Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.388.374
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
moderator
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

XTR serija dolazi za 14 dana u EZY

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Integra M serija od Fractala uskoro će biti i u ponudi kod nas, za nekih 20-ak dana. Modularna napajanja

 

http://www.fractal-design.com/home/product/power-supplies/integra-m

[url=http://www.enjin.com/bf3-signature-generator][img]http://sigs.enjin.com/sig-bf3/680763f317669c2b.png[/img][/url]
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

kupio sam CX600M i imam Zalaman Z3 plus kuciste, koje ima 4 venta instalirana. Da li je moguce da s ovim napajanje ne dolaze kabeli za spajanje na ventove (3 pinski), sta mi je malo cudno? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.9.2014 14:16 (telefon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
telefon kaže...

Pozdrav,

 

kupio sam CX600M i imam Zalaman Z3 plus kuciste, koje ima 4 venta instalirana. Da li je moguce da s ovim napajanje ne dolaze kabeli za spajanje na ventove (3 pinski), sta mi je malo cudno? 

Ja ne znam koje napajanje uopće dolazi s 3 pinskim konektorima. Nemaju li ti ventovi u kučištu uz 3 pinski i molex konektore? Tako ih možeš spojiti ili te 3 pinske na matičnu uštekaš.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
vrinho kaže...
telefon kaže...

Pozdrav,

 

kupio sam CX600M i imam Zalaman Z3 plus kuciste, koje ima 4 venta instalirana. Da li je moguce da s ovim napajanje ne dolaze kabeli za spajanje na ventove (3 pinski), sta mi je malo cudno? 

Ja ne znam koje napajanje uopće dolazi s 3 pinskim konektorima. Nemaju li ti ventovi u kučištu uz 3 pinski i molex konektore? Tako ih možeš spojiti ili te 3 pinske na matičnu uštekaš.

Aha skuzio :) sve je u redu. Igleda da sam pod utjecajem sinocnjeg izlaska jos :D

 

Hvala

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mislim da ti to kučište ima i fan controller za 2 venta pa si i to pogledaj.

Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

telefon

 

Potenciometar - max 2 venta (gornja - molex).

 

3. vent straga - (molex).

 

4. vent sprijeda - na maticnu.

Ne obaziri se na TD - redovni trollovi koji nemaju drugog posla.Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.9.2014 16:30 (zober).
 
1 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Cpu: TripleCore AMD Phenom X3 8450
Mbo: Gigabyte GA-MA790X-DS4
RAM: 4GB DDR2 800MHz
GPU: NVIDIA GeForce GTX 660 2Gb
Zvučna Creative Audigy SE (SB0570) Sound Card PCI
HDD 250GB WD
CASE: thermaltake strike mx

 

PSU: Chieftec 400W model GPS-400AA-101 A

dali je dovoljno da drzi ovu konfu(kupio rabljeno gore navedeno racunalo i unutra ovo napajanje, do onda je drzalo ovo godinu dana bez problema) ili da uzimam jace?

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ako je ispravno, ok je...

 

ali taj procesor je krš i užasno slab...grafa tu ne radi ni na 50% snage koliko može :S

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
Moj PC  
1 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nešto je napisao da će stavljati 960 umjesto tog svojeg Phenoma, ali ako njega ne nađe mislim da bi i Phenom X4 910e (490 kn) bio dobar za tu grafu (ili?), a usput ima i manje opterećenje na napajanje u odnosu na trenutni Phenom.

Uglavnom mislim da je bolje uložiti novce u bolji procesor i eventualno matičnu nego u napajanje jer iako se radi o početnom segmentu napajanja u pitanju je platforma Delta Electronics koji je jedan od najboljih proizvođača napajanja.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

za gtx 660 treba i5 ili fx6300...

 

ili phenom II x6 ili clockati phenom II tipa 945/965...

 

phenom 910e je za 7770/250x/gtx650/750 i takve...za 660 je preslab

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act + www.bug.hr/cijene/
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.9.2014 21:19 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav

Trebao bih pomoc prilikom odabira napajanja za sljedecu konfiguraciju

MBO:Asus M5A97 LE R2.0

CPU: AMD FX6300 6x3.5

GPU: Sapphire Radeon R9 280x Vapor-x

RAM: 8gb 1600mhz 

HDD: 500gb WDD blue

jopex
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Poželjno bi bilo nešto od ovoga, pogotovo ako ćeš OC i u budućnosti staviti FX8xxx:

 

XFX 650 W (od 624 kn)

FSP Raider 750 W (od 566 kn)

 

, ali ako ti je to previše onda može i nešto od ovoga:

 

XFX 550 W (od 450 kn)

FSP Raider 650 W (od 513 kn)

Zalman GV 700 (od 540 kn)

FSP Hyper 700 W (od 421 kn)

Zalman GV 600 W (od 475 kn)

 

Poslagao sam ih onako kako ih ja vidim od boljih prema lošijima.

Ako si spreman dati i više za napajanje onda možemo još nešto preporučiti, recimo nešto modularno (oko 700 kn).

9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ok nakon sto mi je ekipa sa foruma vec pomogla u odabiru graficke, jako povoljno mi je uletio dobri stari phenom x4 965 black edition (150kn :D), e sad me zanima dali ce moje napajanje od 550w biti dosta da podnese taj procesor i r7 250x oc, hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Moze li Corsair 550 VX drzati ovo, posto izgleda da mi je novi CX600M krepao

 

Asus h97 plus

I5 4460

XFX R9 280 

WD 1 TB Black

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
telefon kaže...

Moze li Corsair 550 VX drzati ovo, posto izgleda da mi je novi CX600M krepao

 

Asus h97 plus

I5 4460

XFX R9 280 

WD 1 TB Black

Mora moći. Nego, kako ti je CX600M krepao?

Twitter: @191x7
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

jucer sam komp prvi put upalio. Sve je sljakalo, danas udem upalit i ne radi. Otvorim kuciste i vidim da mi lampica na maticnoj uopce ne svijetli. Priblizim se napajanju i ne cujem nikakav zvuk, a kad sam jucer gledao i dok nije komp upaljen, a sklopka je na 1 se mrvicu culo. Tako da pretpostavljam da je napajanje, sad cu probat zamijenit pa vidjet da li je do njega ili nesto drugo

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A da jednostavno isprobaš samo napajanje (onaj "trik s spajalicom")?

Twitter: @191x7
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A imam i inatrument ali mi nije doma, posudio. Uglavnom zamijenio sam napajanja i radi bez problema. Tko zna sta mu se moglo dogodit a nije radio vise od 3 sata. Eto ti srece. Sad reklamacija, joj joj

 

P.S. Znaci mogu pustit staro napajanje, bez straha?

 

Evo privjerio sam napajanje i mrtvo je. Tko zna sta se dogodilo...

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 14:00 (telefon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Može preporuka? Jel valja ovo: http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_150&products_id=15158

 

Ako ne dajte molim vas neko do max 460 kn.

 

Hvala

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Igor kaže...

Može preporuka? Jel valja ovo: http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_150&products_id=15158

 

Ako ne dajte molim vas neko do max 460 kn.

 

Hvala

Ako hoćeš relativno tiho, onda ovo http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_150&products_id=9219 a u protivnom slobodno uzmeš i tog Fortrona.

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
191x7 kaže...
Igor kaže...

Može preporuka? Jel valja ovo: http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_150&products_id=15158

 

Ako ne dajte molim vas neko do max 460 kn.

 

Hvala

Ako hoćeš relativno tiho, onda ovo http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_150&products_id=9219 a u protivnom slobodno uzmeš i tog Fortrona.

Jel taj stvarno tolko glasniji? I jedan i drugi su 120 mm nije to onda manje više isto ili?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mislim da ta Hyper i nisu toliko glasna. Na recenziji od Antec-a VP500P koji ustvari ima istu platformu i vrlo vjerojatno jednaki ventilator kao što je kod tog Hyper-a, glasnoća je na razini CX serije. FSP Raider napajanja su glasnija od prosjeka što se može i vidjeti na tablici u recenziji koju sam naveo.

Ako ti je to napajanje za tvoju postojeću konfiguraciju onda vrlo vjerojatno neće biti glasno jer će biti opterećeno ispod 50%.

12 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Trebam jace modularno napajanje za svoj gaming rig;)(cca 500-600w, min bronca cert.), pa dali bi se netko mijenjao za moj cx430m(ima garu)+ nadoplata?lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 1 hvala 2
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Stjepanj kaže...
Trebam jace modularno napajanje za svoj gaming rig;)(cca 500-600w, min bronca cert.)

Ide grafa na jače vidim. {#}

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Mislim da ta Hyper i nisu toliko glasna. Na recenziji od Antec-a VP500P koji ustvari ima istu platformu i vrlo vjerojatno jednaki ventilator kao što je kod tog Hyper-a, glasnoća je na razini CX serije. FSP Raider napajanja su glasnija od prosjeka što se može i vidjeti na tablici u recenziji koju sam naveo.

Ako ti je to napajanje za tvoju postojeću konfiguraciju onda vrlo vjerojatno neće biti glasno jer će biti opterećeno ispod 50%.

Joj ne zaboravio sam napraviti update konfe. Evo sad je točna. Kakvo bi sad bilo opterećenje(glasnoća)?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mislim da u full loadu konfiguracija ne bi trebala ići preko 325-350 W, tijekom gaminga ispod 300 W, znači oko 50-65% radne snage napajanja. Ako nisi ograničen na ADM možeš uzeti u Centro-u Hyper 700 W za istu cijenu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

hvala na pomoci
mislim da cu uzeti XFX 550 W napajanje
a kasnije ako cu uzimati fx8xxx promijenit cu ga
jos jednom hvala i LP 

jopex
12 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
jopex kaže...

hvala na pomoci
mislim da cu uzeti XFX 550 W napajanje
a kasnije ako cu uzimati fx8xxx promijenit cu ga
jos jednom hvala i LP 

 

Zašto bi ga mjenjao? To napajanje je dovoljno jako da pogoni taj R9 280X i FX 8XXX, čak i prejako.

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Asrock 960GC-GS FX

AMD Sempron X2 190

Memorija 2x 2 GB DDR3     

Radeon VX5450 1gb DDR3

MS Platinum 400

Maxtor sata 160gb

 

Mislim da je napajanje najslabija karika, jer drži samo na "bios default" postavkama, dok mi sa AMD Athlon 64x2 4000+, uopće ne pokreće konfiguraciju, odnosno samo vrti ventilatore.

Moj PC  
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice