemu stvara buku pod opterećenjem. Možda neki Be Quiet!  Seasonic Focus serija je malo skuplja.

Znam da su super Corsair RMx, ali osim što su skuplje, ove RM550x i RM550x v2 su i stari modeli, šta ne ?

 

Na sadašnjem PC-ju bez grafičke, imam Corsair VS450 i meni se čini tiho, ok. Sada bih ipak nešto malo kvalitetnije od toga.

 Komp koji spominješ ti vuče u gamingu oko 200W iz zida, znači vrlo nezahtjevan komp za napajanje. Takod a potraži malo koje napajanje je tiho do loada od oko 250W i to je to :).  

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ALVIN kaže...

Kojih par napajanja bi izdvojili kao neki best buy do 600kn ? Prioritet mi je da bude tiho. Onih polupasivnih kojima se uopće ne vrti ventilator do nekih 30% opterećenja, vjerovatno ni nema do te cijene.... Komponente računala će biti nezahtjevne, uvrh glave i5 12400 i neka Nvidia 3050 grafička.

 

Dakle 500w-650w napajanje.

Vidim da je neko napisao da Corsair TX njemu stvara buku pod opterećenjem. Možda neki Be Quiet!  Seasonic Focus serija je malo skuplja.

Znam da su super Corsair RMx, ali osim što su skuplje, ove RM550x i RM550x v2 su i stari modeli, šta ne ?

 

Na sadašnjem PC-ju bez grafičke, imam Corsair VS450 i meni se čini tiho, ok. Sada bih ipak nešto malo kvalitetnije od toga.

 Možda ovo? https://shopguru.hr/?q=550w,%20tx-m&sort=price-asc

Wayto XD kaže...
Iman konfu sa i5 8400 ,16gb rama i gtx 1070ti..moje napajanje je 500w hexa 80+...sada uziman rtx 3070 i naravno htio bih jace napajanje...ima kakvo do 500 kuna da bude adekvatno za moju konfu?

 Ako se možeš razvuči 100kn https://shopguru.hr/?q=kolink+enclave+700w

Ako ne onda ovako nešto https://shopguru.hr/?q=seasonic+b12+650w

Inače na vidim baš smisao 3070 na tom starom procesoru, jedino ako igraš na 2k monitoru onda ok, ali ako je FHD, nema smisla...

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 19:15 (FakeDeath).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ALVIN / Wayto XD

 

Trenutno Antec EA 650G PRO (od 560 kn; 7 god. jamstva) ima dobru cijenu, a u pitanju bi trebao biti ekvivalent polumodularnom modelu Seasonic Focus serije. Slike prikazuju ovaj model, ali to je starija varijanta s FSP-ovom platformom i misim da nije imala 7 god. jamstva pa pretpostavljam da je kriva slika stavljena na webshopovima.

 

Za RTX3050 i ostale komponente napajanje će biti malo opterećeno pa će tako biti vrlo tiho (dolje na linku imaš rezultate testova (buka)), a dovoljno je jako i kvalitetno za i5 i RTX 3070 pa bih ga zato preporučio obojici. Ako je 500 kn stvarno granica koju ne možeš (Wayto XD) prijeći, preporučeni Seasonic B12 BC 650 W750 W bi bio i moj izbor.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ma uziman jos 4k tv pa bi na 4k i 1440p bi mi bilo primarno igranje...nazalost za procesor ovo godine necu moc izdvojit el moran novu maticnu i memoriju uzimat a to mi jednostavno sada previse
Nije bi peblem izdvojit 100 kuna vise
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ma razvuc se mogu do 100 kuna vise ipak napajanje uziman na duze vrimena..ovo staro je od krqja 2014 i prominilo je grafickih kartica i procesor i bolje da je sto kvalitetnije
Samo neznam sada dali sto je kolega s forjma predlozija ANTEC EA 650G Pro ili kolink enclave 700w..koje je bolji izbor?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wayto XD kaže...
Ma razvuc se mogu do 100 kuna vise ipak napajanje uziman na duze vrimena..ovo staro je od krqja 2014 i prominilo je grafickih kartica i procesor i bolje da je sto kvalitetnije
Samo neznam sada dali sto je kolega s forjma predlozija ANTEC EA 650G Pro ili kolink enclave 700w..koje je bolji izbor?

 

ovo

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Wayto XD

 

Ovdje imaš recenziju Kolinka Enclave 700 W i u rezultatima testova su i EA750G i TX750M pa ih možeš usporediti. Kolink ima kratko jamstvo, nepoznatog proizvođača platforme (pretp. da bi mogao biti XHY), lošiju regulaciju napona od ova dva napajanja i nema japanske kondenzatore pa ga ne bih uzeo u razmatranje pored njih. Ima određenih prednosti (potencijalno tiši rad i potpuna modularnost) pa eventualno ako ti je to presudno, onda idi na njega.

 

Osobno bih išao na Anteca jer mislim da je platforma najkvalitetnija i ima ventilator s kvalitetnijim FDB ležajem (TX i Kolink imaju ventilator s malo unaprijeđenim običnim ležajem - "Rifle"). Po rezultatima testova su TX i Antec vrlo slični, tj. izmjenjuju se po boljim i lošijim vrijednostima, no kvalitetom mislim da Antec ima tu malu prednost.

Jedinu bitniju prednost kod TX-a vidim u tome što Corsair ima potencijalno bolju podršku pa eventualno u slučaju da trgovina odbije reklamaciju (iako je opravdana), uz izravni kontakt Corsairu bi vjerojatno došao do pozitivnog razriješenja iste (sudeći po iskustvima i na forumu i na netu). Kod Anteca ne znam kakvi su što se toga tiče.

 

Još jedan test TX-MAntec.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Sinoc sam narucija tx-m 650 gold sto je jedan kolega preporucija..ma za moje potrebe svaki od tih je odlican
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Frend ima Corsair VS550 napajanje, planira sad uzet ryzen 3600 i rx 6600, mislite li da bi bilo dobro odmah uzet i novo napajanje buduci da je ovo staro 7 godina ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako može, svakako bi time smanjio mogućnost pojave kvara na napajanju i posljedično drugim, novim komponentama. Samo bi onda bilo poželjno i uzeti nešto bolje od VS serije. Npr., ovi gore spomenuti Antec i Corsair TX-M su trenutno dobra kupnja.

12 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2022 22:15 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, racunalo se tu i tam samo od sebe resetira, pojavi se bsod. Nakon puno istrazivanja mogucnosti kvara itd uvidio sam dosta male napone prilikom stress testa na cpu, gpu i memoriju. Slika u prilogu (tipa 12v je u prosjeku na 11.3 napajanje je neko enermax 550w staro 4,5 godina ostatak je rx580, af1600 i 16gb ddr4). I u normalnom radu tipa web, office itd i u igranju se zna resetirati komp ili baciti bsod... rami testirani sa memtest, pc pod stress testom 1h u komadu. Ociscen komplet komp zamijenite paste... dosao sam do zakljucka da bi mogao biti problem u napajanju. Nasao sam na akciji Seasonic Focus GX-750 Gold za 100 eura. Dal njega uzeti ili neko drugo?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Overkill napajanje za tu konfiguraciju, ali svakako ga uzmi ako možeš jer je to top napajanje koje ćeš imati 10 godina. Za taj novac možeš birati napajanja, ali ne možeš promašiti sa Seasonicom. Imaš u temi, malo pročistaj hrpu preporuka pa vidi. Što se tiče nazivne snage, sve si dobar što ima preko 400W pa se time ne zamaraj. Jedino ako misliš kupovati top end grafu od 10 000kn sa preko 300W TDP, onda trebaš imati i snagu na umu. Ovako za "normalne" grafe, ne moraš oko toga brinuti. 

Pogledaj pod Moj PC, moje Seasonic napajanje od 450W će uskoro biti staro punih 8 godina i radi bez greške. A svašta sam radio s kompom , pogotovo prije. U svakom slučaju, Seasonic ti je "Safe bet". 

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Oj, kombiniram si novu konfu po malo pa trebam preporuke za napajanje. U zadnjem kompu je bio cors ax760 pa bi i dalje nešto u rangu 750-850w uz platinum/titanium cert. Malo manje pratim pa ne znam za čime se danas slini ali onak od oka vidim bequiet, sisa, evga... Od corsa ne bi rmx a ax vidim samo grdosije od kilovat i pol, kaj mi ni blizu ne treba. Govorimo o cijeni oko 2k kn ili nešto više ak je topčina

0 Sisa PRIME TX-850
0 BQ DARK POWER 12 850W
0 EVGA SuperNOVA 850 T2
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 9:39 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ivanjino96

 

To Seasonic na DE Amazon? Ako je opcija kupnja izvana, na Casekingu ima za 10 € manje (računao sam s našim pdv-om i DHL dostavom 15 €) Super Flower Leadex ARGB 650 W. Seasonic je jači i ima dulje jamstvo pa je možda ipak bolji izbor ako ti tih 10 € ne znači toliko.

Kod nas je i dalje Antec EA 650G Pro (od 570 kn; 7 god. jamstva) vrlo dobra kupnja, ali vidim da je u Linksu nedostupan pa ne znam ima li ga u drugim trgovinama. Ako nećeš stavljati ništa puno jače od tih komponenti, Corsair RM550x (665 kn (za gotovinu); 5/10 god. jamstva) ima dobru cijenu u Instaru, a NZXT C650 (od 730 kn; 10 god. jamstva) je, koliko vidim, naša najpovoljnija alternativa Super Floweru i Seasonicu.

 

 

dax-lax

 

Seasonic ako ti je bitno jamstvo (12 godina), be quiet! ako ti je bitna niska buka (+ kvalitetniji ventilator), a za EVGA-u ne vidim da je igdje raspoloživa jer je to već relativno staro napajanje (iz 2016.?). Ti svi modeli su tu negdje po performansama i kvalitetom pa je onda možda najbolje izabrati na osnovi dodatnih zahtjeva (jamstvo, buka, cijena...).

Ako ćemo ići u detalje, be quiet! ima malo napredniju topologiju zbog "bridgeless" dizajna (doprinosi boljoj učinkovitosti), ali Seasonic bi trebao imati nešto bolju regulaciju napona i osobno više preferiram taj "čišći" dizajn platforme kod Seasonic-a nego FSP-ov "nabacani" u tom be quiet!-u (čisto subjektivan dojam, odnosno ne znači da je lošiji...).

 

"Topčina" klasa napajanja tek od cca. 2600-3000 kn, npr. be quiet! Dark Power Pro 12 1200 W (HR ponud - link).

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Topčina klasa mislim pod kvalitetom izrade i isporukom snage. I meni se sviđa BQ DP pro 12 ali kaj bum s 1200w da u peaku trošim 400-500w. Nekad mi je želja bio psu iz kolaboracije Cooler Mastera i Japanske Murate ali to je sad postar a tada poskup hardver za mene kmeta.

 

Od kad je jonnyguru otišao u corsair, nema više kvalitetnih rivjua novih napajanja. Obzirom da mi je PSU možda i najbitnija komponenta, doplata za seasonic pored bq-a mi odgovara ak je bolja regulacija. Ionak komp jako rijetko mijenjam pa ne želim da bilo kakve strujne nepravilnosti u mreži prođu dalje na komponente. Ovak sam malo sigurniji da će sve stati na napajanju. AX760 već 10 godina gura kompove doma dok xfx pro 1000w platinum je pao u prvih par mjeseci i to zbog neke interne greške.

7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
nema veze sta je staro izgleda baš zanimljivo ako je vjerovat ovima slikama sa stranice.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice