Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl. izdvojena tema

poruka: 714
|
čitano: 240.308
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Jurassic Park kaže...

 Dobivam oko 97Mh/s.

Meni su preporučili CoinBase za wallet pa sam se tamo registrirao.

Čini se dobar,ali će te tražiti dosta informacija poput sliku računa od režija i slično kao provjeru,ali sve u svemu izgleda OK.

 Ma ako ideš preko Nicehasha, ne trebaš se ni zamarat s drugim walletom, dobiješ sve kad se registriraš na Nicehash. Trebaš kliknut na "start" i sve samo ide. 97MH/S je točno 3 puta više od mene...   

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 12:42 (Filox).
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Filox kaže...
Jurassic Park kaže...

 Dobivam oko 97Mh/s.

Meni su preporučili CoinBase za wallet pa sam se tamo registrirao.

Čini se dobar,ali će te tražiti dosta informacija poput sliku računa od režija i slično kao provjeru,ali sve u svemu izgleda OK.

 Ma ako ideš preko Nicehasha, ne trebaš se ni zamarat s drugim walletom, dobiješ sve kad se registriraš na Nicehash. Trebaš kliknut na "start" i sve samo ide. 97MH/S je točno 3 puta više od mene...   

 Kod mene je 49.9 MH/S, ja zadovoljan.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
sinka3 kaže...

Imam novi RIG sastavljen od 6x RX580 Gigabyte Gaming (rev 2.0) (Samsung memorija), matične Gigabyte Z390D, 8 GB RAM-a, 2x 750 W PSU, Pentium G5420.

 

Prema čitanjima ostalih korisnika grafička kartica sa Samsung memorijom trebala bi raditi najmanje 2200 MHz. Mogu staviti samo dvije kartice malo više od 2100 MHz, ako stavim druge kartice iznad 2100 MHz, miner se neće pokretati nakon reseta. Karttice daju oko 30,3MH/s.

 

Koristio sam ''One click timing patch'' u PolarisBiosEditor1.7.5 za promjenu BIOS-a i OverdriveNTool za overclocking. Nema errora u ''GPU Memory error''.

 

Na dosadašnjim minerima koje sam slagao uvijek su se pojavili errori kad sam pretjerao ili se miner smrznuo, nikad nije bilo da se zbog overclockinga ne želi upaliti nakon reseta

 

Zna li netko kako riješiti navedeni problem i dobiti više od kartica?

 makni windowse i stavi hiveos i probaj se tamo igrat sa postavkama 

14 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Jesu ovo ok  temp?

prekopirao sam postavke s yt

62 mi je hash rate

 

Al mi komp steka ako radim ista na njemu?

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
R3nchi kaže...

Jesu ovo ok  temp?

prekopirao sam postavke s yt

62 mi je hash rate

 

Al mi komp steka ako radim ista na njemu?

 Može link na pm.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
3 godine
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Ja probao sa rx 580 alu 4gb, 11hasha imam, meni neisplativo 🤭
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Gravyri kaže...
Ja probao sa rx 580 alu 4gb, 11hasha imam, meni neisplativo 🤭

 Ne moš eth više sa 4Gb. Probaj ravencoin ili recimo Haven (troši manje struje).

Svakako prebaci grafu u compute mode ako hoćeš rudarit.

 

Dakako za izvući zadnji atom snage treba napraviti bios mod i podesti frekvencije.

5 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
R3nchi kaže...

Jesu ovo ok  temp?

prekopirao sam postavke s yt

62 mi je hash rate

 

Al mi komp steka ako radim ista na njemu?

 Ista stvar sa stekanjem .

Probao sam one neke cake sa smanjivanjem intenziteta ali ne sljaka

 

Switch kaže...
Gravyri kaže...
Ja probao sa rx 580 alu 4gb, 11hasha imam, meni neisplativo 🤭

 Ne moš eth više sa 4Gb. Probaj ravencoin ili recimo Haven (troši manje struje).

Svakako prebaci grafu u compute mode ako hoćeš rudarit.

 

Dakako za izvući zadnji atom snage treba napraviti bios mod i podesti frekvencije.

 

Niti preko linuxa ? Gledam ovu 295x da je upogonim malo, ali neman volje gubit vrime na sve to ako se nemoze dobit 20/30mh po jezgri

3 godine
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Nisam probao ali niti ne namjeravam, u krivo vrijeme sam poceo s tim, treba bolja grafa :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
sinka3 kaže...

Imam novi RIG sastavljen od 6x RX580 Gigabyte Gaming (rev 2.0) (Samsung memorija), matične Gigabyte Z390D, 8 GB RAM-a, 2x 750 W PSU, Pentium G5420.

 

Prema čitanjima ostalih korisnika grafička kartica sa Samsung memorijom trebala bi raditi najmanje 2200 MHz. Mogu staviti samo dvije kartice malo više od 2100 MHz, ako stavim druge kartice iznad 2100 MHz, miner se neće pokretati nakon reseta. Karttice daju oko 30,3MH/s.

 

Koristio sam ''One click timing patch'' u PolarisBiosEditor1.7.5 za promjenu BIOS-a i OverdriveNTool za overclocking. Nema errora u ''GPU Memory error''.

 

Na dosadašnjim minerima koje sam slagao uvijek su se pojavili errori kad sam pretjerao ili se miner smrznuo, nikad nije bilo da se zbog overclockinga ne želi upaliti nakon reseta

 

Zna li netko kako riješiti navedeni problem i dobiti više od kartica?

 Može koji link s uputama na PP? Rudario sam nešto 2018 sa 4 grafe rx480/580. Imao sam oko 30-31Mh po kartici. Kako je BTC onda pao sa 20k na 5k s vremenom, tako sam prestao i zaoravio na to sve.  Upogonio bi opet te kartice, posto je opet vrijeme isplativo za mining. Vjerojatno sam trebao i puno ranije ponovo krenuti. Ali sam zaboravio od onda gotovo sve. Jel ova stranica i dalje up to date ili ima koji novih, naprednijih riješenja? Onda sam koristio Nicehash i prebacivao na coinbase.

 

Još jedna stvar. Na coinbase sam mogao ( i sad mogu) uredno kupiti valute preko zaba devizne kartice. A kad sam pokusao povuci eur sa coinbase na karticu mi nije dopustilo. Rijesenje?

14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Role2 kaže...
R3nchi kaže...

Jesu ovo ok  temp?

prekopirao sam postavke s yt

62 mi je hash rate

 

Al mi komp steka ako radim ista na njemu?

 Ista stvar sa stekanjem .

Probao sam one neke cake sa smanjivanjem intenziteta ali ne sljaka

 

Switch kaže...
Gravyri kaže...
Ja probao sa rx 580 alu 4gb, 11hasha imam, meni neisplativo 🤭

 Ne moš eth više sa 4Gb. Probaj ravencoin ili recimo Haven (troši manje struje).

Svakako prebaci grafu u compute mode ako hoćeš rudarit.

 

Dakako za izvući zadnji atom snage treba napraviti bios mod i podesti frekvencije.

 

Niti preko linuxa ? Gledam ovu 295x da je upogonim malo, ali neman volje gubit vrime na sve to ako se nemoze dobit 20/30mh po jezgri

 

Meni to malo pojebbb planove , jer ja 99% vremena budalim na pc.. surfanje i yt..

A s ovim stekanjem mining je iskljucen.

Od kad mi je stigla izrudario sam tek ko 40kn..

Meni to nesto malo. 

R33mba#2892
3 godine
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Osa kaže...

 

Još jedna stvar. Na coinbase sam mogao ( i sad mogu) uredno kupiti valute preko zaba devizne kartice. A kad sam pokusao povuci eur sa coinbase na karticu mi nije dopustilo. Rijesenje?

 

ja sam slao na paypal i sa paypala na svoj racun zbog istog problema...pa eto probaj tako...cak mi nije puno ni uzo paypal...za nesto manje od 700 kn uzo mi je oko 6 kn provizije...

10 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Pozdrav, molim pomoć. Slažem rig i kada grafičku spojim u PCIe x16 utor komp se normalno pali, ali kada ju spojim preko risera na PCIe x1 onda mi komp ne vidi SSD pa se OS ne boota. Mogu ući u UEFI, ali nakon možda minute, nakon što ne uspije naći SSD.

Spojio sam power i na riser i na grafičku. Probao sam 3 grafičke i 3 risera u različitim kombinacijama

 

Ako spojim riser u PCIe x16, onda sve radi OK

 

Konfiguracija je:

Ryzen 3 3200G

MBO Asrock B450 Pro 4

VGA RX 570 ili RX 580 (svejedno je koju stavim)

SATA SSD

 

Postoji li neka opcija u UEFI-u koja ga muči? Imate kakvu ideju?

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 14:00 (jdv).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
jdv kaže...

 

Postoji li neka opcija u UEFI-u koja ga muči? Imate kakvu ideju?

 možda ploča ima neka ograničenja, odnosno možda dijeli stazice između određenih sata utora i pcie, pa ti se sata automatski isključuje

pogledaj na stranicama proizvođača i probaj prebaciti ssd na neki drugi sata utor

10 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
picajzla0707 kaže...
jdv kaže...

 

Postoji li neka opcija u UEFI-u koja ga muči? Imate kakvu ideju?

 možda ploča ima neka ograničenja, odnosno možda dijeli stazice između određenih sata utora i pcie, pa ti se sata automatski isključuje

pogledaj na stranicama proizvođača i probaj prebaciti ssd na neki drugi sata utor

 

Hvala, proradilo je kada sam prebacio SSD, ali samo dok ne bih dodao još koju karticu. Stavio sam za probu Ryzen 5 1600 i s njim se uredno upali. Jedino mi je nicehash zarada 1,9 dolar po danu za 2x rx570 8 GB'+ 1x rx580 8GB . Toliko bi trebala biti za jednu karticu. Nešto opet ne valja 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 23:04 (jdv).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Stavi graficku u "compute mod" (slika dolje) i skini "modificirani bios" meni je hashrate bio 15-17,nakon sto sam skinuo bios mod i stavio graficku u "compute mod" skocio na 30hs/s

 

Electronic Dance Music ♥
10 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Strumf123 kaže...

Stavi graficku u "compute mod" (slika dolje) i skini "modificirani bios" meni je hashrate bio 15-17,nakon sto sam skinuo bios mod i stavio graficku u "compute mod" skocio na 30hs/s

 

 Hvala, riješio si problem. Po tvom screenshotu sam vidio da je odabran krivi algoritam. instalirao sam plugin i sada hashrate ide do 24. Probati ću naći neki bios da vidim da li stiže do 30.

 

14 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Ja jucer ubacim 1050 u drugi pci (ocu da mi 6800 stalno kopa ) i ne mogu dobit sliku na monitoru.

Ploca je msi b450 gaming max..

 

ne mogu im zamjenit mjesta jer je 6800 pre debela velika..

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Razmisljao sam ici u rudarenje etheriuma, no procitao sam kako ce preci u etherium 2.0 i da vise nece biti isto kao do sad.

Novi sam u ovom, no imam mogucnost besplatne struje i zelim probati uloziti to u rudarenje neke kriptovalute pa me zanima sto bi predlozili, sto je isplativo, ima li gotovih programa za to i sl.?

 

Wallet mi je na coinbaseu. 

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
ja sam povratnik u majnaje, 2018-te sam imao 2.5 eth mjesečno na rigu, al kad je palo sve, prodao ja to fino i zaboravio priču. sad kad vidim cijene, nostalgija me hvata. imam dvije vege pa ću ih upržit ovih dana i nek kopaju do ljeta bar.

tebi bi možda bilo dobro ovako nešto- Kupiš jeftin gotov rig na njuškalu, 5000-10000kn, sa grafama 3-4gb. ne mogu kopat eth, ali možeš dosta drugih coina, poputa ravena i metaversea. pa kad je već struja džaba, to fino spoji i zaboravi na njih, a sve šta iskopaš od tih manje popularnih valuta, samo trejdaj na burzi za neke koje misliš da su ok, tipa XRP ili ETH itd.
11 godina
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

Dečki imam jedno pitanje vezano za čuvanje coinsa.

Htio bi uzeti hardware wallet,ali ne znam koji da uzmem.

Dvoumim se između:

Trezor One i Ledger Nano S

 

Zanima me koji je po vama bolji i sigurniji?

Mene nije strah da će mi netko provaliti doma i ukrasti sam uređaj,nego me brine što ako mi je npr. PC zaražen ili hakiran i da mi hakiraju hardware wallet dok sam s njim spojen na PC?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Jurassic Park kaže...

Dečki imam jedno pitanje vezano za čuvanje coinsa.

Htio bi uzeti hardware wallet,ali ne znam koji da uzmem.

Dvoumim se između:

Trezor One i Ledger Nano S

 

Zanima me koji je po vama bolji i sigurniji?

Mene nije strah da će mi netko provaliti doma i ukrasti sam uređaj,nego me brine što ako mi je npr. PC zaražen ili hakiran i da mi hakiraju hardware wallet dok sam s njim spojen na PC?

 

 

koji god uzmes dobar ce biti, pod uvjetom da si kupio novi (nikad polovne kupovati). 

 

i ne moras se bojati da ce ti netko "hakirati" hw, osim ako ne zapises seed negdje na kompu :)   

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Jurassic Park kaže...

Dečki imam jedno pitanje vezano za čuvanje coinsa.

Htio bi uzeti hardware wallet,ali ne znam koji da uzmem.

Dvoumim se između:

Trezor One i Ledger Nano S

 

Zanima me koji je po vama bolji i sigurniji?

Mene nije strah da će mi netko provaliti doma i ukrasti sam uređaj,nego me brine što ako mi je npr. PC zaražen ili hakiran i da mi hakiraju hardware wallet dok sam s njim spojen na PC?

 

 Imam Ledger Nano S, djeluje mi ok. Aplikacija radi na Win i Macu što mi je bitno. Sigurnost je valjda kako treba, štite ga 24 riječi pa u biti treba paziti na njih, a ne na sam uređaj. Ako ti se pokvari ili ga netko ukrade ne može ništa s njim bez tih riječi, a ti lako kupiš novi i opet imaš kontrolu nad svojim novčićima.

 

Ono na što trebaš paziti je prostor za aplikacije, ako misliš imati puno različitih novčića onda tu možeš imati problema. Ja sam ubacio ETH i XMR i već mi je pola prostora popunjeno. E sad nisu sve aplikacije iste veličine, ali ako budu kao ova za ETH onda mi stane app za još 2 novčića.

11 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
justAgame kaže...
Jurassic Park kaže...

Dečki imam jedno pitanje vezano za čuvanje coinsa.

Htio bi uzeti hardware wallet,ali ne znam koji da uzmem.

Dvoumim se između:

Trezor One i Ledger Nano S

 

Zanima me koji je po vama bolji i sigurniji?

Mene nije strah da će mi netko provaliti doma i ukrasti sam uređaj,nego me brine što ako mi je npr. PC zaražen ili hakiran i da mi hakiraju hardware wallet dok sam s njim spojen na PC?

 

 

koji god uzmes dobar ce biti, pod uvjetom da si kupio novi (nikad polovne kupovati). 

 

i ne moras se bojati da ce ti netko "hakirati" hw, osim ako ne zapises seed negdje na kompu :)   

 Hvala na odgovoru.

Uzeo sam prije par dana Trezor,nekako mi više leži.

Naravno,uzeo sam novi direktno iz Češke jer znam da se polovne nikad ne kupuje.

Znam da se seed nestavlja nigdje tipa PC.

Iako sam čuo da se može dogoditi da netko hakira HW upravo prilikom transakcije i da je tad najranjiviji,osim ako netko čopi seed,al' to je druga priča.

Inače,kad sam naručio Trezor dobio sam kupon od 10% popusta koji vrijedi 2 mjeseca,pa ako netko namjerava naručiti direktno iz Trezora ovo je kod:

HODL_BITCOIN_PRqszPuZkW

 

 

 

11 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
mzopg kaže...
Jurassic Park kaže...

Dečki imam jedno pitanje vezano za čuvanje coinsa.

Htio bi uzeti hardware wallet,ali ne znam koji da uzmem.

Dvoumim se između:

Trezor One i Ledger Nano S

 

Zanima me koji je po vama bolji i sigurniji?

Mene nije strah da će mi netko provaliti doma i ukrasti sam uređaj,nego me brine što ako mi je npr. PC zaražen ili hakiran i da mi hakiraju hardware wallet dok sam s njim spojen na PC?

 

 Imam Ledger Nano S, djeluje mi ok. Aplikacija radi na Win i Macu što mi je bitno. Sigurnost je valjda kako treba, štite ga 24 riječi pa u biti treba paziti na njih, a ne na sam uređaj. Ako ti se pokvari ili ga netko ukrade ne može ništa s njim bez tih riječi, a ti lako kupiš novi i opet imaš kontrolu nad svojim novčićima.

 

Ono na što trebaš paziti je prostor za aplikacije, ako misliš imati puno različitih novčića onda tu možeš imati problema. Ja sam ubacio ETH i XMR i već mi je pola prostora popunjeno. E sad nisu sve aplikacije iste veličine, ali ako budu kao ova za ETH onda mi stane app za još 2 novčića.

 Također hvala na savjetu.Objavio si odgovor dok sam pisao pa te nisam stigao citirati.

Ledger ima manju memoriju pa s trebaju često uninstalirati,Trezor ima nešto veći i to su rekli da je jedan od prednosti Trezora,doduše mana mu je to što ne podržava neke coine tipa Ripple i sl.

14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
mzopg kaže...
Jurassic Park kaže...

Dečki imam jedno pitanje vezano za čuvanje coinsa.

Htio bi uzeti hardware wallet,ali ne znam koji da uzmem.

Dvoumim se između:

Trezor One i Ledger Nano S

 

Zanima me koji je po vama bolji i sigurniji?

Mene nije strah da će mi netko provaliti doma i ukrasti sam uređaj,nego me brine što ako mi je npr. PC zaražen ili hakiran i da mi hakiraju hardware wallet dok sam s njim spojen na PC?

 

 Imam Ledger Nano S, djeluje mi ok. Aplikacija radi na Win i Macu što mi je bitno. Sigurnost je valjda kako treba, štite ga 24 riječi pa u biti treba paziti na njih, a ne na sam uređaj. Ako ti se pokvari ili ga netko ukrade ne može ništa s njim bez tih riječi, a ti lako kupiš novi i opet imaš kontrolu nad svojim novčićima.

 

Ono na što trebaš paziti je prostor za aplikacije, ako misliš imati puno različitih novčića onda tu možeš imati problema. Ja sam ubacio ETH i XMR i već mi je pola prostora popunjeno. E sad nisu sve aplikacije iste veličine, ali ako budu kao ova za ETH onda mi stane app za još 2 novčića.

 Možeš slobodno brisati aplikacije s Ledgera. Istovremeno može biti gore 4-5 aplikacija (ovisno o veličini) i ako ti fali mjesta slobodno obrišeš one koje ne koristiš često i instaliraš onu koja ti treba.

3 godine
neaktivan
offline
Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
Pozdrav ekipa,
Novi sam u svemu i imam jedno pitanje? Majnam preko Nicehasha - daggerhashimoto. Piše mi ovako: Accepted shares: 750 (75 stales)
Zanima me da li je ovih 75 stales na kraju prihvaćeno ili ne, tj. da li tih 75 zbrajam pod uspješne ili neuspješne shareove?
Hvala
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

puno je 75 na 750... to je 10%... ili ti je loš net ili prevelik OC

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.
spox kaže...
Osa kaže...

 

Još jedna stvar. Na coinbase sam mogao ( i sad mogu) uredno kupiti valute preko zaba devizne kartice. A kad sam pokusao povuci eur sa coinbase na karticu mi nije dopustilo. Rijesenje?

 

ja sam slao na paypal i sa paypala na svoj racun zbog istog problema...pa eto probaj tako...cak mi nije puno ni uzo paypal...za nesto manje od 700 kn uzo mi je oko 6 kn provizije...

 Jel treba nesto dodatno napravit da bi se primale uplate na ziro racun iz PBZ-a? Imam ziro racun koji je spojen na paypal i kupujem stvari online paypalom, dali to automatski znaci da mogu i preko paypala slat uplate na ziro racun ili samo slat sa ziro na paypal ?

3 godine
offline
Re: Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl.

komotno mozes slat sa paypala na ziro racun bez ikakvih problema...i nije uopce komplicirano a pare sjednu kroz 2 do 5 dana...barem je meni tako bilo i isto je u pitanju PBZ ziro racun

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice