Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.376.369
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo samo da javim da moj Corsair Cx430M upravo drzi naklokanu 7970oc boost i i7 4770S kao od šale u svim gpu benchevima, hladan, tih kao i prije{#}!

2x8pin, 250w tdp gpu+i7 65w tdp:) 2x8pin, 250w tdp gpu+i7 65w tdp:)
nadam se da nebu samo odjednom explodiro! hvala svima na pm podrsci!:)

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 1:39 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Znate li da su XFX Core 550W i XFX TS 550W Bronze u biti jedno te isto napajanje? Slobodno provjerite, ista je oznaka - dakle samo je maska drugačija.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Razlika ti je u tome da 550w TS je haswell ready dok 450 i 550w Core Pro verzije nisu haswell ready

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
A kako je to moguce ako su napajanja unutra identicna?
Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
191x7 kaže...
A kako je to moguce ako su napajanja unutra identicna?

 

I mene to zanima? Jel to oni nas muljaju, inace nakon malo duzeg testiranja ovaj cx430m ipak nemre tjerati i7 na 3,9ghz i 7970 oc u zahtjevnijim bennchevima di je usage od jednog i drugog na full loadu, dok u igrama nikakvih problema! Eto cisto informativno!
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Stjepanj kaže...
 dok u igrama nikakvih problema! Eto cisto informativno!

Vjerojatno s vremenom bi dolazilo i do problema u igrama. {#}

Vjerojatno napajanje radi na granici cijelo vrijeme.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 11:13 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Stjepanj kaže...
191x7 kaže...
A kako je to moguce ako su napajanja unutra identicna?

 

I mene to zanima? Jel to oni nas muljaju, inace nakon malo duzeg testiranja ovaj cx430m ipak nemre tjerati i7 na 3,9ghz i 7970 oc u zahtjevnijim bennchevima di je usage od jednog i drugog na full loadu, dok u igrama nikakvih problema! Eto cisto informativno!

Pa jel nemaš vatmetar da izmjeriš potrošnju iz zida?

Twitter: @191x7
12 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
Stjepanj kaže...
 dok u igrama nikakvih problema! Eto cisto informativno!

Vjerojatno s vremenom bi dolazilo i do problema u igrama. {#}

Vjerojatno napajanje radi na granici cijelo vrijeme.

ma budem zamjenio s jacim uskoro, ovaj cx430m cu dati za 200kn(full bundle,gara) ali nije mi zurba pa ako se nekom ne zuri...pm

LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Stjepanj kaže...
191x7 kaže...
A kako je to moguce ako su napajanja unutra identicna?

 

I mene to zanima? Jel to oni nas muljaju, inace nakon malo duzeg testiranja ovaj cx430m ipak nemre tjerati i7 na 3,9ghz i 7970 oc u zahtjevnijim bennchevima di je usage od jednog i drugog na full loadu, dok u igrama nikakvih problema! Eto cisto informativno!

Postoji mogućnost da su promijenili neke određene komponente u platformi pa su uspjeli dobiti stabilan rad kod Haswell modela, ali sumnjam. Mislim da se ipak radi o slučajnom/namjernom krivom navodu na njihovoj stranici.

 

Tek sam sada uočio da postoji novija varijanta PRO 450 W s kodom P1-450S-X2B9, dok je starija bila P1-450S-XXB9. Razlika između njih je što ova nova nema sve japanske kondenzatore nego su većina Teapo (temeljeno na recenziji koja je od prije mjesec dana, znači vrlo vjerojatno se radi o toj X2B9 varijanti), a na stranici pod "Features" stoji: "...XFX uses all high-quality Japanese brand capacitors rated to withstand up to 105°C..." , tako da su i tu dali 'krivu' informaciju.

 

EDIT: I taj noviji XFX ima glavni kondenzator deklariran na 85 °C (starija varijanta ima 105 °C) i mislim da je on jedini japanski kondenzator (Chemi-Con serije SMQ) u tom napajanju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 12:44 (kiwi_91).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
191x7 kaže...
A kako je to moguce ako su napajanja unutra identicna?

A eto ovdje tako piše http://www.prweb.com/releases/2013/5/prweb10762681.htm

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

U tom članku piše: "... Although Haswell readiness excludes the XFX Pro Series 450W and 550W power supplies, XFX is already working closely with Seasonic to develop a new 550W Gold Pro Series PSU that will be compatible later this year..."

Znači pod Gold Pro su mislili na ove nove modele TS 550 W  GOLD, a TS 550 W Bronze i dalje ne bi trebao podržavati Haswell.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A moze biti i to ali na xfx sluzbenom situ stoji da i 80+bronce model je haswell ready pod features a sad ga znaj jel istina ili ne.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
telefon kaže...

jucer sam komp prvi put upalio. Sve je sljakalo, danas udem upalit i ne radi. Otvorim kuciste i vidim da mi lampica na maticnoj uopce ne svijetli. Priblizim se napajanju i ne cujem nikakav zvuk, a kad sam jucer gledao i dok nije komp upaljen, a sklopka je na 1 se mrvicu culo. Tako da pretpostavljam da je napajanje, sad cu probat zamijenit pa vidjet da li je do njega ili nesto drugo

Ha ha ha

 

Ovo još nisam čuo - mislim, prodao sam stotine napajanja ali stvarno nikada nisam čuo da se neko napajanje, pa makar i ono od 100kn, pokvarilo nakon par sati rada... Čak sam imao i napajanja koja su "bacala na masu", kad ih takneš strese te struja, i bila jedva blizu granica ATX standarda, ali su radila. 

 

Jesi li siguran da si sve spojio kako valja i da ti nije možda do neke druge komponente, a često zna bit i nešto banalno, poput kabela do računala ili pak produžnog..?

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
roby27 kaže...

A moze biti i to ali na xfx sluzbenom situ stoji da i 80+bronce model je haswell ready pod features a sad ga znaj jel istina ili ne.

Radit će Haswell, bez problema i na lošijim radi. Samo što će malo više trošiti. Inače sve ostalo šljaka najnormalnije. 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Danyel kaže...
telefon kaže...

jucer sam komp prvi put upalio. Sve je sljakalo, danas udem upalit i ne radi. Otvorim kuciste i vidim da mi lampica na maticnoj uopce ne svijetli. Priblizim se napajanju i ne cujem nikakav zvuk, a kad sam jucer gledao i dok nije komp upaljen, a sklopka je na 1 se mrvicu culo. Tako da pretpostavljam da je napajanje, sad cu probat zamijenit pa vidjet da li je do njega ili nesto drugo

Ha ha ha

 

Ovo još nisam čuo - mislim, prodao sam stotine napajanja ali stvarno nikada nisam čuo da se neko napajanje, pa makar i ono od 100kn, pokvarilo nakon par sati rada... Čak sam imao i napajanja koja su "bacala na masu", kad ih takneš strese te struja, i bila jedva blizu granica ATX standarda, ali su radila. 

 

Jesi li siguran da si sve spojio kako valja i da ti nije možda do neke druge komponente, a često zna bit i nešto banalno, poput kabela do računala ili pak produžnog..?

 

A da cak je i smijesno, ali se ne smijem jer je moje :)

sve je ok bilo spojeno, sve je radilo. Promijenio kabel. Iskopcao sve pa ukopcao, opet isto. Probao staro napajanje koje evo od jucer ujutro radi bez problema. Cekam da vidim sta ce servis reci, nadam se da ce se sto prije javit. Ja nisam htio previse cackat po njemu, jednostavno nije radilo i ja sam ga posalo nazad. Postat cu ovdje sta je bilo cim nesto saznam

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
telefon kaže...
Danyel kaže...
telefon kaže...

 

A da cak je i smijesno, ali se ne smijem jer je moje :)

sve je ok bilo spojeno, sve je radilo. Promijenio kabel. Iskopcao sve pa ukopcao, opet isto. Probao staro napajanje koje evo od jucer ujutro radi bez problema. Cekam da vidim sta ce servis reci, nadam se da ce se sto prije javit. Ja nisam htio previse cackat po njemu, jednostavno nije radilo i ja sam ga posalo nazad. Postat cu ovdje sta je bilo cim nesto saznam

Stvarno čudno... evo ja već tjedan dana imam CX600 (ne modularno), radi i po 24h, dva dana i sa dvije 7950, sve u najboljem redu - naponi stabilni, tiho i pri opterećenju. 

 

Mada, moguće je, danas se sve to sklapa na brzinu u Kini. Nažalost, Kina je jedan veliki deponij otpada, i što je najgore - svojim "radom" i "proizvodima" zagađuje čitavu planetu i pretvara i ostale zemlje u deponij jeftinog kineskog smeća. Pa čak i kad je skupo, i dalje je u većini slučajeva - smeće. U EU se zemlje počele udruživati, postoje ideje da se ponovno pokrene proizvodnja i PC komponenti, nešto se već i počelo proizvoditi... daj Bože da to zaživi. 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pretpostavljam da ste vidjeli Benchmark-e modela GTX 970 i GTX 980 i meni je fascinantno što je Nvidia napravila s potrošnjom.

 

Asus Strix GTX970 (TechPowerUp / Kitguru)

Evga GTX 970 (TechPowerUp)

MSI GTX 970  (Kitguru)

Ref. GTX 980 (TechPowerUp / Kitguru)

SLI GTX 970 (TechPowerUp)

 

970-ke, s karakteristikama na razini R9-290X, imaju max potrošnju nešto iznad R9 270X, odnosno malo manju od GTX 770, dok referentna GTX 980 ima 20 W veću potrošnju od GTX 970, a u pravilu je brža od svih grafičkih s jednim GPU-om, a vidim da ima veliki OC potencijal tako da bi nereferentni modeli mogli biti dosta brži. To sve znači da kvalitetno napajanje od 450 W može bez većih problema držati Intela i5/i7 i GTX980, a savršeno je nešto od 550 W i više od toga nije potrebno.

 

Ako cijene GTX 970 budu ispod 3000 kn mogla bi postati jedan od Best Buy modela, pogotovo ako se uzme u obzir da SLI ima karakteristike usporedive R9 295X-u, a potrošnja je vrlo vjerojatno manja za nekih 100 W i cijena 5-6k kuna!

 

Možda sam pod dojmom pa me ispravite ako griješim, ali AMD će se vraški namučiti kako bi nadmašio ovo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 9:01 (kiwi_91).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Pretpostavljam da ste vidjeli Benchmark-e modela GTX 970 i GTX 980 i meni je fascinantno što je Nvidia napravila s potrošnjom.

Kasniš, već rasprava traje odavno. {#}

KLIK.

kiwi_91 kaže...
ali AMD će se vraški namučiti kako bi nadmašio ovo.

AMD nikad ne bude nadmašio to.

Oni su najbolji u izdavanju jednoga te istoga više puta i "nabrijavanju" taktova (odnedavno i cijena).

Ali šta je je, Radeon je jeftin, a kod nas se to najviše cijeni, vani vlada druga situacija.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 9:10 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ovdje sam se malo više dotaknuo potrošnje tako da vjerujem da nije preveliki problem ako sam postao u ovu temu.

I nikad ne reci nikad, ali...teško... :)

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

 vjerujem da nije preveliki problem ako sam postao u ovu temu.

Ma ne, nije to, nego sam stavio link ako se tamo želiš uključit u raspravu.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
12 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Zanima me corsair cx500m za moj gaming rig? Mislio sam uzeti 600 ali posto je trend opadanja tdp mislim da je nepotrebno, Zelim modularno napajanje da ima 2x 6+2 pin kabla, i posebno za cpu? Dali ovaj cx to ispunjava? Jako sam zadovoljan ovim cx430m no treba mi jace rikava mi komp u full oc loadu s njim??
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Stjepanj kaže...
 Mislio sam uzeti 600 ali posto je trend opadanja tdp mislim da je nepotrebno

Pazi, TDP opada kod kartica u dolasku, a i kod onoga preskupog Radeona nešto malo,

ali to tvoje (kartica) je i dalje gladno struje.

Ja bi tu uzeo Seasonic 620W EVO, Full modularno i zadovoljava se zahtjeve, a ostaje i lufta,

možda nadogradiš na i7 4790k, pa i njega ideš OCati.

ps. planovi Nvidie za "green" karticama se znaju odavno, ali kod Radeona ja baš ne osjetim neki značajni

pad u TDPu.

Ovo je moje mišljenje, možda netko iskusniji može nešto više i bolje preporučiti.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 9:29 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Danyel kaže...

 

Mada, moguće je, danas se sve to sklapa na brzinu u Kini. Nažalost, Kina je jedan veliki deponij otpada, i što je najgore - svojim "radom" i "proizvodima" zagađuje čitavu planetu i pretvara i ostale zemlje u deponij jeftinog kineskog smeća. Pa čak i kad je skupo, i dalje je u većini slučajeva - smeće. U EU se zemlje počele udruživati, postoje ideje da se ponovno pokrene proizvodnja i PC komponenti, nešto se već i počelo proizvoditi... daj Bože da to zaživi. 

hoće, naravno da će pokrenut proizvodnju... čim nam naši političari, ponavljajući mantru da smo preplaćeni, uspiju svesti plaću na šaku riže i ubiti i ono malo radnih prava koje imamo

isprika za ot

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 9:34 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Stjepanj kaže...
Zanima me corsair cx500m za moj gaming rig? Mislio sam uzeti 600 ali posto je trend opadanja tdp mislim da je nepotrebno, Zelim modularno napajanje da ima 2x 6+2 pin kabla, i posebno za cpu? Dali ovaj cx to ispunjava? Jako sam zadovoljan ovim cx430m no treba mi jace rikava mi komp u full oc loadu s njim??

Možda i ne bi bilo loše uzeti 600 W, ali mislim da bi CX500M izdržao full load s tvojim komponentama. No, na tvom mjestu bih pričekao i uzeo Seasonic 520 EVO kad dođe u ponudu, ako ti je varijanta od 620 W preskupa. Glasniji je i malo skuplji, ali ipak se radi o boljoj kvaliteti.

Još jedna alternativa je Thermaltake Smart SE 630 W / 730 W (od 500 kn / 550 kn) koji je u pravilu malo lošiji od CX-a, ali je jednako tih i jači je za sličnu cijenu pa možda ne bi bilo loše i to pogledati.

Eventualno, probaj saznati što je s ovom novom serijom Fractal Design Integra M 550 W (517 kn). Mislim da bi ona mogla biti malo bolja od CX-a, jedino ne znam kakva je po glasnoći, nisam još pronašao neku recenziju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 9:51 (kiwi_91).
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kiwi_91

 

Ne znam si vidio, kolega si je uzeo Sapphire HD 7970 karticu, VaporX model ako sam dobro vidio.

Pišem ovo jer vidim da mu pod Moj PC piše i dalje Nvidia GTX 660, pa da se ne ravnaš po krivome.

 

EDIT:

 

ps. možda ne bi bilo loše gledati i Seasonic SS 550G na akciji, polumodularno i 5 godina garancije, vidim

da se cijene kreću otprilike kao i Seasonic 620W EVO.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 10:01 (Valentin17).
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A nije 7970? Slao mi je PM u vezi 7970 pa zato pitam.

 

EDIT: Evo moj izračun potrošnje njegove konfiguracije (i7-4770S, Sapphire HD7970 Dual-X OC), C/P PM-a:

 

Prema mojoj računici sva tvoja konfiguracija bi tijekom gaminga trošila oko 360 W (grafika 250 W, CPU 65 W, hard 10 W, SSD 5 W, vodeno 10 W, ventilatori 15 W, periferija 5 W) ako uzmeš u obzir da je 384 W limit na 12 V (CX430M) to znači da bi radilo pri poprilično velikom opterećenju. Doduše, nešto se pita i railove od 3.3 V i 5 V tako da ne mora biti da je 360 W samo na 12 V.  
Ako bih gledao optimističnije, potrošnja bi vjerojatno bila i manja od 360 W jer procesor vrlo vjerojatno neće raditi na visokim opterećenjima, kao ni hard, ssd, vodeno. Grafika mi je pomalo enigma jer pri Furmarku može potrošiti i preko 300 W, ali na većini testova tijekom gaminga ne ide preko 250 W, tj. više se kreće oko 235 W.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 10:05 (kiwi_91).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

A nije 7970? Slao mi je PM u vezi 7970 pa zato pitam.

A je, sje... sam se, isprika. {#}

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 9:59 (Valentin17).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
telefon kaže...

Moze li Corsair 550 VX drzati ovo, posto izgleda da mi je novi CX600M krepao

 

Asus h97 plus

I5 4460

XFX R9 280 

WD 1 TB Black

Evo meni su javili da je napajanje krepalo, znaci 3-4 sata radilo, hahaha. Trenutno nemaju sad CX600M pa me zanima sta bi umjesto njega mogao uzeti, znaci do 600 kn neko napajanje, moze i koja kuna vise pa cu nadoplatit razliku

16 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
telefon kaže...
Evo meni su javili da je napajanje krepalo, znaci 3-4 sata radilo, hahaha. Trenutno nemaju sad CX600M pa me zanima sta bi umjesto njega mogao uzeti, znaci do 600 kn neko napajanje, moze i koja kuna vise pa cu nadoplatit razliku

 koji dućan?

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koja trgovina? Futura-IT? U obzir dolaze samo modularna ili?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice