Idealno ITX kuciste? izdvojena tema

poruka: 379
|
čitano: 103.723
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Idealno ITX kuciste?

lol to enermax kuciste nebi imao nit da je besplatno, svatko ima svoj ukus, al ovo zbilja je provala...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
crozoki kaže...

NR200P nije loše kučište. Kad bi napravili nešto slično ispod 10L volumena bio bih itekako zainteresiran, 18L volumena je za mene previše.

 sve 5, ti znas najbolje sta hoces i sta ti treba naravno

 

samo kazem da za 2000kn cijenu, ili koliko je vec zavisno gdje i kako ga kupis, treba imati sve, a njemu se povecava volumen, ako zelis vodeno hladenje, a i ovaj nedostatak da ne podrzava nove high end graficke je isto deal braker.

 

pretpostavljam da ako imas love za kuciste od 2000kn, onda sigurno namjeravas i ostale komponente imat high end, a sada si ogranicem izborom grafickih, to jest ne mozes staviti nove 6000 i 3000 serije

 

mozda pricekati da izdaju novi redizajn koji ce ih podrzavati, pa vidjeti koliko ce onda imati litara u kombinaciji sa vodenim 240m

 

naravno ako te vodeno ne zanima, to je svakako jedno od boljih minijaturnih itx kucista, ali i kosta

16 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?

Hardware uvijek kupujem best buy, a pošto kućišta ispod 10L volumena nema poštenih osim njih 3-4 među kojima su Dan A4 i Ghost i svi koštaju preko 200 eura.

A mene samo zanimaju kućišta ispod 10L tako da sam zaglavio u tome rangu, ali mišljenja sam da za dobro kućište vrijedi dati više novaca bolje nego za drugi hardware jer kad izabereš dobro kućište ono te može služiti jako dugo, dok ostali hardware zastarijeva i kvari se.

Čekam black Friday :)

7 godina
protjeran
offline
Idealno ITX kuciste?

Imas case od 8.5l sa mogucnoscu pakiranja grafickih kartica do 210mm, ako ti je to dosta:

https://geizhals.at/jonsbo-t8-schwarz-t8-black-a2287765.html

https://geizhals.at/jonsbo-t8-rot-t8-red-a2287673.html

https://geizhals.at/jonsbo-t8-silber-t8-silver-a2287767.html

 

A gore na pokrov ti stane 140mm AIO, sto je mnogo bolje od malog 120mm AIO hladnjaka za CPU.

Od napajanja si fleksibilan, ATX, SFX/SFX-L, adapter u kompletu.

 

Grafickih do 210mm imas, trenutno najjaca je RTX2070 Super, imas razne, Zotac, MSI, ASUS, Inno3D.

 

Tako da, imas malih lijepih kucista, koji podrzavaju AIO od 140mm ispod 10l, a opet da nije sendvic dizajn,

gdje bas sve mora biti "na knap".

 

Cak vjerujem da gafika moze biti jos 2-3cm duza, dakle do 240mm, jer moze se malo kuciste iznutra obraditi,

a onda stanu i RTX3070 i RX5700 unutra.

https://geizhals.at/msi-geforce-rtx-3070-ventus-2x-oc-a2364400.html

 

Tako da, izbora ima - Jonsbo radi nevjerovatne stvari.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Idealno ITX kuciste?

https://en.custmod.com/

 

Evo malo ukrajinskih caseova za pogledati ;)

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Idealno ITX kuciste?

https://en.custmod.com/r-cube

 

R Cube izgleda odlicno!

 

Prioritet je da grafika ima puno zraka, a CPU da moze biti hladjen velikim towerom.

Ispod toga svega stane punokrvno SFX-L napajanje i 2.5"/3.5" diskovi. Svidja mi se koncept,

bez dodatnih raiser kartica, a opet 12.7L iskoristeno kako spada!

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Idealno ITX kuciste?

Velis cemu kupit za 60-80€ Jonsbo, kad se moze za 300€ kupit JonsPlusPremium

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Idealno ITX kuciste?

samo mi se sviđa dizajn kod i100 pro, preveliko je kućište za moj ukus, a cijenu nisam vidio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Idealno ITX kuciste?

Simpaticno, ali veliko i preskupo - Jonsbo kao "obican" brand je taman pogodio cjenovnu klasu i velicinu.

 

Inace, HWC je testirao ono HR kuciste, cak ga nisu popljuvali, nego su rekli da je jednostavno i pregledno za rad.

 

 

Meni je jedini minus, sto ako je kuciste uspravno, noga mora biti pricvrscena, jer je gumb za ukljucivanje s donje strane.

Al vjerujem da se sa rucnom brusilicom lako napravi mjesto i prekidac s prednje strane - mjesta svakako ima, i onda se moze

postaviti uspravno i bez te ogromne noge, ili napraviti manja noga, tj. niza - izgledalo bi efektnije.

 

A druga stvar koju ja razmisljam je ta, posto podrzava fullATX ploce, staviti jednu mATX plocu, i dva raiser-a,

s obzirom da podrzava do 3 slota PCI-e uredjaje, pa staviti izmedju graficke i ploce dodatnu PCI-e kontroler karticu,

tipa opticku mreznu, dodatni SSD, dodatni WLAN, bilo sta potrebno - to recimo ne nudi puno ITX kucista, jer mjesto postane pre-knap,

nego se mora pouzdati u ITX ploce koje mogu softwareski razdijeliti jedan PCI-e16x slot na dva virtualna 8x/8x, pa preko split-raisera koristiti.

(mnogo skuplje rijesenje, a i moguce komplikacije i nekompatibilnost)

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
Ima li tko od vas iskustva sa Vesa nosačima za ITX kućišta što se stavljaju direktno na monitor?

Iduće godine bih zamijenio laptop ali isto tako ne želim zauzeti više prostora na stolu. Imam 23" Freesync monitor 75 hrz koji bih kombinirao sa Silverstone ML07 i Vesa nosačem kao na slici.

Čini mi se dobro rješenje za manji prostor.
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Idealno ITX kuciste?

Pomoć molim.

Za vodeno hlađenje za NZXT H1 koja tekućina ide? Prvi puta se susrećem sa tim, gdje kod nas kupiti i koje?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Idealno ITX kuciste?

To je zatvoreni sistem i nejde nikakva tekucina unutra - jer je sve vec tvornicki napunjeno.

 

Ako vec nisi kupio kuciste, molim te, ne kupuj dok se ne rijesi opoziv, jer moguce je da zbog

odredjenih komponenti dodje do pozara:

https://blog.nzxt.com/details-on-h1-case-safety-issue/

https://www.tweaktown.com/news/76580/if-you-have-an-nzxt-h1-should-stop-using-it-and-call-support-now/index.html

 

Ne znam koliko su hrvatski distributeri azurni, tako da, bolje sprijeciti nego lijeciti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Idealno ITX kuciste?

Kupljeno. Nema šanse da vraćam kućište. Problem je šaraf na riser priključku. 

Solucija je da se šaraf izvadi van. Kontaktirao sam već support te čim budu mogli šalju mi repair kit.

15 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
Bur33k kaže...
Ima li tko od vas iskustva sa Vesa nosačima za ITX kućišta što se stavljaju direktno na monitor?

Iduće godine bih zamijenio laptop ali isto tako ne želim zauzeti više prostora na stolu. Imam 23" Freesync monitor 75 hrz koji bih kombinirao sa Silverstone ML07 i Vesa nosačem kao na slici.

Čini mi se dobro rješenje za manji prostor.

 Meni se čini da je to nosač za mini PC (nešto kao Mac mini i drugo, sličnog formata) a ne za ITX kućišta. Možda bi stalo K39, ne znam što imaš u planu uzimati. U najgorem slučaju, možeš postaviti nekakav nosač ispod stola i na njega postaviti itx kućište.

9 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
Da, nedostaje malo širine za ITX kućišta koja imaju format konzole ali vjerujem da mogu pronaći i takvo rješenje. Ako ne, mogu modificirati ili napraviti sam, vjerujem da bušilica i Bauhaus mogu napraviti čuda 😂
SSD koliko si mi života uštedio...
12 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
Bur33k kaže...
Ima li tko od vas iskustva sa Vesa nosačima za ITX kućišta što se stavljaju direktno na monitor?

Iduće godine bih zamijenio laptop ali isto tako ne želim zauzeti više prostora na stolu. Imam 23" Freesync monitor 75 hrz koji bih kombinirao sa Silverstone ML07 i Vesa nosačem kao na slici.

Čini mi se dobro rješenje za manji prostor.

 Ovo je super stvar s kojim dobiješ all-in-one računalo.

Gledao sam tu mogućnost neko vrijeme i pronašao sam da postoje držači namjenjeni određenim kućištima.

Tako da ako već imaš kućište, potraži nosač za baš njega 

Ja sam pronašao za svoje

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
offline
Idealno ITX kuciste?

Ja sam se malo zaigrao pa evo da podijelim par slikica 5" LCD monitoring mod u NR200P.

Nije puno truda ulozeno samo spojeno na brzinu. Još se treba igrati sa kucistem i nosacem za LCD.

 

Korišten AIDA Extreme.

Moj PC  
5 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Idealno ITX kuciste?

oces mi reci molim te koji si to LCD monitor uzo i di?

ja sam osobno gledo unazad mjesec dana taj video sigurno jedno 10 puta i jos uvijek pokusavam neki pouzdan i pristupacan LCD...

a ako bi iso na varijantu kao i oni, odgovaro bi mi 3,7" LCD jel je kuciste Thermaltake Versa J25

9 godina
neaktivan
offline
Idealno ITX kuciste?

Crveno je bolje.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 9:09 (FrostyHR).
3 godine
offline
Re: Idealno ITX kuciste?

malo kasnim sa odgovorom...hvala na linku

imas samo koju sliku kako si ga ucvrstio i kojim usb kablom si ga spojio za napajanje? jesi iso direkt na USB ili na maticnu sa ovakvim kablom:
5 Pin Motherboard Female Header to Micro-USB 2.0

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 19:51 (spox).
5 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
spox kaže...

malo kasnim sa odgovorom...hvala na linku

imas samo koju sliku kako si ga ucvrstio i kojim usb kablom si ga spojio za napajanje? jesi iso direkt na USB ili na maticnu sa ovakvim kablom:
5 Pin Motherboard Female Header to Micro-USB 2.0

Narucio sam jos nekoliko stvari, slim hdmi cable, L konektore, kuciste za LCD, usb2.0 internal connector . Nemam ti kaj posebno slikat, nisam ucvrstio nikak posebno. Samo sam napiknuo u one rupice u kucistu i nekak drzi dok cekam dijelove. Usb napajanje je ukopcano izvana za sada.

7 godina
protjeran
offline
Idealno ITX kuciste?

Zanimljivo kuciste, kosta sicu, dvije verzije, sa nosacem za radijator i bez.

https://www.aliexpress.com/item/1005002134136969.html

 

Prilicno povoljno, sa mehanickom tipkom. Izgleda kao i ono precjenjeno "talijansko" kuciste

od 250-280€.

 

Jedini problem sto je u Rusiji i ne salju za AT. Mozda za HR, probajte, tko zna. Za te novce super

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Idealno ITX kuciste?

Zanimljivo, al ne šalju ni u HR. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Idealno ITX kuciste?

tako nesto mozete ovdje naruciti, ali ne za te novce :)

 

https://www.hydra-shop.com/product/hydra-mini

 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Idealno ITX kuciste?

https://www.casekraken.com/en/product/flip-h1/?v=f9308c5d0596

 

Ima ovdje Krakena za 32€, ili 60€ sa PCI-e raiserom.

 

Pod Shipping mi ne pise nikakva dodatna cijena,

al mora se placati preko Yandexa karticom.

 

A imaju jos dva kucista, raisere i dobru tipku za posebno kupit.

https://www.casekraken.com/en/shop/?v=f9308c5d0596

 

Da sam prije znao, vjerojatno bi se s tim zabavljao.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Idealno ITX kuciste?

Itx kućište koje ima napajanje iznad matične.

Dal da razmišljam o zračnom hladnjaku, ili da odmah tražim AIO? Vidim akcije u Linksu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
Ako bas zelis cube kuciste, gledaj one koji primaju SFX napajanja ili kojima je napajanje na prednjoj strani, jer ti iznas maticne ne stane nikakav tower, samo vodeno.

A to je vjetivatni nekakav CM, jer samo su oni radili te gluposti da napajanje visi vani, jer nisu radili kucista sa SFX podrskom, jer nemaju svojih SFX napajanja.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
2 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
CyberDemonVZ kaže...

Itx kućište koje ima napajanje iznad matične.

Dal da razmišljam o zračnom hladnjaku, ili da odmah tražim AIO? Vidim akcije u Linksu.

 joj, nemoj kupovat taj CM, odvratan je i strsi ti to napajanje van, grdo za vidjet

 

najbolje Cube ti je ovaj  Mozes uzet verziju sa mesh odnaprijed, ili zatvoreno za tisinu

 

unutra ti stane full atx napajanje, RTX 3080, zracno ili vodeno hladenje, a kosta kikiriki

www.youtube.com/TerabitTV
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice