Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.376.022
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Sum_of_all_fears kaže...

Za Phenoma II x4 + 8GB RAM + Sapphire HD 6790 koje bi napajanje preporučili od ova 2:

 

OCZ 700W ModXStream Pro ili Corsair 800W CMPSU-800GEU?

 

Može i neko drugo do 850kn iz ADMa.

Ak zelis polumodularno uzmi Corsair TX 650M ! Od ostalih pogledaj Corsair TX750 !

Music As A Weapon !!
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Sum_of_all_fears kaže...

Za Phenoma II x4 + 8GB RAM + Sapphire HD 6790 koje bi napajanje preporučili od ova 2:

 

OCZ 700W ModXStream Pro ili Corsair 800W CMPSU-800GEU?

 

Može i neko drugo do 850kn iz ADMa.

od tolike ponude ti izaberes dva najgora napajanja :D

 

Silencer 500 je sasvim dosta ili ako ti se bacaju pare i mislis metati jos jednu grafu Silencer 750

15 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zoharbizo kaže...

To drzi maleni XFX 450W, zasto bacas novce?

Kupi si njega, meni je CX430 80+ koji je podjednak sa njim drzao X6 1100T BE @ 4GHZ i HD 5850 1000/1200 1.225V i nije bilo ni najmanjih problema, zvjer je za te novce.

Nekako mi se 450W čini premalo... Neko XFXovo od 500W možda, da se usput osigura za buduće nadogradnje?

Haf932 kaže...

Ak zelis polumodularno uzmi Corsair TX 650M ! Od ostalih pogledaj Corsair TX750 !

Pa, bilo bi zgodno da je modularno. Baš zbog toga bi uzeo onog OCZa jer ima 700W (dovoljno za sada i neku buduću nadogradnju) i modularno je. Mene zanima koji je plafon snage koji je potreban da taj PC radi ok? 650-700W?

ford eleanor kaže...

Sa Seasonicom nikad nisam imao dobra iskustva. Unazad zadnjih 6 mjeseci vidio sam 4 pregorjela napajanja, 2 su bila Seasonic. Ne znam, ne djeluje mi sigurno.

FakeDeath kaže...

od tolike ponude ti izaberes dva najgora napajanja :D

 

Silencer 500 je sasvim dosta ili ako ti se bacaju pare i mislis metati jos jednu grafu Silencer 750

Po čemu su najgora? BTW, rekao sam ADM, nikakve druge trgovine.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 16:06 (Sum_of_all_fears).
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Taj PC drzi i slabije napajanje, XFX 450 ima lufta koliko zelis sa tim komponentama, ne boj se.

Nemas potrebe za bacanjem novaca, bolje sacuvaj solde.

iclock2much
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Sum_of_all_fears kaže...
FakeDeath kaže...

od tolike ponude ti izaberes dva najgora napajanja :D

 

Silencer 500 je sasvim dosta ili ako ti se bacaju pare i mislis metati jos jednu grafu Silencer 750

Po čemu su najgora? BTW, rekao sam ADM, nikakve druge trgovine.

ma navika da linkam od tam di ja kupujem...samo dobro namjerni prijedlog jer je silencer odličan a ti di ces kupiti to je na tebi ;=) sam nemoj u protisu :D

 

iz adma onda ovo http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_150&products_id=8782

 

A krivo sam se izrazio najgora, nije najgora dapače oba ta napajanja su super...ali jednostavno ima boljih a imam i jeftinijih,a takodjer tebi je nepotrebno vise od 500W i neka modularna sisa bu taman pasala...silencer 500 idealan, modularan,prepakiran seasonic sa 60mj garancije,em ljepo izgleda em je jeftiniji...kus bolje!

 

Edit: ipak me pamčenje dobro sluzi, evo za ocz

http://www.hardocp.com/article/2008/11/12/ocz_700w_modxstream_pro_power_supply/

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 16:25 (FakeDeath).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

I tako vi bacate prijedloge za napajanja od 450W do 750W a nikako da se dvojica slože oko jednog...

 

Dakle, da promijenimo kriterije. Ista konfa, postoji mogućnost da će ići koja druga grafa umjesto ove i budžet je 750kn. Napajanje neće mijenjati sve dok ne promijeni ploču i procesor - dakle 3god minimalno.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kupi si XFX 550 ako te to muci i drzati ce ti sve single GPU grafe koje mozes upariti sa tim procesorom, doslovno sve single GPU.

XFX 450 takoder sve osim GTX480/580 koje bi ga puno opteretile.Ostatak GTX400/500/600 serije takoder bez problema.

Ako planiras upgrade na bilo koju HD5000/6000/7000 ili GTX600 karticu sa jednom grafickom jezgrom ne treba ti nista jace od XFX 450 jer ih sve drzi na duge staze bez imalo muke.

 

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 17:13 (zoharbizo).
 
3 1 hvala 1
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Potpis! nemoj da te tablica zavara :D

 

Ako ne planiraš pikati sli ili cf nema potrebe z nicim jačim, mada iako uzmes mxs, neces pogrijesiti jer on iako je deklariran na 700 daje pravih 500 :D

 

Ali i dalje glas za odličnog silencera 500 i takodjer ako nije vazna modularnost glas za xfx 550!

 

Inace ako hoces mxs, uzmi si OCZ 500W ModXStream Pro, SLI-Ready,12V/36A, Active PFC  jer je puno bolji od 700W

 

Edit: Eto dva glasa imas za XFX 550 :P

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2012 17:20 (FakeDeath).
Moj PC  
1 1 hvala 1
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Silencer je super samo ga nema u ADM-u a on kupuje samo tamo.

Tamo su mu najbolje opcije XFX 450 i CX 430 80+, oba drze sve sto sam naveo.

S obzirom da ni CX-a nema neka kupi XFX 450 i miran je.

Na to moze ubaciti sto god zeli osim GTX 480/580 i dual GPU kartica.

 

iclock2much
 
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Opet po drugim trgovinama. ADM only. I koliko vidim, frend koji kupuje je zagrizao za XFXa... Mislim da je to konačna presuda. Hvala svima na pomoći!

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=052703007

 

:D

 

Al eto kada se nece u drugoj trgovini kupovati -.-

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Sum_of_all_fears kaže...

I tako vi bacate prijedloge za napajanja od 450W do 750W a nikako da se dvojica slože oko jednog...

 

Dakle, da promijenimo kriterije. Ista konfa, postoji mogućnost da će ići koja druga grafa umjesto ove i budžet je 750kn. Napajanje neće mijenjati sve dok ne promijeni ploču i procesor - dakle 3god minimalno.

Iako tu konfu drze slabija napajanja , moj prijedlog i dalje provjereni Corsair TX 650M ! Posto vec dajes vise love , uzmi kvalitetno i jace napajanje i ubuduce si bez brige , cak i ako se kasnije odlucis za neki jaci SLI / crossfire setup !

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Sum_of_all_fears kaže...

Opet po drugim trgovinama. ADM only. I koliko vidim, frend koji kupuje je zagrizao za XFXa... Mislim da je to konačna presuda. 

Postoji tipka za to.{#}

iclock2much
15 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zoharbizo kaže...

Postoji tipka za to.{#}

Ne boj se, poklikao sam svima Namigiva

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
hrčak kaže...

Nemoj to uzimat !

 

Za te pare rađe idi na Realpower ECO 500W , best-buy za te pare !

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
hrčak kaže...

Fortron Hexa 400W, taj Inter-Tech je srotex.

iclock2much
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

samo ta hexa ako ima mid tower ne bu bas ljepo sjela...jer ima užasno kratke kablove :( šteta inace jer je napajanje ok...radje od haf-a preporuka

 

 

Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2013 22:49 (Quest).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Realpower ECO 500W - ispod ovoga se stvarno ne isplati ici !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Trebam preporuku nekog tihog napajanja, sa 80 plus silver ili gold. Može biti sa ebay-a ili iz vana. Mora biti od 750-850W. Po mogućnosti da je cijena ispod 1000kn. razmišljao sam o silverstone ST75F-P.

Kalko1212 ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kalko1212 kaže...

Trebam preporuku nekog tihog napajanja, sa 80 plus silver ili gold. Može biti sa ebay-a ili iz vana. Mora biti od 750-850W. Po mogućnosti da je cijena ispod 1000kn. razmišljao sam o silverstone ST75F-P.

Pogledaj Corsair AX750 , HX750 !

 

OCZ Silencer MK II 950W ! Sluzbena stranica !

 

- 80+ Silver

- 7 god. jamstva

 

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2012 13:14 (Haf932).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Haf932 kaže...
kalko1212 kaže...

Trebam preporuku nekog tihog napajanja, sa 80 plus silver ili gold. Može biti sa ebay-a ili iz vana. Mora biti od 750-850W. Po mogućnosti da je cijena ispod 1000kn. razmišljao sam o silverstone ST75F-P.

Pogledaj Corsair AX750 , HX750 !

 

OCZ Silencer MK II 950W ! Sluzbena stranica !

 

- 80+ Silver

- 7 god. jamstva

 

Za AX750 ne znam, pričekati ću da stigne nova serija sa 80 plus platinum pa ću vidjeti. A HX750 ću vidjeti.

Kalko1212 ingame
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za AX i HX sam mislio ako ih nađes po dobroj cijeni na e-bayu ! Inace kvalitetna i pouzdana napajanja ! Imam HX 850 i prezadovoljan sam  s njim !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

sa corasir AX i HX neces pogrijesit sigurno..nema sumnje da su to najbolja napajanja od Corasira....

http://steamsignature.com/img/profile/76561198029829922.png
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Dali je ista potrosnja napajanja od 400W i 500W ako imaju istu efikasnost primjera od 85%.
Tj dok ono od 500W ne predje max izrucivu snagu onoga od 400W potrosnja je ista ??
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

@kalko1212 zašto mora biti 750-850w? šta spajas na to?

Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
L1nNk kaže...
Dali je ista potrosnja napajanja od 400W i 500W ako imaju istu efikasnost primjera od 85%.
Tj dok ono od 500W ne predje max izrucivu snagu onoga od 400W potrosnja je ista ??

  Ne, potrošnja nije ista. Kvalitetnije napajanje sa većom efikasnošću ti troši manje struje nego loše napajanje. Evo primjera. Ako recimo konfiguracija u nekom tasku "treba" 400W. Jeftino napajanje sa 75% efikasnoćšu na recimo 80% opterećenja ( to uzimam samo za primjer da vidiš ) da isporuči 400W komponentama, vuče oko 533W iz zida ( 533 x 0,75 = 400W ), dok kvalitetno koje ima efikasnost 85%, za istih 400W koje isporučuje kompu vuče iz zida oko 480W ( 481 x 0,85 = 400W ). Znači ti imaš direktne uštede samo na napajanju 50W po satu ako radiš nešto kontinuirano. Sad to gledaj kroz par godina a još + bolje napajajne ima i drugih prednosti. Zato se preporuča da se neštedi na napajanju, i da bolje iskeširaš još 200 kn više za odlično napajanje.

14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ljudi zaboravaljaju da napajanje nije trošilo, nego pretvarač. 

 

Napajanje od 400W ne troši 400W + 25% gubitaka.

 

Komponente su trošila.

 

Ako napajanje tipa Enermax od 450W koje ima 80+ Platinum cert. i efikasnost između 92% i 96%

pri 60% do 80% opterećenjem, onda će pri opterećenjem od 300W iz zida biti potrošnja

oko 300W + MAX 8% = 320W,

a ne 450W + 8% = 486W.

 

Nema na čemu.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa šta sam ja napisao osim toga što se nisam dobro izrazio oko pretvaranja a ne potrošnje ??

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice