Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.378.047
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Razlika ti je Sama 36mj garancija, Seasonic 84mj garancija, o kvaliteti da ne pričamo. Za tih 130kn nemoj razmišljat ovaj Seasonic je top.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 18:20 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zna li tko što se to desilo Riotoro Enigmi da su jednostavno... iščeznuli ? Nabava.net ne baca rezultate, imala ih je Futura, to znam, no sad ga vidim samo u jednom prebuiltu.

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Znaci slobodno narucim ovo s linka? Naravno tu dolazi cooler, hdd, sdd i ostale sitnice.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Odlično napajanje nemaš brige.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Apocalypso722 kaže...

Zna li tko što se to desilo Riotoro Enigmi da su jednostavno... iščeznuli ? Nabava.net ne baca rezultate, imala ih je Futura, to znam, no sad ga vidim samo u jednom prebuiltu.

 

Vjerojatno nije dobavljivo kod nas iz nekog razloga...

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...
Vjerojatno nije dobavljivo kod nas iz nekog razloga...

Ili je cijena toliko porasla da se ne isplati nabavljati.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ajde ljudi pomagajte, situacija je sljedeća:
Naručen Antec HCG 850W u Mallu za 1000 kn, narudžba napravljena 07.12 a previđeni rok isporuke je od 15.12 do 21.12.
U međuvremenu im je napajanje nestalo iz ponude a vidim da ga nema ni na drugim shopovima. Zvao sam ih danas i potvrđuju da je rezervirano kod dobavljača te da bi trebalo biti isporučeno u navedenom roku, al realno danas je prošlo 5 radnih dana a status narudžbe se ne mijenja, još nije ni obrađena. Plašim se da bi se 21.12 mogao dogoditi poziv od njih da napajanje ipak nemaju i ne mogu isporučiti.

Alternative za brzo riješenje su kupovina napajanja iz Linksa ili hgshopa koji imaju trgovine tu u Osijeku, pregledao sam njihovu ponudu i ovo je jedino što mi se čini u redu iz ponude:

1.) https://www.links.hr/hr/napajanje-850w-coolermaster-v850-gold-mpy-8501-afaagv-eu-135mm-vent-pfc-80-gold-modularno-052700289
2.) https://www.links.hr/hr/napajanje-750w-antec-hcg750-gold-atx-v2-4-120mm-vent-modularno-80-gold-052700201

3.) https://www.hgshop.hr/napajanje-corsair-tx750m-modularno-750-w-80-gold/proizvod/257496

Što mislite o navedenim napajanjima te je li mislite da bi 750W bilo dovoljno za RTX3080?
Hvala unaprijed na pomoći, iskreno tolko sam živčan da bi najrađe otišao u prvu trgovinu i dao 1500 kn za bilo kakvo gold/platinum napajanje i da sam na miru.

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 750w za taj tvoj setup sweet spot. Ali od ovih Corsair TX 750w sa 84 mjeseci garancije bi bio moj izbor. I jonnyGuru tako kaže https://www.jonnyguru.com/blog/2017/08/07/corsair-tx750m-2017-750w-power-supply/6/

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 15:51 (mislioc).
 
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Što se tiče Mall.hr tu se nema što dodati jer je sve još i "prije" roka pa nema smisla nagađati nešto. Kad si naručivao, pisao ti je rok pa si tada trebao vidjeti paše li ti to ili ne.  Što se tiče tri linkana napajanja, sva tri će bez problema pogoniti RTX 3080 i normalan CPU. Jedino ako ideš u extremne overclock avanture, trebaš biti malo oprezniji. Dakle, ako ćeš se normalno igrati i bez cirkusa, onda uzmi ili Anteca ili Corsair s linka. Nećeš imati problema s time.

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mall će ti poslati mail sa otkazivanje narudžbe ako im artikal nije dobavljiv. Ja sam za ženu naručio smart watch od Michael Korsa ali su mi nakon par dana odgovorili da artikal nije dobavljiv i da otkazuju narudžbu br. Xy. Dok god se ne javljaju sa otkazivanje si ziher da ćeš dobiti robu koju si naručio. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ivsa

 

Naše nedavno iskustvo s narudžbom perilice s Mall.hr-a od prije mjesec dana je bilo slično, tj. status narudžbe se nije mijenjao do tog predviđenog datuma za isporuku. Onda je dan poslije prvog datuma (kod tebe npr. 16.12.) nam je došla obavijest da je paket predan dostavnoj službi, a onda ponovno dan poslije je već bilo kod nas u Osijeku. S tim da nam je dostavljao Gebruder Weiss preko partnerske špedicije (veliki paket), a pretp. da bi kod tebe moglo ići preko DPD-a (mali paket) pa bi se možda moglo malo razlikovati od našeg slučaja.

Tako da vjerujem kako je proizvod zaista rezerviran i da će naposljetku doći u zadanom roku.

 

Ukoliko ti slučajno jave da ga na kraju neće biti u mogućnosti isporučiti, onda bi moj izbor bila varijanta od 750 W (Antec HCG) jer mislim da bi i 650 W bilo dovoljno (pretpostavka potrošnje u ranijem postu). Antec je s 10 god. jamstva i kvalitetniji je od Corsair-a, a provjereniji i tiši od Cooler Master-a (recenzija 750 W / test 850 W).

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pa nije baš neku preporuku dobio Antec 850W verzija https://www.tomshardware.com/reviews/antec-high-current-gamer-850w-psu,5578.html
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

mislioc

 

Najveći nedostatak koji u konačnici i najviše ruši ocjenu je taj što se napajanje nije moglo uključiti nakon što su se aktivirale zaštite pri njihovom ispitivanju, tj. simulaciji preopterećenja. Znači napajanje je tehnički prošlo test (zaštite su se aktivirale), ali imate taj problem što napajanje u tom slučaju morate slati na reklamaciju. S obzirom da je recenzija iz 2018., a platforma je poznata i prošla je kroz nekoliko revizija u Seasonic Focus seriji, mislim da je dosta velika mogućnost da su taj nedostatak uklonili.

 

Što se tiče ostalih njihovih primjedbi na napajanje, TX750M uglavnom ima još lošije rezultate:

 

Poor transient response on 3,3 V - max. odstupanje 4,87 % (Antec) vs 7,71 % (Corsair) - njihova granica za prolaz je postavljena na 6 %

Noisy under high load - max. okretaji 2150 rpm (Antec) vs 1800 rpm (Corsair) - u tome je Seasonic lošiji, ali općenito je puno tiši jer tek od cca. 600 W se ventilator počne vrtiti brzinama kojima se TX vrti od početka.

Bulky cables; short distance between connectors - ne utječe na rad napajanja

5VSB efficiency should be higher - max. 77,9 % (Antec) vs 81,3 % (Corsair) - govorimo o maksimalno 0,8 W niža potrošnja u prilog Corsair-a, tj. godišnje cca. 3,5-7 kn ako komponente vuku max. 15 W na standby-u (vjerojatno ne vuku preko 5 W).

OPP and 5VSB trigerring points should be lower - OPP = 129,74 % (Antec) vs 132 % (Corsair); 5VSB = 203,3 % (Antec) vs 187 % (Corsair) - OPP je Corsair lošiji, a 5VSB je Antec.

 

Osim većine prethodnih stvari, Antec je bolji od Corsaira i u:

- regulaciji napona na 12 V, 5 V, 3.3 V

- hold up time (Corsair je lošiji i još je malo ispod propisane ATX granice)

- inrush current

- učinkovitost na većini opterećenja

- niže temperature

- niže oscilacije i šum na većini opterećenja (ripple and noise)

 

Jednostavno je platforma u Antecu za klasu bolja od one u Corsair-u između ostalog, i jer je topologija naprednija (full bridge vs half bridge). Corsair-ova bolja RMx serija je u rangu tog Anteca.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 21:54 (kiwi_91).
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ok ali za tog Anteca na jonnyGuru forumu dosta loši komentari, sad tko tu koga. Na njegovon reviewu TX750W briljantan. Evo doslovno zaključak njegovog reviewa TX-a

The GOOD:

mythic voltage regulation
better than excellent ripple control
semi-modular
nice price
7 year warranty
The BAD:

are you kidding me?
The MEDIOCRE:

yeah, right
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 22:01 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

R5 1600Af
MSI B450 Tomahawk
Kingston HyperX Fury DDR4, 8gb 3200, CL15 x2

Grafičku oko cirka 1500kn - vjerojatno RX580

Monitor AOC 24 G2U, sve ide u Define C

Ovo gore imam, koje bi vi napajanje unutra stavili ? Htio bi modularno ili bar polumodularno s dobrim/tihim ventom pa ako moram dat i stotku više preživit ću. Idealno bi bilo 400-500kn ali ne znam koje su cijene otprilike za ovo šta tražim... Molim preporuku.




 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

mislioc

 

Ako gledam thread na koji se referiraš, i oni kao glavni problem ističu testiranje uključenja zaštita (koji je možda u međuvremenu saniran...), ali samo to su izdvojili kao značajniji nedostatak.

 

S obzirom da osnivač stranice Jonnyguru (Jon Gerow) radi u Corsair-u, možda su malo preuveličavali pozitivne strane tog napajanja. Iako ne kažem da je loše, ali nije tako dobro kao Antec.

 

 

Wannabes

 

Na prošloj stranici je bio upit o napajanjima oko 550 kn pa možeš vidjeti odgovor. Savršeno bi bilo Seasonic GC 650 (od 630 kn; 7 god. jamstva), ali to ti pretp. malo previše izlazi iz budžeta.

Inače, za Ryzen 5 1500 AF (65 W TDP) i RX580 (max.  potrošnja oko 250 W) je dovoljno i kvalitetnije napajanje od 550 W, no zbog niže buke i ovog malo nižeg cjenovnog ranga napajanja nije loše pogledati 600+ W.

5 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ne znam gdje bi pitao, ali mi se ovo cini najlogicnija tema..

kolika je mogucnost udara groma ako je ova letva stavljena na 0 , a ukljucena je u struju sa kabelom?

komp nije povezan internet kabelom..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Udar groma je visoki napon/struja. A ona ide linijom manjeg otpora.

Ako grom udari u tel internet liniju onda ako ste povezani wi fi om pcu ne bude nista. 

Ako pak udari u struju u kuci , onda moze preko te letve na napajanje i ostatak pc-a, jer je letva vodic a pc je u putu tj dio strujnog kruga udara groma.

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
5 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

da, nije povezan sa tel linijom nego preko wifija..

 

znaci letva moze provesti struju/udar groma ako je stavljena na 0 (nulu) tj ako ne provodi struju dok udari grom? 

 

nisam bas strucan oko ovog pa mozda zvuci glupo

 

jedina sigurnost bi bila da je letva kompletno ištekana iz struje ??

 

 

npr ova prenaponska zastita, sta je sa njome ako je na nuli, a udari grom?

 

 

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

 

Wannabes

 

Na prošloj stranici je bio upit o napajanjima oko 550 kn pa možeš vidjeti odgovor. Savršeno bi bilo Seasonic GC 650 (od 630 kn; 7 god. jamstva), ali to ti pretp. malo previše izlazi iz budžeta.

Inače, za Ryzen 5 1500 AF (65 W TDP) i RX580 (max.  potrošnja oko 250 W) je dovoljno i kvalitetnije napajanje od 550 W, no zbog niže buke i ovog malo nižeg cjenovnog ranga napajanja nije loše pogledati 600+ W.

 Imam ti ja Ryzen 5 2600 (isto "troši" kao AF R5 1600 ili 1500) s RX 580 te imam watt meter. Cijeli sustav iz zida mi "vuče" u gamingu oko 250W, negdje više negdje manje. Sve je stock, dakle govorim o čitavom kućištu. Znači, tu si dobar i sa kvalitetnim napajanjem od 300W, kad bi cjepidlačio, di tek od 550W.  Bilo koje dobro i provjereno napajanje od 400W pa na dalje to drži bez problema. Ja imam Seasonic G450 već evo (taman će biti mjesec dana) 5 godina i radi bez greške. Niti ga čujem, niti imam problema. A jedno vrijeme samo i rudario s kompom ovim 6 mjeseci non stop. Napajanje bez greške. Definitivno preporučujem da se ne štedi malih 100 - 200kn nego uzme nešto ekvivalentno mome u današnjem vremenu kao što je pretpostavljam ova GC serija.

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

mislioc

 

Ako gledam thread na koji se referiraš, i oni kao glavni problem ističu testiranje uključenja zaštita (koji je možda u međuvremenu saniran...), ali samo to su izdvojili kao značajniji nedostatak.

 

S obzirom da osnivač stranice Jonnyguru (Jon Gerow) radi u Corsair-u, možda su malo preuveličavali pozitivne strane tog napajanja. Iako ne kažem da je loše, ali nije tako dobro kao Antec.

 

 

Wannabes

 

Na prošloj stranici je bio upit o napajanjima oko 550 kn pa možeš vidjeti odgovor. Savršeno bi bilo Seasonic GC 650 (od 630 kn; 7 god. jamstva), ali to ti pretp. malo previše izlazi iz budžeta.

Inače, za Ryzen 5 1500 AF (65 W TDP) i RX580 (max.  potrošnja oko 250 W) je dovoljno i kvalitetnije napajanje od 550 W, no zbog niže buke i ovog malo nižeg cjenovnog ranga napajanja nije loše pogledati 600+ W.

 
Zahvaljujem na svim komentarima i preporukama, kao prvo i dalje čekam HCG 850 i mall-a, nisam ni mislio odustati od narudžbe nego se više pripremam za slučaj da doživim neugodnost da mi 21. jave da ne mogu isporučiti pa da ima fail-safe plan za brzu kupovinu prije Božića.
Također, kiwi_91 ako sve prođe dobro sa napajanjem imaš cugu za preporuku s obzirom da si u OS :)

Istraživao sam u vezi Antec HCG 850 i na Linus Tech Tips listi napajanja je u najvišem rangu te kao napomenu ima da su modeli od prije 2018.g imali postavljenu zaštitu dosta nisko te da se nakon aktiviranja zaštite nisu mogli upaliti, modeli noviji od 2018.g nemaju taj "problem" a po svemu ostalom hvale napajanje te ističu garanciju od 10.g. koja je u rangu ostalih top modela.
Lutrija je hoću dobiti pre ili post 2018 napajanje ali realno mi to nije ni bitno jer neću provoditi "divlje" testove s napajanjem i s obzirom na konfiguraciju ima lufta i za OC i grafe i proca pa to sa zaštitom uopće ni ne predstavlja problem u stvarnom korištenju.
Čekam i dalje isporuku pa javim kako bude.

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
aloevera13 kaže...

da, nije povezan sa tel linijom nego preko wifija..

 

znaci letva moze provesti struju/udar groma ako je stavljena na 0 (nulu) tj ako ne provodi struju dok udari grom? 

 

nisam bas strucan oko ovog pa mozda zvuci glupo

 

jedina sigurnost bi bila da je letva kompletno ištekana iz struje ??

 

 

npr ova prenaponska zastita, sta je sa njome ako je na nuli, a udari grom?

 

 

 Nisam ni ja strucan, jedva izvuko prolaznu za struju na faksu 

Znam da nije bitno nego eto kazem kako udara grom, meni je prosli tjedan ruter u vjecna lovista otisao jer je udarilo u telefoniju valda, posto ruter je davo power al dsl linija i net nope.

 

Dok je  kabal/ letva spojena s strujnim krugom u kuci u koju udari grom da i je na  0 mislim da moze provest  idk.

 

Da najsigurnije je izbacit iz kruga tj iscupat iz zida.

 

Ne znam na kojem principu to radi prepostavljam da je unutra nekakav osigurac koji moze podnjet jacinu udara do odredene velicine tj do tog on se  zrtvuje izbaci pregori.

 

 

 

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

aloevera13

 

Evo jedan članak koji objašnjava zašto je najbolje iskopčati sve uređaje iz mreže: link

 

Također, na linku (youtube.com/watch?v=kO4zIYCZ6fs) su rastavljene dvije produžne letve sa svim zaštitama i na oko 30 min je isto napravljeno s prekidačima gdje je pokazano kako oni funkcioniraju, tj. koliko je mali razmak između kontakata. Ne znam postoje li neki prekidači u kojima se nekako dodatno izoliraju dva spojna kontakta dok nisu spojeni i jesu li onda možda takvi korišteni u pr. APC-u, ali pretp. da bi onda tu značajku spomenuli u predstavljanju proizvoda.

 

 

Ivsa

 

Ma nema problema i nadam se da Mall neće zabrljati sa isporukom.

Godište modela se možda može vidjeti po serijskom broju jer koliko vidim po recenzijama varijante od 750 W koje su napravljene u 2018., na broju poslije oznake proizvoda stoji 18 (HCG750GSN180403360), a na recenziji iz 2019. je 19 (HCG750GSN19...). Dva sljedeća broja su možda tjedan u kojem je proizvedeno.

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

trebam napajanje za ovu konfu

znači nebi ovo aerocool, ima šta da drži tu konfu a da je do 500kn

hvala

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 19:32 (mislioc).
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mislioc kaže...

 mora bit futura radi slaganje, hvala

 

kad nema seasonic u future jebga

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 19:37 (fila2208).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

fila2208

 

S obzirom da konfiguracija s Ryzen 5 1600 AF i RX5600XT ne bi trebala trošiti iznad 350 W s bench alatima (uključujući blagi OC), a pretp. da će tijekom gaminga prosjek biti oko 200-250 W, osobno bih izabrao ili TT GX1 500 W (450 kn) ili FSP Hydro Pro 500 W (481 kn). Oba imaju 5 god. jamstva, tj. TT ima 3 god. trgovini i trebao bi imati još 2 god. preko službene stranice, no ako se odlučiš za njega, provjeri s Futurom je li doista 3 ili krivo stoji na stranici pa je 5 god. jer BX1 ima 5 pa je nelogično da GX1 ima samo 3 dok su oba po službenoj stranici s 5 god. jamstva.

TT je bolji od FSP-a u tome što ima Gold certifikat (istu platformu je imao pr. Gigabyte G750H) i kvalitetniji FDB ventilator (vs. sleeve), a lošiji je u tome što na sekundarnom dijelu ima mix manje kvalitetnih kondenzatora (CapXon, Jun Fu...) dok su kod FSP-a meni nepoznati polimerni kondenzatori, no samim time što so polimerni, znači da nisu toliko osjetljivi.

Što se tiče izgleda, meni osobno TT ima ljepše kućište, a FSP kablove (flat, crni) pa možeš i po tome odlučiti ako ti igra neku ulogu.

 

Oba su bolja, tj. provjerenija napajanja od Aerocool-a i mislim da je 500 W i više nego dovoljno, a to je čak i optimalnije jer će tijekom gaminga biti bliže 50 % opterećenja pri kojem uglavnom sva napajanja rade s najvećom učinkovitosti.

 

Testovi:

Hydro Pro

GX1 700 W (trebala bi biti jednaka platforma i u 500 W)

 

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

hvala na iscrpnom odgovoru i savjetu, znao sam da ima stručnjaka koji će to svsve znati obrazložiti.

ubacen fsp hydro od 500 I naručeno, hvala ti!

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 8:37 (fila2208).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pozdrav, jeli može riotoro enigma g2 850W (PR-GP0850-FMG2-EU) stati u Phanteks Enthoo EVOLV SHIFT X? Na pcpartpicker.com kaže da ne može jer je 180mm ali na riotoro stranici piše da je 160mm enigma g2 850w

 

abadabadu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
abadabadu kaže...

pozdrav, jeli može riotoro enigma g2 850W (PR-GP0850-FMG2-EU) stati u Phanteks Enthoo EVOLV SHIFT X? Na pcpartpicker.com kaže da ne može jer je 180mm ali na riotoro stranici piše da je 160mm enigma g2 850w

 

 

Specifikacije i dimenzije komponenti uvijek gledaj na službenim stranicama proizvođača a ne 3th part stranicama za koje ne mozes biti siguran da imaju točne informacije

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice