Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.871
|
čitano: 3.603.678
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
macgyver 53 kaže...

Evo opet ja, jel bi Chieftec GPS-450AA-101 450w bilo dovoljno za GTX460 Hawk i Xeon quad core? LP!

Da.

9 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Intel i5 4690k, Gtx 970, mislio sam piknut ovo napajanje : http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/napajanja/fsp-raiders-650w/, al sam dobio preporuku za ovo : http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/napajanja/cor-cp-9020048-eu/

 

Koja od ova 2 su bolja?

 

 

6 Fortron napajanje Raider S 650
0 Corsair CX600 PSU, 600W
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako želiš modularnost, onda bih prije Corsaira uzeo FD Integra M 650 W (530 kn). FD je dosta konkurentan FSP-u, ali jedini nedostatak u odnosu na FSP je što je 36 mjeseci garancije i što ima nešto nižu efikasnost, a osim modularnosti prednost je tiši rad i bolja regulacija napona pri višim opterećenjima, što bi bila prednost ako ćeš kasnije ići na SLI.

 

EDIT: 

macgyver 53

 

U teoriji bi trebalo biti dovoljno, ali budući da se radi o dual rail-u s relativno niskim snagama postoji mogućnost da bi se neki rail možda mogao preopteretiti. Prilog u tome bi mogla ići i činjenica da ćeš morati koristiti molex adapter (tvoja grafa dva PCI-E, a napajanje jedan) i moguće je da se taj molex, CPU i možda još nešto snabdijeva iz slabijeg rail-a od 168 W i onda bi moglo doći do preopterećenja. Ali ne mora biti da će doći do toga jer se radi o kvalitetnom proizvođaču platforme Delta Electronics i mislim da su dobro 'ujednačili' railove. Iako im početni modeli baš i nisu na vrhunskoj razini, ali su ipak bolji od prosjeka u tom cjenovnom rangu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 20:19 (kiwi_91).
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

FD je dosta konkurentan FSP-u

FakeDeath? {#}

 

slobodno uzme i fakedeatha 550w :=)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 20:02 (FakeDeath).
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Balkana kaže...

Komp mi se cesto restartira prilikom igranja igara (LoL nakon 8 minute) pa poslije toga bude jedno 10 restarta prilikom boota. S ovim se borim vec godinu dana lol.

Ima par dana sam stavio drugo napajanje(posudio od jednog covjeka) i sada sve radi ok. Staro napajanje je neko no brand od 400W i PC se uvijek gasio kada je bila upaljena opcija u BIOSU - ASUS Anti-Surge.

 

Zanima me kakvo napjanje bi bilo dobro za moju trenutacno konfiguraciju:

1000GB Seagate HDD, 8GB DDR3 RAM, APU AMD A8-3870, MB F1A55-2 LK R2.0 i jos neki mini wireless-usb

 

Takoder uskoro namjeravam nabavit novu grafu jer ova u procesoru je kriticna, vrti igre kao LoL na 30-40 @1920x1080 a Skyrim i nadalje su neigrive.

Vidim da ste dali par prijedloga, pa ako mozete glasati na vote da vidim koja mi je najbolja opcija.

Prva opcija mi se cini ok jer ima 5godina garancije i dostava mi je 20 kn preko eKupi (500+20).

 

// Na podrucju sam Splita tako da bi bilo super da ima koji ducan u blizini ili dostava :|.

 

 

6 XFX 550W
0 Fortron Hexa 400W
3 Ffortron Hyper 500W
0 XFX ts 430
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

plačaš karticom ili?

 

hyper i xfx imaju oboje 60mj garancije...

 

A i kao što rekoh, nema potrebe uzimati skuplji XFX 550 kada imaš jeftiniji Hyper 500/ XFX 430 koji su tebi više nego dovoljno...

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 22:51 (FakeDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gotovinom, znam da kod eKupi mogu platit prilikom preuzimanja paketa. Hoce li ta napajanja moc izdrzat graficku kad je budem ubacivao?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za tvoje potrebe bi i TS430 bio sasvim dovoljan, ali kada već razmišljaš dati oko 520 kn za XFX-a onda ne bi bilo na odmet razmisliti i o Seasonic G-450 (polumodularan, Gold efikasnost). Navodno bi trebao biti u dućanu u HGspotu, u Splitu po 550 kn, što je izuzetno povoljno, tj. čak i prepovoljno jer je u ostalim trgovinama preko 600 kn, treba provjeriti. Ako ti je to ipak preskupo onda imaš i FSP Raider S 550 W (500 kn u trgovini). Malo je lošiji od XFX-a, ali bi također trebao imati 5 godina garancije tako da je isto dobar izbor, a i trebao bi biti odmah raspoloživ u Splitu.

 

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Balkana kaže...
Gotovinom, znam da kod eKupi mogu platit prilikom preuzimanja paketa. Hoce li ta napajanja moc izdrzat graficku kad je budem ubacivao?

dosta trgovina ima plačanje prilikom preuzimanja

 

Hyper 500 - 435Kn (dostava uključena, dobiješ za 1-2 dana)

 

XFX 430 - 400kn (dostava uključena, dobiješ za 1-2 dana)

 

Znaci doslovce 100kn jeftinije i isto tako imaš super napajanje koje gura i jače grafičke bez problema (znaci za tvoj proc je neki max 260x/R7 265 što i jedno i drugo drži bez muke)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...
Balkana kaže...
Gotovinom, znam da kod eKupi mogu platit prilikom preuzimanja paketa. Hoce li ta napajanja moc izdrzat graficku kad je budem ubacivao?

dosta trgovina ima plačanje prilikom preuzimanja

 

Hyper 500 - 435Kn (dostava uključena, dobiješ za 1-2 dana)

 

XFX 430 - 400kn (dostava uključena, dobiješ za 1-2 dana)

 

Znaci doslovce 100kn jeftinije i isto tako imaš super napajanje koje gura i jače grafičke bez problema (znaci za tvoj proc je neki max 260x/R7 265 što i jedno i drugo drži bez muke)

Hyper 500 je kod njih 395 kn a Hyper 600 je 435 kn. Naručio ja 2 komada jučer. Ljubazan trgovac, naručio sam telefonom i veli mi da oni daju garanciju 5 godina. Iz Uzi shopa su mi poslali mail da za te Hypere daju garu 2 god a za veću garu se treba registrirati kod proizvođača.

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.11.2014 8:47 (Spiridon).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Znam da je, ali ovo je s poštarinom ;=)

 

A i ne daju "oni" već uvoznik (microline)... uzi ne kupuje iz microlinea već izvana, i on ima na sve 2god...

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma cijenim to što se ne moram gnjaviti s registriranjem kod proizvođača. To mi je super.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ako krepa nakon 2godine moraš sam slati proizvođaću, a to se baš i ne isplati...

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pozz hoce li biti dosta ovo napajanje Napajanje XFX CoreEdition 80+, 550 W na ovo Tvrdi disk 1 TB, WESTERN DIGITAL Caviar Black WD1003FZEX, 3.5", SATA, Grafička kartica ASUS AMD Radeon R9 270-DC2OC-2GD5, 2 GB GDDR5
 AMD A8-5600K quad core 4.0 ram 4,00GB Single-Channel DDR3   maticna ASRock FM2A55M-DGS

EUNE LOL: frenkySTYLE
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ryder007 kaže...

pozz hoce li biti dosta ovo napajanje Napajanje XFX CoreEdition 80+, 550 W na ovo Tvrdi disk 1 TB, WESTERN DIGITAL Caviar Black WD1003FZEX, 3.5", SATA, Grafička kartica ASUS AMD Radeon R9 270-DC2OC-2GD5, 2 GB GDDR5
 AMD A8-5600K quad core 4.0 ram 4,00GB Single-Channel DDR3   maticna ASRock FM2A55M-DGS

I vise nego dovoljno.

http://www.pohrani.com/f/3u/Cz/1dNwXcAB/da4119b2e120d975a661ecb0.jpg
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Iako je to sve dosta relativno, evo jedne zanimljive statistike koja pokazuje koliki postotak od ukupne prodaje odlazi na povrat komponenti zbog kvara u prvom periodu rada komponenti. Znači uobičajeni kvarovi elektroničkih komponenti prate "U" trend koji pokazuje da se najviše kvarova događa ili na početku ili na kraju radnog vijeka komponenti, tj. ako se komponente ne pokvare u početnom periodu, vrlo vjerojatno neće u nekom srednjem nego tek na kraju zbog starenja odnosno istrošenosti.

 

Radi se o francuskom tržištu i obuhvaćen je period od 01.10.2013. do 01.04.2014.

Koliko sam shvatio, uračunati su samo modeli koji su prodani u količini većoj od 100 komada, gdje su oni oblikovani u kurzivu prodani u rasponu 100-200 komada, a ovi ostali su onda vjerojatno više od 200.

 

Link (Google Translate)

 

Što se tiče napajanja, od 9 navedenih proizvođača, FSP Group, be quiet!, Corsair, Cooler Master, Zalman, Thermaltake, Seasonic, Akasa, Cougar (poredano od najboljih prema lošijima), FSP ima najmanje povrata s 0,83%, a Cougar najviše s 4,74%. Statistiku za specifične modele pogledajte u linku.

 

Na zadnjoj stranici (Conclusion) ima preliminarna lista za period od 01.04.2014. do 01.10.2014.

 

Veliki je broj varijabli u takvim statistikama tako da niti ova nije baš savršena, ali možda može pomoći onima koji imaju neke dvojbe.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Balkana kaže...
Gotovinom, znam da kod eKupi mogu platit prilikom preuzimanja paketa. Hoce li ta napajanja moc izdrzat graficku kad je budem ubacivao?

Razmisli i o Super Flower 450W 80+ Gold napajanju. Ulazi ti u buđet, ima 5 godina jamstva..

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Odgodeno je kupovanje napajanja (naruceno je preko eKupi ali sam im napisao da otkazujem, pa valjda ce sutra otkazat to sami inace cu ih zvat).

Samo sam ocistio napajanje (kompresor FTW) i sve radi ok - cak i Anti-Surge nezadaje nikakve probleme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pogledajte malo ovo kinesko napajanje. šta mislite za 500 kuna kod nas se isplati!? Se kužite u ove brojke

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dar01 kaže...

pogledajte malo ovo kinesko napajanje. šta mislite za 500 kuna kod nas se isplati!? Se kužite u ove brojke

Nemoj riskirati tu sa nekim ljevim markama - evo ti odlicno napajanje od 700w za 500kn sa 5 godina garancije.

Link

http://www.pohrani.com/f/3u/Cz/1dNwXcAB/da4119b2e120d975a661ecb0.jpg
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

a treba mi 850W. Ajde mi preporučite. ne mora biti modularno samo da spada pod (što)jeftinije

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dar01 kaže...

a treba mi 850W. Ajde mi preporučite. ne mora biti modularno samo da spada pod (što)jeftinije

Zašto ti treba 850W? 3 grafičke?

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Šta je bolje od ova 3 uzet za clockani Phenom BE 955 + R9 280X? Ili ima nešto bolje do 500kn?

 

XFX 550W ProXFX 550W TS ili Fortron Hyper 700W

0 XFX 550W Pro
6 XFX 550W TS
10 Fortron 700W
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Tražim napajanje za novu konfiguraciju, komponente su sljedeće:

  • i5 4690K
  • 8 GB ram-a (kasnije nadogradnja)
  • Gigabyte GA-Z97 HD3
  • 1 TB WD black
  • Samsung 120 GB 840 Evo basic SSD
  • GTX 770
  • Mugen 4 cooler 


Za napajanje sam mislio XFX 550 TS, valjda će bit dosta za nadogradnju u budućnosti, SLI vjerojatno neću nikad stavljat pa na to ne treba računat. Vidim da je u tom cijenovnom rangu i Fortron 700, ali ne znam koliko je to kvalitetno ako mu je cijena ista kao i napajanju od 550W. Također za Fortron piše da ima 2 12V raila sa 35 A pa ne znam da li je to bolje ili lošije od XFX-ovih 45A na jednom i u čemu je tu stvar?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Unimatrix 007 kaže...

Tražim napajanje za novu konfiguraciju, komponente su sljedeće:

  • i5 4690K
  • 8 GB ram-a (kasnije nadogradnja)
  • Gigabyte GA-Z97 HD3
  • 1 TB WD black
  • Samsung 120 GB 840 Evo basic SSD
  • GTX 770
  • Mugen 4 cooler 


Za napajanje sam mislio XFX 550 TS, valjda će bit dosta za nadogradnju u budućnosti, SLI vjerojatno neću nikad stavljat pa na to ne treba računat. Vidim da je u tom cijenovnom rangu i Fortron 700, ali ne znam koliko je to kvalitetno ako mu je cijena ista kao i napajanju od 550W. Također za Fortron piše da ima 2 12V raila sa 35 A pa ne znam da li je to bolje ili lošije od XFX-ovih 45A na jednom i u čemu je tu stvar?

Dovoljan ce ti biti i ovaj xfx 550w TS - za tu konfu - moci ces upgradeati bez problema kasnije.

Vezano za ove Raileve - uvjek je bolje da je sto veca amperaza (jakost struje) na railovima -

A vezano za broj railova - on je najcesce određen namjenom napajanja - ovaj Fortron ima 2 raila na 35A vjerovatno iz razloga da se pokrije mogucnost SLI ili CROSSFIRE setupova, jer iz svakog raila idu po dva 8 pinska pcie konektora - ako neces koristit sli ili cfx onda je bolje imati jedan jaki rail na vise ampera.

http://www.pohrani.com/f/3u/Cz/1dNwXcAB/da4119b2e120d975a661ecb0.jpg
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zavojnice u napajanju mi cvile pa sam ih premazao topljenom plastikom ali se i dalje čulo pa sam skinuo tu plastiku. Da sad probam sa lakom za nokte ili super ljepilom ili vi još nešto preporučate. LP!

 

EDIT: Znam da tema nije bas prikladna ali ovdje ima najvise ljudi koji se razumiju u to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 19:21 (macgyver 53).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav!

Imam RM750 napajanje i htio sam vidjeti kada pali ventilator.

OC-ao sam grafičku i pustio Unigine Valley.

Po računici, grafička je vukla 314W, a procesor 66W. To bi bilo 380W, ali ventilator se nije palio, a napajanje je bilo toplo na dodir.

Test je radio 5 min, a isključio sam ga jer mi se nije dalo više čekati.

 

Tražio sam malo po internetu, ali nigdje nisam našao pa rek'o možda zna netko ovdje.

 

Ima li temperatura ulogu u paljenju ventilatora?
Znam da radi jer se malo pomakne kad palim kompjuter. 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
chutac kaže...

Pozdrav!

Imam RM750 napajanje i htio sam vidjeti kada pali ventilator.

OC-ao sam grafičku i pustio Unigine Valley.

Po računici, grafička je vukla 314W, a procesor 66W. To bi bilo 380W, ali ventilator se nije palio, a napajanje je bilo toplo na dodir.

Test je radio 5 min, a isključio sam ga jer mi se nije dalo više čekati.

 

Tražio sam malo po internetu, ali nigdje nisam našao pa rek'o možda zna netko ovdje.

 

Ima li temperatura ulogu u paljenju ventilatora?
Znam da radi jer se malo pomakne kad palim kompjuter. 

 

Ako se ne varam pali se na 40%, znaći na 300W bi se trebalo paliti, neznam zašto se ne pali. Jedino ako ti računaš potrošnju po papiru, što nije baš realna potrošnja.

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
chutac kaže...

Pozdrav!

Imam RM750 napajanje i htio sam vidjeti kada pali ventilator.

OC-ao sam grafičku i pustio Unigine Valley.

Po računici, grafička je vukla 314W, a procesor 66W. To bi bilo 380W, ali ventilator se nije palio, a napajanje je bilo toplo na dodir.

Test je radio 5 min, a isključio sam ga jer mi se nije dalo više čekati.

 

Tražio sam malo po internetu, ali nigdje nisam našao pa rek'o možda zna netko ovdje.

 

Ima li temperatura ulogu u paljenju ventilatora?
Znam da radi jer se malo pomakne kad palim kompjuter. 

Mislim da sam pročitao negdje da na 48 stupnjeva se pali vent. Jer meni skoro nikada nije upaljen na mom RM450 a imam ocan CPU i GPU. Da je tih 40% meni bi se na nekih 180W trebao paliti vent. 

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Unimatrix 007

 

Još možeš pogledati i Fractal Integra M 550 W (od 450 kn). Kvalitetom je malo lošiji od XFX-a i nema 60 mjeseci garancije, ali je modularan i trebao bi biti tiši.

 

Što se tiče 2 rail-a. Ukoliko je to potrebno, FSP iz jednog raila može dati 35 A, ali onda na drugom rail-u ne može isporučiti punih 35 A nego nešto manje, tj. oko 18 A, odnosno ukupna snaga koju može istovremeno isporučiti na ta dva rail-a je 636 W (53 A). Problem kod napajanja s više rail-ova je što nekad može doći do preopterećenja jednog raila iako nije postignuta puna snaga koju neko napajanje može isporučiti. Npr. u ovom slučaju, ako se jedan rail optereti s 36 A, a drugi s recimo 10 A to je ukupno 552 W na ta dva rail-a i to je manje od 636 W, ali svejedno će potencijalno doći do uključivanja zaštite koja će resetirati napajanje kako bi zaštitila preopterećeni rail. Nisam siguran koji su kablovi priključeni na koji rail na FSP-u, ali vrlo vjerojatno neće doći do maloprije opisane situacije jer je FSP dobar proizvođač tako da su i railovi vrlo vjerojatno dobro raspoređeni, uostalom i tvoja konfiguracija nije toliko jaka da bi dovela do toga. Prednost više rail-ova je bolja kontrola zaštite i manja vjerojatnost da će doći do preopterećenja ili taljenja instalacija/kablova na railovima. Danas su elektroničke komponente kvalitetnije nego prije tako da danas skoro pa sve nove platforme napajanja rade na jednom railu.

 

 

chutac

 

Na techPowerUp!-u su naveli da se ventilator na RM750 pali na oko 450 W, ali mislim da to napajanje treba imati neki senzor temperature tako da se ventilator uključuje i na nižim opterećenjima ukoliko se temperatura povisi na neke više vrijednosti.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice