Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.375.565
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pad napona služi i tome da bi mogao dimenzionirati maksimalnu duljinu kabela za neku snagu, ali toplinski učinak stvara struja, zato se presjek kabela odabire prema tome koja maksimalna struja prolazi, a onda prema padu napona (ako treba).

U pravu si, nisam uzeo u obzir da su 3 vodiča na 12V, tada je situacija puno bolja, kako si opisao.

 

 

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nakon 9 godina krepalo mi XFX 550W PRO.

 

Obzirom da se radi o starijem računalu (CPU: I5 2500k, GPU: R9 280x) ne bi htio trošiti puno novaca na napajanje.

 

Za sada mi se izbor sveo na:

 

Gigabyte Pulse 550W, 80+ Bronze

 

i

 

KOLINK Core KL-C600

 

Preporučate li neko drugo u tom cjenovnom rangu (do 350 kn)? 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

vrba1989

 

Tu staru Core seriju od Kolinka ne bih preporučio jer je varijanta od 500 W na testu već pri 50 % opterećenja imala napone izvan ATX specifikacija. Gigabyte može proći, ali osobno bih prije gledao FSP Hexa+ Pro 500 W (od 345 kn; 3 god. jamstva) ili malo izvan budžeta SilentiumPC Vero L3 600 W (399 kn; 3 god. jamstva). FSP je od Gigabytea slabiji nekih 30 W na 12 V, što je neznatno u odnosu na bolju kvalitetu koja se dobije s FSP-om, a i platforma je s naprednijom DC-DC (vs. grupna regulacija).

 

Još jedna alternativa je i pogledati nešto od rabljenog. Pr. Kolink KL-700v2 vidim da je još zapakirano, a možda možeš skinuti još cijenu jer vidim da je novo išlo za oko 425 kn (povijest cijena na nabava.net). Ako nema jamstvo, možda bi ga se isplatilo uzeti za ispod 250 kn. Ne znam koja je platforma niti kakve su komponente unutra, no u službenom opisu proizvoda navode DC-DC regulaciju što bi moglo naslutiti ka boljoj kvaliteti. Ne bih rekao da je bolja od FSP-a, ali ima veću rezervu u snazi pa je u tom pogledu možda malo sigurniji izbor za tvoje komponente, posebno ako su OC-ane.

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav.. Imam par upita oko napajanja. Konfa bi bila, 10400f, nvme+ssd+3 venta, 2 keksa ddr4, grafa bi za početak bila 1650super-1660super, a poslije možda odem na jaču, 2070-2080, dok se cijene unormale.

 

Gledam neko pouzdano i dobro napajanje, naletim na seasonic core gc500w 80+ gold, 600kn.. Zanima me, dal bi to napajanje bilo sposobno gurat ovu kombinaciju s recimo gtx2080, onak ležerno?

 Ako u tom cjenovnom rangu postoji bolji ili još bolje jeftinije napajanje, slobodno pucajte.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2021 9:40 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

zvonac

 

S obzirom da je trenutno najpovoljnija cijena jače varijante GC 650 oko 620-630 kn, s njim ćeš biti puno 'ležerniji'. Pretpostavljam da bi u najtežim bench uvjetima prosječna potrošnja 10400f i 2080 bila oko 350-400 W, a pri gamingu vjerojatno oko 300-350 W tako da bi GC-500 tehnički mogao to podnijeti, ali GC-650 bi se bolje i tiše nosio s time uz neznatno veću nadoplatu.

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

zvonac

 

S obzirom da je trenutno najpovoljnija cijena jače varijante GC 650 oko 620-630 kn, s njim ćeš biti puno 'ležerniji'. Pretpostavljam da bi u najtežim bench uvjetima prosječna potrošnja 10400f i 2080 bila oko 350-400 W, a pri gamingu vjerojatno oko 300-350 W tako da bi GC-500 tehnički mogao to podnijeti, ali GC-650 bi se bolje i tiše nosio s time uz neznatno veću nadoplatu.

 Tnx.. razmišljam, opet Dal imaš još kakvu preporuku nekog drugog napajanja a da nije seasonic, kvalitetno i tiho? Ili je seasonic najbolja i najsigurnija kupnja (doduše i košta) ?

 

Bench me ne zanima ni ispitivanje krajnjih granica napajanja

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 11:18 (zvonac).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ništa što bi bilo bolje. Imaju još nova FSP Hydro GSM Lite Pro serija (od 600 kn; 5 god. jamstva) i Corsair TX550M (od 622 kn; 7 god. jamstva).

Njihove prednosti su polumodularnost i kvalitetniji ventilatori (posebno FSP s FDB ležajem), ali FSP recimo ima kraće jamstvo i za 600 kn dobiješ 100 W slabije napajanje (tebi za navedene komponente ne igra neku pretjerano veliku ulogu, ali 650 W ipak daje veće mogućnosti OC i nadogradnji), a Corsair uz isto tako 550 W, ima platformu koja ima manjih problema pri regulaciji napona u uvjetima promjenjivih opterećenja (transient response) i oscilacije napona na 12 V nisu na razini ova prethodna dva modela.

 

Ako ti modularnost puno znači, nećeš nešto posebno pogriješiti s oba ova modela, ali Seasonic je po meni bolji kada se sve sagleda.

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Ništa što bi bilo bolje. Imaju još nova FSP Hydro GSM Lite Pro serija (od 600 kn; 5 god. jamstva) i Corsair TX550M (od 622 kn; 7 god. jamstva).

Njihove prednosti su polumodularnost i kvalitetniji ventilatori (posebno FSP s FDB ležajem), ali FSP recimo ima kraće jamstvo i za 600 kn dobiješ 100 W slabije napajanje (tebi za navedene komponente ne igra neku pretjerano veliku ulogu, ali 650 W ipak daje veće mogućnosti OC i nadogradnji), a Corsair uz isto tako 550 W, ima platformu koja ima manjih problema pri regulaciji napona u uvjetima promjenjivih opterećenja (transient response) i oscilacije napona na 12 V nisu na razini ova prethodna dva modela.

 

Ako ti modularnost puno znači, nećeš nešto posebno pogriješiti s oba ova modela, ali Seasonic je po meni bolji kada se sve sagleda.

Da sad ne pričam napamet. Gledam konkretno ove modele napajanja..

 

SILVERSTONE Strider Essential ET550-B

ANTEC Neo Eco 650C EC

SILVERSTONE Strider Essential ST60F-ES230

ANTEC NE550C EC

 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Od tih bih Antec-a vidio najboljim jer sva tri modela (NE550C/NE650C, ET550-B, ST60F-ES230) imaju platforme koje su gotovo pa jednake u izvedbi, odnosno u pitanju su obične platforme s grupnom regulacijom (Silverstone s CWT platformama, Antec s Andyson platformom). Antec jedino ima tu prednost što su svi kondenzatori japanski (Silverstone ima samo primarni japanski u ET seriji) i ima ventilator s kugličnim ležajem (Silverstone modeli vjerojatno s običnim ležajem).

 

Od tih povoljnijih Bronze modela bih prije išao na FSP Hydro Pro 600 W (od 463 kn; 5 god. jamstva) ili eventualno SilentiumPC Vero L3/M3 600/700 W (od 400 kn; 3 god. jamstva), ali jamstvo i bolja te provjerenija kvaliteta idu u korist FSP-a. No mislim da za high end model grafičke kartice poput RTX 2080 treba gledati Gold modele, tj. najoptimalnije bi bila klasa napajanja kao što je Seasonic Focus, Corsair RMx, FSP Hydro G Pro, Antec HCG, Fractal Design Ion+ i sl., tako da bi preporučio da daš 100-150 kn više za one Gold modele što su navedeni ranije.

 

Recenzije/testovi:

Antec NE650C

Silverstone ET650-B

Silverstone ST50F-ES230 - video prikaz platforme - youtu.be/nzjZDazO1-A?t=329

FSP Hydro Pro 600

SilentiumPC Vero L3 600/700

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 16:07 (kiwi_91).
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Corsair pozvao na RMA model Corsair HX1200/i zbog potencijalne nekompatibilnosti rada s novijim matičnim pločama. Zahvaćeni proizvodi su LOT kodom 2030XXXX to 2041XXXX (link), odnosno modeli proizvedeni/stavljeni na tržište poslije 20.07.2020. Problem ne predstavlja opasnost za komponente već dovodi do nemogućnosti dizanja sustava.

 

Obrazac za podnošenje RMA je na linku.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ipak uzeo GC650 Seasonic... Onaj Focus je odličan, al čitam da grafe znaju odlazit na tim napajanjima, navodno ta Focus serija ima problema..

Za GC650 nisam našao neke probleme u vidu povećane kvarljivosti i sl..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zvonac kaže...

Ipak uzeo GC650 Seasonic... Onaj Focus je odličan, al čitam da grafe znaju odlazit na tim napajanjima, navodno ta Focus serija ima problema..

Za GC650 nisam našao neke probleme u vidu povećane kvarljivosti i sl..

Nema problema. Prva FX serija je imala sitnih mušica oko kojih su ljudi picajzlali, a serija koja je to ispravila je GX. Tako da trebas pazljivo citati modele u HR ducanima ili trazit po serijskim brojevima, ako nije tocno naznaceno. Iz nekog glupog razloga ima vise FX, nego GX modela u HR, kolko sam ja skuzio. Znaci i FX i GX su modeli Seasonic Focusa, a treca oznaka/model je PX kao Focus Platinum. I obrati pozornost na datum recenzija kojih citas.. Amazon mixa vise modela bilocega u 1 skup, ako si mozda tamo gledao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 19:17 (The_Fichek).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ne znam o kakvim problemima se radi stvarno , Imam 650W FX model focusa evo već dvije godine i nisam primjetio ni najmanji problem ,  a ni vidio nigdje da se piše o tome dok sam bio u procesu odabira , kao ni par frendova koji koriste isto napajanje. 

Ali . dobro se sjećam npr da je u to vrijeme EVGA G serija  imala problema za izvoza i da su ljudi vilenili i masovno im vraćali napajanja tbog woooshh efekta tj zaletavanja venta svako malo .  

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 19:29 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nisu bili generalni problemi, nego specificni s tocno odredjenim grafama:

https://linustechtips.com/topic/1093286-why-you-shouldnt-buy-a-seasonic-focus-plus-goldplatinum/

"Old revisions (2017-2018) will shut off on some GPUs (970, 1080 ti, vega 64, Vega VII, 2080 ti). it'll will trigger the overcurrent protection, and will shut down immediately. This is likely due to the high transients the GPUs are known to put out

New revisions (2018-2019) have a bigger headroom, but aren't built for it and start to ripple at the loads where the PSU would shut down at with the older revision."

 

Ne znam odnose li se new revisions na FX ili samo na GX modele, ali sta got bilo sumnjam da nasi ducani drze stara Focus napajanja dulje od 2g na policama.

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
The_Fichek kaže...
zvonac kaže...

Ipak uzeo GC650 Seasonic... Onaj Focus je odličan, al čitam da grafe znaju odlazit na tim napajanjima, navodno ta Focus serija ima problema..

Za GC650 nisam našao neke probleme u vidu povećane kvarljivosti i sl..

Nema problema. Prva FX serija je imala sitnih mušica oko kojih su ljudi picajzlali, a serija koja je to ispravila je GX. Tako da trebas pazljivo citati modele u HR ducanima ili trazit po serijskim brojevima, ako nije tocno naznaceno. Iz nekog glupog razloga ima vise FX, nego GX modela u HR, kolko sam ja skuzio. Znaci i FX i GX su modeli Seasonic Focusa, a treca oznaka/model je PX kao Focus Platinum. I obrati pozornost na datum recenzija kojih citas.. Amazon mixa vise modela bilocega u 1 skup, ako si mozda tamo gledao.

 Eh, ježi ga sad

Čitao svugdje pomalo, pa čak i na onom forumu, (tier napajanja)  i onda odustao.

Al, nije sad ovaj GC650 tolko baš lošiji od Focusa, ako niš drugo, ima 650w, a ciljao sam na focusa 550w..

 

Sad ispada da je ovaj seasonic core gc serija neka srednja klasa napajanja.

10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zvonac kaže...
The_Fichek kaže...
zvonac kaže...

Ipak uzeo GC650 Seasonic... Onaj Focus je odličan, al čitam da grafe znaju odlazit na tim napajanjima, navodno ta Focus serija ima problema..

Za GC650 nisam našao neke probleme u vidu povećane kvarljivosti i sl..

Nema problema. Prva FX serija je imala sitnih mušica oko kojih su ljudi picajzlali, a serija koja je to ispravila je GX. Tako da trebas pazljivo citati modele u HR ducanima ili trazit po serijskim brojevima, ako nije tocno naznaceno. Iz nekog glupog razloga ima vise FX, nego GX modela u HR, kolko sam ja skuzio. Znaci i FX i GX su modeli Seasonic Focusa, a treca oznaka/model je PX kao Focus Platinum. I obrati pozornost na datum recenzija kojih citas.. Amazon mixa vise modela bilocega u 1 skup, ako si mozda tamo gledao.

 Eh, ježi ga sad

Čitao svugdje pomalo, pa čak i na onom forumu, (tier napajanja)  i onda odustao.

Al, nije sad ovaj GC650 tolko baš lošiji od Focusa, ako niš drugo, ima 650w, a ciljao sam na focusa 550w..

 

Sad ispada da je ovaj seasonic core gc serija neka srednja klasa napajanja.

Za sve one komponente kaj si nabrojao je skoro pa svejedno koje ces stavit, oba su Seasonica pouzdana, nisi nista pogrijesio.

10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

tražim modularno i jako tiho napajanje koje će pogonit nešto u rangu 5600x i 3060ti/3070, cijena <1000

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 0:24 (Del_Boy97).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ja preporucujem seasonic brand. Cisto zato sto meni vec radi od 2011 god.
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Del_Boy97 kaže...

tražim modularno i jako tiho napajanje koje će pogonit nešto u rangu 5600x i 3060ti/3070, cijena <1000

Corsair RM750 750W sa 10 godina garancije za nekih 900 kn.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
Del_Boy97 kaže...

tražim modularno i jako tiho napajanje koje će pogonit nešto u rangu 5600x i 3060ti/3070, cijena <1000

Corsair RM750 750W sa 10 godina garancije za nekih 900 kn.

 radije sisu, taj model je corsair podvalio u rm seriju, em je vent lošiji, em koriste kineske kondenzatore

nije to loše napajanje, ali jednostavno je preskupo, to spada u neku cx njihovu klasu

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...

taj model je corsair podvalio u rm seriju, em je vent lošiji, em koriste kineske kondenzatore

nije to loše napajanje, ali jednostavno je preskupo, to spada u neku cx njihovu klasu

Hvala ti. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nije los ni Fractal Ion+ 760W za malo preko 1000kn, jedino sto ima kablove kao vecina Seasonica, one sa 6+2pin nastavcima na svakom PCIE kablu, umjesto skroz odvojene PCIE kablove.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pozdrav ekipa
Uzimam novo napajanje pa trebam pomoć oko odabira, mislio sam uzet Antec HGC 750w gold.Da li je to dobar izbor ili da gledam nešto drugo,planiram izdvojiti do 1000kn za napajanje.Jos je u planu ove godine uzet Ryzen 5600 i rx 6800 kad cijene padnu.
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

cic

 

Koliko vidim, HCG 750 W ima trenutno cijenu od oko 850 kn i to se teško može nadmašiti tako da je on Best Buy, ali evo još nekoliko opcija koje bi mogle biti slične ili malo bolje kvalitete. Stavit ću i 650 W jer je tehnički dovoljno za Ryzen 5 i RX 6800, ali 750 W će ti vjerojatno biti tiše i učinkovitije.

 

650 W

Seasonic Focus 650 W (od 815 kn; 10 god. jamstva) - ista platforma kao u Antecu, ali Seasonic je original pa je potencijalno bolja završna provjera kvalitete i GX serija (vidim da je u ADM trgovini ta) im je najnovija revizija na kojoj su vjerojatno ispeglali sve eventualne nedostatke. Podrška je isto vjerojatno bolja od Seasonic-a i možeš potencijalno osvojiti Steam kod od 50 $ prilikom registracije proizvoda na službenoj stranici (link).

Asus Strix 650 W (od 926 kn; 10 god. jamstva) - opet ista platforma, ali recimo zapakirana u luksuznije kućište i ima potencijalno bolje hladnjake unutar napajanja (moglo bi biti korisno za pasivni rad).

Fractal Design Ion+ 660 W (od 960 kn; 10. god. jamstva) - u rangu Platinum Focus PX serije.

 

750 W

Seasonic Focus 750 W (od 970 kn; 10 god. jamstva)

FSP Hydro G Pro 750 W (od 940 kn; 10 god. jamstva) - rezultatima na testiranjima neznatno lošije od Seasonica i FD-a, a prednost je što ima zaštitni premaz od vanjskih utjecaja (korisno pri radu u uvjetima veće vlage) i Protechnic je navodno kvalitetniji proizvođač ventilatora od Hong Hua čiji su u Seasonic modelima.

Fractal Design Ion+ 750 W (od 1050 kn; 10 god. jamstva) - izlazi iz budžeta, ali ako želiš Platinum, to je najjeftinije što se nudi s tim jamstvom i kvalitetom.

 

Best Buy - HCG

Najbolja kvaliteta - Ion+

Što bih ja uzeo - Seasonic Focus GX 650 W (ili Antec HCG 750 W ako ćeš ići na neki ekstremniji OC)

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pozdrav svima, za najtiše napajanje onda se preporuča Seasonic? 750-850W?
Imam 2x rx480 8gb i malo sam počeo rudariti pa mi ovo Chieftec napajanje dosta buči.
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dragone

 

Ako je budžet oko 1000 kn, onda je FD Ion+ 760 W najtiši izbor, a Corsair RMx (verzija od 2018.) drugi najtiši. Seasonic Focus i većina napajanja koja imaju tu platformu su vrlo tihi do nekih 50-60 % opterećenja, a pri višim opterećenjima mogu biti bučniji.

 

Baš imam neke linkove za RMx i Ion+ recenzije na kojima možeš vidjeti buku koju generiraju i koliko se ventilatori zavrte pri određenom opterećenju/temperaturi:

 

- https://www.tomshardware.com/reviews/corsair-rm750x-v2-psu,5585.html
- https://www.tomshardware.com/reviews/fractal-design-ion-platinum-760w-power-supply-review
- https://nl.hardware.info/voedingen.21/corsair-rm750x-2018.426892
- https://nl.hardware.info/voedingen.21/fractal-design-ion+-760p.536067
- http://members.cybenetics.report:5050/d/cybenetics_iWX.pdf
- http://members.cybenetics.report:5050/d/cybenetics_v2Y.pdf

 

Ukoliko ti je profit bitan, tj. najbolji omjer uloženo/dobiveno, potencijalno bi novo FSP Hydro GSM Lite Pro 750 W (od 640 kn; 5 god. jamstva) moglo biti vrlo tiho jer se na recenziji ventilator nije vrtio više od 1000 rpm-a do nekih 600 W. To 2x RX480 zasigurno neće prijeći, a sve ispod 1000 okr./min. za 120 mm, a i 135/140 mm ventilatore je tiho. Jedino je malo nepouzdano vjerovati samo jednoj recenziji i pitanje je koliko dugo su držali napajanje pri tom opterećenju jer se ventilator vjerojatno podešava ovisno o temperaturi, a ona bi pri radu od 0-24 h mogla porasti.

 

Čisto za napomenu za eventualne buduće nadogradnje, uzmi u obzir i činjenicu da FSP ima 4 PCI-E priključka, a FD Ion+ 6 PCI-E priključaka.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Gospodo, koje napajanje uzeti za q6600, gt 730, jedan ssd, jedan hdd, dvd przilica i 4 venta? Utvrđeno je da je napajanje dalo svoje nakon godina i godina rada, a sluzi za pogledanje kaj ima na netu i bas ništa više.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kicmabrajker

 

Ako hoćeš dati više od 300 kn, onda preporuka za FSP Hexa+ Pro 400 W (od 355 kn; 3 god. jamstva), a u suprotnom jedan od sljedećih modela:

 

LC Power LC500H-12 (od 237 kn; 2 god. jamstva) - test

SilentiumPC Elementum E2 350 W (od 237 kn; 3 god. jamstva) - recenzija

Inter-Tech Argus 620 W (od 240 kn; 1/2 god. jamstva) - test napajanja s najvjerojatnije jednakom platformom (slika platforme u modelu od 720 W)

LC Power LC420-12 (od 250 kn; 2 god. jamstva) - test (LC500-12)

 

Što se tiče kvalitete, moj izbor bi bio LC420-12 jer nekako imam najviše povjerenja u tu platformu, ali pretp. da je SilentiumPC najzanimljiviji zbog 3 god. jamstva, a i najveća prednost u odnosu na LC modele je što ima dulje kablove, tj. LC-ovi su više prilagođeni za kućišta s napajanjem na gornjoj strani.

LC500H-12 ima vrlo sličnu platformu kao i LC420-12, ali ipak se ponešto razlikuje i po rasporedu komponenti i po rezultatima na testovima (u korist LC420-12).

Inter-Tech po specifikacijama ima najveću snagu, no tebi to ne igra neku veliku ulogu pa bih ipak prije njega išao ili na potencijalno kvalitetniju platformu u LC-u ili dulje jamstvo kod Silentium-a.

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zahvalio bih se kiwi_91 na preporukama, prvi izbor je bio Ion+ 760w ali nisu imali na stanju pa sam uzeo Corsair RM750X. Danas sastavio sve i kompjuter je skoro nečujan pod punim opterećenjem. 

Moj PC  
2 1 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

cic

 

Koliko vidim, HCG 750 W ima trenutno cijenu od oko 850 kn i to se teško može nadmašiti tako da je on Best Buy, ali evo još nekoliko opcija koje bi mogle biti slične ili malo bolje kvalitete. Stavit ću i 650 W jer je tehnički dovoljno za Ryzen 5 i RX 6800, ali 750 W će ti vjerojatno biti tiše i učinkovitije.

 

650 W

Seasonic Focus 650 W (od 815 kn; 10 god. jamstva) - ista platforma kao u Antecu, ali Seasonic je original pa je potencijalno bolja završna provjera kvalitete i GX serija (vidim da je u ADM trgovini ta) im je najnovija revizija na kojoj su vjerojatno ispeglali sve eventualne nedostatke. Podrška je isto vjerojatno bolja od Seasonic-a i možeš potencijalno osvojiti Steam kod od 50 $ prilikom registracije proizvoda na službenoj stranici (link).

Asus Strix 650 W (od 926 kn; 10 god. jamstva) - opet ista platforma, ali recimo zapakirana u luksuznije kućište i ima potencijalno bolje hladnjake unutar napajanja (moglo bi biti korisno za pasivni rad).

Fractal Design Ion+ 660 W (od 960 kn; 10. god. jamstva) - u rangu Platinum Focus PX serije.

 

750 W

Seasonic Focus 750 W (od 970 kn; 10 god. jamstva)

FSP Hydro G Pro 750 W (od 940 kn; 10 god. jamstva) - rezultatima na testiranjima neznatno lošije od Seasonica i FD-a, a prednost je što ima zaštitni premaz od vanjskih utjecaja (korisno pri radu u uvjetima veće vlage) i Protechnic je navodno kvalitetniji proizvođač ventilatora od Hong Hua čiji su u Seasonic modelima.

Fractal Design Ion+ 750 W (od 1050 kn; 10 god. jamstva) - izlazi iz budžeta, ali ako želiš Platinum, to je najjeftinije što se nudi s tim jamstvom i kvalitetom.

 

Best Buy - HCG

Najbolja kvaliteta - Ion+

Što bih ja uzeo - Seasonic Focus GX 650 W (ili Antec HCG 750 W ako ćeš ići na neki ekstremniji OC)

 Planiram također uskoro uzimati 5600x (možda čak i više jezgri). Trenutno imam R5 2600 i 6800XT Merc Black, i ugl dosta mi je bučno napajanje (FSP 650W m85+) pri večem opterečenju, jebeni coil whine, pa baš gledam novo napajanje uzeti da to bude što tiše. Hoće 750W, ove preporuke iznad biti dovoljne ili da gledam 850W. 

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice