Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrhu

poruka: 41
|
čitano: 10.595
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrhu

Pozdrav, kupujem cpu Intel i7 12700 i vodeno hlađenje iz naslova koje bih stavio na vrh kućišta. S obzirom da je ovo hlađenje dosta debelo, ne može stati u svako kućište. Ima neko jeftinije kućište u koje stane na vrh?

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2022 21:44 (kuro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
kuro kaže...

Ima neko jeftinije kućište u koje stane na vrh?

Ovdje ćeš prije dobiti odgovor. 

 

Vodič za odabir kućišta

 

Svakako navedi model matične ploče i RAM memorije jer i visina RAMa uvelike ovisi da li vodeno stane na vrh ili ne, upravo zbog ovoga što si i sam naveo da je hlađenje dosta debelo.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2022 14:52 (Valentin17).
14 godina
protjeran
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
kuro kaže...

Pozdrav, kupujem cpu Intel i7 12700 i vodeno hlađenje iz naslova koje bih stavio na vrh kućišta. S obzirom da je ovo hlađenje dosta debelo, ne može stati u svako kućište. Ima neko jeftinije kućište u koje stane na vrh?

To je 12700K i mislis clockat? Ako ne, ne treba ti vodeno, zracno je jeftinije i bez potencijalnih problema s kvarom/leakom. 

A i nema bas smisla gore stavljat cooler jer ce vuci topli zrak od graficke, ja bi stavio naprijed...

12 godina
offline
Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrhu

Hvala obojici, nisam mogao čekati pa sam kupio Phanteks P600S, pronašao na netu da ima dovoljno prostora gore. Nažalost nije jeftino, platio ga 4x više nego svako kućište koje sam imao dosad :(

 

Inače, montaža radijatora i sprijeda i gore ima mane, ako je sprijeda onda topli zrak s radijatora ide kroz cijelo kućište.

 

A što se tiče neisplativosti vodenog hlađenja, mislim da je to u najmanju ruku diskutabilno. Za zračno hlađenje procesora koji ide do 190W treba vrhunski, skupi zračni hladnjak. Cijena bi vjerojatno bila samo malo manja u odnosu na ovo vodeno od 835kn. A vodeno bi trebalo biti i dosta tiše. Overklokirati vjerojatno neću odmah ali kasnije vjerojatno. Valjda neće procuriti, nisi to trebao spominjati :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
kuro kaže...

Valjda neće procuriti, nisi to trebao spominjati :)

Ma neće procuriti, samo ugrađuj i uživaj.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
12 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
kuro kaže...

Hvala obojici, nisam mogao čekati pa sam kupio Phanteks P600S, pronašao na netu da ima dovoljno prostora gore. Nažalost nije jeftino, platio ga 4x više nego svako kućište koje sam imao dosad :(

 

Inače, montaža radijatora i sprijeda i gore ima mane, ako je sprijeda onda topli zrak s radijatora ide kroz cijelo kućište.

 

A što se tiče neisplativosti vodenog hlađenja, mislim da je to u najmanju ruku diskutabilno. Za zračno hlađenje procesora koji ide do 190W treba vrhunski, skupi zračni hladnjak. Cijena bi vjerojatno bila samo malo manja u odnosu na ovo vodeno od 835kn. A vodeno bi trebalo biti i dosta tiše. Overklokirati vjerojatno neću odmah ali kasnije vjerojatno. Valjda neće procuriti, nisi to trebao spominjati :)

Tu "vrhunski" zračni hladnjaci se nadju za 300-400kn rabljeni/novi, spustaju temperature kao i vodena hladjenja, jeftiniji su i ono naaajbitnije ne griju sobu ispuštajući topli zrak iz kučišta, prvi razlog zasto sam ja svoje vodeno prodao. Sad si dao pun k para za ono što si mogao imat za 300-400 kn. Jbg.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2022 8:53 (Cryogenic).
13 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Cryogenic kaže...

 naaajbitnije ne griju sobu ispuštajući topli zrak iz kučišta.

Par zar ne ventilatori kućišta isto vuku taj zrak koji se oslobađa za zračnoga hladnjaka iz kućišta u okolinu?

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Cryogenic kaže...
kuro kaže...

Hvala obojici, nisam mogao čekati pa sam kupio Phanteks P600S, pronašao na netu da ima dovoljno prostora gore. Nažalost nije jeftino, platio ga 4x više nego svako kućište koje sam imao dosad :(

 

Inače, montaža radijatora i sprijeda i gore ima mane, ako je sprijeda onda topli zrak s radijatora ide kroz cijelo kućište.

 

A što se tiče neisplativosti vodenog hlađenja, mislim da je to u najmanju ruku diskutabilno. Za zračno hlađenje procesora koji ide do 190W treba vrhunski, skupi zračni hladnjak. Cijena bi vjerojatno bila samo malo manja u odnosu na ovo vodeno od 835kn. A vodeno bi trebalo biti i dosta tiše. Overklokirati vjerojatno neću odmah ali kasnije vjerojatno. Valjda neće procuriti, nisi to trebao spominjati :)

Tu "vrhunski" zračni hladnjaci se nadju za 300-400kn rabljeni/novi, spustaju temperature kao i vodena hladjenja, jeftiniji su i ono naaajbitnije ne griju sobu ispuštajući topli zrak iz kučišta, prvi razlog zasto sam ja svoje vodeno prodao. Sad si dao pun k para za ono što si mogao imat za 300-400 kn. Jbg.

Ne spustaju temperaturu kao vodena hladjenja, a ovo o manjem grijanju sobe je presmijesno...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Cryogenic kaže...

Tu "vrhunski" zračni hladnjaci se nadju za 300-400kn rabljeni/novi, spustaju temperature kao i vodena hladjenja, jeftiniji su i ono naaajbitnije ne griju sobu ispuštajući topli zrak iz kučišta, prvi razlog zasto sam ja svoje vodeno prodao. Sad si dao pun k para za ono što si mogao imat za 300-400 kn. Jbg.

 Recimo koji su to zračni hladnjaci koji su tako dobri kao i vodena?

 

ansha kaže...

Ne spustaju temperaturu kao vodena hladjenja, a ovo o manjem grijanju sobe je presmijesno...

 

Hoće li vodena hlađenja manje grijati sobu ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2022 11:20 (soulwire).
14 godina
protjeran
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
soulwire kaže...
Cryogenic kaže...

Tu "vrhunski" zračni hladnjaci se nadju za 300-400kn rabljeni/novi, spustaju temperature kao i vodena hladjenja, jeftiniji su i ono naaajbitnije ne griju sobu ispuštajući topli zrak iz kučišta, prvi razlog zasto sam ja svoje vodeno prodao. Sad si dao pun k para za ono što si mogao imat za 300-400 kn. Jbg.

 Recimo koji su to zračni hladnjaci koji su tako dobri kao i vodena?

 

ansha kaže...

Ne spustaju temperaturu kao vodena hladjenja, a ovo o manjem grijanju sobe je presmijesno...

 

Hoće li vodena hlađenja manje grijati sobu ?

Jednako se grije soba...

12 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
ansha kaže...

Ne spustaju temperaturu kao vodena hladjenja, a ovo o manjem grijanju sobe je presmijesno...

 Bilo tebi smijesno ili ne tako je kako je, imao sam radijator sa 3x 120 mm venta koji su ispuhivali topli zrak u sobu kroz radijator, i po ljetnim vrucinama dosta je grijalo, nije isto kad jedan vent odozada ispuhuje topli zrak iz kucista za zracnim hladenjem i 3 venta sa radijatorom koji ispuhuju topli zrak.

 

Po kojoj logici onda po tebi jednako griju sobu? 120mm vs 3x120mm

 

Hvala bogu sad na jutjubu mozes nac usporedbe zracnih i vodenih hladjenja, ali evo slika usporedbe u attachu kako je zracno hladjenje rame uz rame sa vodenim hladjenjem.

 

Ja sam uzeo deepcool assasin III i idle temps i5 11500 27-32C, full load ne predje 55-65C , nema straha od leakanja, manje održavanja, ne grije sobu kao vodeno tak da, zračno all the way.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2022 19:21 (Cryogenic).
13 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Cryogenic kaže...
ne grije sobu kao vodeno tak da, zračno all the way.

Toplina sa vodenoga hlađenja prelazi na radijator, ventilatori sa radijatora izbacuju toplinu u okolinu.

Toplina sa zračnoga hladnjaka oslobađa se unutar kućišta, ventilatori na kućištu izbacuju je van u okolinu. Gdje je tu razlika?

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
8 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Cryogenic kaže...
ansha kaže...

Ne spustaju temperaturu kao vodena hladjenja, a ovo o manjem grijanju sobe je presmijesno...

 Bilo tebi smijesno ili ne tako je kako je, imao sam radijator sa 3x 120 mm venta koji su ispuhivali topli zrak u sobu kroz radijator, i po ljetnim vrucinama dosta je grijalo, nije isto kad jedan vent odozada ispuhuje topli zrak iz kucista za zracnim hladenjem i 3 venta sa radijatorom koji ispuhuju topli zrak.

 

Po kojoj logici onda po tebi jednako griju sobu? 120mm vs 3x120mm

 

Hvala bogu sad na jutjubu mozes nac usporedbe zracnih i vodenih hladjenja, ali evo slika usporedbe u attachu kako je zracno hladjenje rame uz rame sa vodenim hladjenjem.

 

Ja sam uzeo deepcool assasin III i idle temps i5 11500 27-32C, full load ne predje 55-65C , nema straha od leakanja, manje održavanja, ne grije sobu kao vodeno tak da, zračno all the way.

 

 

 

 pa jel grije procesor ili ventilatori ?

Nemre vodeno isporucit 300W topline, ak procesor daje 150W.

 

 

Ima noctua ogroman pasivni hladnjak bez ventilatora, taj valjda i sobu hladi po tvojoj logici.

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2022 19:53 (Santana).
14 godina
protjeran
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Cryogenic kaže...
imao sam radijator 

 

 

 

Eto, ti si imao radijator a ja sam slusao na satovima fizike...

12 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Valentin17 kaže...
Cryogenic kaže...
ne grije sobu kao vodeno tak da, zračno all the way.

Toplina sa vodenoga hlađenja prelazi na radijator, ventilatori sa radijatora izbacuju toplinu u okolinu.

Toplina sa zračnoga hladnjaka oslobađa se unutar kućišta, ventilatori na kućištu izbacuju je van u okolinu. Gdje je tu razlika?

 Razlika je u količini ventilatora, kažem opet, valjda treba više puta ponoviti da se shvati, 2 ili 3 venta po 120 mm više topline izbacuju kroz radijator nego 1x 120 mm vent odozada na kučištu, kod vodenog hladjenja kako si i rekao toplina ide direkt na radijator i piči van, kod zračnog se toplina zadrzava u kučištu i samo 1 vent izbacuje toplinu van, nemre 1 vent izbacit topline kao 3, brže se zagrije soba,  valjda je sad jasnije.

12 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Santana kaže...

 

 pa jel grije procesor ili ventilatori ?

Nemre vodeno isporucit 300W topline, ak procesor daje 150W.

 

 

Ima noctua ogroman pasivni hladnjak bez ventilatora, taj valjda i sobu hladi po tvojoj logici.

 

 

 Neznam šta ti nije jasno, pročitaj sve ponovo možda ti zasja lampica.

12 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
ansha kaže...

Eto, ti si imao radijator a ja sam slusao na satovima fizike...

 Šta si ono rekao da nemože zračno spustit temperaturu kao vodeno? Evo slike rodjo. Nisi prokometirao. Jaki su ti satovi fizike.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2022 23:03 (Cryogenic).
12 godina
offline
Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrhu

Ne znam kada si kupio tog svog assassina za 300-400kn, ali pogledaj malo cijene danas i to ne samo tog coolera koji se više niti ne može kupiti u HR nego i ostalog hardvera. Mislim da je ovo vodeno za 835kn još i povoljno s obzirom na druge cijene.

 

BTW pokazuješ grafikon za CPU koji ide do 123W, a ovaj moj ide do 190W...

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2022 23:36 (kuro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
kuro kaže...

Ne znam kada si kupio tog svog assassina za 300-400kn, ali pogledaj malo cijene danas i to ne samo tog coolera koji se više niti ne može kupiti u HR nego i ostalog hardvera. Mislim da je ovo vodeno za 835kn još i povoljno s obzirom na druge cijene

 Ma kako ne,  835 kn vodeno + kučište da stane radijator 1200 kn (uf), znači 2000 kn povoljnije za vodeno od deepcool od 400 kn na njusci ili noctue za 300 kn koju prodajem, upravo zato šta sve skače treba gledat jeftinije a dobiješ skoro iste temperature, jbg, zaletio si se.

 

Evo ti od proca 195W

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2022 23:46 (Cryogenic).
11 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2022 23:50 (Entropija).
14 godina
protjeran
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Cryogenic kaže...
ansha kaže...

Eto, ti si imao radijator a ja sam slusao na satovima fizike...

 Šta si ono rekao da nemože zračno spustit temperaturu kao vodeno? Evo slike rodjo. Nisi prokometirao. Jaki su ti satovi fizike.

Sinko, ja sam za tebe jebeni Albert Einstein i ne pada mi na pamet gubit vrijeme sa uzaludnim slucajevima...

12 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
ansha kaže...
Cryogenic kaže...
ansha kaže...

Eto, ti si imao radijator a ja sam slusao na satovima fizike...

 Šta si ono rekao da nemože zračno spustit temperaturu kao vodeno? Evo slike rodjo. Nisi prokometirao. Jaki su ti satovi fizike.

Sinko, ja sam za tebe jebeni Albert Einstein i ne pada mi na pamet gubit vrijeme sa uzaludnim slucajevima...

Naravno da si Albert, zato si tu u šupku civilizacije, kad nemaš odgovora onda počneš vrijeđat, prava zaostala 'rvatina. Pravi keyboard warrior.  Fala dovidjenja i prijatno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2022 0:10 (Cryogenic).
14 godina
protjeran
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Cryogenic kaže...
ansha kaže...
Cryogenic kaže...
ansha kaže...

Eto, ti si imao radijator a ja sam slusao na satovima fizike...

 Šta si ono rekao da nemože zračno spustit temperaturu kao vodeno? Evo slike rodjo. Nisi prokometirao. Jaki su ti satovi fizike.

Sinko, ja sam za tebe jebeni Albert Einstein i ne pada mi na pamet gubit vrijeme sa uzaludnim slucajevima...

Naravno da si Albert, zato si tu u šupku civilizacije, kad nemaš odgovora onda počneš vrijeđat, prava zaostala 'rvatina. Pravi keyboard warrior.  Fala dovidjenja i prijatno.

Nitko nema odgovora takvima kao sta si ti, uzaludno ti je ici odgovarat...

A to gdje se ja nalazim si utvrdio vidovnjastvom ocito...

13 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Cryogenic kaže...

 samo 1 vent izbacuje toplinu

Znači ako se toplina zadržava u kućištu, znači da imaš i više temperature komponenata, a samim time i lošije hlađenje.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Valentin17 kaže...
Cryogenic kaže...

 samo 1 vent izbacuje toplinu

Znači ako se toplina zadržava u kućištu, znači da imaš i više temperature komponenata, a samim time i lošije hlađenje.

Da vidimo sta ce genije na ovo odgovoriti 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Imam CPU čiji je TDP 180W,kad ga se klokne ide do 270W ako se ne varam.
Na defaultu (180W) bude na 70°C u ne baš tako PC friendly okolini.
Hladnjak sam platio 500tinjak kuna. Ne drži ti to vodu.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Vodeno ima veću termalnu masu(zbog vode i dužine petlje). Sve se na kraju hladi zrakom jer eto sreće nismo u vakuumu.
Eh sad, dal ti je dio topline ostao u vodi, il je zrak preuzeo toplinu, svejedno je,bitno da je maknuto od CPUa.
12 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
ansha kaže...

Da vidimo sta ce genije na ovo odgovoriti 

 Ti još ništa nisi odgovorio na svoju tvrdnju da nemre zračno ohladit kao vodeno, a slika dokaz u attachu da može, tolko o tvojoj "fizici" Alberte.

12 godina
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Valentin17 kaže...
Cryogenic kaže...

 samo 1 vent izbacuje toplinu

Znači ako se toplina zadržava u kućištu, znači da imaš i više temperature komponenata, a samim time i lošije hlađenje.

 Ne pričamo o lošijem/boljem hladjenju, i vodeno i zračno hladjenje jako dobro spuste temperaturu računalu tako da nemoj načinjat neku temu koja sad tu nije bitna. Ne pričamo o stock coolerima vs vodena.  Pričamo o bržem prijenosu topline van, vodeno hladjenje brže prenese toplinu van kučišta nego zračno i time brže može "ugrijati" sobu, oba dva hladjenja vuku toplinu van, zračno u dosta manjem obimu odnosno više topline ostaje u kučištu što je prednost po ljeti sa prihvatljivim temperaturama. Meni ne prelazi idle 27-31C a full load 55-65C (i5 11500) što je super odnosno skoro rame uz rame sa vodenim hladjenjem i to za 400 kn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2022 13:15 (Cryogenic).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kućište za Arctic Liquid Freezer II 360 na vrh
Nije baš istina,tj zavisi od kućišta.
Mojih 180W ugrije prostoriji za cirka 5-10 minuta, a nije vodeno.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice